3 Ik wil geen koning zijn! MA RK TI* MIMEN. - Eerbied aan oversten, hnlp aa Wrekkenrede. Huisbaas. Vrouw, onze huurman van het benedenhuis betaalt zoo prompt op den eersten dat wij hem wef een vijftig franken kunnen opslaan. Menschenrede. Huisbaas. Vrouw, onze huurman van bet benedenhuis betaalt prompt, op den eerstenwe zullen 't huis wel onderhouden, om zoo 'nen braven man te houden, en hem goeie kalandisie jonnen. 'k Lees in mijn hollandsche gazet dat ze nu valsche oesters maken. Een kostbare vrouw. De madam van den franschcn Gezant te Washington droeg onlangs op een feest, een halssieraad dat 25,000 dollars kostte, 'tls een boeren fortuin. Als er in Holland iemand een besmettelijke ziekte heeft, moet dit aan zijn huis uitgeplakt zijn, met leesbare letters. Een groen boer van Gornichem, zijn vrouw had de mazelen; de boer plakte 't woord mazelen op zijn venster, zonder er naar te kijken en nu las het verwonderd publiek: Mazelen in soorten. Het woord was op tuinzaden geplaatst. Eenigen tijd geleden kwam een dier mannetjes, die altijd en met iedereen willen spotten, bij cenen barbier, en vroeg om ge sehoren te worden. Op een, twee, drie, had de scheerder hem den doek onder de keel gegeven, en zijn aangezicht in den schuim gezet. Hebt ge al ooit een aap geschoren, mynheer? vroeg de spotter. Tot hiertoe nog nooit, vriend, antwoordde de barbier, doch binnen eenige oogenblikken zal ik mogen zeggen van ja. De zuiverheid des harten is de vaas waarin 't reukwerk der deugden wordt bewaard. Als z'in Amerika moeten een broek of een frak hebben, zenden z'hunne photographie aan den kleermaker, die alzoo de maat weet. De Engelsche Gouverneur van 't eiland Malta, een protes tant, op 't banket dat hij laatst gaf ter gelegenheid der benoe ming van den nieuwen Bisschop van Malta, droeg in dezer voege eenen heildronk voor aan Z. H. den Paus: «Ik drink op de gezondheid van den grooten, onvergelijkbaren man, die, hoe wel van alles ontbloot, nochtans de machtigste Monark van de aarde is: aan Pins IX.' Zijne woorden gaande wereld rond; zijne standvastigheid en moed worden door iedereen bewonderd. Ik zelf heb de eer gehad in gehoor bij Hem ontvangen te worden, en ik mag u verzekeren dat ik getroffen ben geweest door eerbied en bewondering, in tegenwoordigheid van dezen souverein en heiligen Paus, den grootsten man der aarde.'» Deze woorden, die al de uitgenoodigdea gevoelig troffen, wierden gevolgd door cenen lofzang aan Pius IX. Een oude en dappere generaal van Napoleon I was op 't einde* van zijn leven zeer christelijk geworden; de grijsaard ging bijna alle weken te Communie. Een zijner vrienden vroeg hem eens, hoe hij, een oude krijgsman, toch zoo devotig had kunnen wor den. «Wel, antwoordde hij, ik heb 't geluk gehad van eene godvruchtige vrouw te vinden. In 't begin had ik eerbied voor haar Geloof, zonder er in meè te deeleu. Zij sprak mij nooit van God, maar ik las genoeg óp haar. wezen; als zij nevens mij bad, en zij, van de kerk komende, zoo verduldig, zoo lijdzaam, zoo zacht,zoo troostend voor mijn lijden was, dan bewonderde ik haar als een engel. Eens kreeg ik 't gedacht van dcnzelfden Cod kranken en onderlingen. te beminnen en ik zeide haar: Breng mij bij uwen biechtvader.» Sedertdien heb ik den vrede en 't geluk