MARK TP RIJZEN. Met zwijgen verantwoordt men veel. Woensdag der v. w. nam de heer Behiels landbouwer ie Ham me, in het dorp dezer gemeente, eenen os uit den stal om denzclven aan den slachter, die hem gekocht had, te gaan leve ren. Nauwelijks op de straat wordt het beest hoorndol. Behiels door den os ten-gronde geworpen, schijnt ernstige wonden be komen te Lebben; Men is verplicht geweest het dier, op eenigeu afstand der woonst van den landbouwer, waar het werd vastge nomen, af te maken. Een duitscti koopman, welke zich te Metz aan Bedrieglijk bankroet heeft schuldig gemaakt, is te Antwerpen aangehouden, om uitgeleverd te worden. Er is insgelijks een fransche klerk aangehouden om aan het Irarisch gouvernement te worden uitge leverd, onder beschuldiging van misbruik van vertrouwen, 'e Rijsel gepleegd. Vrijdag morgen, rond II uur, gingdepostbodeJ. B.Cnmby, die te Mont-sur-Marchienne dienst doet, over den weg van la Vilctte, toen hij kinderkreten hoorde komen uit een huis bewoond door vrouw Flamant. Tenzelfden tijd zag hij rook door het ven ster komen. Hij sprong naar de deur, zi] was gesloten, de kreten duurden nog sterker voort, Camby stampte de deur in. Dan zag een driejarig kind op eenen slroozakliggen, die reeds halt opge brand was. Eenige minuten later warel kind tot polver verbrand geweest. De moeder was uitgegaan. De Beevaart uit Aalst naar llal, /al weerom plaats hebben den 5septem ber, voor du gewoone intention. Die er willen deel aan nemen, wenden zich tot M. J. G Collin, kapellenieester, molenstraatpoort, aan slachthuis, van 15 dezer tot 31. Te Parijs stond er in 1813 op het huis van een vrederechter: Duro du jnge de jiet. Te Leuze staat op eene herberg: In den afgang der reizigers. Te l.lassemen Westrem is het volgende uithangbord Hier in de wereld woont Simoen Raes. kleermaker en herbergier en zijne vrouw Maria-Toresia De Deyn, mutsenstelsteien zij leven in de hope ende vrede met hunne kinde ren, bemoeit umet uw eigen zaken Casimir was 'ne koopmansklerk en deed den grondigen dag niets dan zuchten ge zoudt gezeid hebben een lokomotief! Casimir, Casimir, zegde zijn meester; wat is er toch met u 1 Zij de ziek Wat is er? Eindelijk, na veel pramen, kwam hel er uit; Casimir zou geeren getrouwd hebben met een juffer, maar ze was te rijk voor hem, ja te rijk !..'t Geld wordt hoog geteld! Casimir, ge zijt nog niet vies gevallen, sprak de baas, maar kom, ge zijt 'nen braven, oppassenden klerk, ge voegt u deftig; ik wil iet doen voor u maar ge moet mijnen zin volgen; ('twas juist winter;) zet u daar eens op dien stoel bij de heete sloof; 'k zal nog wat brokskes opdoen; en houdt uw hand open; zie, daar is 'ne stuiver cu als ik weerkom, krijgt g'er nog eenen blijt nu alzoo zitteu; en daarmee trok Mijnheer naar't huis der juffer. Ha, mijnheer. Goeden dag, M. ik kom u eens spreken; Zijt zoo goed van binnen te komen, en wat is er van uw be liefte?Wel, ik kwam u handelen over mijnen klerk, dien ge wel kent on die naar uw dochter uitziet. Si., dat en kan niet zijn; onmogelijk! 