4- I 2' 1. Weerdig in jeugdig, mnagd'lijk leven Prijkt de ontloken moederaard Met da geuren die er zweven. Met de 6ckatten die zij baart, Mat haar zang en zonnedreven, S<*hijut zij Ëdcns lentegaard. 2. In d« heiige tempelkoren Biedt z\J d'eerste bruidstooi* aan Mot die Moeder, rein geboren, Die ge in 't loovergroen ziet staan Bn in maagdenlichten gloren. Ia het heil ons opgegaan. 3 Maar die bloemen, '10e zij pralen In de frissche feestgierlaiid-: Maar die lichten, hoe zij stralen In de gaur'ge lustwarand 't Kan bg 't maagd'lijk hart niet halen. Dat van heiige liefde brandt. PII1JS: in 't bareel of winkels 5 CENTIESlEili. Mei de post of le Ituls gebracht'Ï.50 's jaar». Vooraf betaalbaar. O dat by dit nieuwe levon, J Vlekkélooziï Hemelbruid! Mij.een liefde werd gegeven. Als uw maagd'lijk hart omsluit Rein zou 't meilied tot u zweven Met dér engien harpgeluid. I Lofzang bij het openen der maand van Maria. 1 1- IWees welkom, welkom duizeudmaleu, 10, maand Maria toegewijd /Hoe wordt, door uw morgenstralen Alreeds mijn jeugdig hert verblijd! 1 Verlangend zie ik alle jaren lüw' blijde toekomst te geruoet lOm zielenbloemtjes te vergaaren; JO, schooue Meimaand, wees gegroet IMaria, spiegel aller deugden I O Moeder Uods, der maagden roem I De wereld troost, der engien vreugden! I Aanveerd de frissche lentebloem, Dit teedor hert IJ opgedragen, Het lofgezang U toegewijd; 1 Begunstig ons met uw behagen: Toon dat gij onze Moeder zyt. Van de Sande, oud 15jaren, Jetté.bij Brass. Meimaandzang. Wijteals het ooslcnrijksclie volkslied en elke Benedictie. 3 JAAR K* 132. 30 /tPUIX, 1875- Al wat voor DE WERKMAN bsstemd is, most vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. T Onze godvruchtige en teerbeminde Moeder, Anna Maria Hoon, weduwe van Ludovicus Daens, is maandag morgund ten 7 ure overleden, versterkt door al de Sacramenten der stervenden. Wy waren van zaturdag terug uit Lourdes, juist bij tijds om aan onze goedq.Moeder de zegeningen der H. Maagd mede te deelen. hare laatste uren te genieten en getuige te zijn hoe zacht eeno christene Vrouw het ander leven ingaat. Wij bedan ken in naam onzer Familie, de talrijke personen die ons hun medelijden en hunne vriendschap hebben betoond en wij hopen dat de geachte lezers des Werkmans de ziel onzer M ieder zullen gedachtig wezen. Hoewel «le duurbare Overledene reeds den ouderdom van 80jaren had bereikt, is haar verlies niettemin pijnlyk, ja des te pijnlijker, want hoe langer 't hart'aan iets verbonden is, hoe smartlijker de scheiding valt. De wil des Heeren zij nogtans gebenedijd. O mijn God, Gij weet hoe wij nog gnuech bedwelmd zijn door slag die ons komt te treffen, maar wij verbeflWn de oogon ten Hemel, wij onderwerpen ons en wij hopen. In den Hemel zullen wij, niet alleen de ziel, maar zelfs de trekken onzer duurbare Overledene wederzien wij zullen dit minnelijk wezen terugzien der. Moeder die onze wieg, onze kindscliheid en onze j ugd beschermde, alsook het -mannelijk wezen van den werkzamen Vader die ons de plich ten van mensch en van christen voorging. In afwachting. Heer, heb modelijden met die zielen, en maak dat zij u van stonden af aanschouwen in 't gelukzalig en genotrijk Licht. Amen. Onze reis naar Lourdes. Het beschrijf dier reis zullen wij later, met Gods bijstand, onzen Lezoren aanbieden. Het volgende moeten wij toch. van heden af, aanstippenTe Lourdes weid een telegram naar Z. H. Puis IX gezonden, en aanstonds out- vingon wij de volgende antwoord De H. Vader bedankt vuriglijk en zegent uit geheel zijn hart de Belgische Pelgrims en al de degenen die zij lief hebben. Ons hoofd onder deu zegen van Gods Plaatsvervanger bukkeude, hebben wij die kostbare zegening aanstonds toegepast aan onze beminde Moeder., aan onze Broeders, Zusters en Vrienden, aan de Beschermers, IJiUerkooper.