~Wmmm mmm~ -*■ -1 Bi Gezondheid is een Ifuilenlandsch NI JE IJ I f S. Dg Carlisle» hebben de slad Molins de Reij drie uren van Barcelona genomen met geheel haar garnisoen en den krijgs voorraad; op een ander plaats zijn 8000 Altonsisien achteruit- geslagen. Te Madrid zijn wreede maatregelen genomen tegen de vaders, moeders* zusters en broeders der Carlistcn.... In de provinciën van Don Carlos heerscht meer vrijheid Er is op dees oogenbliek te Parijs een oude kapitein der grenadiers, die twee houten been en heelt, 'ne valschen arm, een glazen oog, ne zilveren neus en een oor van caoutchouc. Dit be let hem niet van zeer vrolijk te leven. Ramp in Frankrijk. De stoffelijke schade der overstrooming wordt op 300 millioe» fr. geschat. Het getal verongelukte perso nen op 3Q00. Verscheide provinciën waren overstroomdde smartlooneelen zijn onbeschrijfelijk; 't was een kleine zondvloed; iedereen klom op hoornen, muren, enz. omzijn leven te redden; langs alle kanten dreven stukken hout, meubels, lijken van men- schen en dieren op zekere plaats kwam eene wieg gevaren; men trok ze bij en voudt er een kindje in, slapende als eene roos. Aan moed en zelfopoffering heeft het niet ontbroken. Mac- Mahon is uil Parijs gekomende Bisschoppen zijn er heen ge sneld, de Kloosterzusters zijn uil vreemde sleden geroepen en de soldalen vochten tegen den stroom alsol hij door Pruisen ware gezonden' geweest Inschrijvingen zijn geopend, niet alleen in Frankrijk, maar ook in Engeland en België. De haringvischvangst in Engeland is slecht, zeer slecht geweest, maarden helft van gepasseerd jaar. 't Kan beteren. Tusschen vrijdag en zaturdag is de trein-post, van Parijs naar Belfort* van cfè rails geloopen twee engelsche madammen, die er uit sprongen, zijn s'tokdood opgenomen. Te Louppij-le-Chateau, een Iransch dorp, is de pastoor in zijn huis vermoord door cenen schoenmaker zijner gemeente. Wat de kolóro toch kan doen In Engeland hecfl een wijf van 70 jaar, haren man die er 99 was, eenen klap gegeven, dat liij oogenblikkelijk stierf!... In plaats van hem te koesleren,opdat hij tot '100 jaar zou geraakt zijn f Zalürda'g was een kind te Parijs in 'f water gevallen. Be moeder sprong aanstonds achterna, zij bereikte het schepselken, doch de stroom sleep haarmeê en beiden zonken naar onder. Juist kwam er eene jonge vreemde vrouw over de brug; dit schouwspel ziende, deed zij rap een deel harer kleederen af, sprong in de Seine, duikelde en kwam terug boven water mot moeder en kind, welke zij aan boord bracht, waarna zij in bezwijming viel. Alle drie ontvingen aanstonds de beste zorgen. De moeder is gered, maar 't kind was reeds een lijk. Wat de moedige redstcraangaat, zij heeft geweigerd haren naam te zeggen.- Ze zeggen dat de zoon des Konings van Holland gaat trou wen met de aochter der Koningin van Engeland. Chincesche officiers doen groote aankoopen van wapens voor-rekening van hun gouvernemt, zoowel in Oostenrijk als in Duitschland. Zaterdag is te Lyon de zoldering ingestort der tweede ver- dieping van een huis palende aan hel paleis van den aartbisschop. M. De Bornes, advokaat, welke de eerste verdieping bewoont, werd in zijn bed gedood en lag onder een hooppuinen begraven. Twee vrouwen vielen van de tweede verdieping op de eerste, en werden daardoor ernstig gewond. 400 Republikeinen hebben te Parijs door een feestmaal de verjaring van Garibaldi gevierd. Het eten kan goed geweest zijn, maar het inzicht was voorzeker slecht bij slecht. Zaturdag werd er te Nieuwenrode, bij Aarschot, geschoten voor eene bruiflotsfeesf. Eeu jongeling van 26 jaren werd zoo erg gekwetst dat hij een uur nadien overleed. Te Brussel worden de giffen voor de slachtoffers der fransche overstrooming ontvangen Montague de' l'Oratoire', 7; rue du Mrrais 27 Montague de la Cour, 86; Consulat general, rue losse aux Lonps, 22. Voor den Sinxenslag te Gent zijn nog veroordeeld Wieme, kloormaker, lot eene maand gevang. De Bruiker, behanger en Van Crombrugge, bediende lot 14 da- gen. Pappemans, tot 18 dagen-,. De Smet koopman te Gent, tol 8 da gen. De Mulder, bediende te'Gent, tot 14 dagen. Outvang^n van M. De Mol, Brussel, 2,50 voor 1875; P. P. Deinscbrij- vingen is par jaar: ti. nis er dergelijke dienst is, /.al ik u schrijven. Do g>--meentefaad van Du?sjldorfheeft'geweigerd bijeen te komen, om Falk, den minister van Pruisen* te ontvangen. Zoo geerno wordt bij daar gc zien. 