't Gerucht zwelt, Eerst wilde hij aan zijne vrouw niets zeggen; eindelijk ver klaarde zij hem je zullen verlaten. Dan, volgens 't zeggen der vrouw, (rok hij niet een sluk krijt eenen eirkei op den vloer der kamer en deed zijne vrouw erin staan; en hij deed haar zweren dat zij nooit een woord zou zeggen van 't geen hij ging openba ren. Dan zeide hij hoe, waarom en op wiens schrijven bijnaar Liedekcrke was gekomen om Van Droogenbroeck te vermoorden. (Van Dr. woonde juist aan de grenzen dier twee gemeenten.). Verscheidene jaren had vrouw Stoffyn over die zaak gezwegen; doch, in eene rusie met haren man die dreigde naar Amerika te vluchten, liectï zij beginnen te spreken, ten gevolge waarvan Barbier en Van Daéle rond Allerheiligen aangehouden zijn. Wat ervan is, zal 't gerecht ons loeren; den li'1'" begint dit proces; wij zullen er wekelijks ecu kort verslag van geven. Te Liedekerkè iszaturdag de Missie goloten, door de Re demptoristen gegeven en door al de Parochianen gevolgd. Eene algeineene verlichtig, met meer dan 10UU waslichten, sloot- die troostende plechtigheid. Te Beverwijk is Zaterdag een kindje van anderhalf jaar oud verbrand. De moeder die eenigen tijd voor zaken uit moest, liet het kind aan de zorg van haar 8 ol Djaiig dochlerkeu over, dat, om broertje te verwarmen, vuur ging halen, het in den kin derstoel plaatste en daarna zelf ging spelen. Het kind geraakte in brand en was spoedig een lijk. - Woensdag laatstleden geraakten te Leiden eene moeder en dochter in twist. De dochter gaf de moeder ecneu stout, waardoor deze viel cn door den val eene wonde aanbel hoofd bekwam. Zondag avond is de vrouw aan de gevolgeu dier wonde over leden. In de. hoofdkerk van Westminster heeft men onder een der torens, eenen waterbak gemaakt, metende 2G.U00 liters en die gestadig vol water zal gehouden worden, ten einde het middel lot blusschen bij de baud te hebben, wanneer er brand in de hoofdkerk mocht ontstaan. De kosten van dien waterbak hebbeu tol 00,000 frank beloopeu. In de statie van Amaij, diep in de Walen, was er zondiig avond 'ne mandie van voijagc kwam; zijn vrouw wachtte hem in de statie'üi'; maar bij, willende langs den anderen kant van den trein gaan, werd dooi' een koopwarentrein tlialven door gereden. Arme vrouw en te Duiukerlveis de eonsul van Duitschland met over de rails te willen loopen, als er een trein kwam, arm en been verbrijzeld. Men vreest* voor zijn leven. Van hertog, priester: De jonge hertog van Norfolk, van den bootsten eugelsclitn adel, zal eerlang priester en klooster ling zij ik Hij is nu 27 jaren en heeft vrijwillig alle wereldsche grootheid verzaakt om ons Heer te dienen. Hij heelt nog een jon gere broeder, die nu al de titels zal erven. c Gepasseerd jaar zijn er te Parijs in de Hallen verkocht: 5,435,782 hoenders. 2,365,241 konijnen, 663,507 ganzen, 282,053 wilde konijnen, 33,154 sneppen, en/..; daarbij 144 mii- lioei'i kilos osseiivleeseh, 23 millioenen kilos verkenyleeseh, 25 millioenen kilus vise li., 14 inillipen kilos boter, 440 millioenen eiers, cu 17 millioenen besides. De Ui'ksbaue Gkueiies. De openbare gebeden, ter gele genheid der terugkomst van de Nationale vergadering hebben zondag met groole plechtigheid p.ants gehad, m de kapel van liet kasteel te Versailles. Maarschalk Mac-Mahoii, vergezeld van. al zijne ministers iju twee' aides-de-camp begaf zich naar het kasteel, begeleid dour eene afdeeling ruiterij. .M. Bulkt vuurzit- ler, en ganscb liet bureel der Nationale Vergadering benevens een groot getal afgevoerdigden en verscheidene liooge ambtenaren wai'en bij de plechtigheid tegenwoordig. De bisschop van Ver sailles heelt eene aanspraak gehouden, waarin hij den zegen des hemels inriep over dc wei ken der Nationale Vergadering. De troepen vormden de haag op het binnenplein van hel kasteel. Eene der grootste'drukkerijen van Frankrijk, die van M. Dauel ie. Rijsel, is dezer dagen duur eenen brand iu aseh gelegd; er is 1,500,600 schade. Maandag is te Parijs eene rijke vrouw levendig verbrand; eene gleuster vuur was op hare kleederen gevallen eu in een om zien waren al hare kloefen in vuur. Geen redden was mogelijk; ze stierf 2 uren nadien in de ijssehjkste pijnen. TGeiueht loopt dal de keizerin van Duilsohlaud van haren man is gescheiden.... Zoo gaat hel! in d'huishoudens waar üns lieer niet gediend eu gevreesd wordt, kan geen ware liefde eu eendracht zijn-.... Wilhem heeft t' hoog willen liegen eu nu be gint hij al te daley. Volgens oen Nkw-Yoiik Tiuiiine is liet aantal lieden, die dit jaar bij den aanvang van den winter le New-York broodclooszijn, .bijzoiiüér groot. Sinds