MARKTPRIJZEN. Rust maakt roest. Iemand die eene zeer leelijkc dochter had, kon ze niet kwijl geraken dan aan eenen blinde. Eenigen tijd later werd hem gezegd dat in eene naburige stad een vermaarde oogmeester vele zieken genas. Men stelde hem voor er den blinde beên te zenden. «Ge zult u daar wel van wachten, zei de schoonvader, gaf hij 't gezicht weèr aan mijn schoonzoon, deze zou mij mijue dochter weergeven. Prijskamp voor. Meiliedjes. Te winnen: een borstbeeldje van Z. H. Pius IX. In te zenden voor einde April. Opgepast menschen! en niet te vroeg de slaaplijven uitgelaten, 't Is een trötcrsch wcêr; vader van planeten in 't lichaam. Ge ziet ommers wel dat de doctors met hun dikke kazakken loopen Een j&ncelinc wilde zijn portret aan èenejufier geven. Hij ging dus bij eeifSebjlder en zegde hom: Maakt bet zeer gelijkend, doch op zulke wijzedat hare ouders mij niet herkennen. Twek conscrits gingen te voet naar buis en zagen er reeds zeer vermoeid uit; 't was toch zoo heet. Koben, hoever zou 't nog zijn? Wel, Tommen, 'k en weet het zelf niet; wacht, 'k zal 't eens aan dien passant daar vragen. Mijnheer, asteblicft, hoever zijn we nog van Laval? Vier urei», vriend. Dauke, Tom- men, koeragie, vier ureB, dat maakt er voor ieder >an ons iwee. Het tweedo glas. Een doctor had aan een zijner zieken een bittere drank voorge schreven, waarvan hij alle dagen twee glazen moest drinken en, om hem aan te moedigen, zeide hij't Is maar 't eerste glas dat bitter is? Och, mijnheer, vroeg de zieke, mag ik clan met het tweede niet beginnen HOE OUD ZIJT GIJ? vroeg een rechter aan een beschuldigde. Mijnheer de jugepé, antwoordde doze, met uw permissie, gewoonelijk vraagt men eerst den naam. De rechter gram. Antwoordt op mijne vraag. De besch. (verontweerdigd). Mijn waarheid, zóó ben ik nog nooit gepresideerd geweest. - Op eene maand zijn in éene provincie van Amerika 116,000 var kens geslacht. Pascebouen en 3 jaar. Men kwam in 't bureel van den Bur gerstand met een kind van 3 jaar dat vergeten was op te schrijven. De bediende stolde aldus den geboortenkt op Heden, enz. enz. van Joannes den dienen en Jacoba, in wettig huwelijk, is een kind geboren van drie jaren, enz. enz. Een mcnsch moet ten minste 6 uren slapeneen of twee uren meer kunnen niet schaden. Het nachtwerk is voor jonge men schen altijd schadelijk, soms ook voor valwassenen. Menschen die een hartgebrek hebben, mogen nooit 's nachts werken. Men moet dan ook een krachtiger voedsel nemen en als men later te bed gaat, dan ooklaier opstaan. Om de oogen te bewaren moet het licht wit, krachtig, gelijkmatig en op het werk, nikt naar d'oockn gericht zijn. Vele werklieden verkorten, hun leven door nachtwerk, b. z. de kleermakers, schoenmakers, enz. die al zittende werken. Aide - geneesheeren raden dezulken aan van in de vrije uren veel bewe ging te doen, tc gaan wandelen of bollenvoor de jonkheden is een gematigd kaatsspel de beste oefening.... Men kont maar de waarde der gozondheid, als men ze verloren heelt. De tien verschillige kinnen. (Stemme: Ik ben den doctor Grijieuba/wl,. 1. Werschil der neuzen zong een man Wieze, wieze, wis, bom, bom. Ik zal nu ook doen wat ik kan •Wiozo, vieze, wis, bom, bom, Om te bescirijvon elke kin, Tot aan het eind Tan in 't begin, Lierom, laruin, lepehteel, Wieze, wieze, wis, bom, bom; Victoria, victoria, wieze vieze vis, bom, bom, Ealala, victoria, victoria. Wieze, wieze, wis, bom, bom. 2. De man die niet meer knabbelen mag, Bij vien men vroeger tanden zag, Heeft eene kin uit hout gekapt Waariii'iA hij naar zijn papken knapt. He/re in. Wiezo, enz. 3. De dikke ah een mandarijn, Heeft ceno kin vol flereyiju. Dat komt al van de goede sier, Van wijn en van het oudo bier. Hef rein. 4. Een kin met drijdubbel verdwp, Waarin reeds menig maaiken sliep. Ia een bewijs dat deze man Misschien wel mouter wezen kan. lie [rein. 5. Ziedaar 't dubbel kiuuenprojekt, Door 't peperkoordoken verwekt, Barbier is vau de maar bereén, Wanneer zijn scheermes komt daar héén. Refrein. O, wat een vierkantige kin. Daar zit een praktezijegeest in, Zij staat roorloes in don hemdsband, Ah in oen perkament geplant. Refrein. 7. Drij hoeken vind ik aan dees kin, Waar er daar maar een holleken in, k Zou zeggen 't is eon trechtergat, Dat zeever giet op den krawat. Refrein. 8. Eeu ronde kin ah oen patet, Kan maken soms een pront portret, Indien er u niets anders scheelt, Zijtgij eeu gelijkvormig beeld. Refrein. 9. Uw onderlip, mijn waarde vriend, Weet gij wel waartoe dat zij dient. Wees niet gestoord, houd uw gomak, 't Is eeu waro wijwaterbak. Refrein. 10. Wat bitter kleine pepernoot Staat daar onder die kinderstoot, Dat is een kin voor zulk een vent, Hij stool of kreeg xe voor present. Refrein. 11. Do spiegel die steods waarheid spreekt, Indien g'er toch maar ééns iu keekt, Zou zeggon vrelko van de tien, Gij op rw wozen hebt gezion. Refrein. Alf. Dueüaert, bakker, Nieuwstraat, St. Nikolans. Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Viggens. AALST 2»-50 28,50 19-50 27-50 07-50 10-50 01-72 05-19 45-62 DEN'DER.MONDE. 25.50 00.00 19,00 24,50 06.07 02,63 02,00 00,00 ZELE. 22,25 00,00 15,00 17,00 00 00 03,36 01,91 NINOVE 25,50 00,00 19.50 24,50 07,00 01,50 01,70 LOKEREN 23.50 00,00 1(3,73 19,00 00.00 00.00 00,00' St-NICOLAAS 23,50 00.00 16,50 18,00 06,30 02.70 02,90 05.38 Men verkoopt per 105 liters, Ninove, per 100 kilos, Denderm. Aalst, id. AALST, DRUKKERIJ VAN P. DaEXS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4