Versdipl alie Ricinus. 1- De Koning van Holland is mS'woot-|3"*JAA®. M" 13.7. 25 JAHUAHE 1875 gostold aan regen en wind omdat liii in da stad Haag woont. S. Beau-coup Ijonnconp. Gevonden door MM. Schoonjans, schrijver, Aalst, Leo Bos- tculs, Student. Ninove. Hermina de B liver- gom en A. Raymond, Gavre. Mon cher journaliste, Do la charade en question ■To suis sur la piste Refois en la solution Et par la memo occasion, Profonde salutation. Ton serviteur Aniand Raymond Oh! qu'il est beau, Ce sphinx nouveau, Qui pour le coup Me plait beau coup! Brievenbus. Ontv. Mr Bruyneel, iTemsche, 2.50 voor 1875 id. Mr Hollaert, 5 fr. - O. H. te St. ik heb u eon schoon plakschrift je doen ma ken. M. II. M. te S. N, ja. |fl9SfiaJS: ia 't harool of winkels .1 CKKTTIESBE;.'* 1 Biel de post of le ltuls cebraeht$;50 's jnars. Vooraf bctaallnmr. Raadsel. Mijn, eerste is con land in hen land, Is dat niet recht plezant Mijn tweede is een stad aan den Rhijn, Mijn hedo.een dorp in de vlaamsclie stroke: 'k Hoord'er overlest tc Den emondo van spr ko De Bekoring. Als 's avonds uwo lampa glooit En hare vlamrne sissend sproeit. Wat ziet ge'? Een vliege is zoo dom, En kringelt om liet licht heron»,, Tot eindelijk zij in dezen brand Den dood vindt, tot haar eigen sehand Eigloeit in u't ïbekoringsvunr. 0 vliedt! of gij bekoopt het duur Vliedt vooral de pleitgedingenZij bezwa- .en het geweten, ondermijnen do gezondheid en verligten de beurs. Hot verlies van twee dingen kan niet her steld worden tijd en eer. Een zaclit woord ontwapend do gramschap Al wat voor DE WERKSUN bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. 't Liedje van Grootmoeder. Domien. Een schoon liedje dat in de Werkman stond, niet waar Tonia' Toniu. 'k Wil 't geloovenen de recele waarheid ook. Do lix vnn de werehl krijgt ervan. Domien I-In met reden ook: 'tis juist den dag van vandaag gelijk 't liedje zegtDe vrouwen droegen dan nog geen ki inolien zoo wijd als een Kerkdeur, maar een zedig gelaat was hun schoonste sieraad. Touia. En de mans liepen niet gekloed naar de laatste mode, maar 'hadden iets deugdelijks aan hun lijf. Domien. Peizcn ze tegenwoordig nog op 't lijnwaad, Tonia? noen den kop vol bloemen en linten! en gaat dan eens op den bleok zien. Touiu. D'oude Ijedjes zijn de beste nu i6 't al bedrog sta mij-bij lie- en bedriegen, qn in degroote steden 't een bankroet achter 't ander. In omjeu jongen tijd hoorde men al die vodderijen niet. En de mans hadden ook zooveel van de kelderkoorts niet. Domien. Er zijn fejjpivïg veel herbergen; ge zoudt er u stokken dood op loopen al die niet weet wat beginnen, koopt een bank of hvee, eeaige pjuton, loopt bij een specie van 'ne schilder om 't uithangbord te plamaste reu. En dan moet er volk zijn en dan moet den duivel uit zijn bedde komen de monschen in te lokken. En er zijn dikwijls nog duivelinnen bij. Touia. Dat vond ik schoon, in 't liedje: En droukal des zondaags phit vier of vijf. Maar keerde met klokslag terug bij zijn wijf. Domien. Dan leefde 't gezin steeds in vreugd en in trouw; de vri minde haar man en de man zijue vrouw. Tonia. Gelukkige tijden, wanneer keert ge weêr? Douiien. Als de monschen willen, Tonia, 't hangt van ieder huishouden proper le houden en 't is ook hun eigen geluk anders rijdt gi met den duivel te paerd. Want, 'k vraag 't u, wat is een huishouden waar do an oen herbei-gplodde is ef waar de zoons en dochters uitzitters zijn. Touia. Moest dat hier gebeuren, ik kreveerde op veertien dagen eon dochter 's