üe laatste 10 of 12 jaren heeft er nooit 't wordt verteld. zoo weinig levendigheid in den handel geheersehf lil*» lltiuis. fef is geen ambacht, dat niet honderden werklieden heelt, die geen cent verdienen kunnen. Drie werkstakingen die ondernomen werden, eindigden dan ook zonder gevolg voor de werklieden. Spoorwegramp. Langs de spoorweglinio van AndaluSie,- aan de brug van Vilcho, die vroeger reeds het topneel ecner spoorwegramp was, is opnieuw een verschrikkelijk ongeluk voor gevallen. Een koopwarentrein was van liet spoor geloopen. Waar-1 door dc lokomotief, de tender en vijl waggons in de rivier werden gestort. Negen wagons hieven op den nevenweg staan. De machi nist en de stoker werden iu den val gedood. De kondukteur van den trein werd van eene groute hoogte iu het midden der rivier geworpen en erg aan hel hoofd gekwetst. Hij had echter nog dc sracht om uit liet water te geraken, hulp te gaan zoeken en de ramp bekend te maken voor aleer andere treinen aankwamen. Zoo wij vernemen zal er zo idag 13 dezer te Dendermondc eene fraaie feest plaats hebben. De leden der mauseongregatie gaan alsdan piechtiglijk bezit nemen van hun nieuw lokaal Bui ten de plechtigheden die zullen plaats grijpen in hunne nieuwe kapel en zaal, zullen de Congregauisten dc hoogmis en het lot door pleehtigen gregoriaanscheu zang opluisteren. \an 11 tot 4 ure 'suamiddags /al iedereen de gelegen hei 1 hebben het schoon lokaal te gaan bewonderen, 's Zondags .daarna, 20 dezer, zullen zij een schoon concert in hun niéuw lokaal geven. Een edelman, die eene buitengewoonc passie had voor het jagen, was eci.s in de bosschen verdwaald, cn vond zich genood zaakt in eene dicht bijgelegene schuur te gaan vernachten, juist nevens eenen voerman. Fenige oogenblikken nadat zij slapen gegaan waren, hoon de voerman onzen edelman gedurig roepen: Um-usTnguutIIrifuut. Dit gedurig geroep begon den voerman, die geen oog kon toedoen, te mishagen, en bekloeg er zich over. De edelman, zich weinig gelegen latende aan zijne klachten, zegde hem «Gij moet welen, mijn vriend, dat dit mijne gewoonte is; ik ben jager, ik droom dikwijls van mijne honden, en daar ik den gansehen dag overbreng met jagen, zoo denk ik des nachts nog bezig te zijn. In den nacht begon de jager weer overluid op zijne honden te roepen cn dit duurde zoolang, dat de voerman op den duur ongeduldig wordende, opstond, zijne zweep nam, er zoo hard begon mede le kletsen, dat de edelman uit zijnen droom ontwaakte. Deze werd kwaad, cn vroeg waarom hij zulk lawijt maakte.«Sapperloot,» antwoordde de voerman, «ik ben ook bezig met droomen, en aangezien ik geheele dagen óp mjnen wagen zit, dacht ik dat hij in een verkeeid spoor was ge- loopeu en wilde mijne paardeii hem er doen uittrekken. Twee pompiers, die des nachts de ronde maakten, vonden op op den hoek van eene straat, op het paalije, een man zitten die zij dachten dronken te zijn. Zij kwamen tot hem, zeggende Vriend, wat doel gij daar, ga liever naar uw huis, daar zult gij heter rusten als hier.» «Óch vrienden lietzegde de man, wat wil ik in mijn huis gaan doen. hotsmooiv cr zoodanig,zoo danig, dat heter niet om te houden is. Tut, lat. vertel ons geeue praatjes,antwoordde de pompiers, waar woont gij «Ik, vrienden, ik woon niet ver van hier. het huis hier langs den hoek; ga maar mcè, gij zult wel ondervinden dat ik niet lieg.» De pompiers gingen mede, en toen zij aan de deur ge komen waren, vonden zij deze halt open. De man verzocht hen zonder koinplimenten binnen te gaan. Daarliet wijf niemand dan harenman verwachtte, stond zij op schildwacht, en sloeg den ongelukKigeu pompier, die zijnen kop het eerste binnen stak, den bessemstok tusschcn hals en nek. Hierdoor bevonden zij dat de man gelijk bad en dat helm zijn huis smoorde, eu alhoewel de pompiers rappe jongens zijn, om vuur en rook te dempen, was geen van hun beide in .staat om d ;zen smoor te verdrijven, maar /ij lieten den man met zijn wijt verder smooren en vervolgdeu hunnen weg, oordeelendc, dat het niet geraadzaam is, zijnen neus iu een andermans sehappraai te steken. Wee degenen die prachtige paleizen bewonen <-n de hutten der armen ver geten. die met vederbossen prijken tn Je arme bewoners der bosschen van kommer en ellende doen nmfcoineti Wee degenen die m-vrder worden en daarom voor 't mindere geen zorg dragen. L'hi i'.t minirnjsinlis. (Matth. X,4~). In 1ÖS0 kostte een kalf 5 1 6 0 In 1748 - - - l'J-rSO 0 ln 1071 - eon vorken Tl 00 0 De spinners wonnen daags 5 stuivers. Hij.een gezond mensch slaat de pols 45G0 maal in oen uur en elke slag kan de laatste zijn.

De Werkman | 1874 | | pagina 2