MARK TP RIJZEN. tholieken Werkmanskring, te Gent; P, De Geyter, kommis, id. L. J. Ots, Ronsse. In't huisgezin. Waai'juffer Spin. Haar netten vrij en vrank mag weven. Vind mon den Rok Met stuk en brok. Aan lend' van vrouw en dochters kleven. De luiheid daar, Maakt 't werk te zwaar De Spinrok teelt er weinig garen 't Öv'rig wel k, Verzuimt men sterk En d'armoékomt niet 't vuil daar paren. Sirat, Gecraardsbergen. Mr De Geytcr, één uwér raadsels Zondag. Hang» alle kanten r.oekeu ze de oude kluchten op voor den knjskamp. Een vader gaf eens aan zijnen zoou, om hem te toonen dat het woord oeuwi» voor ons onbegrijpelijk' is. de volgende vergelijkenis - Zie daar dien "mierennest, hoe de kleine diertjes vol van werkzaamheid zijn. en nochtans gaat hun arbeid zeer langzaam voort. Stel u nu eens voor, dat God deze diertjes een zoo lang leven wilde schenken, dat zij daar, in genen bosch die 2 mijlen breed eu 4 lang is. al de boomen, een voor een, zouden kunnen ontschorsen eu tot den wortel toe verknabbeleu onderstel boven dien dat de miren al de afgeknaagde stukjes op genen hoogen berg mu. - ton drugeu. om wolken te beklimmen een goede voetganger diij uren noodig heelt boe traag zou dit voortgaan? Vele honderd en duizend jaren -venwel zou het uiet eeuwig duren. - zouden daartoj noodig zyn, c Ons Koe. Mijn koe heet Mi.', lioe vinde dat? Zij heeft van mij dien naam gehad. Allo Mie op, toe, haast u wat, De dauw maakt nog de grazing nat. I. Ons Mie is wit gelijk do zonne Haar nek plooit als oen rijzig riet, Als zij neerbuigt bij do bronne, Die daar suizend lu-nen vliedt. De kikvorsch kwakt, de .musschen sjippen. Ze schrikt, want ze verschiet zoo ras, F.n 't water druppelt van haar lippon. Als parelen van wit golas. Mijn koe heet Mie, enz. Ons Mie is altijd ingetogen. 't Is daarom da 'k haar geerne zie. Geen meid uit 't dorp heeft schooner oo.qpn, Geen schooner oogen dan ons Mie Daarbij, zij is ons schat op aarde, Haar mest is voedsel voor ons veld. Haar boter beeft een groote waarde. Haar melk is eiken dag versch geld. Mijn koe heet Mie, enz. 3. Laatst zag ik in ons groene weide. Een sohoone jufvrouw uit do stad. Zij droeg een kleed van zwarte zijde. 't Gras maakt, haar bottintjes nat; Zij streelde Mie in zachte namen. En zei't is als een witte blo'm En als wij woer naar huis toe kwamen. Ons Mie was daar niet fierder om Mijn koe heet Mie, euz. 4. Laatst zag ik, o 'k zal het nooit vergeten, Een beestekoopman op ons hof. Maar, 'k heb-liet stalleken toegesmeten, lüj heeft haar niet gezien, Godlof! Qus Mie en wil ik nimmer derven J)at staat vast.en.voor gewis. Zij zal in 't zelfde stalleken sterven. Waar dat zij in geboreu is. Mijn koe h<?et Mie, boe vinde ge dat? onz. Over de behandeling; der melk als hel dondert. Met donderachtig weder stremt zich de melk haastig door de elektriciteit, daarom zal inen zoo gauw als het begint te donderen, en nog beter te voren, de keldergaten stoppen met nat stroo en de vensters met water verkoelen, of nog beter met eenen natten doek van den buitenkaut behangen, om den scha delijken invloed van de-elektriciteit op de melk te voorkomen. De smaak van 't geen iemand heeft, wordt verloren door 't geen hij verlangt, zegt de Spanjaard. Tegen sommige in-de-rede-sprekers. Twee konuc-n wel met malkander zin gen maar niet spreken. 