BiMDuam mimrC Als de man wel wint, t wijf dan wel spint. Buitenlandsch NIEUWS. M. George Harris, van Londen lieefl den afstand van Londen naar Edimburg, in lien dagen en half, te voet afgelegd. Hij ging omtrent 37 12 mijlen per dag, doch eerst heeft hij op oenen dag 47 12 mijlen, en daags nadien 48 mijlen ver gegaan. Hij is dins dag avond te Edimburg aangekomen. De Legers in Europa. Het is vooral op dii oogenblik belangrijk te weten waaruit dc legers inde verschillende landen van Europa bestaan. M. A. de Favre, deelt in de France hierover cene geheele ont leding mede voor het jaar 1875 waarvan wij hier de bijzonderste laten volgen. Duilschland heeft een leger dat bestaat uit 469 bataillons in fanterie, 465 eskadrons kavalerie, 300 veldbatterijen, 29 batail lons zware artillerie, 18 bataillons pioniers en 18 bataillons dienstkorpsen. Wanneer hierbij gevoegd is de reserve, de landstorm, de land- wehr en de mariene, komt men tot 1,700,000 man, met eene jaarlijksche uitgave van 140 millioen mark. liet cngclsch leger en de marine, met inbegrip van milicie en vrijwilligers, beslaat uit 535,1)00 man, die jaarlijksch 21,800,000 pond sterling aan onderhoud kosten. Oostenrijk houdt 535,000 man, voor eene jaarlijksche uitgaaf van 270 millioen frank. België verschijnt er op met 43,000 man, die jaarlijksch aan onderhoudskosten vragen Ir. 41 1/2 millioen. Denemark onderhoud 54,000 man, met jaarlijksche-kosten, die beloopen tot 9,150,000 frank. Gerekend volgens de telling van 4870, beschikt Spanje over een leger van 2^0,000 man, meteen oorlogsbudjct van 151 mil lioen pecetas. Walde wet van 1872 betreft zooals zij door de Cortes gestemd is, deze is tot nog toe niet dan zeer onvolmaakt kunnen'in toepassing gebracht worden. Frankrijk telt 152 regimenten infanterie, 30 bataillons jagers, 77 regimenten ruiterij, 40 regimenten artillerie, 4 regimenten infeniers cn 20 eskadrons dienstkorpsen. Met de revervc en het marinekorps is de effektievesterkte 1,700,000 man, berekend op eenen onderhoud van 665 millioen trunk's jaars. Griekenland heelt 51,000 man onder de wapens, waarvan de onderhoudskosten geraamd zijn op 9 millioen 's jaars. Italië bezit eenïeger van 760,000 man met eene jaarlijksche uitgaaf van 145 millioen. Holland onderhoudt een leger van 100,000 man waarvoor de jaarlijksche uitgaven geschat zijn op ongeveer 13 1/2 millioen gulden. portusal telt een leger van 73,000 man met een jaarlijksch budjet van 9 millioen dcuros. Rusland houdt in vredestijd een leger op voet van 188 regi menten infanterie, 82 bataillons jagers, 48 bataillons voor den grensdiensl, 56 regimenten ruiterij, 310 batterijen artillerie, 14 bataillons ingenieurs, en verder de vrije korpsen en de reser- ven. Met inbegrip de bemanning van de vloot is het leger sterk 4 550 )00 man, die jaarlijks op het budjet verschijnen voor eene som van 108,800,000 roebels. In Zweden is een staande leger van 160,000 man, dat het land jaarlijks kost fr. 27 millioen. De effektieve sterkte van Zwitserland wordt berekend op 180,000 man, welke aan 's lands schatkist jaarlijks slechts 9 millioen frank kosten. Turkije onderhoudt 300,000 soldaten met een budjet van onge veer 400 millioen lurksche ponden 's jaars. Het geheel bedrag van dc legers in Europa op vredesvoct is dus 9,333,000 man die jaarlijks eene som verslinden van ruim 2 mil liard 50 millioen frank. Bander week zijn door een brand te St-Petersburg, 300 huizen vernield, waaronder eene kaseinc. Be Koningin van Engeland is d'andcr weck bijna in de zee verongelukt. Eeu verschrikkelijk ongeluk heeft dezer dagen plaats ge had in het gehucht Rouvres, gemeente Lizeraij. Een brand waar van de oorzaak ongekend is, berstte uil iu eenen schaapstal, waar boven op den hooizolder een dertigtal maaiers sliepen. Iu hunnen slaap verrast en zinneloos van schrik sprongen de ongelukkigen naar het eenig venster van den zolder doch de ladder langs, welke zij naar beneden wilden komen, brak weldra onder hun'gewicht, zij moesten, ten einde aan de vlammen, te ontsnappenen eens naar beneden springen. Ongelukkig redden zich niet allen twee onder hen, welke ongctwijleld reeds van de verstikking hunne krachten verloren hadden, bleven in de vlam men. Men "siddert bij het denkbeeld der pijnen, die de slachtoffers hebben moeten uitstaan. Hunne lijken zijn gaiisoh verku 11 terug gevonden. Nier honderd schapen zijn insgelijks