«63* De prijs van 't brood te Brussel istarwcnbrood wit, bi c. den kilogr.; tarwcnbrood, halt wit, 48 c.; menagebrood 45 c Zaturdag nacht hebben ze in de Gretry-straat ie Brussel ge vochten, dat al de geburen, ver in 't rond, van scltrik opspron gen. Nadat dit lang geduurd had, is de politie er lusschen geko- men. t Wij hebben ontvangen en den Jurij medegedeeld nen bnet uit Brussel, protesteerende tegen de uitspraak in de prijskamp- raadsels. De Jurij denkt eenparig dat de brief te onbetamelijk is om in aanmerking genomen te worden. Onbeleefdheid, ongema nierdheid past nergens of bij niemand. De Jurij hoopt dat de Brusse laar zijn woord zal intrekken. De tamme haas te Watervliet, is deze week een jaar oud geworden. Het diertje wordt hoe langer hoe meer aan het huise lijk leven gewoon en schijnt daaraan de voorkeur te géven, want onlangs was hij eenige oogenblikken aan de waakzaamheid van zijnen meester ontsnapt en liep op het achterhof, waarna hij weer binnenkwam om in plaats van zijnen meester, de vrouw die hem oppast, te streelen en te likken. Het is zonderling om zien hoe de haas speelt met zijns meesters jachthond! De policie van St. Jans Molenbceck heeft een persoon aan gehouden, die deel had gemaakt van de Commune van Parijs, en wiens uitlevering door het fransch gouvernement was gevraagd. In de omstreken van Lorgues, departement Var heeft een erg ongeval op de jacht plaats gehad. M. Mathieu had zich ver borgen en bootste den kreet der roofvogels na. Ken jachtwaker die een fluwijn achtervolgde, schoot in de struiken vanwaar de kreten kwamen en trof M. Mathieu, die op den slag dood bleef. Er heeft in Luxemburg dezer dagen, eene gansche reeks brandrampen plaats gehad. Onder de gemeente Bonnert vernielde een brahd, eene koornmijt, toehoorende aan M. Robert, van Arlon en men denkt dat een kind, hetwelk met fosfoorstekskens speelde, het vuur aan de schoven zal gesleken hebben. Te Ois vernielden de vlammen een jong mastbosch en een bi-aamveld, hetwelk toehoorde aan mev. de Bonhomme, te Haver- sin. Na drie uren den brand te hebben bestreden, die dreigde zich aan een aangrenzend bosch mede te deelen, gelukte men er in het vuur te beperkendoch reeds hadden de vlammen eene opper vlakte van eenige hectaren kaal gebrand. Te Vouches werd een huis de prooi der vlammen. De meube len en het linnen werden vernietigd en daar de eigenaar, M. Ber nard, niets had doen verzekeren, heeft hij een verlies geleden van ongeveer 600 li'. In Hongarië is de oogst zoo groot dat men wel 600,000 kwintalen tarwe zal kunnen uitvoeren; in Pruisen overtreft de oogst met 12 de opbrengst van verleden jaar; in Polen is de oogst goed; in Odessa en Nicola'ief is nog veel tarwe van verleden jaar; in Zwitserland is de oogst middelmatig, doch dit landeke komt voor zijn eigen veel tekort; in Hanover is de tarweoogst, voortreffelijk; uit Amerika zal veel tarwe komen. Dezer dagen pleegde een aartsdeugeniet, een buitengewoon stoutmoedige diefstal, in den omtrek van Waterloo. Een net ge kleed ruiter kwam in gemeld dorp aan, en verkocht er zijn peerd, na in verscheidene herbergen goed te hebben gedronken. De ver koop van het peerd werd eveneens met menigen dronk befeest, totdat de avond begon te dalen en het heerschap verklaarde, dat het te laat was om nog te voet te vertrekken. Hij huurde bij M. F. II. een peerd en een rijtuig, en de zoon van den eigenaar ver gezelde hem, om rijtuig en peerd terug te brengen. Te Ransboke gekomen kreeg de man dorst, en verzocht zijn gezel, M. 11..., at te stappen, teneinde in eene hérberg drank te bestellen. Deze vraag werd aanstonds ingewilligd, doch lot groote verwondering van dén jongen M. H... legde de vreemdeling spoe- di,r de zweep op het peerd en reed in vollen galop in de richting van Lasnes. Er hielp geen schreeuwen, roepen of tierende dief reed in allerijl voort en niemand dacht er aan hem tegen te hou den. M. 11... keerde terug naar huis en vertelde zijnen vader wat hem overkomen was. Onmiddellijk besteeg de vader een ander peerd en haalde de pcerdcndief te Leuven in. De stoutmoedige deugniet is achter de grendels gezet. In Frankrijk (te St. Ré'mv) heeft de bliksem twee jongelin gen tredood die ondereenen boom gevlucht waren, twee andere werden gekwetst en vier ten gronde geslagen. Bazaine woont te Brusèel in de Luxemburgsche straat, N° 99. 