's Nachts liggen, 's middags staan, 's Morgeus zitten, 's avonds gaan. Hoe wilt gij dat ik u scheer vroeg eencn barbier, babbelaar van d'eerste klas, gelijk velo zijner ambtgenoten, mot permissie. Al zwijgende, werd hem geantwoord. n jongman heeft te zien hoe wel te mogen leven, n oud man hoe hij God zijn geest zal wedergeven. S Hoeveel moet ik u betalen om dit uurwerk te herstellen? - vroeg een ma troos aan eenen horlogiemaker. - Wel, vriend - zegde deze, - dat zal u wel liet döbbel van den öorspronkelijken prijs kosten. -Ha! dat is niet erg; ik beb er den eigenaar eene goede klets voor gegeven, ik zal u daii eens zoo hard kletsen. - Hebt ge lust, zoo i3 't al goed Honger maakt zwart brood ook zoet. Jan Tist was 'ne grooten manspersoon. Waarom, vroeg men hem eens, hebt gij zoo'n kleine vrouw genomen Wel. antwoordde hij, omdat men van twee kwalen de kleinste moet kiezen. (We zeggen niet dat Jan Tist hierin gelijk had). Tooveiuj. Om een ei door eenen ring te trekken, moet men het ei 12 uren in den azijn leggen, het wordt dan zoo nialsch als doeg. Hat ei in koud water gelegd, heineeóit zijnen eersten vorm. Hoeveel Sacramenten zijn er vroeg 'ne Pastoor in de onderwijzing. D en zen er geen meer, menheer de Pastoor. Watgeau meerWat wil dit au zeggen Ja, menheer, g'hebt gisteren de laatste Sacramenten aan Stien vau Nel- lisseus Trese gedragen, en daarom en zijnder geen meer. 't Is hier 't staminé der ezels, zegde een student tot eenen baas die voor I zijn deur stoud; deu dezen, niet plat gevalllen, zei Ja, mijnheer, men verwacht u. Vervolg van vader Adam. Als zijnen beer ging dansen, trok hij naar zija soep, llloemkoolen met socissen't was van schept maar op Dan vong hij eenen uil, eu bleef op zijn geinak. Dronk kaffé met een klontje en een glas oognac. Sur l'air etc. Schevernels, Belcele. Dat leven werd bij moê, 't was de weelde die hom stak, Adam die wierd gewaar dat er liem iets ontbrak, Hij zeiik wil een wijf zoo waar als ik het zeg, Of'k late mij kof afrijden op den ijzeren weg. Sur l'air etc. L. Klopper, Brussol. Errata,. Do Ho is uitgekomen't was de schuld der meid. D. G. te D. uw nummer was fix verzonden, dus de schuld is aan mij niethaastig en spoed is zelden goed, vandaar uw weinig beleefde briefkaartgroete u. Bij Mr Staes. te Wieze, dorp, kunnen de Bedevaarders naar Scherpenheu- vel, Kaffé, Mastellen en andere vemrachingeb bekomen, benevens goed out haal. Rosalie De Vleeschhouwer. Korte Ridderstraat, N° 1, te Aalst, houdt leer school voor de eerste Communicanten. Masteluin. Haver. Aardappels. Eijers. Vlas. i Vixens. AALST UKNDERMÜNDE, ZF.LE. NINOV.E I.OKEREN SI-NICOL4AS - 37-05 38,00 32,00 38,00 32.00 32.00 35-0C 30,00 00.00 00,00 00,00 00,00 31-00 00,00 23,00 20,00 22.00 22,50 28-00 30,00 21,50 27.00 21.50 18.50 11-50 00.09 00.00 12,00 00.00 03.50 07-80 00,00 02,75 01,35 00.00 02.50 01-90 00.00 01.81 01,80 00.00 01,85 05-12 00,00 00,00 00,00 00.00 05.00 40-50 00,00 00.00 00,00 00,00. 00,00 AALST, DRUKKERIJ VAN P. D AENS.

De Werkman | 1874 | | pagina 4