Viktor-Emmanuel is teBerlijnaangekomen.bij keizer Wilhera... Er zijn van weerskanten veel komplementjes gemaakt. Bismarck vraagt nude hulp van Engeland om heviger de Katholieken te kunnen vervolgen. Hij gaat nu pogen om de Benediktijncrs uit Duitschland te jagen. Hoort! ééns en voor altijd gezegd Dc Werkman komt in geene persoonlijke twisten; zijn cenig doel is volksnul en volkswel vaart en we zijn zeer ontevreden dat het jacht-nieuvvs over Den- derhautem dat slechte bedoelingen schijnt te hebben, in De Werk man beeft gestaan. Wie iets zendt, moet rechtzinnig handelen. Na, daarover punctum. Deze week was er te Lede een kiekendief die, ongelukkig voor hem, van de ladder viel, juist op ccnige latten die den beerput bedekten; onze man lag daar lials-overkop, totdat de bewoners des huizes op 't gerucht toeliepen eii hem hielpen in 't droog brengen. Er gebeuren veel ongelukken op den ijzeren-weg. Men zegt dal de treins te snel rijden, dat er weinig icver is bij som mige bedienden, omdat die mensehen, als een inackien, gedurig moeten werken.... Indien mende zondagrust eerbiedigde, er zou zoo 'n vermoeienis niet zijn. Wee degenen die 't gebod des Schep pers miskennen Vele gazetten dringen ernstig bij 't Gocvernement aan op dat hel lot der Brievendragers zou verbeterd worden. Die be dienden moeten 6 h 7 uren daags op de baan zijn, hebben dus grootc sleet aan kleederen, enz.,en trekken maar 2,50 fr. daags. Wij verhopen dat de toestand dier brave bedienden zal verbeterd worden. jjE1 üP En zijn in augusti 6443 brieven m de vuilmande geworpen. We verstaan niet hoe dit komt. Een klaar adres schrij ven gaat als 'nen boterham eten. Gezet naam, straat, nummer, stad en 'lis geklonken. De boden mogen ook niet te haastig zijn om voor de vuilmande te zorgen. Met vragen geraakt men te Rome. We zonden onlangs cene kwitantie voor de Werkman die ons terug kwam met onbekend, en evenwel komt de gazet weke lijks met 't zelfde adres te rechte. Iloe vindt ge dat Hogiiinou ze nu tc Eecloo ook al 's zondags tc werken en vemlitie te kou den Ze zullen daar ver mee komen, zullen zo daar ver meé komen Dronken schildwachten liebbon teBrussclde burgers mishandeld. Pronte dingenDe wachtoverstc was ook zat. Hij haalt er «ore van Een plechtige lijkdienst voor de overledene leden der werkmans vereeniijittgen had maandag te Brussel plaats. Priester Benard deed eene tredende aanspraak. Er is weèr maandag een werkman van 'l nieuw justitie-pa- leis te Brussel, doodgevallen hij heet Hendrik Ballinokx, is van Diest en 41 jaar oud. Maandag is te Ilamme, door een schitterend Muziekfeest, den Katholieken Kring geopend. Die gemeente is tevens verrijkt melecnc paironagie van St. Jan-Baptista. Gedurende het jaar, eindigende op 1 meert 1873, zijn er •1 2 inillioen varkens in de Vereenigdc Stalen geslachtin 1830 bedroeg dit getal slechts 300,000 stuks. In Chicago alleen wer den in het afgeloopen saizoen 1,425,000 stuks geslacht en ver pakt. De uitbreiding van den exportatiehandel van spek, hespen, reuzel enz., der Vereenigde Staten is niet alleen kolossaal, doch er schijnt aan de varkensteelt nog grootcr uitbreiding gegeven te worden, nu de Chineezen, welke zich hier bevinden, ernstige pogingen doen om deze artikelen geregeld van hier naar China uit tc voeren. Zaturdng avond, ten 9 1/2 ure, is er andermaal brand ont staan te Bazel. De hoeve, bewoond door den landbouwer Ver- gauwen, is de prooi der vlammen geworden. Drie koeien en een peerd ziju in de vlammen omgekomen. Men denkt dat er nog maals kwaadwilligheid in 't spel zou zijn. De cholera woedt te Napels, Genua en Livourne. Bloedige vechtpartij. Verleden Zondag heeft er te Antwer pen cene bloedige vechtpartij in de 4° wijk plaats gehad. Eenige dronken werklieden, met messen en kasseien gewapend, hebben elkander wreed mishandeld. Een hunuer heeft drie messteken in den. linker arm en in den linker schouder bekomen, en een twee de werd zwaar gewond aan het hoofd. Wij hebben de volgende inlichtiugen over dit brutaal feit inge wonnen: De vechtpartij had plaats rond middernacht, op de St-Jansvhet, tusschen de genaamden Timmermans, bijgenaamd do Zwik, De Rijck, woonachtig in dc Stcenbcrgslraat, en Martens in logemen1 op liet Scheldeken. Deze personen, allen oud-veroordeelden, hielden zich op in dc