avonds laat in d'hei-borg, dat is Ine perel in 't slijk. Ons Heer zal s daarvan bewaren. Domien. We zullen op ons banden passen, vrouw, zullen wo dat doen.... Wacht eens, 'k zou 't gaan vergeten 'k heb daar van 'ne gocieu riend 'nen hoek gekregen voor ons avondlc/ingen. Touia. Den onzen is precies uit. Wat is 't un oenen Domien. De dciujd voor alle sinten ze .spreken or karrevracht lof van dat is iets waar iedereen 't zijn in krijgt, met profijtige lessen ea raadgevin. gen. Tonia. We zullen hem van den avond beginnen. De Moord-Cenderleêuw. Vrijspraak. Dijnsdag rond 11 ure waren de debatten geejndigd. Hel open baar Ministerie had de beschuldiging hevig staande gehouden, doch de Verdedigers waren niet min'krachtig geweest' in hunne' repliek. De gezwoorneri-gingen ia beraadslagingen keerden eene uur nadien terug; hun waren 6 vragen voorgesteldde antwoord op allen was: neenniet plicht/;/Te midden der hevige ontroe ring sprak de Voorzitter het vonnis uit en van dit oogenblik af, mochten de drie beschuldigden vrankenvrij heengaan.Buiten stond if zijn eene ontelbare menigte volks. Woensdag noen zijn de vrijge- sprokene met den irein van elt ure naar huis gekeerd, al de sta tiën waren vol nieuwsgierigen of vrienden. Men zegt dat er tc Denderleeuw eene feestelijke inhaling bereid was. 't Is te verho pen dat alles zich zal bepaald hebben bij eene wettige vreugde- betoogiug en dat iedereen te Liedekerkc zal begrijpen hoe noodig het is al het verledene te vergeten en te vergeven, om verdere onheilen te vermijden. Grootmoedigheid is verheven, wraakne ming laag. --0C0 ROME. Zondag hoeft Z. H.'Pius IX. wicn God beware en verlosse, eene deputatie leren ontvangen en maandag vele Fran- sche Priesters, die Hem kwamen vragen van de' Kathplicke wereld aan t II. Hert toe tc wijden; ze spraken in den naam van 160 Bisschoppen en 3 millioen geloovigen. Koning Alfons is op weg naar Madrid en don Carlos heeft eene proklair.atie rondgezonden waarin hij al zijne rechten houdt staan tegenover Alfons dien hij 't werktuig der Revolutie noemt. t Gerucht liep gisteren dat de Carlisten Pampeluna hadden ge nomen en dat Moriones, de Republikeinsche generaal, zich legen Alfons zou verklaard hebben. Alfons is maar 17 jaar oud. Hij zal wel ondervinden dal koning zijn tegenwoordig zoo plezierig niet is. 'k Beklaag degenen die liet anders aanvoerden dan om het rijk van Ons Hem te' verspreiden. Te Madrid is de geestdrift te zijnen hevigste de kinderen zelf dragen door de straat vlaggen waarop te lezen staat Viva Al fonso Fuera don Carlos! In de Noordcrprovintien hoort men mets dan Viva Carlos!... 'k Zou dat land in twee splitsen. Het aankoopen van pecrden voor Duitschland, dat sedert den laatsten oorlog zooveel uitbreiding bekomen had, heeft sedert -eene maand opgehouden. Op de peerdenmarkt die verledene week te Hooi plaats had, bemerkte men nogmaals do afwezigheid der duiische kooplieden, waaidoor de handel zeer traag ging. Men deukt echter dat binnen eenige weken hel aankoopén dooi de Duitscbers zal herbeginnen. Geheim 'riru Biecht. Ken zeer treffend en leerrijk feit heelt zich in Podolië voorgedaan. Zekere persoon had daar, vijftien jaar geleden ceneu moord bedreven. Daarna had hij gebiecht en toen hij het sakristijn verliet waar een arme priester zijne biecht had gehoord, liet hij daar onwetend of met voor bedachtheid, een bebloed kledingstuk van zijn slachtoffer achter. De priesterwerd als dader van den moord aangehouden. Daar

De Werkman | 1875 | | pagina 1