MA RK TP MUZEN. Een leugen brengt er tien meê. 't Is bekend dat de Vrijmaf.ons alle bedenkelijke listen en I yan baar leven haar lichaamskrachten behouden en met iedereen I lagen in 't werk leggen om de volksvermaken onbetamelijk en onzedig te maken, 't Zwart manneken weet dat de geilaards en d'ontuchligaards aan zijne zijde zullen staan om de Kerk te be vechten. Men schrijft uit St-Lievenshoutem, 25 juni De genaamde Maria Verstraeten, geboortig van Asper, weduwe van J. B. Parevvyck, woonachtig te Letterhoutem,zal binnen weinige dagen 100 jaar oud worden een ieder is verwonde,d over hare sterke lichaamskracht en hare goede gezondheid. Van in haar huis ziet zij een uur ver eenen molen staan zij zit dagelijks te naaien en te stoppen zonder bril. Onder de bedevaarders van Oudegem, die op de Bedevaard te Zele waren, stond Leonie Van den Abecle, een arm meisje, den 14 Mei I860 geboren, sinds dertien Jaren met eene hoogziekte aangedaan, ja zelfs sedert meer dan twee jaren gansch van het gebruik van het rechter oog beroofd, en het linker oog zoo ont steld, dal zij des morgens van den bedevaartdag naar de commu niebank moest geleid worden, en alleenlijk den cerw. heer on derpastoor in >ie uitdeeling der II. Hostie bij zijne stem gewaar weid. Nauwelijks is het wonderbeeld van Zclc op het altaar geplaatst, of het ongelukkig kind klaagt van eene zonderlinge gewaarwor ding in het hoofd. Zij wordt onpasselijk van aandoening, doch komt welhaast tot haar zelve, uitroepende Moeder.... mijne oog en zijn open,ik ben genezen. Onbeschrijflijk was de opgetogene verwondering der omstaanders. Gedurende den nacht van 20dezer,hebben eenige booswich ten te Verviers, het Christusbeeld afgerukt en aan stukken ge kapt. hetwelk zich sedert onheugelijke lijden tegen den gevel der l'abriek Pelzer bevond. Drie garde-eivieken van Brussel Lacroix, De Grez en Delbove waren voor beleediging jegens de Processie van Elsene Brusseitot 15 dagen kot veroordeeld. Hunne zaak voor 't Be roepshof gekomen zijnde, werd het schandelijke hunner handel wijze nog eens opengelegd Voor hel II. Sacrament hadden zij hun geweer met den kolt omhoog gesteken, voor de beelden en kinderen spottenderwijze geknield en 's avonds a bas la calotte 1 geroepen De straf van dien geuzenderden is merkelijk verhoogd: Lacroix heeft nu 2 maanden, De'Grez, id. Delbove 1 maand en boet op zijn navenant. Proficiat, schurken,en de kas in. Te Zele zijn de Bedevaarders met eerbied en genegenheid ontvangen; geen hunner heelt er het minste smadelijk woord moeten hooren. Eere, lof en dank hierom aan de Overheden en aan 't Volk van Zele. Zaturdag is te Moorsel, dorp, een huisekeu afgebrand. Van die kleine brandiampen wordt weinig kas gemaakt, maar't zijn gewoonlijk degene die meest schade doen, omdat er niets geas sureerd is en de geringe man er de meubelkes kwijt geraakt die hij zich met zooveel moeite en zweet heef; aangeschaft. Schoone feesten hebben te Meehelen plaats, voor den Jubiló van St-Rumoldus. Eene kavalkade is ingericht en zal drie maal rondgaan. Maandag zijn niet min dan30,0U0 man uit Brussel naar Meehelen vertrokken. H. H. MM. de Koning en de Koningin kwamen ten halver een toe, en werden op feestelijke en liefde volle wijze ontvangen, eerst door de Overheden, dan dooi 't Volk en door den Kardinaal Dechamps, in zijn paleis, waar het vors telijk paar afstapte. Het elfhonderdjarig jubelfeest is uitgelegd in