Die afneemt en niet bij en legt. is het waarschijnclijk blijven spelen op ceiuge booinen, die ter plaatse aan ee.nen rooiput iiggen, en zal duur in 't water getuimeld zijn. Hel lijkje is ontdekt do'or eenige schoolkinderen, welke aan stonds de daar omtrent zijnde personen verwittigden. Verbeeld u de droefheid der ouders bij het vernemen dier verpletterende lijding 1 Men schrijft uit Marchiennes Vrijdag laatst, rond half acht des avonds, hoorden eenige personen, vergaderd bij den landbou wer Constant Favier, vier herhaalde malen eenige slagen, met zekere kracht op de vensterruiten geven. Men opende en eene schoone zwaluw vloog in de kamer, zij vloog er spoedig rond, slaakte oenen kleinen vreugdekreet, en ging zich op de schouw zetten,zij liet zich naderen en nemen, en terwijl men haar streelde, zag men dat er een licht rood zijden lint rond haren hals was, waaraan een zorgvuldig gevouwen papiertje en las erop Gelo geerd in het huis van Riceiardi, nabij den berg Vesuvius (Italië.) Bijna zes jaren verzorg ik haar, ik zal uw vriend zijn als gij haar verzorgt. Ik groet u. Karei Riceiardi, zoon. De zwaluw werd gestreeld, verzorgt, verwarmd, want zij scheen door de hevigheid van den wind geleden te hebben een klein groen lint werd haar als hérkenningsteekenaan den hals gedaan, daarna, daar zij eenige pogingen scheen te doen om te ontsnappen, opende men het ven ster en zij vertrok als een schicht. Sedert heeft men. haar op de hofstede gezien, maar zij loont zich minder lam. Verleden zondag namiddag, is een werkman van den Staats-' ijzerenweg, den genaamden Rufiin, te Marchieune, door eeneu trein verrast en aan slukken gereden. Verleden zondag morgend heelt men in den kelder van een onbewoond huis te Ukkel, het lijk van eenen onbekende ge vonden. Er is onderzoek ingesteld. Men heelt niet lang geleden het middel ontdekt, om glas te vervaardigen, dat niet breekbaar is. Wel'was men niet deswijze achter liet geheim gekomen, dat men zekerheid lind verkregen telkenmale het beoogde resultaat te erlangen, want.de uitslag der fabricatie hing schijnbaar van toevallige omstandigheden af. Het gevolg daarvan was, dat de op zichzelf hoog te schatten uitvinding voor de wetenschap en voor denijverheid in het alge meen nog weinig vruchten gedragen had. Mannen van het vak hebbeu het onderzoek met den moesten ij ver voortgezet, en zoo is hel den heer Stabl, directeur eener fabriek van meteorolgesche en andere werktuigen, gelukt de zaak meester te worden. In zijne fabriek, te Berlijn, worden thans glazen cilinders ver vaardigd, die de grooiste plotselinge afwisseling van hittegraad en koude zonder gevaar kunnen doorstaan. Glazen buizen, gedom peld in water, dal begint le bevriezen, kon men zonder gevaar plotselings iiraiedend water overbrengen, zonder dat de buis er door lijdt. Daarenboven hangt de fabricatie niet meer van liet tpeval at, maar zij geschiedt naar vaste regelen en men is zeker <an zijne zaak. De werklieden van den pul N° 2, der Koolmijnen van Mam- bourg, hebben geweigerd ncèr te dalen; de werklieden vragen eene verhooging van werkloon. Men mei lt insgelijks dat in de putten Sr Aximé'en St-Cuaiu.es, te Monligny-sur-Sambre, het werk gedeeltelijk gestaakt is. De bekende voetreiziger L. C. Dudok-De Wit, zal op den 1 mei aanstaande 's nachts ten 4 ure, Amsterdam verlaten om naar Wèeneu te wandelen. Van Amsterdam tot Munster zal hem verge zellen de heer M. C. Hassoldl;van Munster tot W'ecnen zal de heer DeW'itzijn'reis voort zetten in gezelschap van den heer II. Kctlner. De geheele reis is ongeveer 270 uren gaans, die men denkt in 40 a 45 dagen met 8 uren per dag af te leggen, te volbrengen. In voorname plaatsen, zooals le Munster en te Kassei; wordt een dag vertoefd. Een telegram uit Sauraur meldt, dat bet tuchthuis van Fou- Irevrault, iu het departement Maine-et-Loire, ir. brand slaat. Het vuur is begonnen in een schrijnwerkers-werkhuis, waarin veei droog hout opeengestapeld was. In dit gesticht bevinden zich 1000 tot 1500 gevangenen. Het verlies der gebouwen, die eene groote kunstweelde befalten, zou op drie of vier milliocn - ge schat worden. Vrijdag bood zieb tc Parijs een vreemdeling bij een juwe lier aan cu bestelde voor omtrent 100.000 fr. juweelcn. Na de zelve ontvangen-te hebben van den bediende die ze hem te huis