ItictttöS. f9- 7,eg, is heden weer con bloemc Uit de aard' omhoog geplant, Teeder roosje, moeders roeme Nu in 't zalig Vaderland? 'Of is 't feest in d'henicl/.alen Voor Ons-Lieve-Vrouwe zoet? Waarom thans zoo schilt'rend pralen Al dien glans en al dien gloed? En de Seraf, d'handcn vouwend, Blikte, nijdig naar die kerk, Sprak, met mij er hinnenschouwend, Daar geschiedt het liefdewerk Jezus komt in 't hart der kleinen, Voor den allereersten keer Daarom zijn de Serafijnen, Rond de tafel van Ons lieer. Jezus wil zijn liefde toonen Liefde die het al vermag, Daarom zijn do Hemelwonen, Zoo verblijd op dezen dag Hij de Groote bij de kleinen, Hij het ALLES, bij den niet! Hij den God der Serafijnen, Die den mcnsch Zijn liefde biedt! Liefde aan ons nooit geschonken Liefde voorden mcnsch alleen!.... Kom, o ras, nu neêrgezonken, Stil, ze gaan ter outaar lieén En de Seraf knielde neder, En 't was eensklaps plechtig stii Eng'len vloden heen en weder. Met een zalig vreugdgetnl. Kniel, o volk, kniel neer ten gronde, God de Schepper, Hij is daar Vaders, Moeders, in het ronde. Juicht en bidt met d'Engelschaar Juicht en bidt als 't hart der kleinen. Dat van liefde klopt en zwelt, Zuchl tot God Ge zijt den Mijne, 'K blijf eeuwig u vastgekneld Vraagt. Hij staat met d'handen open, Vraagt voor u en voor uw kind, Vraagt, o mocht ik dat verhopen, Voor De Werkman, uwen vriend. Aalst, 18 Maart 1874. Op 25 maart, (en 10 ure, geeft M. Meert, ten landhuize van Aalst, les over den perzikboom. Zaterdag werd te Aalst, aan 't oud Kerkhof eene kocibeest, aan ziekte gestorven, gedolven. Denzelfden nacht poogden 5 per sonen die beest te ontgraven, doch werden verjaagd ondanks de waakzaamheid der politie is zij er toch maandag nacht uitgehaald. D'ander week zijn te Aalst aangehouden zekeren F.Van Mul der, van Erembodegem, om dieften begaan le Erembodegem, Wellev Moorsel, Wambeke, enz. en zékere Boel, landlooper, staande onder de bewaking der politie en verdacht van mede plichtigheid in de dieften alhier de verledene maand gepleegd. Deze week zijn in 't slachthuis te Gent, verscheidene bees ten afgekeurd, die met eene erge ziekte aangedaan waren.... Er zijn personen die niet welen lioe gevaarlijk dit is zulkdnnig vleesch te eten daarvan komen ontstekingen, bederf, verrotting Verleidde werklieden hebben te Gent, in eene konferentie var. Willcms fonds, over Parijs, de pctrolistcn toegejuicht Arme verblindde mcnschen! brandstichters, moordenaars toejui chen waar zijn, uwzinnenMoet gij hier ook, gelijkte Parijs, een bloedbad nemen en daarna van armoe ineenkrompen!.... Als de revolutie komt, vlucht hel werk en den handel In den nacht van zaturdag lot zondag, is er andermaal een stoutmoedige diefstal te Antwerpen gepleegd. Onbekende dieven hebben, bij middel van braak, eene groote partij linnengoed in eenen winkel der Winkelhaakslraat, gestolen, te weten: 1" een stuk fransche merinos, 25 ellen lang, hebbende eene weerde van fr. 3-25 de el2" een stuk merinos, 70 ellen, fr. 3-65 de el3° 70ellen katoen, fr. 1-20; 4° 25 ii 30 ellen flanel, fr. 1-50; 5° 30 dito blauwen gestreepten katoen, fr. 3; 6° twee koupons fluweel elk van 18 ellen. Gedurende denzelfden nacht zijner twee pogingen tot diefstal gepleegd, namelijk in eenen ellengoedwinkcl der Korte Winkel straat en in eenen ellengoedwinkel der Dahliaslraat. T'Antwerpen klaagt men veel over eene dievenbende die gewoonlijk den nacht van zaturdag lol zondag inbreekt; op 3 weken heeft men 8 h 9 diefstallen T.... Ze loopen er dik le Ant werpen, de mannen die lange vingers hebben. De daders der dielle van 55,000 le Antwerpen en der moord te Brussel blijven onbekend. Wegens die laatste misdaad is deze week een persoon aangehouden. Er zijn le Brussel halve franken in omloop van Chambord; Hendrik V, Koning der Fransehen, staat erop. Te Hoornaar had een schoenmaker, vader van z°s