't Avonds zijn d'euiployés met fakkels rondgcloopen betaaldo liefje yr% onbekende rijkdom. leSaventhem zijn twee boerinnen, die van eenen trein afstap ten, door een anderen trein vermorzeld. Dander week is in de vaart te Boux eene schuit gezonken met steenkolen geladen drie kinderen waarvan 't oudste 15 jaar was, zijn in het water omgekomen. Er loopcn wreede schelmen in 'l Luxemburgs. Bond Virion hebben zij een eerste maal 40 schoone dennenboomen afgekapt en een tweede maal 19 populieren. Tc Brussel verkoopen ze nu valschc boter, gemaakt van peenlenveten dat is echt en waar. In 't Senaat is weeral gesproken om de dienst der treinwach ters min gevaarlijk te maken 't zijn toch geen honden, die brave bedienden om alzooaan hitte, regen en wind bloodgesteld te zijn, alle oogenblik riskeerende van onder de wielen te'vallen.... Het Goevernement bestudeert ernstig die kwestie. Kermis vieren is welde Werkman heeft dat bijzonder noodig doch de kermis moet. eene verkwikking zijn en geene afmatting; de kermis moet iets zijn waar men nade'rhand nog met gerust plezier kan op denken.... Eenige arbeiders handelen hier verkeerd in duurde de kermis 14 dagen, ze lagen plat op hun strooi..... Wel, hier en daar laat ons die slechte gewoonte uil roeien in plaats van ons duurgewonnen geld op ongezonde wijze door ons keel te gieten, drinkende als sponsen, tot nadeel onzer gezondheid, laai ons kermis vieren thuis ons eens deugd doen, met vleesch, en een lekker glas bier... laat de kinderkes eens rijspap of vlaaien eten doe dat, huisvader, doe dat, werkmans- zoon en spreek mij tons 'ne keer Om ruspen te vernielen.moet men maar op den boom wollen klodden leggen. Eiken morgend zult gij een groot getal ruspen in die vodden vinden. Een vrouw te Laken had zooveel genever gedronken dat zij in een herbergsken viel en zich kwetste. Men moest haar op een bed binden, want 't genevervvijf wilde met alle geweld nog gaan drinken. De feesten te Mechelen zijn uitnemende schoon geweest. In do processie waren 4 Bisschoppen. De Kardinaal-Aartsbisschop was door ziekelijkheid thuis gehouden. In de gemeente Grimmingen zijn zeven boerenwoningen in eens door den bliksem in brand gesteken en met al wat zij be vatten,door de vlammen verslonden. De groote wapenoefeningen in het kamp van Beverloo zijn maandag begonnen. Simon, die te Leuven den genaamden Cox met een mes bad doodgesteken, is tot vele jaren gevang veroordeeld. Het herbouwen ecner kerk te Ilamme is van koningswege toegestaan. Een droevig looneel had verleden zondag morgend plaats, jn een werkmanshuisgezin der Hoogstraat te Brussel. Rond 9 ure 's morgends, was de vader, een schoenmaker, aan het werk, de moeder verrichtte het huiswerk, terwijl een achttienjarige zoon nog te bed was. De moeder had hem reeds verscheidene malen ie vergeefs verzocht op te slaan en had eindelijk hem water in het aangezicht gesprenkeld; waarop de jongeling uit hel bed sprong, een schoenmakersleest vatte en dien naar het hoofd zijner moeder wierp. Dc vader dit ziende,-spong toe, en bracht den zoon twee steken met een schoenmakersmes toe, waarvan de een, eene erge wonde'veroorzaakte. Men heelt den gewondenaar het gasthuis gebracht. Verleden zaterdag nacht vvtis de genaamde F. K., metser van beroep tc Luik, vergezeld van eenen makker, terug gekeerd in e'en in opbouw zijnde huis der Edandbrugstrnat* te Luik, waarin hij gewerkt had. Van dit huis gelakte hij er in door te dringen tot in den kelder van een nevenstaande huis, alwaar hij 21 flesschcn wijn binnoiipalmde. Hij wilde de ftesschcn langs het keldergat aan zijnen makker overeike», die in de straat wachtte doch deze vertoonde zich met aan hel keldergat, F. K. riep «Fer dinand zijt gij daar?» «Ja,» antwoordde eene stem, en de fles schen werden een vooreen langs buiten aangenomen. Toeil het de beurt was van den metser, om uit den kelder te komen, werd deze op zijne beurt aangenomen en bij den kraag gevat door eenen nachtwaker. De medeplichtige, welke de vlucht genomen had bij het naderen der nachtwacht, is insgelijks aangehouden. Dijnsdag avond is t'Aalst een groote luchtbal opgelaten, met een bootje onder en een stok, waar 'ne min opzat, die, terwijl de luchtbal opging, er alierlei tuimelperlenöp maakte 'l was enjelijk wreed om zien. Men zegt dat de luchtbal te Sl-Lievens-Essche is gevallen

De Werkman | 1875 | | pagina 2