't Congres van Brussel is "uiteengegaan.... Mocht het iets cr0ed te wege hebben gebracht. Men begint de huizen af te Sreken die legen 't portaal van O. L. \\-van-aen-Zavel staan. Op de grenzen van Parijs zijn 188 pachters en 151 grond eigenaars; Parijs heeft 16 fabrieken, die niets dan kuustoogen maken, 5952 voddenrapers, 1878 letterkundigen, 1726 genees- heeren, 32,939 ambtenaars, 300,000 leégloopers, 200,OuO per sonen die 's morgens opstaan en niet wetende van wat hout pijlen te maken. Te Parijs wordt min gedronken dan te Londen. Zondag is iets raars gebeurd in het genootschap van Sint Jan Baptist te Eecloo. Bij de prijsloting was bepaald, dat hij, wiens naam eerst uitkwam, de loten zou uittrekken. De eerste naam was D. Van der Ginst. Nu zegde een weldoener van het ge nootschap, een bakker, aan Van der Cinst. dat indien het hem gelukte zijnen naam het eerste uit te trekken, hij hem zou be schenken niet een geheclen oven tarwebrood. Daarop mengde de mildadige bakker, den naam Van der Ginst in de trommel. Waarlijk! De naam Van der Ginst kwam uit. De gelukkige werk man heeft 55 tarwe vierponders ontvangen, en zijn weldoener heeft er nog 5 l'r. bijgevoegd. Volgens de verklaringen door zekere vrouw van Brugge, aan de policie gedaan, zou zij donderdag morgend het slachtoffer zijn geweest van eenen gauwdief. Zij' was met den trein van Brugge naar Eecloo gekomen, om daar eene betaling te doen en- had daartoe eene som van 1475 fr. bij zich, in papier, goud en zilver. Dit geld droeg zij in een sluitraandje. Als de vrouw te Eecloo afstapte, was alles uit het mandje veidwenen. 5 Zakken aalstersche hop, nieuw gewas, zijn zaturdag ver kocht aan 175 fr. h 200 fr. per 50 kilo de plukking gaat begin nen. Maandag is de hop te Londen een weinig afgeslagen. Dijnsdag, 2d'u kermisdag Denderwindeke, is in een herbergske nabij Pollare, een messteek'in den buik toegebracht aan zekere persoon van Pollare. Te Ophasselt zijn 5 6 koeien moeten afgemaakt worden. BRIEVENBUS. M. V. te G. Er is hier in de stad eene plaats open in een gesticht, doch kent gij de keuken? in geval van ja, wend u tot den V. Overste der Broeders vau Liefde, Aalstik geloof ook dat men eenen Surveillant vraagt in 't Weezenhuis, Aalstvoorzitter: M. Baron Bethune. M. Ad. Brussel, uw raadsel, later. Niuove wel ontvangen. Jh. R. te Brussel ik zal het op tijd en stond benuttigen. Zoo de ouden zongen Zoo piepen de jongen Dat wil zeggen, ouders, als ge deugdzaam en zelf goed zijt, uwe kinderen uwe voorbeelden zullen na\olgen, want, ja, ja, bet appeltje smaakt gemeen lijk naar den boom, liet kind ook is gelijk zijne ouders," de ouders zijnde boomen, de kinderen zijn er d'appeltjens van. 't Spreekwoord zegt het: Soort niet soort En met duivels, kolenbranders, Waar, wanneer ooit vondtgij 't anders?.... Want die geern 't slecht aanboort Zal ook lichte en rap boos meê zijn,... En dan nimmermeer te vreê zijn Wijl liem wroeging 't hert doorboort! Al te baast brak den hals. Al slapende wordt men niet rijk. Als de gierige vrolijk is, zoo danst de kemel. Als hadde komt, is hebbe te laat. Als oude honden bassen, is 't tijd dat men uitziet. Als 't hoofd ziek is, is 't al ziek.- Als de boeren slapen, zoo waken de ganzen. Hoe het kwaad altijd gestraft wordt. Over eenige jaren, gedurende eene geweldige sneeuwvlaa zocht con reiziger eene schuilplaats in eene afgezonderde herberg va'ii Hongarien - Naai zijne kleediiig te oordeelen scheen hij rijk te zijn, en de zwaai te'zii lier reioiiiaal bracht den herbergier liet gedacht te binnen, dat die vreem deling van veel geld voorzien was. De weeid «as getrouwd en bad eenen zoon dien hij grootelijks beminde De vader was een vvreede eri gierige mensch. De zoon, oen goede ion«eii maar wat ligt van zmnen.was naar de kennis vau een naburig dorp gegaan en zoinie maar des anderendaags wederKeeren. Waar zullen wij den vreemdeling laten vernachten? zegde de vveerd sul lot zijuc vrouw; hij heeH veel geld, daar hen ik zeker van. wij moeten nem in de kamer van onzen zoon Ernest laten slapen daar zal hii eocd liggen. Ernest komt dezen nacht niet slapen naar huis; en wij zullen "den vreemdeling gemakkelijk kunnen vermoorden en zijn geld neno-n De vrouw vau den woerd was niet wreedaardigzij had eenen afschrik van die euveldaad inuar de durst naar liet geld oveiwun haar en zij stemde ui liet voornemen vau haren man toe. N i het avondmaal luid de weerd den reiz ger in de kamer zijns zoons De vreemdeling hoegenaamd geene achterdocht hebbende, viel in slaan Eensklaps werd hij door oenig gerucht wakker gemaakt, hij ziet eenen groo- leri kerel bel venster van builen open stampen, daardoor kruipen en al zwijmelende naar ziju bed komen. Men kan oordeelen boe zeer de vreemdeling verschrikken inocst Wa penen had Inj niet om hulp roepen dacht hij nutteloos, want hij meendp iu oe macht van moordeuaars te zijn. In plaats van iel* ter zijne,- verdedi ging te doen, verslak Inj zich achter eenen hoek van het bed. In do erooi sic beangstheid ziet bij dien prooien kerel die door de venster binnen ee slopen vyas, naar liet bed lasten en daar in kruipen, weinige oocenblikken daarna, hoorde bij hem ronken als of hij in eenen zwaren slaap lag —Die

De Werkman | 1874 | | pagina 2