een boekje door J. II. J. Pr. Meehelen, H. Steenackers. Men schrijft uit Ressegem d'Ander week, den 24 Juuij, is alhier overleden de oude ver maarde Stropjak, weduwe van Henri van Keimeulen, geboren te St Antelinck, den 17 Januari 1780, oud 95 jaar 5 maanden 7 dagenen zij heeft een familie van 2iJ3 kindskindskindereuzij heeft met veel neerstigheid opgekweekt 10 groote kinderen waar uil geheel dezefamillie gesproten is, 8 dochters en 2 zoons; de oudste is rond de 75 jaar ouden zij heeft tot de laatste dagen in vrede geleeft en elk wilde er van bediend om haren goeden handel, die zij dreef; en eer zij naar de eeuwigheid getrokken is, heelt goede rekening gedaan met God en de -menscheh, hare on telbare kennissen zullen allen bidden voor hare ziel die, hopen zij, reeds in den Hemel is. RAADSEL. Eeno Waasche gemeente is 't geheel Ontdaan van voor- en achterdeel, Een fraaie vogel overlaat, Die somtijds fier te pronken staat. A. Smet. Het vorig raadsel is door memaDd opgelost. Vriend de Kinter, te Zele, zeg eens dat de inzender uitleg doe. YROUWENBEKLAG. Stemme: Ueu schelling. 1. Janijen is zoo dikwijls dronken Sisken mag ook wel zijn nat Pier zit in di-n hoek te ronken En 't is altijd dit of dat. "t Is een helsc'a gedruisch Zoo een man in huis, En daarmeé moeten teven Is een lastig kruis. 3. 'k Zou voorwaar mijn man ontioopen Zei Marieken overlest. Kon ik mijnen man veikoopen 'l Waar voor mij 'l gemeene boet Want mijn oude lijf Van het werken stijf En als de zon al sciiitterd j "k Zie hij liggen blijft. 3. 's Morgens lange blijven slapen Waar nog al de minste zaak Maar hij kau wrecdadig gapen 't Is genever die hem smaakt Altijd in den kroeg Nooit geen drank genoeg Des avonds daar nog zitten Van des morgens vroeg. 4. Hij heeft nauw'lijks geld ontvnagvn Of hij trekt al naar den disch Eerder kan ik hem niet vangen Of als 't bij vertrokken is Van de zeven iranks Moet er vijf den gang; De rest is voor het vrouwken Is dat geen bedwang? 5. Mar.ncn die zoo weeldig lever., Vreest gij niet de straf \an God Wil uw"geld aan 't vrouwken geven Of te recht woidt gij gespot Want bij vreemden heerd Bij een herberg-weèrd BIg Uw laatsten cent verteeren Is hot spotten weerd. 6. Mannen nemen hun plezieren Ja voorzeker mag dat zijn? Maai wilt toch zoch zoo wreed niet tieren, Brengt uw vrouwken in geen pijn. Drinkt voor uw plezier Sdam een pintje bier Gij zult gelukkig leven Ja in vreugd alhier. De studentjes van Gent zullen niet zweren dat de Xaverianen paphandeu hebben. Het volgende wordt ons bevestigd Een Xaveriaan van rond Ninove had een studentje onder zijnen knie en in elke hand eenen, welke hij duchtig op malkaSr sloeg. Een vierde komt toegeloopen. Wal doet de Bedevaarder?... Hij krijgt een subben gedacht, om niet een der drie krawalten te moeten lossen 't was een pruimer hij overzapt wel zijne chik, kijkt vlak in d'oogen van den vierden aanvaller, en spuwt hem de gansche pruim cn Cn,u in d'oogen!!! Masteluin. Haver. Aardappels. Eijers. Viggons. AALST DENDERMO.NDE. ZELE. NINOVE LOKEREN St-NICOLAAS 2G 50 23,00 27,00 23.50 00,00 00,00 00, <10 00,00 00,00 19 50 20,25 17,00 19,59 16,50 16,53 26-25 19,25 21,59 18.50 I9.no 0G-00 05.50 00 00 05-25 00.00 03,59 08-95 08,70 02,90 01,50 00,00 02,85 01-82 02,00 02,00 dl ,70 00,00 01,35 Men verkoopt per 105 liters, Ninove, per 109 kilos, Deuderm. Aalst, id. AALST, DRUKKEIUJ VAX P. DaENS. R -

De Werkman | 1875 | | pagina 4