- y Acht alle ding als 't is. bij den naam van den plichtige slechts vernomen had onder het geheim der biecht, kon hij zich niet veionlschuldigcn. Hij werd veroordeeld, afgestraft en naar Siberië gezonden. Onlangs bevond zich de moordenaar op zijn sterfbed en bekende zijne misdaad. Onmiddelijk werd de nieuwe'Joannes Nepo/nucenus plechtig naar zijne parochie teruggebracht en in zijne bediening hersteld, dank aan de rechtschapene inborst van prins Doudoukol Kor- sakof, generaal gouverneur van Kief. Er is te Gent een fijne reële dietegge, die in de burgershui zen gaat en er aan 't meissen haren mantel vraagt om cenc com missie te doen, zeggende: 'k zal hem aansonds weêrbrengcn.. Maar,.die niet weérkoinl, is de mantelleenster. Zondag was er te Brugge 'ne zatlap die, onder 't sermoen, luidop riep't Is genoeg, ge moogt zwijgen Die slechte kerel zal streng gestraft worden. Over eenige maanden vond men te Antwerpen een werk man, op den ijzeren-weg liggen, zijn twee beenen afgesneden. Hij verklaarde dat eenige schelmen hem alzoo hadden behandeld. Eenigen geloofden 't, andere dachten dat die man bij drank was geweest en aldus aan zijn malheur geraakt. Doch, zie nu wat dander week gebeurde: Men bracht in 'l hospitaal zekeren per soon en legde hem juist nevens het bed van den anderen; nau welijks had hij hem gezien of hij begon te schudden en te heven de ziekedienster kwam bij erf vernam dat de ingebrachte een dei- schelmen was die hem zoo wreed mishandeld hadden. Deze heeft, zegt men, reeds zijn schelmstuk bekend!... Is dat niet treffend? Juist met hcizelkle leed gebracht worden nevens zijn slachtoffer. Dat de prijs der levensmiddelen sedert vijftien jaren in verba zende evenredigheid verhoogd is, weet iedereen. Sedert eenc halve eeuw bedraagt die vermeerdering 20 0.0 op de granen, gewassen en plantaardige voedingsmiddelen; 40 0/0 op hel vieesch, de melk, de eieren, den visch 85 0/0 op de dranken, zooals bier, wijn en sterkedranken; 200 0/0 op winkelwaren, als suiker, koffie, thee, rijst, enz. Op het gpzamcmlijke der voe dingstoffen bedraagt de "vermeerdering 50 0/0. Dit is, in andere woorden gezegd: het leven kost thans eens zooveel als voor vijftig jaren. 't Gerucht loopt dal de diefstal van 50,000 fr. aan de Zuider- slatie van Brussel overjaai' gedaan, eindelijk ontdekt is. De 200 fi\ voor het koopen van eencn rempia<;ant„ moeten voor 22 januari in de kas van den ontvanger der Registratie ge stort worden. Anders is het le laatDecs bericht geldt, helaas! niet meer voor de werkende klas. Een dwaze boer was, zaturdag, in eene der aardige herberg jes van de kleiue Statiestraat te Gent, gegaan. Na er benige punt jes bier gedronken te hebben, ggfhij een bankbriefje van 100 fr. Daar men le lang met zijn geld wegbleef, speelde hij op zijnen poot, doch kreeg troel van de bazin en 't meissen die hem aan de deur smeten Geslagen maar niet tevreden, ging de boer bij de politie, die, na veel zockens, de bankbricf terugvond.... Zoo vaart men met in zulke huizcu te gaan. Die bij den hond slaapt, betraapt zijn vlooien. De geboden voor 't huwelijk der prinses Louisa zijn te Brussel in de Kerk en op 't Stadhuis afgekondigd. Z. II. Mpr poehamps zal hun komen trouwen. Thans spreekt men veel van eene gebeurtenis die te Beke- gem zou plaats gehad hebben. Ziellier wat er verteld wordt. In een burgerwoning had men eencn ekster aangekweekt, die alles leerde naklappen wat hij hoorde. Onlangs de meester van den vogel, erg ziek geworden zijnde en door ijselijkc pijnen-overval len, riep bijna onophoudelijk Aio Jesns Maria! welk eene schrikkelijke pijn Eu daarbij moet ik sterven, 't is toch zoolang dood te zijn. De ekster had weldra deze woorden ongeleerd en kon ze zoo dapper herhalen als zijn meester. Dezer dagen kwam een vogel vanger in de nabijheid dezer woning zijn net leggen en kreeg er de geleerde ekster met nog wat andere kleine vogeltjes in I hij liep er naartoe en duwde een voor een, ai de kléine vogeltjes hun roeperije toe. De ekster, dit ziende'en bevreesd over het lot dat hem te wachten stond, riep uit al zijne macht Aic! Jcsus Maria welk eene schrikkelijke pijn Eu daarbij moet ik sterven, 't is toch zoolang dood le zijn. De vogelvanger, dc/e zonderlinge stem van onder het net hoo- rende opstijgen, meende dat hij eene tooverheks gevangen had hij vluchite weg uit al zijne macht en liet nel en vogels in den brand. Men zegt dat de geleerde ekster bij zijn onophoudelijk roepen dooi- zijne meesters gehoord werd en door hén uit zijnen zwaarvoHen toestand gered is. Sedert maandag, 11, zijn de dooibarreelcn op de groote banen van