nieuws. Lied van den H. Jozef. 1. 's Konings stam, wel hoog geboren, Waardig Jozefuitverkoren Voor Gods zoon en voor zijn moeder, Voeder, bruidegom, behoeder. 2. God heelt zijnen Prins gezonden. Tot een Maagd, m't plicht verbonden Aan u. Jozef, om de smetten Der opsprekers te beletten. 3 Door uw trouw, al ons begeeren Sliert tot God. en 's deugds vermeeren, Houd ons vrij, door uw voorspreken, Van blaam, zonden en gebreken. 4. Jozef kan hot lijden dragen, Zonder kerm'jn, zonder klagen. Jozef kan in lijden sterven En in druk Gods troost verwerven. 5 Zoo wordt zijn gemoed rechtvaardig 't Kennis zijns verlossers waardig. Heilig Jo/ef, wil ons leiden Daar wij nooit van God en scheiden. 6. Groot deel, nevens uw beminde, Hebt gij. Jozef, tot den Kinde 't Welk om 's vijands macht te breken Kwam in ons zijn' liefd'ontsteken. 7. Niemand was betrouwd op beter Voeder, meester of peter Want gij in druk en benauwen Troost kon geven en betrouwen. 3°EË1.PS: in 'l bareel of winkels 5 CËNTBEMEiV Met de pos! of Ie huls gebrnclil'i.óO 's jaar». Vooraf betaalbaar. Er worden in de St-Josefs kerk grooto toebereidingen gemaakt voor 't vieren des feestdags van den H. Josef. 8. 't Was eens Keizers groot bedrijven, Heel de wereld op te schrijven, Om des volks getal te weten, Onder zijne macht gezeten. 9. 't Was ook een ootmoedig stellen. Als hem Davids stam liet tellen. En ons wilde zoo betuigen. Dat liet zalig is te buigen. 10. 0 mijn ziele, wilt ontwekken. En met dit gezelschap trekken Nevens Jozef heen passseren, 't Kind en moeder convoijeeren. 11. Dat den vijand dan der hellen, Die de schnapkens zoekt te vellen, Onbewaard u niet en vinde, Noch veel leeds op u verzinde. 12. Gods bewaarder, die daar boven Blinkt zeer hoog in 'sbemelsch hoven, Bidt dat al die^hristen scharen Mogen in Gods rijk vergaren. 13. God in wijsheid overdadig Met uw Zoon zijt ons genadig. U loven wij, .'i. ook mede God den Geesi in eeuwighede. L. Makeblijdc. 3"JAAS W° 12®. IS MAART 1875. Al wat wor DE WEIMJN bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. Den 12 dezer was P. De Grove, werkman te Santbergen, bezig eenen wagen te laden met gezaagd hout,toen eene plank op zijn hoofd viel,die hem op den slag doodde. Hij laat eene weduwe met twee minderjarige kinderen achter. Dezer dagen is voor het beroepshof eene zaak afgeloopcn, die betrekking heeft op de talrijke diefstallen verleden jaar te St-Gilles, bij Brussel, gcplcehd. De veroordeelden waren J. Van Geluwe, lot negen straffen van 4 maanden gevangenis en telkens 26 fr. boete V Janssens, tot 8 straffen van 5 maanden idem, en vrouw Gheluwe, vrouw van den eerstgenoemde tot 8 straffen van 1 maand en telkens 26 fr. boete. Janssens had reeds 14 veroordeelingen ondergaan. Het hof heeft het vroeger vonnis bekrachtigd. Voor eenigen tijd hebben wij gemeld, dat een werkman, M. Leonard, schrijnwerker, wonende in de Gasthuisstraat, te Brussel zich hij eenen bankier aanbood om 10 rijselsche loten van 1860 uit te wisselen, en deze bankier hem zegde aal een dier loten betaalbaar was met 25,000 fr. Diezelfde werkman kwam dezer dagen bij dien bankier terug, met de lijding dat hij nu 10,000 fr. gewonnen had,met een ander lot derzelfde leening. Het feit Werd onderzocht en echt bevonden zoo won die man met zijne tien loten van Rijsel, eene som van 35,000 fr. Waarlijk, een geluk komt nooit alleen! Br is te Gent 'ne man te zien 2 meters en halflang