K. .5* liefderijker Voor him ouiiers. bnp Trien, dc cotnpluliienten aan Sisi 4 Trien. Ung Tunis,"yniidepelijken Ter gelegenheid zij us verjaardags heelt Z. II. de Paus wel 20,000 brieven van geltikwcuschcn omvangenla, ja, de Paus is de groole Koning onzes tijds en Schaapman intocht van hem zingen Ziet, eeuwen irannfcoorbyi en brengen' vreugd en lgd.;n» Kn Pchand Vn éere'; inet den stroom den tijUs vergaat, Wat van den lijd is en du rots \an Petrus staat. liét Ministerie Broglie is in Frankrijk gevallen. De rumoer- makers vragen de ontbinding der Kamer. Men vraagt m Frankrijk nieuwe Ministers. Coei pree, veel eer, maar oneindige hoofdbreking. Sis-de-Scheer, van Ninove, schrijIL dal hij liever op zijn kleêrmakorstafel blijft zitten. 't Volk dat in Duitschland de vervolgde Bisschoppen gaat bezoeken, wordt op vele plaatsen gevolgd van gendarmen. Nog- tans dit belet hunnen iever niet. Bismarck is verslecht. De Carlislen hebben uit Engeland kanons eii geweeren ontvangen; geen ander gewiglig nieuws. TGaat aartsslechl in Spanje gelijk in d'huishoudens waar geen gezag is. Te Valentia heelt de volksmenigte Serrano's ze gepraal gevierd met de huizen die niet verlicht waren, in stuk ken te smijten. Te Palencia zijn de hoofdkerkdeuren ingeslagen, de wijwatervaten en kruisbeelden verbrijzeld en tri eeue an dere kerk, binst de gedurige aanbidding', ging het nog erger de schelmen scheurden het priesterlijk gewaad in stukken, ver woestten de Kcrkversieringen, haakten 't groot kruis van het ou laar, rukten deHH. Hostiën uit het tabernakelen trapten er ot» met de voeten. De koster werd met het hair buiten gesleurd. Ze roepen wraak zulke schanddaden. Te Cosenza Italic zijn 45 galeiboeven uit de gevangenis gevlucht. Toen de porteklé eenè ton drinkwater bracht, wierpen ?.ij hem omver, overrompelden de wacht, namen wapens en sprongen buiten. 40 dier kapoenen zijn reeds teruggeval. De prijs der hop is in Engeland geklommen. Goci hoop voor sommige boerkes. Twee jonge juffers waren in Engeland, op een kasteel. Een der meisjes kwam met haar rokken te dicht bij T vuur, de klee deren scholen in brand.; bare zuster snelde ter hulp, en word ins gelijks door de vlammen omringd. De dame en dochter des kas- tecls snelden toe, doch te vergeefs. Eindelijk konden de vlammen uitgedoofd wordenmaar de twee jonge zusters zijn korts nadien o\erleden. Hoe iemand aan zijn dood geraakt! De prijzen van het vleesch, per kilogram te Antwerpen zijn: ossen, fr. 1.65 a 1.98; koeien 1.55 1.88; schapen 1.52 a J.94, kalveren 1.66 a 2.0o en varkens 1.58 h 176. Voor 't Assissenhof van Oost-Vlaanderen stond op 15 Mei Karei Goppcnoile, van Oostende, beschuldigd van moord op we duwe Benard, zijne vrouw. Op 1 Meert rond half elf 's avonds, kwam Coppenolle bij de po litie geloopen, zeggende dat zijn vrouw van den trap was dood gevallen inderdaad, ze lag daar. de oude vrouw, rn.et cene breede wonde aan 't hoofd. Alles bleef zoo, doch eenige dagen later vond de Rechter in dc keuken een kapmes dat scheen afgedroogd te zijn, doch waaraan een klein stukje vleesch en twee yrijze haren kleefden't kapmes pastte niet alleen in de wonden van 't slachtoffer, maar ook in de sneden baars kleeds. Dan werd Coppenolle aangehouden. Van Coppenolle is, na de getuigenis der doktors, tot de dood straf veroordeeld. Hij bleef alles loochenen. 'i D'ander week 'had bier te Aalst ecne begrafenis van berm- hcrtïgheid plaats waarin de rijkste datnen onzer stad aanwezig waren. Degene die ter aarde besteld we-dwas cene arme nede rige dochter, nu veertig jaren oud, weesje van haar teèderste jeugd en over 20 jaren opgenomen dooreen'»1 andere werkvrouw, diet evenals zij, geen ander goed bezat dan haar kristen eerlijk hart. Mieken, zoo werd de" overledene in de stad genoemd, boodschapster der Dames-school, bezat een hart zoo nederig als 't boschviooltje, zoo rein als de lelie, en gelijk liet vooral op haar sterfbed bleek, zoo moedig als ecne martelares. Wij denken baar voorbeeldig leven en hare blijde stichtende dood, lot troost van arm en rijk, in De Werkman te kunnen opnemen. Züturdag avond is te Aalst bij M. Vander Smissen, den wijs vinger der rechte hand afgedraaid van eenen jongeling op de kat wonende, die onoplettend demachicnen kuisehtte.... Men kan niette voorzichtig zijn, op die fabrieken. Tc Antwerpen is weer cene moordpoging op enne jonge werkster geschied.;, het