den zeker moeien straffen komen Hoe 't zij, nllcdeltig mali, nu gewaarschuwd, zal zulke schriften niet koopen;'lie ware Vla ming heelt maar één woord en w'hepben als christenen ons woord gegeven van gehoorzaamheid aan de Kerk in de zaken die 't Geloof aangaan. F.cu ongeluk, nogmaals aan de onvoorzichtigheid van het slachtoffer toe te schrijven, is maandag op den spoorweg van Lessen naar Geeraaidsbergcn gebeurd. De genaamde Maldrie, had dien dag het bezoek ontvangen van oenen b.oedvcrwanl, die buiten de stad woont en had hem lot Lessen uitgeleide gedaan; men had te samen verscheidene herbergen bezocht en menig glas geledigd, zoodanig dat beiden dronken waren. Men scheidde eindelijken Maldrie kwam naar Geeraard ^bergen, om eerder te huis te zijn, was hij langs den ijzerenweg gegaan. Rechtover de herberg uk B.\stuim;ck gekomen, viel hij van dronkenschap neer ei bleef liggen. Hij moest zoodanig gevallen zijn, dat hij mei zijn been op de rails van den spoorweg lag, want het convoidat eenige oogenblikken nadien voorbij reed, verbrijzelde zijn been beneden den knie. De man sleepte zich tot bij een gracht, waar hij eenige uren daarna door voorbijgangers gevonden werd, die hein opge nomen en naar het gasthuis gebracht hebben, alwaar hem aan stonds de noodige zorgen werden toegediend. Niettegenstaande zijn been schrikkelijk vermorzeld was, hetgeen deopcratie, welke door doktor lirooeorens gedaan werd, zeer moeiclijk maakte, is zijn staat zoo voldoende mogelijk en hoopt men hem te redden. Volgens een werkman onlangs aan de policic der hoofdstad heelt verhaald, is er in de bouwwerken, van de school in de Ons- Heerenstraat, ccnen schat gevonden. Die schat zou bestaan,in cenen zak die meer dan 1300 goudstukken zou inhouden, de een van 20 en de andere van 30 Ir. De werkman hcyMt 3 fr. gekregen, opdat hij zwijgen zou, terwijl men hem tevens bedreigd heeft, het hem te zullen doen berouwen, indien hij het geheim verraadde. Dit feit zou in Mei hebben plaats gehad, en het is bij het graven dei- fondamenten, dal men dien kostbaren zak zou ontdekt hebben. Er is een onderzoek geopend. De loting voor de milicianen der lichting van 1S74, voor dc volgorde der plaatsvervanging door liet departement van oor log, zal op 21 September ten 10 ure 's morgens, op het stadhuis te Brussel plaats hebben. De werking zal plaats hebben in dc tegenwoordigheid ccner bijzondere kommissie. SPOOltWKGltA.MI'. Dö dagbladen van Londen, peveu de volgende bijzonderheden over liet ongeluk, dat verleden vrijdag beeft )daals gehad, op den Great Eastern Ilailway. te Thorpe, op oinlront twee mijlen afstand van Norwich Vijf ion personen verloren hij dit ongelijk liet leven, cn dertig anderen werden gekwetst. De trein die ten 8 ure 40 miutun 's avonds te Ureal Yarmouth ver trokken was. ontmoette de sneltrein die van Norwich naar eerstgenoemde stad stoomde De schok «as verschrikkelijk; de heide lokomolieven richtten zich overeind en de waggons werden bijna allen letterlijk verbrijzeld. Al de personin die zich op do lokomolieven bevonden, machinisten, stokers enz. werden gedood, benevens elf reizigers welke men tol nu toe ui ;t herkend hoeft. De twee treinbestuurders weiden gevaarlijk gekwetst; men vreest voor hun leven, alsook voor dat van een aantal der gekwetste reizigers, wier lo stand weinig hoop overlaat. De oorzaak van de ramp wordt toegeschreven aan hot vertrekken van den expres trein uit Norwich, vooraleer de seinen berichtten dat de baan veilig was. Onder de personen die bij dit ongeluk den dood gevonden hebben, noemt men M. Slacev en zijne vrouw, van Norwich, de sergeant Ward en de "ser geant-major Cassel. der troepen van West-Norfolk, eouo dienstmeid genaamd Lincoln, M. Womack kleermaker, mistres Gilding en haar kind, Betts, be llende der spoorwegmaatschappijAL Page en verscheidene andere personen waarvan nnrn de namen nog niet kent. Ten 11 i/~ ure ,'s morgeus was de baan nog niet ontruimdhet verlies van materieel is zeer aanzienlijk. De sekrelaris der kompagnio van den Great Eastern railway heeft van zijnen kant. Ai volgende nota aan de dagbladen gezonden: Mijnheer, ik kondig u mét droefheid 'aan dot eene botsing tiisschen twee treinen heeft plaats gehad, nabij liet punt waar men voornemens is de linien vau den East S'orfolli railway aan de onze te verbinden, op de linie met enkel spoor, lusselien Norwich «mi llrnndall. Op het oogenblik dat ik u schrijf zijn er negen personen overleden. Het getal ihr gekwetsten is onbekend, doch er was betrekkelijk weinig volk in den trein. De oorzaak van het ongeval wordt toegeschreven aan den naclitopzichter van Norwich, die verkeerde instriiktién naar Brundall zou gezonden hebben, nopens het zenden van oenen express De bediende die het verkeerd bericht hc-ft gezonden, was reeds 20 jaar in dienst der