Zoo ziet c e 1 mensch eens anders quaet, In 'Amerika is eene Wrecde ziekte onder de aardappelen, een plaag die zich vreeset ijk voortzet en ecnen groolen hongersnood voorspelt. Om die kwaal uit ons had te houden, is er aan de Ka mer een voorstel gedaan om den invoer te beletten van patatters uit de besmette tanden. Rij de Grol van Oostakker, hel Belgische l.onnles genaamd, is in den zomer een wonder voorgevallen, waarover de gazetten gezwegen hebben, en daarom van velen als onwaar aanschouwd werd. Eenige godelooze jongelingen waren naar Oostacker ge gaan, met het inzicht den spot te drijven met de bedevaart en O. L. V. Een hunner veinsde blind te zijn, en ging zich wasschcn met hel water der grot, waarna hij, om de mirakelen te spotten, de oogen moest openen, uitroepen miraculeus genezen te zijn. Dewijl de gezellen zijner godtergende handelwijze hem al lachen de toeliepen: Zin ijij nog metvoelde hij zich eensklaps met vol- komene blindheid geslagen. Wij hebben over dit feit inliclilin- tingen genomen, en kunnen beden bestatigen dat de zaak zoo waar is dat men ons zeil hel geslicht genoemd heeft, waar die miraculeuze blinde verzocht wordt. Hij'weigert naar Oostacker zij ne genezing te gaan vragen, niet, gelijk men zegt, uit boosheid en kopighcid, maar omdat hij Gods straf erkennende, tot boeting zijner zonde, zijne blindheid lot op het einde zijns levens verdra gen wil, gelukkig zijnde, gelijk hij zegt, door de blindheid zijns lichoams, het gezicht zijner ziel te hebben wcérbekomcn. Hij is volkomen bekeerd. De gazellen hebben gezwegen uit eerbied zij ner geachte famillie. (Du Ware Volksvriend.) Er is te Geril eenen tombola opgerecht, voor de Boekdruk kers ZiEKENiiEuns, die den mecsten bijval ontmoet ook uit het Hof zijn schoone gillen toegekomen. Te Parijs zijn 65,780 honden, dus een hond op 28 inwo ners.... De Kronijk vergeet te - zeggen hoeveel tweevoetige hon den er daar zijn.... 't Slraatmodder van Parijs is voor 600,000 fr. aanbesteed. Woensdag van dander week is een hevig tempeest uitge borsten langs de kust van Bordeaux; een driemaster is vergaan.. Quasi ter zeltdcr tijd ontstond er een tempeest in 'i huishouden van Bismarck zijn dochter helt naar de Katholiekenen daarom is die vent zoo kwaad als 'ne gestamp'ten duivel.... Er zijn men- schen die in liun kinderen'! kwaad zouden instampen. Hoe is T mogelijk Men heeft in Frankrijk te 1' Aumèïe, een arme zinnelooze gevonden, door zijn eigen vader in ccne soorl van verkenskot opgesloten en daar vastgebondenhij kreeg geen ander voedsel dan aardappels en was daar reeds sedert twee ja ren. Hij is naar 't gasthuis vervoerd en zijn vader naar de ge vangenis. In 1874 zijn te Liverpool 121,934 landverhuizers inge scheept, meest Engelschen, Schotten en leren; een andermans hutsepot smaakt altijd best.... Kan hel schatrijk Engeland dan zijn volk niet meer voeden? Over Constanlinopelen, in Azia, gaat het heel slechtvele menschen sterven er van hongerdaarbij is nog de lijphus zijn perten komen spelen; te Tschaugoura, eeudorp van 20U0 zielen, sterven dagelijks 10 personen; en op de andere plaatsen gaat het al niet beter. De oudste zoon der koningin van Engeland, een 21jaiige jongen, heelt eene uilteering gekregen.... Vele wijze doktors worden geraadpleegd. Doch, dag matant, als de dood ermee gemengd is. Te Slangenburg in Holland, is er een levend jong varken met twee koppen, waarvan de ccne twee oogen en de andero maar een oog heeft. Aan cl ken kop is eenen muil en het wonder dier eet met beide te gelijk. Eenige dager, geleden heeft in een der hotels te Amsterdam een daar vertoevend^student zich de volgende snaaksche grap veroorloofd, welke wij evenwel niet ter navolging mogen aanbe velen. De grappenmaker was recht tijdig opgestaan, voorzag zich van zeep en zeepborstel en likte, daarmede gewapend, aan de eerste kamer de boste aan. Op de vraag: «Wiedaar?» luidde liet antwoord: De barbier,waarna onze man toegelaten werd. Juist toen hij den lijdclijlcen bewoner behoorlijk ingezeept had, herinnerde hij zich dat hij zijn mes had achtergelaten, en zegde dit te gaan halen met de belofte er spoedig mede terug te komen. Na deze eerste gelukkig uitgevallen poging meldde 'de student zich aan een andere kamer aan en verrichtte daar denzelfden toer, welken hij lot viermalen toe herhaalde.... om ten slotte zoo spoe dig mogelijk dc plaat te poetsen. Misschien wachten de ingczccpten nog! Een mensch van 74 jaren is op den ijzeren-weg, niet ver vanHejst-op-dcn-Berg, 't hoofd in stukken gereden; men denkt dat hij langs den ijzeren-weg naar huis is willen keeren. De Keizer van China is deze week overleden in'den ouder dom van 19 jaren. Zijn opvolger is een kind van 5 jaren. Papieren