- - ITieums. g ZELIJEN BREEKT zeggen Ons Heer laat dit toe om de deugd van lieilige personen te beloonen, de staat van opgetogenheid is als een proefbeetje van den Hemelde ziel vliegt opwaarts, al 't aardsche wordt ver geten, men is in verrukking van d'hemelsche dingen, en 't lichaam kwijnt, breekt, wordt gevoelloos door de kracht der zielsverruk king. Zonder twijfel gebeurt dit ook om ons geloof te versterken. Thomas wilde niet gelooven dat ons Heer verrezen was, en de Zaligmaker kwam, ging voor Thomas staan met zijn bloedige wonden, hem zeggende: Thomas steek uwe hand in mijne won den en bestatigt dat ik waarlijk verrezen beu. In ons lijden zijn er veel otigeloovige menschenen Ons Heer toot ook zijn wonder om langs daar die maljonnige zielen tot het Geloof .te brengen. Tonia T Zijn gelukkige menscheu die 't Appels geweert zijn Domien. Tonia, vergelen wij niet dat Ons Heer nog zegde Zalig zijn zf. die gelooven zondek gezien tb hebben; Ik geloot in d'Almacht Gods, zonder daartoe noodig te hebben eenig wonder te gaan zien. Ik zie die Almacht dagelijks, ik voel z'in mijn eigen hart.•-,,19 SisMaar, Domien, zou dat nu een mirakel zijn 1 Appels: Domien. Sis, eer dat iets als mirakel verklaard i3, moet het lang en neerslig onderzocht worden, van de personen door de Kerk daartoe aangesteld! dat is de gezonde en ware leering. Laat ons daar niet buiten gaan vriend Sis, en 'k zeg 'l nog eens in alle tijden, nu min dan meer, doet God zijne almacht zienlijk blij ken. De zaken dievalsch zijn, vallen de waarheid blijft. Sis. Djanters is 't al zoo laat ze zullen mij t'huis wach ten, Domien. Elk'ne goeie avond. Domien en Sis. Van de gelijken en goeie rust. \ls t u blieft, zulle; dc complimenten thuis. HüJgp3 Nood zoek troost. .Er komen zooveel winkels bij. Wat gedaan? Van 't nieuws pitsen? Neen, niet waar? Na rijpen overleg en raad geschoren te hebben, is ons besluit geweest: 1° Dc win kels van voren weg nemen en in dc plaats groot nieuws stellen 2" alle maanden of als 't past, ml libit urn, de winkels in de gazet stellen.... Is iedereen daarmee ie vrede? Anders, 't woord is vrij. Zondag avond wierd de heer A. M. iu de Zonnestraal te Aalst, neven zijn deur, door 'nen zalterik een karaf in zijn lioold geslagen. De politie is er meê bemoeid.... Die rampzalige dron kenschap Woensdag van d'apder week zijrr, aan de statie van Zele, 2 huizen afgebrand van ecnen vlaskoopman; en op den weg naar Esaarde is dijnsdag nacht 'nen man zijnen voet afgereden, 't Was 'ne kaaiwerker van Lokeren; hij ligt daar in 't hospitaal. Te Wachtebeke waren dees.jaar op St. Huibrcchtsdag. 148 kramers meer dan verleden jaar. Wonderheden <ler nol uur. Ten hove van den heer Sekretaris van St. Gillis-Waas, is "over vier jaren een peerenboöm geplant, (eeii zeer fijne vrucht) welken boom alle jaren tweemaal in volle bloem komt; de drij verledeue jaren kwam voor de tweede maal de bloem open rond 1 September en 1111 dezen jare op legenwoor- dige date 15 November, slaan er niet minder dan honderd botten i in vollen bloem even alsof liet iu den beginne des jaars ware. De desertie iu het Hngelsche leger neemt op schrikbarende wijze toe. Verlédene maand maakten niet minder dan 800 solda ten zich,daaraan schuldig. Het Parlementslid, overste North, heefb'thans in cene redevoering, door hem' te Baubury uitgespro ken, voorgesteld, alle deserteurs de letter up den rug ie bran den. Op G November is aan de afdamming der Gileppe een werk man gedood door hel ontploften eener mijn. De ongelukkige laat cêne weduwe en een klein l.md achter. Een Brussel spit dagblad zegt, dat er heden in het leger niet minder dan 150 plaatsen van infanlerieluitenant, 100 van ruiterij- luitenant en 40 van luitenant der genie open zijn. Men ziet hier uit dal de militaire loopbaan de belgiscbc jongelingschap niet blijft verleiden. Een jongeling van Brussel is zot geworden van arragie, te-Parijs, waar hij gaan spelen was en 80,000 IV. had verloren. Men schrijft ons uit- Leuven, dato 9 nov.Gisteren avond heeft.er rond 8 ure én wel ten gevolge van den /.waren mist op ongeveer 300 meters van den overgang- over den ijzeren weg 1 Kessel-Lenven, nabij den boulevard een érg ongeval- plaats gehad. De-rciz-igerstiein welke uit Brussel aankwam, - werd ingehaald door den reizigerstrein uil MecKelen, en hierdoor ontstond een vreesehjken schok. >i. Pierre van Leuven, welke pastoor is in h:-t Sinl-Claraklooster te Brussel, moet zooals er verzekerd wordt, 3Aff Eft-BÖIGT. uit den trein gesprongen zijn en het hoofd werd hem verbrijzeld. De dood was oogenblikkelijk. Verscheidene