kompaguie. De plaats der ramp is met menschen bedekt, allen vrienden en bloedverwanten der slachtoffersde harti'Qerei'dste tOOneelnn vel gen elkander op. Alen brengt de gekwetsten naar de gasthuizen van Norfolk en Norwich. Onder de opeengehoopte overblijfsels der lokomolieven cn waggons, liggen de lichamen van de machinisten en 'stokers, welke men nog niet heeft kunnen ophalen, doch hunne dood is zeker en moet «ogenblikkelijk geweest zijn. De koinpngnie zal zware schadeloosstellingen te betalen bobben. Zaturdag avond wilde een reiziger, nabij Mouscron, uit 't convoi slappen om ziju klak. op te rapen, doch als hij zich hukte kwam de trein van Doornik, die hem ten gronde wierp cn de twee beencn en eenen arm afreedeenige dagen vroeger is nabij Luik ccnc koopvrouw in laken door den trein in twee gesneden' en in den tunnel van lloei en de zinktabriek van Corpl alie heeft men den barree! wachter Dupont gevonden die overreden en ge dood was.,... Wat ongelukken! wat ongelukken! Je Antwerpen vond men zaturdag avond op den ijzerenweg aan de mui/.cnsiraal, liet lijk van ccnen werkman die 2U a 23 jaar scheen te zijn. Een koopwarenlrcin had hem den arm afgereden. GENEZING TE LOUBDES.Wij zijn nog zalig ontroerd door dc wonderbare genezingen van Lier en Rupelmonde, en ziehier nog eene andere, wonderbaar, schielijk, irettend, die in Frankrijk is gebeurd. Den woensdag 19 Augusli, gedurende de octaaf der Hemel vaart, sleep ccnc jonge dochter van 20 jaren, met behulp van twee krukken, haar verlamd lijt naar de Communiebank, in de kerk van Lour des- Angel a LcbrOussart, dit was baar naam,bad sedert 3 jaren ccnc/.rekte in hel ruggemerk. Alle menschelijkc middelen werden gebruikt, niets hielp, en 't meisje verslapte zoo-zienlijk, dal zij nu het daglicht niet meer kon verdragen. De vermaarde geneesheer Nelaton had over 'cenigen tijd nog eene pijnlijke operatie voorgeschreven, die do dochter verduldig onderstond. Ik laat doen, zei Angela, uil gehoorzaamheid voor mijne ouders, ze was eenig kind, 'doch alleen te Lourdes zal ik genezen worden. Na de operatie was 't meisje nog slechter en, op haar lievig aandringen, liet de vader loc dat zij met moeder en een bloedver want, de lange reis naar Lourdes zou doen. Angela was dus naar de communiebank gekropen. Ze poogde tc knielen en lukte erin. En ziet! nauwelijks was de 11. Hostie op hare tong, als zij een hevigen, onbeschrijfelijke» schok in haar lichaam gevoelt; ze staat op. Iaat haar krukken vallen cu gaat alleen naar hare plaats; genezen, schielijk genezen, ledereen kwam weénende bijgeloopen, terwijl 'l meisje, in dank baar getraan, de H. Maagd ie voet viel. In groote vreugd trokken zij naar hun dorp Valdampierre, 200 uren van Lourdes; daags na hare aankomst had eene dank- processie plaats, in welke Angela de bannier droeg. Dit feit is bevestigd en getcckend door Mr Guignct, meier van Valdampierre. eu door 20 voorname ingezetenen, waaronder Dumoniier schoolmeester. Gods bermhertighcid daalt over Europa! de verlossing is nabij Te Commentry, (Frankrijk) is ccnc stoomketel gesprongen, zoo geweldig dat hel gebouw instortte en een groot'getal werk lieden onder de puineu werden begraven, 's Anderdaags telde men 9 dooden en 41 gekwetsten. Aan den Rhyn heeft men aardbevingschokken gevoeld en le Pragsdorfis brand ontstaan in houten arbeiderswoningen, waar 14 personen omgekomen zijn. De Carlisle!) der provincie Calaloniü, zijn door 1300 Carlis- ten uit de provincie Valencië versterkt, in welke laatste don Al fonso langs Fraga gedrongen is. VERAFiDEft» 1" Vervolg. Wij traden de herberg binnen. Waar gaan wij ons zetten, Constant lu den iioek zal 't best zijn, vriend; wij moeten alleen klap pen 'k bob u zoo veel le zeggen. Na, naar de vlaainscin: wijze, onze glazen tegeneen getikt te hebben, begon mijn vriend ajdus: G'hebt mij gekend, niet waar? 'nc wildvang was ik, onver schillig aan al wal 't Geloof betreft. Hoe dit gekomen was. weet ik nietlangzamerhand, piano,- pmnekes, mijn plichten verzuimd, kennis gemaakt mot makkers dié zooveel geloof hadden als 'nóu hond, en eindelijk, aan hen gelijk geworden. Vriend, aan u wil ik mijn hert openen 'k ben twee jaar geweest, zonder mijnen paseben te houden. Duister, stikdonker was het in mijnen geest. En waart gij gelukkig, Constant? Gelukkig!... Ik zong, ik drong, ik liing den plezierigen uit; maar 'twas niets dan waterverf; geen oogenblik oprecht uoulonlement bel) ik genoten en soms guig.de neerslachtigheid zoover dat ik mij zou hebben willen verdoen. De ware vreugd, 't waar geluk is in 't hart, vriendnu voel ik het best. Ge gaat 'nu hooien hoe mijn verandering is gekomen. ns. BAitalie. Ja, ik luister. Ge kent Margriet, ons braai meissen, die daarna getrouwd is en aan den Zavel is gaan wonen. Ze kwam nog altijd bij ons

De Werkman | 1874 | | pagina 2