lla!!!:! 114 UK TPliïJZE IS'. - ■82 Die kwalijk doet en wacht niet goed. Do oudste zoon van den president der Vereeuigde Staten i< mot eene ka tholieke dochter getrouwd en zul al zijne kinderen in t katholiek gr mof laten opbrengen, 't Gerucht loopt dat de dochter van lsUmarck Roomsch Ka tholiek wil worden. Wat zeker is en wat te Herlijn publiek gb/.eid wordt, is dal zy tót hiertoe al d* protestanten geweigerd lie.-fi die li.aar ten huwelijk kwamen vragen. De koningin moeder van Heieivu is gevormd door den Bisschop van Spire. In het jaar 1782 kwamen er twee franschmannen, tegen den avond, In een zeer aanzienlijk dorp der Brabandschu Kempen, welke ik hier niet zal noe men; /ij hadden grouten honger «11 waren zeer :u verlegenheid 0111 ueuu al- spanniug te vinden, want zij konden heli geenszins doen verstaan, aangezien zii geen enkel woord vluanisch konden noch verstonden, doch bij geluk pas seerde de pastor, dio zeer wel de franscbo laai Verstond. Deze gehoord Heb bende waarover er kwestie was, hielp hen uit de verlegenheid 011 bracht tien naar eene dicht bijgelegene herberg, en zegde aan den haas wat zij verlangden. De baas ontving hen zeer wel en bediende hen ook op zijn beste. Als z.y nu ge-ten hadden en dat hij zag dat zii go-sling hadden oiu slapen te gaan nep hij Jcnnniue. zijne meid en beval haar de laarzen »an die heeivn nil te trekken Jennemit hukte zich sell'ms om .lit tedo-n. maar wat veel geweld doende om de laarzen uit te trekken, ontvloog er aan Jennemit ccucii harden boen. - Wel gij lompschavijn 1 gij vuil varken 1 - -chrei-uwtlü naar de baas tóe.... /uilen d franschen van ons niet zeggen dat wij de onbeleefdste meiiscbeii van de wereld en ware beesten zijn - Ach baas liet. - antwoordde Jcnucuuc. - gij moet u daarom zoo met stooren.die hcereu verstaan toch geen vlaauisch.- Als elk zijn werk doel, dan worden de koeien ook gewacht. De naaste week,uitslag der Prijskampen en nieuwe raadsels». .-. Om een ei door eenen ring ie trekken, moet men het maar 12 uren in den azijn leggen, het ei wordt dan zoo inalsch als boter en neemt alle vormen die men wil. Iemand werd ter dood veroordeeld. Ge zijt tot de dood veroordeeld, sprak de rechter, maar ge moogt kiezen welke soort van dood gij wilt sterven. Hewel, zei de veroordeelde, laat mij dan sterven van ouder dom. Eene dienstmeid ging te Gent, als vriend Lippen er nog win kel hield, azijn halen; ze vroeg een hall maatje en goot het in hare flesclidaarna vroeg ze nog een maatje en goot het in dezelf de flesch; «Waarom neemt gij niet in eens anderhall.maatje?, vroeg Lippen. 'liet is voor twee personen, mijnheer Tusschen twee wolven con schaap vet, Tusschen twee vossen een kicken gezet, Tusschen twee ndvokaten een rijk man, Tusschen twee katten eenmui/.jkeu dan. Zegt mij die nu ter wereld teelt. Wie van dezen het beste heeft. Chinecsch ciment voor gebróken porcelein. Een stukje wit glos word 5 of 6 minuten in schoon water gekookt, daarna tot poeder gestampt en f'yn geziftvervolgens wordt het met ei wit op eene marmeren plaat gevreven en op de randen der stuk ken, welke aan een gehecht moeten worden, gesmeerd. De bin dings kracht van dit ciment is buitengewoon sterk. Feestlied, den hoogedelen heer André C 0 1 s 0 a opgedra- gen, ter gelegenheid van zijnen Jubilé ais 50 jaar meester d°r Zondagschool van Aalst. 