herberg de Stoombootwaar ze reeds van vroeg in den namiddag getwist hadden, ten gevolge van liet Kaartspel. Laat inden avond ontstond er nogmaals twist onder hen; er was een deserteur van 't leger in de herberg gekomende baas zegde aan deze, dat hij met mannen van zijne soort niets wilde te doen hebben en dat hij in 't vervolg maar moest wegblijven. Ge lijk dit gewoonlijk in zulk geval gebeurt, verdeelden dc aanwe zigen zich in twee kampen deze waren voor den deserteur en gene tegen hemDe twist werd meer en meer lievig, doch de baas gelukte er eindelijk in, detwislers aan de deur te zetten. Nu ont stónd er recht voor de herberg eene hevige vechtpartij. De Rijck bekwam drie messteken en Martens werd met ecnen grooten steen op het hoofd geslagen en zwaar gewond, terwijl Timmermans de vlucht nam. Het bloed stroomde overvloedig; de gewonden lagen beweegloos ten gronde. Gelukkig werd er spoedig hulp toege bracht; de geneesheer Van Biervliet en Mayer, oogenblikkelijk toegesneld, hebben in dc herberg de wónden verzorgd. De mes steken aan De Ryck toegebracht, zijn groot en diep, doch de ge- neesheereri hopen dat ze geenc erge gevolgen zullen hebben. De Ryck is naar het gasthuis en Marlens naar zijn logement op het Scheldeken gebracht. Dezen .morgen was het gerucht verspreid, dat er twee moorden in de stad gepleegd waren, en dat Timmermans den dader was. Van vroeg in den morgen begaven zich talrijke inwoners in de 4° wijk naar hem op zoek, en rond 9 ure werd hij op het Kasteel plein ontdekt, doch hij nam spoedig de vlucht in de richting der 6° wijk, en ten 10 ure, nog altijd achtervolgd door eene groote volksmenigte, werd hij op liet Kiel door den hoer adjunkt Van den Brand aangehouden, en naar de gevangenis gebracht. Tim mermans, of beter gezegd de Zwikis een zeer gevaarlijk kerel hij vreest niemand, en reeds zeer dikwijls heeft hij met de politie te doen gehad. Een schrikkelijk ongeluk is te Assche, in 't dorp, den 15 dezer, rond 8 uren 's avonds, voorgevallen. De genaamde Silvia Zegers, oud 2 jaren en 8 manden, doch ter van Franciscus Zegers, olieslagergast bij den heer Jan Van de Putte, in de keuken aan het spelen, in in eenen ijzeren pot met kokende water gevallen. Toen menjhet kind er uit haalde, was het gansch verbrand, en dijnsdag is het aan zijne wonden overleden, niettegenstaande de ievcrigste zorgen van den heer doctor Lanlsheere. Van 1 januari tot 26 augusti kwamen er te New-York 198,868 landverhuizers aanhieronder waren 3397 Hollanders waarvan er 1863 rechtstreeks per stoomboot van Rotterdam kwamen. Duif. moorden. Een drievoudige moord heeft de kleine ge meente Villenvae, kanton Tartas (Landes), in opschudding ge bracht. De wagenmaker Garrére, oud 42 jaar, ging op 14 September, na eene hevige woordenwisseling met zijne vrouw te hebben ge had, te bed. Rond 4 ure werden de geburen gewekt, door nood kreten, welke uit de woning der eehtgenooten Carrère opstegen. Die ellendeling vermoordde zijne vrouw en twee zijner kinderen in hun bed. Toen men in zijne woning is gedrongen vond men de.slacht- offers elk met eene breede wonde aan den hals in hun bed dood liggen Die onmenschelijke daad was met een scheermes gepleegd, dat men aan den voet van het bed van een der kinderen vond. Op het noodgeschreeuw der ongelukkige moeder, zijn de twee overige kinderen, welke in cene naburige kamer sliepen, gewekt en hel)ben langs het venster de vlucht genomen. 's Morgends heelt men den moordenaar op eenen afstand van omtrent 50 meters van zijn huis gevonden. Hij was niet alleen met het bloed zijner slachtoffers, maar ook met zijn eigen bloed bedekt, want hij had zich insgelijks eene wonde aan den hals toe gebracht. Men heeft hem in zijn huis gedragen, waar hij weldra stierf. Daar hij niet meer heeft kunnen spreken, weet men niet welke de oorzaak zijner misdaad is geweest. Een trein die, langs Paturages en Dour naar Quièvrain reed, was zondag met mijnwerkers geladen, dat de lokomotief met hare vracht tie hoogte niet kon oprijden, naar dc statie van Jemmapes-Produit; maar afgemat en zuchtend op den weg bleef staan. Wat gedaan? Welgemoed stapten de mijnwerkers af en stieten lachend den trein tot in de statie. Dank aan deze sterk ge spierde treinslepers, kon de trein zijnen weg voortzetten.

De Werkman | 1873 | | pagina 2