O. V. geopend. De oudste zoon van den graaf de Liedekerke is donderdag der v. w. op jacht zijnde, door een ongelukkig schot in 't hoofd geschoten. Drie uren nadien was hij een lijk. Z. II. de Koning heeft aan die achtbare Familie zijne blijken van deelneming ge zonden in die groote rampDe dood komt als een dief in den nacht en spaart niemand. De ecuweling van Si-Nikolnas, M. Andries Yermojgcn, heeft deze week den ouderdom van 102 jaren bereikt. De Kerkraad van Eecloo heeft als plan der nieuwe Kerk aangenomen datgene ingediend door Mr Denoyeile,van Ledeberg, architekt der Kerken van Haaltert, Gentbrugge,enz. De koningin heeft ter gelegenheid van Nieuwjaar, aan den pastoor der parochie van het koninklijk domein in de Ardennen, cenen poney geschonken, ten einde dezen geestelijke het vervul- vullen zijner bediening in dfe uitgestrekte parochie gemakkelij ker te maken. Te Kruishoutem is de werkman P. Van der Cruyserr, in ecnen waterput van den stal dood gevonden, ten gevolge, denkt men, der dronkenschap. Te Gent is zaturdag een vent van Bcllein aangehouden, die een varken gestolen had. De week tc voren had men 't zijne ge nomen en de man dacht niet beter of hij mocht daarom een an dermans zwijn nemen. Doch 't zal door den greffier andersvoor- gelegd worden... Ge moet meer als dom zijn als ge vermoordt zijl. zoudt ge dan ook iemand anders mogen vermoorden. Er gaat op Lichtmis te Leeuwergem, hij den vriend De MeeiTeere 'n prijskamp zijn met de teerlingen naar een sink schoon lijnwaad van 120 ellen. Siskcn, brave ziel, ge moogt op mijn rekening meedoen; en drinkt maar, op mijnen kap, twee pinten bier. Dal is tol leeken van mijn groot ésliem. Zondag 10 Januaii j. I. is Lodewyk De Schryver, vader eens huisgezms, geboortig van St. Gillis-Waas, bediende aan den ijzeren weg van hel Land van Waas, tc Temsche aan de Kaai in de Schelde versmoord. Er zijn le Brussel valsche dobhele franken met het opschrift Leopold II't zilver is er uitgehaald en ze zijn gevuld met zink. Te Bordeaux zijn twee flesschen Medoówijn, van '1703, verkocht voor '1,800 fr... 'k Wilde dit in 't begin niet gelooven, maar 't is toch waar. Z. II. de aartsbisschop van Mechelen is van zijne reis naar Rome terug en heeft in eenen onzendbrief den droeven toestand van Rome beschreven. De Paus, zegt hij, is zeer getroost door de getrouwheid der Belgen en ik zal nooit of nooit den toon ver geten op welken lnj zegde,, toen ik voor zijne voeten .was om den zegen te ontvangen Dat de zegen van den almachtigen Heer op dit land nederdale en er altoos over blijve Zondag avond omstreeks 10 ure, ontstond er te Antwerpen eene woedende vechtpartij tusschen eensergeant cn een sergeant majoor der infanterie. De laatste .trok zijn sabel cn kapte zijn tegenslaander het oor af. Het bloed spatte op de kleêren van den dader, en deze vluchte. terwijl vele toegesnelde personen hel slachtoffer verpleegden, en naar liet militaire hospitaal brachten. Wat de dader betreft, deze had zich den lijd niet gegeven zijn sabel terug in de schede te steken, en liep als een zinnelooze de Werf op, in de richting van Sinl-Jansvliet. Hij riep dat men hem aangevallen had, dat hij zijn kameraad vermoord had, enz. De ongelukkige kapte met zijn wapen naar de voorbijgangers, vrce- zende dat deze hém zouden aanhouden. Ruim een uur heeft de kerel een groot gedeelte van de stad overhoop gezet en de be woners schrik aangejaagd; toen hij eindelijk door een burger ontwapend en in de wacht der Kloosterstraat opgesloten werd. Men schrijft ons uit Leuven, dato M januari Er moetin de gemeente Bierbeek, nabij Leuven een moord plaats gehad heb ben in den nacht tusschen 7 en 8 januari, op den persoon van Kalbarina Vandermotten. Deze meer dan 80 jaren oude vrouw bewoonde geheel alleen eene kleine hoeve. Don 8januari zagen de geburende bewoonster hare gewone bezigheden niet verrichten, en gingen den burge meester hiervan verwittigen, die liet lijk der oude vrouw vond' in cenen kleinen kelder, welke geheet onderwater stond, ten ge volge van den ingevallen dooi. Alles lag binnen 's huis in wanorde, zelfs was de vloer op zekere plaats versch omgewoeld. Daaruit was cie pot verdwenen, waarin de oude pachteres het geld verborg, dal zij in haar bezit bad. De schal was leeg geroofd, maar dè pot achter gelaten. Den 8 januari begaf zich liet parket, samengesteld uit MM. Deram; onderzoeksrechter, Crombecq, griffier, Hcnot, substituut van den prokureur des konings en de wetsdoklors Hulin en L. Derode, zoon, ter plaatse, om hel feit te onderzoeken en het lijk in oogenschouw te nemen.

De Werkman | 1875 | | pagina 2