Ut fik TP RIJZEN. - Vuile monden, vuile gronden. dc gezondheid van den H. Vader, gaat het voorzeker wel, anders zouden ze schrijven. Dc bakkers vanhetbisdom Paderborn hebben zich vereenigd en besloten, zoolang de beschavende strijd voortduurt, gratis brood te leveren aan de priesters, welke door de wet op de dota tie getroflen zijn. Ten dien einde hebben zij eene gezamcntlijke verklaring opgesteld, welke in de Wesf.rrotb is opgenomen. Een keizerlijke prokureur heeft in deze verklaringeeneuitdaging tegen bet gezag der watten gevonden. Bijgevolg zullen bakkers en opstellers voor de korrektionneele rechtbank moeten verantwoor den. Eene Goudmijn. Eene ontdekking heeft dezer dagen de bevolking der omstreken van Henneboul, in Frankrijk, verrast Eenige werklieden waren bezig met sleenen to breken langs de groote baan, leidende naar Kervignac; een dezer steenen welke harder was dan de andere, werd' ter zijde geworpen door den baanwachter en opgeraapt door den kondukteur, die er in gelukte den steen te verbrijzelen. Deze steen voortkomende van eene der naburige quarlzmijnen bevatte een# streep goud van eene tamelijke grootte en welke door een deskundige geschat werd op eene weerde van meer dan ;>00 fr. Zooals men wel denken kan, vraagt men zich af, waar zich de goudmijn mag bevinden men is voornemens al de steengroeven der omstreken te onderzoeken ten einde het nieuw Californië te ontdekken. Overlijd was er iemand die aan Mae-Mahon sprak van de bedevaarden, dat dit zoo gevaarlijk werd, die eeuwige en eeuwige massa's volk, al biddende gaande. Hoort, zei Mac-Mahon, tonnen wijwater zijn min te vreezen dan éeu Heter petroo! En den anderen stond te kijken mei 'ne neus een ellc lang. Te Parijs geloven z'alles; 'tvolk is er dwazer dan op 't lompste boerendorp:\noesten z'hier zeggen, schrijft een reiziger 't weer gaat daar voorbij er zouden er een heele bende loopeu zien Hoe liooger boom, hoe meer wind 1 Een rare pleziervogel van Gent, Triconie, volgens de eencn. De Coninck, volgens de anderen, werd eens door eene waardin gelast om op haar uithangbord eene duif te schilderen. Eene vliegende, zei de waardin. Goed zei Triconie, en hij schilderde dc duif. Met den eersten regen was ze weg, als weg gevaagd... Gij ziet van hier de woede van dc bazin. Zij liep naar 't huis van den schilder, en loste in eenen adem haar woorden boek van beleefdheden.... Stil wat zei de kluchtspeler, wat heb gij mij gevraagd Wel, eene duif. Wat voor eene duif? Eene duif gelijk eene andere, meen ik Noen gij hebt gezegd eene vliegende duit en hebt er zoo eeue gekregen zij is gaan vliegen. Wat kon de waardin daarop al veel zeggen Tremde bieren. Zeker man had de gewoonte, wanneer hij in de estamincts ging, de bierglazen van andere lieden ledig te drinken, op loogenblik, dat deze zich omkeerden. Eindelijk be trapte men hem hierop. Om zich te verontschuldigenzeide hij, dat het uithangbord van den estaminiet hem hiertoe het recht gat, want dat er uitdrukkelijk op stond: hier drinkt men vremde bieren Een winkelier zette een plakkaat voor de glazen deur, met de woorden Men verzoekt te bellen, als er niemand in den winkel is. Zekere snaak nam tot gewoonte, telkens hij voorbij dien win kel ging en er niemand in' bemerkte, zeer hard te bellen, en dan onverwijld zijnen weg voort te zetten. Het duurde niet lang, of de kruidenier begreep de poets, en verbeterde zijn schrift De klanten worden verzochtenz. Op 't