andere personen zijn min of meer gekwetst of gekneusd; vier of vijl waggons van den eersten trein lagen tot puin.verbrijzeld. Al de seinen waren regel matig gegeven en de wachters op hunne plaats. Zoodra het alarm gegeven was, liep het personeel der statie naar de plaats waar de ramp had plaats gegrepen. Ten 11 ure was de baan vrij en kon den de treinen weer aankomen langs de gewone baan. MM. Henot en Vandeniicve, substituten van den prokureur des konings wa ren spoedig ter plaatse en hebben een eerste onderzoek geopend Personen die juist van Seherpenheuvel kwamen, bevestigen ons de vreeselijklieid dier ramp; niemand der reizigers mocht den verbrijzelden liein naderen; vele bedienden zijn gekwetst. 200 Gentsche leden der weversmaalsehappij de Vcreeniying zijn zondag stoetsgewijze naar 't gewijd kerkhof van Mariakcke getrokken oin er eene immortellenkroon te leggen op 't grat van Frans Campeus, medestichter der genoemde Vereeniging. Moe zou men op de ijzeren-weg de Zondagrust kunnen eer biedigen? Zij is, er noodig, zelfs om stoffelijke rampen te vermij den, doch hoe kan dit gebeuren? Op die moeielijke vraag komt een bediende der statie van Hal, in een bockskon te antwoorden, en zoo klaar dat iedereen er verwonderd van is.... Ze moesten maar algauw d'hand aan 't werk slaanwant 't is niet menschelijk die bedienden den heelen zondag in de statiën te houden. Te Harelbeke heeft een metser zijn vrouw zoodanig met zijneri hamer geslagen dat z'ervan gestorven is; daarna is de rampzalige in eenen put gesprongen; eu t' Aalst heelt een vrouw die le veel iu den korten had gezeten, haar been gebroken. LOTING. Al de jongelingen die negentien jaar bereikt heb ben, moeten zich van 1 tot 31 December aanstaande voorde loting in hunne gemeente gaan of doen inschrijven, op pene van groote boet. Die desnoods eenen plaatsvervanger willen koopen, moeten vóór 1 Februari hunne vraag bij 't Ministerie van oorlog indienen en vóór 22 Januari aan den ontfanger der Registratie 200 Ir gaven. Zoo luidt de wet van 2 Dec. 1873. Zondag, maandag en dijnsdag is er een buitengewone toe loop geweest naar de gemeente Appels. Aan ons is 't zeker niet een oordeel te strijken over 't geen daar is gebeurddoch wat duizeude menscheu gehoord eu gezien hebben, mag, zonder on bescheidenheid,worden verhaald, te weten:dat daar eeuo deugd zame dochter,zaturdag.joverledeu is die de bloedige wonden des Zaligmakers ontvangen had en sedert lang eiken vrijdag iu ziels vervoering viel. Duizeude personen hebben die wonden gezien alsook den indruk op haar wezen van den kaakslag dien de God delijke Zaligmaker 111 't huis van Caïphas ontving. Over liet leven en de dood dier deugdzame dochter worden vele wonderbare zaken verhaald. Middel tegen de hoofdpijn. Men schelt van eenen citroen een stuk der pel, zoo groot als eenen dobbelen frank, dat er geeu wit aan blijft en legt dat met de rechte zijde aan een der slapen, waar het vast blijft en in korten tijd eene roodevlek veroorzaakt, eeksel verwekt, waardoor d'hoofdpijn ua weinige minuten weg blijft. In een Duitsclie gazet staat de volgende annonce: «Een heer die zijn appartement moet verlaten en het den eigenaar le veren in den staat waarin hij 't gevonden had, zou geernc 2,0(10 levende wandluizen koopen. Men bevrage zich, 'laubenstrasse, 15-» Reeds op vechten staande, hebben China en Japan 't wijs gedacht gekregen van vrede te maken... Beter een mager akkoord dan eene vette viktorio. Een woedend dieh. Sedert eenigen tijd bevond zich de menagerie van Franz Ruckauf op dc plaats Radwit, te Weeneu. Toen de reeks vertooningen geëindigd waren, begon men loebe- reidsels voor het vertrek te maken. Daartoe moesten de verschil lende rijtuigen waarin de dieren zich bevonden van elkander gescheiden worden, en een schrijnwerker der stad, genaamd Paul Spandl, oud 41 jaren, werd gevraagd om aan dit. werk te helpen. Onder het werk was een der deuren die langs boven bet hekken sluiten opengeraakt en Spandl had, in een oogenblik van onoplettendheid, zijnen arm tusschen de. traliën gestoken. Aan stonds greep de bewoner der kevie, een monsterachtige jaguar, den arm van den onvoorzichtigen sohijnwerker in zijne klauwen, en wilde denzelve niet meer loslaten. Er kwam volk toegeloopen om Spandl uit de klauwen van het woeste dier te verlossendoch, ten gevolge der geweldige schud dingen, welke zij de kevie deden ondergaan, raakte het hekken los en de jaguar bevond zich in vrijheid. Met een sprong wierd hj dén schrijnwerker omver en greep hem bij de keel. Onder c'c

De Werkman | 1874 | | pagina 2