'ne jongen zonder fortuin Wat zonder fortuin Casimir zit warm, tegenwoordig O ja warm, hij heelt 'ne goeien stuiver in d'hand en is er nog eenen te verwach ten En dat is zeker Heel zeker Dat is wat anders maar die jongen stond mij wel aan! zeg dat hij kome! En een maand na datum reed Casimir met zijn rijke juffer naar stadhuis en kerk. Cantate uitvoeren. Een simbel boerke van rond Kortrijk hoorde lezen in da gazel te - Ata Z. M. do Koning haar Kortrijk kermisso gaat, in September aanstaande, gaau ze vóór hem eene vlaamsche Cantate uitvoeren. Is dat misschien tegen den heeten honger? bemerkte 't manneke. Wat datte? Eli, ja, dal ze die palatten gaan voorea, vóór deil Ko ning!.... De Weelde is een kwa heeste Weelde en jookte zijn moeielijk om di agen. Een groot ongelukbijzonderlijk voor jonkheden, is van to veel geld te hebben; WantVoor gold krijgt man drank, en van drinkenguat men mankenz. Een dut wijf, die keuren man op 't schavot had zien sterven, zei tegen keuren ticeeden man. als ze er gram op was, en dat ze hem leelijl: wilde ver wijten - S'ieveerd, gij zult nooit 'l mes uieerd zijn. De mislukte dievenjacht. In do maat van 2/8 met twen die/ca. fa mi si si si si la la la ré do si la sol fa fa mi Bunr-mau Hen-drik kom eens kijken wat hier zoo al om-me gaat, o mijn ;-i si si si la la la ró la ró do la re i huis is vol van die-ven, haast u, haast u, ka-mo raad 2. Buurman Handrik komt geloopen In zijn nachtelijk gewaad Waar, zegt hij, waar zijnde dieven, 'Jc Zal ze vindon kameraad 3. Maar 't is hier zoo schriklijk donker,. 'k Zie niet wat er voor mij staat 'k Hoor ze slot en kassen breken Ja, 'tzijn dieven kameraad 4. Zie dien langen zwarten kerel Die daar in de keuken staat, Bezig met zijn mes te wetten, O, ik beve, kameraad 5. Buurman, haalt den burgemeester Mot h«el den parochieraad, "k Zal hier blijven schildwacht houden Haast u, haast u kameraad 6. Grollend, komt de burgemeester, Met heel den parochieraad, Waarom, zoo mijn nachtrust stooren Dieven, dieven, kameraad 7. Toe champetter,ga maar binnen Brengt de dieven op de straat To--, gij moet daar niet staan draaijen Toon u moedig kameraad'! 8. Haar, pas op den langen kerel. Die daar in de keuken staat Straks weel hij van mij te sproken, 'k Ben niet bange, kameraad 9. Sabelman treedt moedig binnen. Kapt en kerft en steekt en slaat. En het volk roept op de straat: Bravo, bravo, kameraad. 10. En hij vat den langen kerel. Die daar in de keuken staat, Helpt mij, helpt mij, helpt mij, helpt mij 'k Heb den dief hier, kameraad. 11 Maar het is d'horlogiekasse Waar gij mede in de armen staat Is 't de dief niet f 't moet hern wezen, Ik mis nooit niet, kameraad 12. Hier is lichllaat ons eens kijken, Roept een stom van op de straat. En wat zien ze een rattevalle Rallen, waren *t kameraad 13- Ziot hoe kleine dingen groeien En verwekken grooten praat, Wilt geen nieuws zoo licht gelooveu 't Is 't voorzichtigst kameraad H. M. St. Nikolaas. Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappel AALST 28-00 24,23 20-50 27-00 06 50 DENDERMONDE 28 50 00,00 19,25 23,50 00.00 ZF.LE. 21.50 00,00 15,30 18,00 00 00 NINOVE 28.00 00,00 10,30 24,30 05 50 LOKEREN 22,00 00,00 15,23 li.50 00.00 St-NICOLAAS 23.30 00,00 17.00 24.H0 09,00 Ronsselare 26.50 oooo 18.50 25.50 00.00 Eijers. Vlas. Meu verkoopt per 103 liters, Ninove, per 100 kilos, Denderm. Aalst, id. 02,85 03,09 03,00 00.00 03.13 3.- 02-00 02,25 02,36 01,88 00.00 01.85 0655a65 AALST, DRCKSERU VAN P. DaENS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4