kinde- re, eenen slachter bijgestaan om een koe. die het miltvuur had, van hare huid te ontdoen. Hij kwam met een zijne bebloede vin gers aan eene wond, die hij aan het voorhoofd had, kreeg ook het vuur en was in drie dagen een lijk. Moor» te Oostende. Coppenolle blijft verklaren dat zijne vrouw vaii de trappen is gevallen. Coppenolle woonde te Wavre, waar in 1844 zijn huis afbrandde en in 1851 zijne eerste vrouw ook bezweek met van den trap te vallen. In 1853 hertrouwde bij, ging bankroet en verdween eens klaps, zijne vrouw en kinders in den brand latende, en werd bij verstek veroordeeld, 't Schijnt. dat hij eenige jaren in Amerika verbleven heeft. Te Gent ia woensdag eenen kalseider. laatst gewoond hebbende te Sint- Nikolans.aangehouden, op het oogenblik dat bij in do Voldersstraat eene ruit verbrijzelde. Gisteren, is 't Jubiló-kruis te Aalst geplant, door de Paters Recollelten die zullen preêken, in do week, 's morgends ten vijven, ten tienen en 's na- noens ten vijven en ten achten's zondags onder Hoogmis en Lof. Die eerw. Heeren blijven tot Palmzondag. Dijnsdag stonden te Trooz bij Luik, al de gebouwen der fabriek van M. Fagard in brand. De bakkersknechten van Hamburg hebben hun werk gestaakt en eischen 2/5 thalers meer; te Ottensen vragen t.e de vrijstelling van nachtwerkde bak kers hebben buitenjongens doen komen, doch, dit gotal ontoereikend zijnde, zoo bakken zij zeer groote brooden. Git Rome geen bijzonder nieuws, tenzij dat alles wordt ge daan om de II. Vader hartpijn te veroorzaken. Doch, 't zal wel eens een einde hebbenganseh de wereld door, zal er op St-Josefs-feest vurig gebeden zijn, voor de verlossing van Z. II. den vrede onder de christene volkeren en huisgezinnen want zonder vrede geen geluk 't mag van 's morgens lot's avonds feest zijn, een gekissel en gebraad zonder einde, bernik! als er twist en oneemgheid bestaat. Bij de loting voor de nationale militie te Zwollekerspel Holland heeft zich het geval voorgedaan, dat tweelingsbroeders, die dadelijk na elkander loten moeten, de volgnummers 12 en 13 hebben getrokken. Holland gaat 30 it 32 millioen guldens besleden aan forti- fikatiën.... Men heeft er schrik voor Bismarck. De Atchine- zen zijn dieper hun land in, getrokken en willen van geen over geven hooren. Er zijn in Amerika, 12,170 kerken, van verschillende Eere diensten, en in Engeland zijn 't ander jaar, 3463 boeken geschre ven. In Oswego County (Amerika) is eene groote overstrooming geweest. Dan heeft het gevrozen en vele huizen staan onder 't ijs. Al de wegen zijn ook met ijs pedokt.... De ongelukkige inwoners kunnen hun huis niet verlaten.... Als ze maar vivers hebben. Sedert 1789, hebben z'in Frankrijk 20 verscliillige Grond» wetten gehad.... Ons lieer bestuurt al 6000 jaar de wereld met dezelfde wet en alles gaat zeer wel, als de menschen maar willen, als z'huu vingers niet te lang laten hangen, als ze met hun fami lie te vreden zijn, malkandei achten en beminnen. Want waar liefde is, is geluk; maar, och heere! Zoekt go mij tegenwoordig de liefde in d'huishoudens die op een nachtfeest thoop zijn gesla gen, zonder raad aan God of aan Vaderen Moeder te vragen, zon der vooruit te zien, uit blinden drift. Van dezulke zegt 't spreek woord heet vuur is gauw gebluschtin 't begin is hartje! wat lust. u? Maar een weinig later, komt de afkeer, de Amors worden Isegrins en de harteklopjes veranderen iu handkloppen en vuist slagen. Er is tegenwoordig zoo bitter weinig liefde onder de mcnschen. Er zijn toch monsters in de wereld. In Frankiijk heeft een man 35 jaar oud en maa- éen jaar gehuwd, zijne vrouw met een schecrsmes den hals afgesneden. In China zijn 36 kapiteins van rooversschuiten opgehangen. Er werd daar vreeselijk veel op zee gemoord en gestolen. Te Grindelvvald (Pruisen) is de groote klok der kerk gesto len.... Toe maar!

De Werkman | 1874 | | pagina 2