slachtoffer is door 2 kogels in het hoofd getroffen."Oorzaak: ongeregelde verkeeringengevolgen: twee huishoudens voor eenwig in den druk Een wréf.p ongei.uk. Woensdag, ten 7 ure 's morgens, is te Eekloo een lijk uit de vaart opgevischt, waarschijnlijk ecu vpyagclir. Hij had eene goede horlogie of uurwerk,'een'coupon om met den trein te vertrekken, een portefeuille, en was schoon gekleed. Hij was reeds lang dood en vlotte boven het water^. Zij zeggen dat die heer zichzelven verdronken heell en dat men een briefkcu op hem gevonden heell, waarop stond: Ik heli mij yerdronken om voor de rijken niet te moeten slaven. liet was een voyageur; zijn coupon sprak van Gent naar Mechelen. Hij lag reeds lang in 't water. Hij had nog drie bankbilletten van 20 fr. ieder, zegt men, en 45 franken in"den portc-monnaie. Te Yeurne wordtdc kerktoren hersteld; men haalt er dewerk- licdeii en materialen mei eenen bak naar hoven'maandag schoot de koorde af en twee werklieden, beneden vallende, werden erg gekwetst. Te Yperen kwam d'ander weck een jonge landbouwer langs den steenweg van Dikkebusch met eenen stier aan eene koord. Aan de kruisstraat, liep het beest weg en, dewijl de koord rond zijne hand gedraaid was, werd de jonge boer wel 60 meiers ver gesleept, totdat hij met het hoofd tegen eenen duiker bonsde en bleef haperen. Dan kon men hem verlossen; 's anderdaags is hij in 't gasthuis van Yperen overleden. —Op Sinxen vertrekt eruit Aalst eene Werkmans-Societeit van 250 man naar Schcrpenheuvel. De kapoen en communard Rochetort, die te Parijs zooveel werkvolk bedrogen heeft, en uit zijn eiland is gevlucht, zal ach ter juni naar Brussel komen. Eene vrouw levend verbrand. Woensdag avond, rond 8 ure, zag men te Parijs, in de Pussaje liriard, uit een verster dei- tweede verdieping, van het huis n. 14, eene dikke rookwolk op stijgen. De voorbijgangers verwittigden den portier, die aan stonds de deur der kaïner openbrak, wier bewoonster madame Mouret, eene vier-en-negentig jarige vrouw, hij op haar bed vond uitgestrekt, in het midJen der vlammen. Hij rukte haastig de ongelukkige, die reeds met brandwonden overdekt was, het béa uil. Men droeg haar in eenen naburigen apothekers-winkel, waar haar de eerste zorgen werden toege diend, doch haren staat wa& hopelooshet vleesch viel met brok ken van hare handen, lichaam.en aangezicht. Het ongeluk is veroorzaakt door eene keors, waarbij het slacht offer las. en die het vuur mededeelde aan de bedgordijnen. Ma dame Mouret die lam was, voelde zich levend verbranden, zonder zich te kunnen verroeren, om aan dien ijselijken, dood te ont snappen. De keizer van Rusland wordt te Brussel, vrijdag 22 mei rond den middag verwachtDe keizerlijke trein staat, sedert dijnsdag te 'Schaarbeeck. Morgen, donderdag, wordt hij naar Ylissingen gevoerd, ten einde er den czaar af te wachten. Alexander II begeeft zich van Brussel naar Ems, waar hij drie weken zal verblijven. ■- Hoe men sergeant wordt! VERVOLG. God zij gelooid! riep Nellis. 200 franken! we zijn gered! Vrouw, rap den pacht betalen, en al de andere schulden De vrouw snikte als een kind. Och, wat is Ons Heer goed toe kinderen, haal twee groote vierdoelkeersen; we zullen z'óntsic- "kènen breng van 't dorp 'nen halven kilo vleeesch meè. en een kramiksken. Die brave Jan! Maar, zet de man't is van Jan niet geschreven Algelijk; Y komt toch van zijnentwege; die kaporaals heb ben zooveel te doenkom, alle zorg verdwenenge zult nu rap genezen; we zullen een ander koe koopen; Ons Heer zal onzen oogst zegenenJan zal te naaste jaar thnis komen en we zullen nog gelukkige dagen slijten, man-lief. Nu kreeg Ne 11 is'het ook te lastig; 't water s'.eeg hoog en zijn wangen wierden van tranen overstroomd. Vrouwe, 'k heb misdaan mijn betrouwen te verliezenja, 'k zal genezen, mijn handen afwerken en we zullen in geluk en liefde levenTrien, 'k was wat lastig tegen u. De ziekte brengt dat meè, man. Ge moet mij vergeven, vrouw? Och, Nellis, spreekt alzoo niet; ik heb u niets te vergeven de mansmenschen zijn lastig als zij hun huishouden in den druk zien, 'l zal beterenge zult genezen Ze zegde dat toch met zoo 'n goed hart, die brave vrouwge zult genezen! hoewel 't vrouwvolk den naam heeft van zwakker te zijn, toont het nogtans, in moeielijke gevallen, meer moed dan 't mannenvolk; als deze hopeloos liggen te zuchten, dan hebben

De Werkman | 1874 | | pagina 2