gevonden. Ze zeggen dat er te Londen een herbergier veroordeeld is. om dat zijn pinten te groot waren. Volgens Semper Virens kan men vlooien verdrijven doorgroene bladen van den elzenboom onder ledekanten of bedsteden, of in de nesten der huisdieren te leggen. Voor de regtbank: Men brengt een eersten schavuit voor, die reeds meermalen kennis met de heeren van de groene tafel maakte en nu ook weer van verscheiden opligtingen beschuldigd wordt. De president beklaagde, hoe is je naam?De beklaagde (met een schorre stem)Indien het met uwes goedheid overeen kwam, president, zou ik incognito weusehen te blijven. ~r~ Hij was toch slim. Na eene langdurige droogte, die veel schade reeds aan de vruchten der aarde had toegebracht, viel een verkwikkende en weldoende regen. Pieter Verheyn, pachter te Sdie buiten aan t werken was, liep in aller haast in huis. «'k ben al gauw binnengekomen,» zegde hij, «want al 't water, dat op mij viel, zou verloren geweest zijn voor het veld.» Wijzekasteden in fle lucht. 1. Hoewel ik zie, dat V9le menschen streven Naar eer en naam, naar hoogen staat en stand, Schep ik mijn' vreugd in 'tvreodzanm buitenleven, By mijne vrouw, mijn' beesten en mijn land. bis. Als 't oorlog8 zweerd, zoo menig Vorst doet lijden, Dan zeg ik NVat is stand en naam toch klein, Noen nooit zal ik, der Vorsten kroon benijden. Ik wil geen Koning zyn. 2. In rust en vreé wil ik mijn leven smaken, Ik ben bier Uear en Meester in mijn' staat. En kan naar wensch, mijn ministerie maken. Hoe 'l op een ander ook in rusie gaat. bis. Ik en mijn wijf, bestieren hier bestendig, Onz' Binnenlandscli minister is het zwijn, Do «zei is voor werken en uitwendig, Ik wil geen Koning zijn bis. 3. Voor ieder maal hoef ik ook geenen proever, Ik eet gerust een brokje van 't konijn. Wijl eenon Vorst in zijn paleis of louver, Beeft voor 't vergift, bij 'iodero festijn. bis. Ik moet by dag noch bom, noch ponjaard schroomen En slaap des nachts zoo zalig als 't kan zyn, Wijl Vorsten steeds van bloed of oorlog drooaion, Ik wil geenen Koning zijn. 4. In plaats van roem en lauweren te oogsten. In stof en bloed, waar men zoo schoon van spreekt. Kan ik mij steeds met ander' grootens troosten, Door zorg en zweet op eigen grond gekweekt, bis. 'k Wil op mijn eind', de eer ook niet verwerven, Zoo als degene met doorluchtig brein. Van op 't schavot of banneling te sterven, Ik wil geen Koning zijn. bis. 5. Noen voor geen hesp ruil ik met eenon Koning, By al zijn goud, laat ik Hem 't volken juk. Vrede iu het hart en vrede in do woning, Dat is voor mij het allergrootst geluk. bis. Al 't aardscbe scboone dat 't hart niet kan bevatten Is slavernij met een bedrieglijk schijn, Ik lach met naam,met roem en grooto schatten, bis. Ik wil geen koning zijn. Tarwe. Mastcluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Viggens. AALST 27-00 24.00 21-00 26-50 06-50 09-03 - .01-92 DENDERMONDE. 26.75 00,00 20,25 26.25 0"».5() 03,00 02,00 ZELE. 22,75 00,00 17.00 2«,25 00 00 01,00 01,90 NINOVE 26.51 00.00 17.00 24,50 05.50 01,50 01,05 LOKEREN* 23,00 00,00 17,00 18,75 00.00 00.00 00.00 St-NICOLAAS 21.30 00,00 16,25 10,00 07,09 03,09 02,18 03.55 Men verkoopt per 105 liters, Ninove. per 100 kilos, Üendorm. Aalst, id. AALST, nnoïïKEr.tJ van P. Daens.

De Werkman | 1875 | | pagina 4