bracht, begaf de bedrieger zich in eene andere kamer en keerde niet meer terug. De polieic heeft iu alle richtingen getelegrafeerd. Duif. kinderen verbrand. Men meldt uit Vernon, Frankrijk: Vrijdag rond II 12 ure 's avonds ontwaarde de soldaat die op wacht stond aan iie poort der kazern, een brand in de richting van Tressagny-rOrgueilleux, op 6 kilometers afstand van Vernon. Aanstonds begaven zich de troepen ter plaats, met de brandspuit der kazerne, doch toen zij aankwamen waren de aangetastte ge bouwen reeds geheel afgebrand. Iu een dezer gebouwen hadden drie kinderen, waarvan hof oudste zeventien en het jongste dertien jaren oud waren, in ile vlammen ofwel door verstikking het leven verloren. De twee jongste lagen nog iu hun bed, doch het oudste vond men legen de deur liggen, krampachtig ineen gekrompen, als iemand die in de verschrikkelijkste pijnen gestorven is. De moeder dezer kinderen,die in een ander gedeelte van dit ge bouw sliep,had nauwelijks den tijd gevonden om met twee jongere kinderen het gevaar te ontvluchten. De vader, opzichter ineen naburig bosch, had den naeht doorgebracht in het huis van den boschwaehter, met een ander zijner kindereu.dat hem zijn avond eten had gebracht. Dit kind dat gewoonlijk bij de ongelukkige slachtoffers sliep, heeft dus aan die buitengewone omstandigheid zijn behoud te danken. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Een vijftienjarig meisje uit het dorp Fraucheville, departe ment Rhóne, heelt drie revolverschoten gelost op eenen veld wachter. welke 'er zich tegen verzette dat 'zij gras sneed op eenen akker welke haar niet toebehoorde. Gelukkig is de veldwachter slechts door eenen kogel in de zijde getroffen zonder hem erg te wonden. Tot hiertoe is het niet bestaligd om welke reden dit meisje ging gras snijden, onder bescherming van eenen geladen revolver. De dagbladen van New-York bevatten het verhaal ran eene verschrikkelijke ontploffing in eene buskruidfabriek te San-Fran- cisco. Men heelt verscheidene dooden te betreuren. Mannen, vrouwen en kinderen werden onder de puinen verpletterd en verscheidene personen zijn iu de vlammen omgekomen. Tot bier toe heefV'niën vier lijken terug gevondende overigen worden ir.et iever opgezocht. De schade wordt bertkend op 525,000 dollars. Er zijn uit Bergen 6 compagnies der Jagers te voet iiaar Charleroi vertrokken, ter oorzake der werkstaking te Mambourg. Het parket van Oudenaarde is naar Ronse onde^/cx-k gaan doen over eene d efte met keklinuning die er plaats gehad heeft, leu nadeele van Iiduard Nan Coppencjlle, rondlcurend koopman. Men heeft er gestolen 1800 fr een paar Lottinnen en een stuk molleton. Eene chanteuse van 18 jaar is maandag to Parijs op een concert, Jdoor liet vunrvatten barer kleederen vreeselijk verbrand. In Savoiu is het gansche dorp Peignat verbrand door do onvoorzichtig heid van twee kinderen die in eene schuur mot phosplioorkes speelden. Het is eone groote ramp. Iemand op een kerkhof gaande en al de opschriften lezende, schreef van voren op het hek: Hier liggen de dooden en liegen de levende. Tegen de mazelen wordt dooreen Erigelsch blad de Indische plant Sahuaciena purpurea aanbevolen. Als een rijk mensch waggelt, wordt hij ondersteund van zijne vrienden, maar als een arm mensch valt, wordt hij bovendien van zijne vrienden verstooten. h. Schrift. Doet uwen vijand goed, eer hij sterft, strekt ook uwe hand tot de armcu uit en geeft hen naar uw vermogen. id. Doet u zeiven uit gierigheid niet te kort en neemt uw deel in de weldaad, 't welk u vergunt is. id. Geeft geene antwoord, voor dat gij gehoord hebt; noch ^preekt niet tusschen iu 't midden van eene verhandelinge. id. Cithangbord te Maldegem. Den dionkaard krijgt geen drank, Den vloeker moet zijn gang. Te klein Hulst: Iu den we'ge/.indcn, De goede bier vinden, En wij smijten Do kwaden bier buiten Tap men. "WORDT GEVRAAGD een geschikt persoon om boodschappen te doen, in den hof le werken, kleêren te kloppen, schoenen te poetsen, mevrouw te kappen, mijnheer te scheren, de kinderen hunne lessen te over- hooren en naar school te brengen. In zijne ledige uren zal hij zich ook moeten gelasten met de Brieven van het postkantoor te be stellen. Het verval is groot. Voor verdere bijzonderheden adres- sere men zich enz.

De Werkman | 1875 | | pagina 2