MARKTPRIJZEN. - Op haastige vragen dient traag geantwoord. De Mechelsehe Roep. 1. Ik kwam tot Moohelen eens gegaan, Tot op do merkt daar blééf ik staan. Daar zag ik den koophandel aan. (bis 't Was aldaar dat ik bespeurde Hoe ieder met zijn waaro leurde. Den eersten koopman riep jolic Achetez de l'ancro pour ecrit Den tweeden roepie dat hij zweet Wie koopt er boekwijkoeken al heet. (dis.) De blijkers op den zelfden pas Die roepen daar hebt gij geen as Omdat den blijk was zonder gras. (bis.) Den vierden rnag ik niet versmaden, Hij was met muisovalien geladen Den vijfden leurde met warm gebraden, Den zesden riep koopt, koopt postüur, Den zevensten riep al met fatsoen, Hebt gij geen tafel-kleed van doen. (bis.) 3- Den lierman was daar ook to been, En den seheérslip met rijnen steen", Die riep: ik slijp voor iedereen. (Bis J Den mosselman liet hem ook vinden Die ieder voor zijn geld bediende Ik zag den vager van de schouw, Hij krapt, hij vaagt, hij spoed hem gouw En zwarte Trien de melk-boerin Die leurt hier voor een klein gewin. 4. Ik zag nog oenen operateur Die stelde zijnen winkel veur; Answorst die maakte grooto alleur. (rus.) Deu bessemboer die kwam geloopen, Trees zogt haar krekels te verkoopen Ik hoorde 'nen linker waal, Mij dagt hij riepkoop kei en staal Ik hoorde roepen koopt ablie, Ci'eu andren riep lantern-magie. 5. Ik zag den ezel wel gelaan, Bekwaam om naar de merkt te gaan Ik zag den liokens-zinger staan(iiis.) Deu kiekenboer zag ik verschijnen Met een koopman in konijnen Den smous met sit3 en neteldoek, Den kremer riep wie koopt er koek. Als ik den koopman in brillen zag, Marbleu ik schoot in eenen lach. (l»s.) 6. Ik hoorde roepen op de straat Wie koopt er verschen gerenaart? En Karei leurde met mostaart, (bis.) Ik kwam een vrouwke te bespeuren, Die ging met bockharing te leuren, Den zoutboer was daar ook omtrent En stond bij oenen borstel-vent. Ik hoorde roepen kaas de marol, En dan weêr parapluic, parasol. (bis.) 7. Dan ging ih honen, want mijn hoofd Was van het zingen gansch verdoofd, Eu van mijn zinnen schier beroofd. Ik hooide diüaier appelwijven Hardnekkig d'crn op d'andor kijven Mij dunkt defkoopmanscliap gaat wel, Maar 't wasmijua een tweede hel. Ik zag nog kooplien groot en klein, Die geen veihaiiug weerd en zijn. (bis.) De Kielen. Da Delgen droegen reeds ten tijde ven Cesar, dal is voor J. C., een slaeh van klcoding dat tie latijhen Sagum noemen. Daarvan ko- nten do Hielen voort die men nu draagt. Hel schijnt dat zij van grof lijn waad ernaakt werden. Karei de Groole, anders genaamd Cbarlemague, droog reeds een blauwen kiel voor het jaar SüO. Iloesl cn vallingen. Laat ccno halve one: karagcensch mos (lichen cara- genu) met eenen halven heter water tol den helft vnrkoken doe er op l laatste oen halve oncc zout hout en «ven zoo veel borslsuiker bij, en neem hiervan nllc.twec uren oenen lepel. Andere remedie. Zemel water met borstsuiker vorzocl, of soep van kalfslongen. Dr Joset zegt dal hij do wilde tliymis altijd mol nut gebruikt hcefi in den hardnekkisen hoest, met van een half tot ccn heel lood op oenen licler ko kend water tc laten trekken, om daarvan door den dag Ic drinken. Dnre les. Eonige Frnnscho officieren waren in Beijeren. Kom, zeidecen hunner, ik trakteer daar met ccne flesch punch go zult den aardigsten baas der wereld zien ik zal 'ncm 'alle zottigheden van de wereld zoggen, cn hij zal zich niel kwaad maken. Zo gingen binnen. Hó