Elk land heeft twee kloeke arme» na een weinig uitstaans, straalt voor u cene eeuwigheid van vreugd.» Er zijn in 't Belgisch Lourdes 118 Genootschappon geweest. De bewoners van St. Amand waren verontweerdigd over de handelwijze der oproermakers en toonden dit door woorden en daden. In eene groote afspanning werden 4 studenten der slechte scholen vastgegrepen, in 't verkenskot gezet, en roef.... t schof toe. «Wal! zeide de baas dier afspanning, de Xaverianen komen hier een stuk hesp eten, een glas bier drinken ze betalen alles met gereede penningen, en de schavuiten zullen ze komen slaan 't zal'hun 'nen duren keer zijn. Er is een wet in België of er is geen wet. Is er een wet, dan moeten de brave menschcn in vrijheid naar de Bedevaartsplaatsen kunnen gaan, met honderd maal meer rede als der vrijdenkers beestenwagen door de straten mag rijden en rotsen. Wij vernemen dat uit al de gemeenten waar personen in hunne vrije denkwijze beleedigd en gehinderd zijn, eene klacht gaat naar de Kamers gezonden worden. Pieler Schooppe is gedood rond 6 ure, recht over de statie van t Land van Waas. Aan bijna al de herbergen rond die statie hadden wij woedende geuzen bemerkt, 't Is goed om weteu voor at de personen die naar Oostakker reizen. Schouppe is met eenen looden stok op 't hoofd geslagen en achterover ge vatton daarna heeft raon hem met de voeten getrapt,en toen men hem opnam, was hij dood. De parochiën van 't Land van Waas kwamen d'eerste de stad in de ge wapende schurken vielen ar eene aan. doch, een der muiters werd door eene sterke hand omhoog gesteken, een andere zijnen stok afgenomen 011 als een solferstek gebroken dan durfden zij maar ouderlingen op 't lijf rallen of Verschelde parochiën van 't Land van Aalst kwamen rond 6 ure en moes ten zich door de massa oproermakers oenen weg banen daar hebben zij nog al geleden. Aalst was afgesproken van tot half acht te St-Amands to blijven en dan naar de statie te trekken Dit is ook gebeurd Kenig brave Gentenaars raad den aan van eenen antioren weg te nemen, maar de Xaverianen wilden niet en zijn, al te samen, de Overlieden aan 't hoofd, laugs de sta'io van Waas en den boulevard, zoo door de oproermakers, gegaan, zonder dat er iemand dierf naderen. Juist over de brug sprong een Geus een weinig op zij, keek naar den E. H. Onderpastor die op d'eerste rijg ng, braakte eenen leelijken vloek uit en li *p weg. Anderen riepen van verre: Sloebers, beesten, tot menschcn die zij nooit gezien hadden. Aan de statie stonden z'in twee reien, tegengehouden door cardiwils. Aalst trok or moedig door, de schelmen huilden en tierden, vloek ten eu spuwden over de garduvils naar onzn aangezichtenwie had dit gedaan? ze stonden 8 man dik de Xaverianen gingen de statie in 011 slechts aan do laatste rijen diervea de gewapende lafaards met hunnen stok naar d'hojfden slaan. 't Was rond 8 ure als Aalst, 't laatste Genootschap, de atatio binnentrok. Verscheidene Priesters zijn erg gewond. Een stokslag ging den E H. Onderpastor van Meldort treffen, toen een ou derling vooruit sprong om den slag te ontvangen. De man lag Donderdag nog te bed Nu is er eens wel in de Kamer gesprokenZ'halener cervan Na Mr Verbrugghen hebben nog verscheide Volksvertegenwoor digers aangedrongen op de zondagrust der StaatsbediendenMr Van Kerkbove heeft gevraagd dal men, in den opslag der bedien den, de arbeiders der statiën zou rekenendat men die menschen regelmatiger zou betalenMM. Pirmez en T'Sersterens hebben gesproken voor de garde-convois, opdat men toch, op d'een of drandere wijze,de gevaren van die funktie zou wegnemen. Er be gint ware volksliefde in de Kamer te komen. Lokerrn. Onlangs werd hier een familiefeest gevierd zooals er maar. zelden voorvallen. Een braaf.en eerlijk werkman, de genaamde'Louis Callebaut en zijne goede echtgenote, vierden den B0'n verjaardag huns huwelijks. Gansch de gebuurte en vele burgers hadden hunne deelneming in die vreugd willen bcioonen met de driekleurvlag uit te steken. Eenige rechtzinnige vrienden stelden bereidwillig hunne paarden en rijtuigen ten dienste van de jubilarissen, hunne kinderen en kleinkinderen. Des morgends werd er eene plechtige mis van dankbetuiging in de Kerk gezon- zongen waarin, eene menigte volks aanwezig was. Des avonds vereerde het lanfaienkorps des Burgerkrings de knappe getrouwden met cene prachtige serenade en men bemerk te mei vreugdevolle aandoening dat het gevierde paar nog vlug genoeg is om, op de toonen van het muziek een term sprongsken te doen. Zegene de Heer voortdurend dit voorbeeldig huwelijk! Men gaat te Dendermoiule een standbeeld oprechten aan den cerw Pater De Smet, den grooten apostel en den grootsten man onzer