Pc öokiov Jsatnbaarït. Ui RK TP RIJZEN. MEET DRIEMAAL, EER GIJ ÉÉNS SNIJDT 7-ickc werklieden, de noodlijdenden ic helpen; him, bom, hom! hoort gij die klokken, die zielkes roepen loc, haast u, mis schien leeft gij geen jaar meer en dan zijt gij al uw goed kwijt gaal zelf in d'arme huizen, zendt er uwe kindcrkes;ze moeten we ten dat er arme menschen bestaan; en geeft met liefde, zonder knorren, toon aan die menscben dat gij de ehristene broederliefde verstaat.... Bim, bombom. werklieden, geringe menschen, doet alles om uw lot te verbeteren, doch staat tegen Gods wijze schik kingen niet op; en vooral, wacht u van uw lot door twist en on deugd te vermeerderen, wacht u van alles dat Ons Heer vergramt, want zoo zou 'l kunnen gebeuren dat gij, na uw vagevuur op de aarde, nog een harder vagevuur zoudet hebben, ja, God betere 't, misschien een hel hierna!.... Vergeten wij niet dat het him, bombomook eens over ons zal luiden.... En met de maat waar mee wij de zielkes meten, zullen wij ook genieten worden. UedeLcn van dc Geloovigc Zielen. Stemme: van dc Miserere. Komt ehristene menschen Iaat ons hier, Met verstand en reden. Den kerker van het Vagcvler hees plaats eens gaan betreden. Ziel daar den schromelijken brand, Ziet daar die arme zie cn. Berooft van 's Hemels Vaderland Zij in do \lamincn krielen. Zij lijden met verduldigheid Voor hun zonden voor dezen. Tol dal Gods rccbtveerdiglieid Geheel voldaan zal wezen. Eilaas! eilaas! hoe langen tij-i Zullen zij nog moeten branden Ciiristene menschen wie gij zijl, Bepeist dit met verslanden. Misschien uw besle vrienden zoet, ja uw moeder en vader, Die u hebben opgevoed Met hun bloed en ader. Uw vader heeft in arbeid groot In smerl cn achterdenken. Voor u gewonnen T dagelijks brood Ach, monscb, wilt d-t gedenken. Uw moeder leed veel smerl en pijn, Z'hcofl u de horsten gegeven En gezuiverd schoon cu rein. Ook bevrijd in uw jong leven. Deze cn meer andere vrienden zoet, Als zij kwamen te sterven En dat zij hadden geld co goed. Dat kwaamt gij nog te erven. Waar is nu onze dankbaarheid Wat doon wij nu al te gader? Veel lezen schier op maanden tijd Voor hun geen Onzen Vader. Wat wordt cr sclioonen lijd verkwist Door kwaad en ijdelheden O lieven monsch, gij u vergist. Stort liever goede gebeden. En gaat eens naartiei Vagevier, En hoort de zielen droevig kermen, Mijne lieve vriendon ziet mij hier, Eu wilt ons toch ontfermen. En toont ons uwe hennhertigheid Den Hemel zal T u loonen, God zal u ook op zijnen tijd Bennherligheid beloouuu. Veel moeten bic.- in deze pijn Nog langen lijd hier branden, Chnslcne menschen groot en klein Doel toch oen ofl'jrande. Wij zullen u gedachtig zijn lu 't Hemelrijk hier hoven. Dat gij 'l Godclijk aanschijn Met ons zult mogen loven. O JezusJezus zoel O bermhertigen Vader, Kcml toch de zielen te gemoet, Dal bidden wij allegader. Vergeeft hun schulden groot en klein Dat zij worden ontbonden. Dat bidden wij in 'i algemein I'oor uw vijf roode wonden. 0 Heer, geef hun d'eeuwige rust En 't eeuwig licht hier boven; Omdat zij naar hun wensch en lust U met dc Engels loven. En toont ons uw bcrmherlighcid int wij met hun te snmon, 1 lover, in dor eeuwigheid Der eeuwigheden, amen. E. S., tcCalloo. 11; ben de doktor Isambaarcl, \Vi/.e, wize, wip, bom, bom, 'k Genees de zieken aller aard, Wize, wize. wis. bom. bom. 'lc Kan maken dat de doove gaat En dat de lamme mij verstaat. I.irum, larum liefersteel, Wize, wize wisbom, bom. Victoria victoria, wize, wize wis bom, Faderi de ra, victoria, Victoria Wize, wize wis, bom bom. Dan han'kenniet van Doedeldum, wizo enz. Gaf ik een heel pak opium, wize enz. Hij is ervan in slaap geraakt En tot nu toe nog niet ontwaakt. Lirum enz. 3. Den goeden hoofdman Vander Vorst, Nam ik drij bomben uit zijn borst, Hij stierf ervan na korten tijd, En ook was hij de schelmen kwijt. 4. Te Brussel had ik een kalant Die klaagde vaneen ho'len tand, Ik schoot hem uit met mijn geweer. Hij klaagt nu van geen tandpijn meer. Ik geef zelfs brillen voor 't gehoor. Echt glas, daar sta ik borge voor Dat mijne kunst effekten doet, Dat zwoer ik bij mijn doktershoed. Vervallen Koningen, uw kroon on schepter kwijt. Gaat, ploegt de knarzende aarde, om u vermaledijd, En sleept in 't bloedig spoor van 's vijands zegewielen Uw ketens rammleud na, Gods vrijgeschapen zielen. Menschdom verlost, De Bekoorder in 't Paradijs. Janbijtnecensintwee was ne rijken gierigaardzijn kin deren kloegen dat hun boterhammen toch zoo bitter klein waren; wat deed Jan? hij kocht brillen met vergrootglazen, diedc kinde ren moeston opzetten, als ze gingen eten, en sindsdien kloegen ze niet meer... Waar gebeurd .'Een gierigaard lag op sterven en een zijner vrienden vroeg hem hoe hij het stelde: Heel slecht, zeide hij, want in mijn huis is dubbele vrees: ik vrees te sterven en mijn familie vreest dat ik weêr gezond zal worden. 1'Zekere heer overlegde met zijne vrouw hoe zij hunne dochter op haren naamdag zouden besteken weet ge wat, zegde hij eindelijk, wezullen ze, buiten haren weet, fransch laten leeren. Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Yiggens. AALST 27-50 21.00 21-50 27-00 07-50 09-81 02-51 05-45 36-48 DEN'DERMON'UE. 27.50 00,00 20,— 26,— 07.50 03,25 02,41 ZELE. 22,00 00,00 15,50 10,50 00.00 03,09 02,60 KINOVE 28.00 00,00 21,50 25,50 0",06 01.75 02,45 —i— LOKEREN' 23,00 00,00 15,50 16,50 00.00 00.00 00,00 Sl-NICOLAAS 24,50 00,00 16,25 17,00 07,00 03,50 02,50 05.06 AALST. DRUKKERIJ VAN P. DaEXS.

De Werkman | 1874 | | pagina 4