1. 't Is vijftig jaar, T is vijftig jaar geleden. Dat d'heer Golson, in vollen bloei dor jeugd, De Zondogsahoól van Aalst kwam ingetreden, Om er God, wet to loeren en de deugd! t Is vijftig jaar o wat een kroon van glorie 0 vijftig jaar! wat zegen brengt gij mee! 't Is vijftig jaarroepen wij nu viktorie Vivan, vivan, vivan Meester André. 2. Vol heldenmoed heeft tiij zijn taak g-kweten, I11 hitteen kon, do Moester, hij was daa.-, Met'hart en ziel op zijne plaats gezeten. Wie liefde heeft, san dien valt ni-ts te /«aar! Hoort. Meester, ntlhoort gij die vreugdetonen! T Is vijftig jaar; gij viert thans Jubilé! Do Zondagschool komt uwe vlijt bekroonen, Vivan, vivan, vivan Meester Andró! 3. De tyd vliegt ras, met alles rond zich henen. Gelijk de stroom verspoelt al aardsch genot Maar immer blijft en nimmer is verdwenen Wat wij bier doen uit zuivre liefd' tot God Ja, Meestor. ja, uw vijftigjarig strijden. Verwerft 11 hier oen glanzend Jubilé. Ziet rondom n hoe allen zich verblijden: Vivan, vivan, vivan Meester André! 4. Wijl" alles, hier van zoete vreugde wemelt. Als jong en oud don Jubilaris viert Staart eens omhoog, daar boven 't stargehemelt*. Hik; men daar juicht, hoe men een troon versiert. Hoort gij ginds niet de blijde stem der Engelen, In "t eeuwig rijk van glorio en van vreé, Zij roepen uit, .wijl zij ti kronen strengelen, Vivan, vivan, vivan Moester Andró. 5. Dat meer dan ooit, dat nu de glazen klinken. Drukken wij d'hand van onzen boezemvriend Laat ons te safhu op zijn gezondheid drinken, Als dapper man heeft hij de school gediend Lang leve hij, de held van vyftig jaren! Lang leve hij, roept allen met mij mcê, Lang leve hij nog vele blijde jaren. Vivan. vivan. vivan Meester André! Aalst, 27 November 1S74. P. D.... DE WERKMAN. I. Als ik 's avonds thuis kom van werken, lïn heel den dag wel heb gezweet. Vind ik een ferrem stuk van "t verken, Op een platte teel gereed I)at is beter dan al die prullen, (bis) Van Jan de kok uit 't kasteel, Een goede maag om wat te smullen, Is parblcti, het beste deel. •i. Kerst komt mijnen oudsten jongen, En die geeft er mij een zoen, Mietje komt mij toe gesprongen. En tuoet ook bet zeilde doen, 't Kleintje spartelt in zijn wiege. (bis) En roept: vaartje, in zijn taal. En ik dia naar 't kindje vliego. Kus liet meer dan honderd inaal. Kef wij vallen aan het eten. Doen wij t' samen het gebed. Want de werkman raoet gij weten Lijk geen zwijn aan tafel zet. Jantje leest den Onzen Vader, (bis) Mietje leest den Weesgegroet, Fm dan eten wij te gadei- Dat ons buikaken deugd aan doet. 4. Vrouw en kinders alle gader. Jan den kleinen in de wieg. Geven mij den naam van vader, En daar is niet een die liegt. Zoo te zitten met de zijne (bis) Rond een warm patatte-tevl, Daarvan zegt mijn Cathelyno 0man, wat een schoon tat"reel J. Temmerman, Dendermonda. tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. J Aardappels. Do ter. Eijers. Vlas. Viggens. AALST 27-5D 21.30 20-00 26-50 0i-25 10-27 03-27 05-85 40-53 DKNDERMO.NDE. *3 5» 00.00 10,50 07.75 03,25 01,27 01,70 ZELE. 22,00 00.00 15.00 17.73 00,00 03.lt 03.04 NIN'OVE 26,$0 00.00 20,50 2-5.50 05.06 01,05 0-2,45 LOKEREN 23,00 00.00 Ui.00 18.23 00.00 00.00 00.00 St-NICOLAAS 2-2.00 00.00 4 13,30 17.00 0 <5 03,00 02,50 05,06 AALST, brcbserij vax P. Diens.

De Werkman | 1874 | | pagina 4