iu de vlammen omgekomen. Er is in Amerika een verken geslacht dal 943 ponden woog. Dit zwijn was driejaar oud. Ilerzeijotrinewaar 't volk tegenwoordig opstaat tegen den Turk, ligt lusscheii Oostenrijk en Turkije. De opstand groeit aan en krijgi hulp uit de naburige landen, misschien niet uit gene genheid, maar om den Turk iu nesten te brengen en hem eeuige Provinciën te ontnemen. De graaf en de gravin van Vlaanderen, zijn den 13 dezer te Rome aangekomen, rciaende incognito. Men schrijft uil Kessennich Een regiment hollandschc soldaten, dal verleden week van Alaaslrichl kwam, heeft door dc schrikkelijke hitte, te Grcvenbicht, eenen man verloren, welke aldaar doodviel. Te Torn en Ittervoort kwamen op dezelfJe manier 8 mannen en 6 pcerden om. Verleden week is te Soignies een kind levend begraven. De kleine leed aan de sluipen, er was geen leven meer in te be speuren en de wanhopige moeder omhelsde onophoudelijk het bewustelooze wicht. Haar man die gewoonlijk in dronken toe stand verkeert, liel hel kindje begraven, 's anderdaags na den veronderstelden dood. De meisjes welke bet kleine lijk op eene berrie dioegen, dachten dat zij het kind hoorden weenen en «moeder, moeder, reepen Gedurende den lijkdienst lieten zich in de kerk dezelfde kreten hooren doch niemand bekreunde er zich om. Toen de kleine meisjes 's namiddags aan hunne school meesteres vertelden, hetgene zij 's morgends hadden gehoord, verwittigde deze onmiddelijk den burgemeester van het gebeur de en deze begaf zich spoedig vergezeld door eenen sehepene en een wetsdoktor, naar het kerkhof. Ka de opgraving bevond men dat liet kind dood was; doch den dood bleek door versmachling ten gevolge cener te vroegtijdige begraving veroorzaakt te zijn. Er luid voor de begraving geene wettelijke lijkschouwing plaats gehad. M.A. Pauwcis, sedert dertig jaren in het vak der tlroogerijen werkzaam firma Tielemans en C" te Antwerpen,) heeft voor zijn eerlijken deftig gedrag.de dekoratie van tweede klas ontvangen. De patroons hebben die onderscheiding door een praclnig maal willen vieren, op hetwelk men Pauwels bouquets en geschenken heeft gegeven. Door icverige bemoeing van een der geassocieer den, was de dekoratie welwillend door de overheid, voor het feest ter hand gesteld. Toen Pauwcis ten 2 ure 's nachts in de Boeksteeg, thuis kwam, wachtten hem de geburen af, vereerden hem met eene serenade en staken zelfs lichtjes ter illuminatie aan. Den 22 augusti zal voor Pauwels een heugelijke dag zijn en blijven. De prijzen van het vleesch, per kilogram zijn te Antwerpen; ossen, fr. 1,60 a 4,80koeien 1,45 a 4,58schapen 454a 4,96; kalveren 1,68 a 1,96 en varkens 1,66 a 4,82. - Zondag, 29 augusti, heeft de plechtige inhuldiging plaats van den standaard der Gcnootschaps St-Franciscus-Xaverius, te Herdersem, en Zondag 5 september geschiedt dezelfde plechtig heid leEvergem. Beide feesten zullen doordc tegenwoordigheid der naburige genootschappen worden opgeluisterd... Men ziet wel dat de haat der booswichten de brave menscben oulroort noch ontmoedigt, integendeel! Vrijdag kwam eene vrouw naar de markt met eenen korf eieren, om die te verkoopen, en was met den spoortrein naar Gecraardsborgen gekomen, maar bij liet uitstappen van den trein was zij zoodanig bezig met klappen met eene andere vrouw, dat zij de statie verliet zonder haren korf, welke dan voorlreisde naar Lessen. Men heeft spoedig eene depecbe naar die plaats gestuurd maar wij welen niet of zij haren korf heeft terug bekomen. Een ruwe, lompen letterzetter van Gent heeft zijn 9 jarig kind door het venster op straat geworpen, den rabauw Zondag nacht rond 1 ure 's morgens, is een fabriekwerker, T..., genaamd, oud 40 jaren, dronken zijnde, in liet Brugse li voorgeborchte te Gent, uil eene vensier der tweede verdieping op de straal gesprongen. Hij heeft zich twee ribben en den rech terarm gebroken. Kade zorgen van eenen geneesheer te hebben ontvangen, is deze dronkaard naar dc Bijloke gedragen. De keurders hebben op dc St. Gorismarkt te Brussel,twaalf kilos kutsbotcr in beslag genomen. De vrouw, die ze te koop bood, is gevlucht, toen de keurders kwamen, en liet harekoop- i waar in den brand. Op dezelfde ma.kt werd eene aanzienlijke hoe veelheid onrijpe pruimen in beslag genomen. In de Hallen heeft I men vijftig eenden aangeslagen, clie ongeschikt waren voor het verbruik.

De Werkman | 1875 | | pagina 2