eeuw. 50 jaren lang is hij in Amerika Missionnaris ge weest en niet alleenlijk heeft hij duizende en duizenüe ziYh-n vo..r God gewonnen, maar ook als afgezant vele oorlogen verin don en als geleerde, de wetenschap groote diensten bewezen. Hij werd geboren op 31 Januarij 1801 te Demlei'monda, aan welke stad, nu tot in Neoid Amerika toe, vermaard, de uitre kende eer beneden wordt Yan zulken grooten Man binnen hare mureu te hebben zien geboren worden. De gillen worden ontvangen bij M' Leo Van Mossevelde, Scheldestraat, Dendermonde. De 13C algemecne vergadering van den Bond der katholieke Werkmanskringen zal decs jaar den 24° en 25° mei te Mechelen plaats hebben, in het lokaal der maatschappij van den II. Fran- siscus Xaverius Bergstraat. )Aan het dagorde bemerken wij het verslag van het middenbureel, verslagen der afdeeliugen, briefwisselingen, mededeelingen, het werk der vrouwen in de fabrieken, vernieuwing van een derde van het bestuur. WONDERBARE GENEZING TE SLOOTEN'DRIES. Over eenige maanden lazen wij de wonderbare genezing van Madame Philyppo, van Kortrijk, die sedert 12 jaren geen been kon verroe ren; in April laatstleden werd Pieter De Rudder van Jabbeke wonderbaar eri schielijk genezen sedert 9 jaren had hij 't gebruik van zijn been verloren, eu was door de gencesheereu als onge neesbaar verlatendonderdag laatst is Madame Nevejan-Bacrt, echtgenoote van D'Nevejan te Thorhout, ook bij de grot van 0. L. Vr. van Lourdes, te Ooslakker van hare vouojikne blindheid schielijk genezen. YVij zullen geheel eenvoudig, de omstandigheden dier blijde gebeurtenis verhalen gelijk wij ze uit goede bron vernomen heb ben 't Was sedert hall-Seplember laatstledeu of daar omtrent dat Madame N'evejan stkkrhlim» was geworden. Natuurlijk alle midde len werden aangewend D' N'evejan, haar echtgenoot, en D'Neve jan, van Eesen, haar schoonvader en hunne vrienden, al de ver- maardste gencesheereu van West-en Oost Vlaanderen verzorgden haar, eu gaven, sedert eenigen tijd reeds, den moed verloren verklarende dat uien niet meer mag hopen op genezing. Madame N'evejan verstond haren toestand, en gansch haar be trouwen stelde zij op 0. L. Vr. Lourdes. Vergezeld van haar zesjarig knaapje, van hare schoenmoeder, hare zuster en kinders, ondernam zij op donderdag morgen de reis naar Oostakker, en is bjj de hand geleid,gaan bidden voor de grot. Zij baden tezamen reeds één uur lang, eu 't werd tijd oin ie vertrekken de koetsier wachtte. Men zeide haar dat het tijd was om voort te gaandan verdubbelden hare smeekingen en gebe den, men reikte haar wijwater toezij stonden op om voort le gaan. Steak, sprak zij, mijnen neusdoek in 't trater van de grot, dat i Ie mijne ootjen wasscheZij wascht eenoog... en wat gaat er om? zij weet het nietzij wascht de andere en... O Hemelzij ziel haren witten zakdoek, zij ziet het 0. L. Vr. Beeld, zij zietIn hare dankbaarheid tot Maria, en om een bewijs te geven van vol- kornene genezing las zij de Litanie van 0. L. Vr. in een kerkboek dat haar door eene jufvrouw werd toegereikt. Maakt een gedacht, indien gij kunt, van de blijdschap van dit beproelde huisgezin. Verbeeld u de blijdschap van gansch de fa milie, van hare menigvuldige vrienden en kennissen. Om 7 ure stapte zij afin de statie van Thorhout en geheel de stad heeft kunnen met eigen oogea hare gonezing zien. Nog meer, die zwaarmoedigheid in haar hoofd en hare hoofdpijnen zijn verdwenen, in één woord zij is zoo Irisch en gezond, alsot er nooit iets aan haar gehaperd had. Om 8 ure 's avonds werd in de kerk een solemneel Te üeum, en 's anderdaags, vrijdag, eene Mis van dankbaarheid gezongen. De kcik was telkens opgepropt. Geheel Thorhout deelt in de vreugde. Nabij Maaseijck is woensdag van d'ander week de vreeso- lijksle boschbrand gezien die misschien ooit in ons land is ge weest. Ongeveer I8U hectaren boseh is geheel vernield. De brand duurde gctieel den nacht en men kon hem uren ver zien. Dezer dagen is te Beerst, de zoon van den molenaar Salem- bier. door de vleugelen van den molen getroffen en op deu slag gedood. Petrool is een allerbest beproefd middel om de insekten, ruspen, mieren, wandluizen enz. te vernietigen. Vuile huisdieren worden, zonder ongemak, gereinigd door eene wassehing van petrool met veel water gemengd. Dan is 'l heel goed de dieren met zeep te vvasschen, om den reuk weg te nemen. id. petrool met water gemengd is goed om de krekels weg uk nemen. Voor 't schurft is petrool een souverein geneesmiddel. Te Rouaan is een gedeukteeken opgericht aan den heer de La Salie, stichter der Broeders van de Christelijke Scholen er varen tien Prelaten, 2 ministers en vele groote Staatsmannen.

De Werkman | 1875 | | pagina 2