gezichte van jongens op de straat tegen malkander vechtende. Ik/af? eens, op een tijd, twee kleine jongens vechten, Die gingen tegenseen, als krijgs verwoede knechten: Maar straks kwam daar een man, die opden eersten keef. En even van de straat met slagen henen dreef; Den tweeden raakt' hij niet. Dit moet de vader wezen. Die zoo een harde tes den vechter heef; gelezen. Sprak hierop al het volk, dat bij den handel stond. En 't oordeel (na mij docht! en was niet zonder grond Dies ging ik dit geval wat naarder overwegen, En vond een zoete leer daarin te zijn gelegen Ik vond dat even God dien vader is gelijk. Eer Hij zijn kinders brengt tot ziju bestendig rijk. Godt straft dien hij bemint, en even deze slagen Zijn teekens van de gunst, de zijne toegedragen Des werelds woesten hoop en trekt Hij geenzins aan, Maar laat het grillig volk in hare wegen gaan. Wel laat ons, lieve ziel, geen straf maar zegen bieten, Als God een harde pijl op ons /.al komen schieten 't En is geen tegenspoed, 't en is geen ongeluk, Al is een vrome ziel gezeten in den druk Ook rekent deze niet voor God-beminde menschen. Die staag haar wille doen, en hebben dat ze wenschen Hier is, beminde ziel, hier is een groot verschil O God! en laat mij niet tot mijn verkeerden wil De bedrukte arme vader. 1. Ik ben een arme man. op aard... Met mij heb medelijden. Gij die hebt geld, koopt, en vergaart In deze droeve tijden Geeft om Gods wil een stukje brood, Opdat ik niet bezwijk van nood God zal 't u eeuwig loonen Gij weet dat de bermhertigheid De weg is die naar d'hemel leid, Om u aldaar te kroonen. 2. Ziet hier mijn vrouw, en telg. zoo teer, Van honger schier bezweken Zij roepen u Jufvrouw, Mijnheer, Die in de weelde steken. Geeft ons maar slechts uw'ovei-schot J)it zal verzachten 't pijnig lot 't Geen wij hier moeten dragen.. Ons dank zal tot den hemel gaan Gij zult daarvoor den loon ontfaau In d'akelige dagen.... 3. Ons bedding is een handvol stroo Gemengd met weinig bladen... Daar liggen wij, zoo koud..., zoo moe... Met weedom overladen Mijn telgen weenen: Vader zoet Dat koud'huil heel verslijven doet... Bu machteloos van krachten, Mijn medehelft in smerten kwijnt Aldus voor ons de nacht verdwijnt In trouwelooze klachten 4. Schier zonder kleeren aan'het lijf, Zoe gaan wij voort, en beven. Flauw, zonder eenig tijdverdrijf, Om onzen geest te geven... O rijken, hulp!., 'k ben toch uw broèr... Toch, anders, gaat uw hemel door, En zult g'eens liggen kermen In d'eindolooze zwavelpoel, Waar niemand meer uit dit gewoel Zal komen u beschermen. 5. Neen. naenl'k zien uw meelijdend hert Bereid om ons te spijzen Gij hebt meêdoogen met myn smert, En komt ons troost bewijzen Hierom voor 11, naar d'aaidsche strijd. Zoo ons het eeuwig woord verzeid, Voor geen gevaar te duchten Gij zult ontvangen voor uw loon, Te scliilt'ren op een hemeltroon Vol vreugd, en vol gonuchten! Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Viggens. AALST 28-00 24.r>0 20-^0 27-50 00-50 09-09 02-09 06 55a63 dendermonde. 00 00.00 19,25 08.00 0-2,95 02,25 2 MO 0 1,00 17.25 18,.50 04 09 03.09 02,-25 NINOVF. 28.S0 ('0,"0 19,r-0 24,50 05.50 03.00 01,88 'Al ,51 00.00 17.50 18.CO 00.00 00.00 23.no 00.00 17.00 24,00 09.00 03.18 01.85 Rou3selare 2(1.50 0000 18.50 24.59 oo.no 3.15 '2 12 Mm verkoopt por 105 liters, Ninovo, per 100 kilos, Denderm Aalst, id. AAÏ.ST, DRCEKERU VAN P. DaENS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4