Ki.eeren. De fabriek van papieren kleêrcn die te Leipzig werd opgericht in 1870 is een der grootste in Duitsch- land. Ze levert nu kragen, manchetten en hafthemden op maat. Dagelijks kan zij 400,000 kragen en halsboorden, 100,000 man chetten en 30,000 hallhemden afleveren. Aan 150 vrouwen en 50 mannen verschaft zij werk; een stoommachine drijft de ver schillende werktuigen waarop in 1873 ongeveer 350,000 kilo karton werd verwerkt, waaruit 25 millioen kragen en 5 milliocn manchetten en halfhemden werden gekregen. De verzending der papieren artikels geschied naar alle landen, zells naar Japan en Zuid-Aincrika. De nijverheid van papieren uleedingstukke is uit Amerika afkomstig; Salomon Sally Gray richtte in 1857 de eerste fabi iek daarvoor is Boston op. De Gray's boorden behoorden nog tot do beste soorten. Men berekent, dat in Amerika jaarlijks 450 000,000boortjes en kragen, Engeland200,000,000, in frankrijk 100,000,00, in Duislchland slechts 30,000,000, stuks per jaar wordt verbruikt. Het verbruik neemt echter meer en meer toe, omdat alleen de zuinigheid, maar vooral de netheid ze aan be veelt. Het dorp Entraumes, in de maritieme Alpen, is geteeltelijk door eenen brand vernield. Dit dorp heeft ontrent 40(3 inwoners en is gelegen aan de monding der rivier, de Var. De huizen zijn meestai van hout en met riet bedekt: 49 dier woningen zijn ver brand, benevens de verborgene oogst en voeder voor het vee. Een man heett bij die ramp het leven verloren en zes anderen zijn licht gekvvets. Omtrent 1600 koppen vee zijn in de vlammen om gekomen. Een jong hairkapper, 20 jaren oud, van Brussel heeft ge poogd een 18 jarig meisje te vermoorden, door haar bij middel van een scheermes te pogen den hals af te snijden. Men zegt dat de jaloerscheid hieraan niet vreemd was. De pliehtige is aangehou den en heelt reeds zijne misdaad bokend. Te Lons-le-Saunier is op 22 januari eon huis ingevallen. Van de vijf bewoners zijn er drie onder de puinen verpietert. De twee overlevenden hebben sleehls lichte kneuzingen bekomen. Hier, schrijft men ons uit Desteldonck en in omliggende gemeenten, word veel van tooverij gesproken. Onder ander is er in onze Gemeente, een jonge knaap van 13 a 14 jaren, die zich om d'ecn of d'andere omstandigheid 's avonds op straat be vond, door een dier mannen die men spooken heet, achtervolgd. Hot manneke, zeer verschrikt,barstte uit in een heviggeschreeuw. Juist kwam daar een kloeke manskerel voorbij en de oorzaak zijns noodgeschrei vernomen hebbende, trok hij nieuwsgierig het wangedrocht te gemoet. Bij het toenaderen zag hij dal het een manskerel was die een lijnwaden hemd had aangetrokken doch het spook vertoefde niet lang meer ziende dat de persoon die op hem kwam toegeschoten or met gemakkelijk uitzag en koos veel liever het hazepad, dan de opleg van een brave ram meling. Zonder den heer D'hondt, leertouwer te Dendermonde, zou er dees week opden ijzeren weg van Zottegem naar Denderleeuw een groot ongeluk geweest zijn. De trein in gang zijnde, brak er een as. M. D'hondt werdt dit gewaar, kwam uit het rijtuig en ging langs het voetbank den treinoverste verwittigen, die aan stonds 't convoi deed stilhouden... Dal verdient T kruis wan eer I Te Oostwinkel kwam onlangs een bedronken verkens slachter in de kerk en wilde den koster zijn bediening in den zang afnemen; de politie stak hem buiten en nu zit hij nog met nen leelijken bijnaam. Te Adegem zijn den 24 dezer, bij de kinderen Darter, kal koens gestolen en d'andcr week pikten ze te Ronsel een verken dal al in de kuip zat. De inhaling te Zelc van den E. Herder zal maar plaats hebben daags na Lichtmis. Grootetoebereidsels worden gemaakt. Al de maatschappijen zijn uitgenoodigd, de straten zullen prach tig versierd zijn, 's avonds verlichting en vuurwerk. LEVEND VERBRAND. Een verschrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad in een huis van den boulevard Bessières, te Parijs. Dit huis weid bewoond door de weduwe Batholot, eene arme 87 jarige vrouw, en haren zoon, een goed werkman, die zijne ziekelijke moeder met hel loon van zijn arbeid onderhield. Donderdag, rond den middag, begaf de zoon zich naar zijn werk, cn vooraleer te vertrekken, stelde hij bij het bed zijner moeder een komfoor, om haar te verwarmen. Nauwelijks was hij ver trokken, of het bed stond in vlam en toen men kwam tocgcloo- pen om hulp te bieden, was de oude vrouw afgrijselijk verbrand. »s Avonds bij zijne tehuiskomst, vond de zoon nog slechts het verminkte lijk zijner moeder. Sedert twee dagen heerscht een hevige wind over Parijs. Hij heelt een aantal ongelukken, en zelfs den dood van twee per sonen veroorzaakt, die door neervallende dakpannen getroffen werden..

De Werkman | 1875 | | pagina 2