ï en Lezers van De Werkman, en aan De Werkman zelve, opdat hij steeds iu kracht moge aanwinnen, tot glorie van God, tot zegen en geluk der Families en tot zaligtieid van al degenen die hem genegen zijn. De heer De Smedt, te Zele, is deze week, door de hulp welke hij wilde verleenea een groot ongeluk overgekomen, waardoor deszelfs leven tot heden, nog niet buiten gevaar is Kr ontstond brand in eene brouwerij, nabij zijne woning gestaan. Niels raad plegende dan zijnen moed, wilde hij zich aan het blusschen bege ven; doch de ladder welke hij beklom brak en De Smedt viel, op I vei^chillige meters hoogte ten gronde met dit droevig gevolg, dat hij'eene ribbe en eenen arm gebroken had. Indezen deerlijken tóestand opgenomen, heeft men hem spoedig de 1111. Sacramenten toegediend. Dinsdag morgen is te Geeraardsbergen een bakker van Nederboelare', welke naar eene naburige gemeente brood moest voeren, met over den travers aan de Vier Éemers te rijden, doör zijne kar omvergeworpen, die tégen eene rail slootte, welke een eind wegs uitstak. Men heeft hem in eenen deerniswaardigen slapt opgenomen en naar zijné woninggedragen, alwaar hem aanstonds geneeskundige hulp werd toegediend. De man. is zeer ernstig aau den arm en de hand gewond, dat hem gedurende eenige weken zal belenen te werken. Hij is een werkzaam man, die slechts se dert eenigeu tijd getrouwd is, heeft een kind en bezit niets ter wereld dan zijnen handenarbeid om zijn gezin té ondernouden. Dendermonde. Monument ter gedachtenis van den Eeno. P. De Smet. De .Commissie door den Gemeenteraad aange steld voor het oprichten van een Monument ter gedachtenis van onzen diepbetreurden medeburger, den Eerw. P. De Smet, wendt zich lot de talrijke vrienden en bewonderaars des -doorluchtige» Missionnaris, om hunne medehulp te vragen. Tot hiertoe heeft deCommisie nog haren keusniet gevestigd nopens de plaats waar het Monument zal worden opgericht, noch ook nopens den artist die met dezelfs vervaardiging zal worden ■gelast. Deze question zijn thans het voorwerp des onderzoeks van bevoegde mannen welke, eerstdaags, hunne voorstellen aan den Gemeeuteraadzullen indienen. De Commissie rekent op de medehulp van allen vóór een werk 't welk de gedachtenis moet vereeuwigen van eenen onzer mede burgers, die zijne Moederstad heeft vereerd. Eene eerste gilt van TWEE DUIZEND FRANCS is reeds ter be schikking der Commissie gestéld. De eerste parochiale processie van het jaar, te Brussel, die van St-Jakob-op-Caudenberg, is verleden zondag uitgegaan, en heelt begunstigd door een overheerlijk weder, haren gewoonen omgang gedaan. De policie heeft Zondag te Antwerpen een Pruis achter slot gezel, voor diefstal van eenen geldbeugel met 44 frank, ten ca- deelc van eenen matroos. Men schrijft uil St-Gillis-Waas Verleden zaterdag, rond 11 ure 's morgens, heeft men het lijk van Adolf Schoeumaeker, clrijjarig zoontje van Petrus, in de Ga vers uit eenen gracht gehaald. Naar het schijnt/had dit ongelukkig kindje.aan Zijne moeder oorlof gevraagd, om bij zijnen vader le gaan, welke öp ongeveer 20U meters afstand van ziju hof op het land werkte. Onder wege

De Werkman | 1875 | | pagina 1