en dik op zijn navenant.... Een der langste Aalstenaars kon onder zijnen arm gaan en hij heeft handen zoo groot als boerenteelen..,. Tegen alzoo 'ne vent eten, of vechten, of hem kleeden, zouden allemaal lastige dingen zijn, 't Zal zondag te Gent een schoone feest zijn, ter eere van Mr Duilaert, die 25 jaren de patronage van hetSteendam bestuurt. Proficiat, achtbare Jubilaris Blijft zitten, menschen, moest het per malheur voorvallen dat ge op 'nen verkeerden convooi zit. D'ander weck was er al- zoo een meisje van 19 jaar, nabij Bergen; 't sprong er uit, viel voor de wielen en werd in stukken vaneen gereden. ..^en we|,kn>.an, die wrocht in de heer Soete's fabriek ie Kortrijk, langs de Zwevergemschê kalsijde, is woensdag doodgc- gedraaid in de viermachicn. Eene zeldzame en godsdienstige plechtigheid heeft on langs ii) de Ste-Walburgakerk te Audenaarde plaats gehad. De drijling, de meisjes van den heer Beerens, postmeester dezer stad, zullen benevens de andere kinderen hunne eerste communie doen. In 1873 hebben in België op 't convooi gezeten26,408,000 menschen ;er is een reiziger gekwetst op 2,640,000. Als dit waar is, kan 't nog al pakken. 6 menschen hebben zich zelvcn op do rails gelegd. Laat ons voorzichtig wezen en alleszijn juiste plaats geven, anders komen er dure lessen, gelijk zondag laatst, te Aalst, in dé St-Josefsparochie; de Kinderen deden er hun eerste Communie een koetsier reed naar een huis om een kind ter kerk te voeren kom, vriend, 'k zal u algauw nen druppel schinken; en de vrouw kwam met een flesch af, en de man goot den druppel in eens in zijn keel en viel bijna dood; men had hem spiritus van zeep inde plaats van genc-ver geschonken. Dank God dat de geneesmidde len goed gepakt hebben en de man nu buiten gevaar is. De boosheid is eene keten die gedurig sterker en lastiger wordt. De boozc natuur drijft ons aan om die keten te blijven dragen, de Genade werkt inwendig tot afuraak der boeien. Hoe langer, hoe moeielijker! Laat ons moedig zijn, indien wij door d'eene of andere keten vastliggen. Vlamingen waren nooit laf aards. Weten wij wel dat de prins der leugentaal alle geweld doet, om het aforeken der ketens lastiger te doen doorgan als het is. Als ze nog niet bedreven is, vertoont hij ons de zonde ligt en on schadelijk; doch daarna, met Paschen, o dan worden de poppen verhangen. Gij, grootc deugniet! Dat, biechten! o, neen! De duivel leeft met leugentaal. Ons Heer is de bron van liefde, hij bnjzelt het geknakte riet noch dooft het smeulend vonkje niet.... Als wij menschen zien die benauwd zijn van hunnen Paschen, die huunen Paschen plakken, Iaat ons bermhertig en genadig zijn met die menschen zijt gij barseh en stuur jegens een arme gewonde die aan uw deur ligt? Oneen! men brengt hem binnen, men verzorgt hem, mén haalt eenen doktor, men" troost, met woord, oog en hand. Doen wij vansgelijken met onze broeders die zulks voorde ziel noodig hebben. Met zachtheid, met liefde en God be dankende dat ons meer gratie is gejond! De bisschop van Munster werd op 11 Maart voor den pro- kureur gedaagd om ondervraagd tc worden nopens de verschij ning der pauselijke bullc in den fVestfalischc Mercur. Eene tal rijke menigte verdrong zich op zijnen doortocht en juichte den bisschop toe. 's Anderendaags werden de meubels van den groot-vikaris door de policie aangeslagen en door de soldaten naar de verkoop

De Werkman | 1875 | | pagina 1