baas, punch 1 riep de officier. Ia, mein herr. He wel. Frits jongen, zijl gij altijd zoo'n lompe beest? Ia, mein herr. En uw vrouw, vansgelijken? la, mein herr. Zo leidt u nog altijd bij den neus? la, mein herr. Lomperik, dat ge 'l zijl la, mein herr. Al d'officicrs lachten dat de knoppen kwansuis van hun tuniek sprongen. De fbsch was uit en de spoiler gaf een stuk van 40 franken. Tiens, ger il mij 35 fr. terug. Ia, mem herr. En de baas ging gerust achter zijnen toog staan. Maar, schurk, weel go niet dat ik 35 fr. moot weór hebben? Neen, mijnheer, u moet uikske hebben't is 5 fr. voor den punch en 35 fr-voorde onbeleefdheden die gij mij hebt toegestuurd, 'i Is dus juist gepast. D'offic'ors lachtten uiet meer. Sliiu. Over eenige dagen, tijdens de strenge koude, werdt er rond 9 ure 's avonds, in een Duilsch dorp aan de deur oens geneesheers goklopt. De meid opende en kaar werd door een vreemdeling gezeid dal de rijko vrouw D. in een dorp, drie uur vandaar, ziek was geworden en den geneesheer vroeg, 'l Was koud dal de sleeuen aan de grond vrozenniettemin deed de geneesheer aanstonds inspannen en reed met den vreemdeling naar dit dorp. Daar gokomen slapte de vreemde af voor eene noodzakelijkheid, doch kwam niel meer te voorschijn. De doktor reed toch voort naar 't huis, doch daar gekomen, vond hij 't mensch zoo frisch als een roos. Ge kunt deuken hoe verdrietig hij weórkeerd'ë. Gefopt en niets gewonnen. Twee dagen nadien ontving hij cenen naamloozen brief, waarin hij door den vroemdeling bedankt werd. Deze moest dien avond jn dit dorp zijn, vond geen rijtuig en had dion list uilgevonden om in dit afschuwolijk weder dien langen weg niel lo moeten te voet afleggen.... Slim, vergezocht, met waai? Dc geslachtsboom. Een boor, niel van do slimsten, kwam bij eenen rechtsgeloerdc om een orfdocl lo eischen. Zeer good vriend, sprak de advokaat, maar hebt gij eenen geslachtsboom? Wel, mijnheer, anlwoorddo do dommerik, ik heb r.og al vele boomen op mijnen akker staan, maar dal er dien bij is, dal zou ik u niel kunnen verzekeren. Ecu vreemd voortbrengsel. Zekere domkop, staande voor een prachtig huis, welke op eenen stiji gebouwd was, geheol verschillendo vau de andere huizen, riep uil: -0! welk schoon gebouw; dal is zeker hier in 't land niel gomaakl Eene sjirenL. "SX In een gezelschap sprak men over oude lieden; de eene had een grool- vader, welke negentig jaar oud cn nog zeer wel te pas was de andere ce nen oom die, ofschoon hij zijne vijf en-negentig lelde, nog wol bij zijne zin nen was, en zoo voorts. Is net anders niel, viel er een kwast in de rode, leefde m<jee grootmoeder nog, zij zou honüerd en tien jaar oud zijn. -■ EEN PRiJSKAMP t/QOR LIEDJES, prijs 't Menschdom verlost, door L. De Koninck. Er is eene maand tijd, tot 15 Februarido tweede prijs zal een fiaaie dichtbundel zijn. De W® L. Daens vraagt eene goede dienstmeid. Masteluin. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Viggens. 26 -50 07-75 10-18 03-00 05-90 50-00 24.50 07.08 03,33 03,41 01,70 16,25 00,00 03,18 03.00 24,50 06,50 01,55 02,75 17,00 00,00 00.00 00,00 18.50 07,50 03,27 03,18 05.81 AALST DEN0ERMONDE. ZELE NINOVE LOKEREN St-NICOLAAS 27-25 26,00 21,75 26,00 22,00 23,50 24,25 00,00 00,00 00.00 00,00 00,00 13-75 18,00 15,00 19,00 15,00 15,50 Lokeren verkoopt per 105 liters, Ninovc, per 100 kilos, Dendarm. Aalst, id. AALST, DRUKKERIJ VAN P. ÜAENS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4