MA lik TP RIJZEN. Kattekens spel is muizekens dood. zoudv g'uw wereldsch eer aan verkwetieren. Daarbij zou 'k u nog recominandeeren van altijd wel bij de karavaan te blijven, van in de statiën, waar stilstand is, niet te ver de stad in te gaan, van niet te veel kleêren meê te nemen een potjen boter ware niet slecht enfin, elk doet dat volgens staat en conditie En wij klapten alzoo voort, tot dat ons flesch uit was, en Trien bracht ons nog een tweede, en wij dronken en klonken, stopten een pijp, namen de wereld in overzicht, vereffenden ons zaken, en gaven malkaar d'hand met een hartelijk en welgemeend Tot weerziens (Wordt voortgezet.) RAADSEL. Ik bon san drij gelijk 'K Doe dieusl aan arm en lijk Ja 'k ben in 'l garnizoen, Van elke stad van ilo-n. Keert mij wel honderdmaal 'k Spreek nog dezelfde taal Wijn werk is meest kecrom In schotels, pnn cn kom. I'. J. Van Assclie, Opdorp. Dezer dagen overleed te Parijs in bet bedelaarsgesticlit van St. Denis een spitsboef, dio een zeer curieuse levensgeschiedenis had. Hij hoette Desjardins en er is welligt niet in Frankrijk een man geweest, die zooveel correctionnele vonnissen oudergaan heeft. Desjardins was 83jaar oud, en 38 malen veroor deeld geworden, altijd voor fouten van den/.elfden aard oplichterij, misbiuik van,vertrouwen of rupture «1e ban. Alles bijeengetel.l had hij 56 jaar in de gevangenissen doorgebracht. Zijue laatste veroordeeling dag'eekent van voor vijfjaar. Hij had toen in zijne soort eeu meesterstuk uilgovoerd Hij had liet te Poitiers zoo ver weten te brengen, dat hij, zich voor inspekteur-generaal der gevangenissen uitgevende, een rijtuig en paard had weten machlig te worden. Hy was vervolgens naar Tours gegaan, en werd daar juist in hech tenis genomen op hel oogenblik dat hij zich in alle deftigheid naar de prefec tuur begaf, om in particuliere audiëntie ontvangen te worden door den pre fect, die in den waan was dat bij met niemand meer of minder te doen had dan met maarschalk Caiirobert. Toen de president der correctionnele rechtbank te Tours, die dezen veteraan in do schelmerij zijne 38 veroordee lingenzou doen hooren, na de gebruikelijke vragen zeide-gijzijt door de correctionnele rechtbank te Colinar tot drie maanden, door het hof te Nancy tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld geworden; door de rechtbank te le Mansviel Desjardins hem in de rede: »Och, president, lees de heele rekeuing maar piet opzeg maar, als 'l u belieft, hoeveel het /.amen is. Een geleerd geneesheer van Parijs, liefhebher van slatistiek, heeft aan de akademie van wetenschappen een uitgebreid werk gezonden over de genees kundige natuurleor, waarin men eenige merkwaardige feiten vindt. Daaruit blijkt dat eeu man, tot den ouderdom van vyftig jaren gekomen, oen 'ijd ge slapen heeft die gelijk staat aan 6000 dagen, gewerkt gedurende 6000, ge daan gedurende 800, gegeten gedurende 15U0, ziek i» geweest gedurende 500 en zich vermaakte gedurende 4000 andere dagen. Daarenboven heeft hij ver slonden 40.000 pond brood, 20.000 pond vleesch, 5000 pond groenten en gedronken 32 000 liters verschillende dranken, «lie een meer vormen van 300 voet oppervlakte op 3 diepte. En dit zijn nog maar middec-cyfers. Van de 2540 keizers en koningin die over 64 volken hebben geregeerd, zijn er 209 onttroond: 64 hebben zichzelven hel leven benomen11 zijn krankzin nig geworden100 zijn op het slagveld gesneuveld 128 krijgsgevangen ge maakt; 25 ondergingen hel martelaarschap; 151 zijn vermoord; 62 werden vergiftigd, eu 108 zijn ter dood veroordeeld. De overige 1577 stierven hun natuurlijken dood. Eeu guitige knaap kwam gisteren mot het verrassende nieuws te huis, dat hij een hond gezien had met Iwee staarlet» Op de vraag van ieder hoe dat mogelijk was, antwoordde hij: De eeue behoorde hem zelvea loe en de andere was die van ceue koe, dien hij in zijn bek droeg. De Spanbroek. Een heertje kwant ont stof voor broeken Iu eenen winkel van Parijs, Maar ach zijn beurze was te ledig Voor ellegood van hoogen prijs. Hij wou toch schoon en droeg dan meê Zeer lijne stof maar smal van snee. Hij sprak tot zijnen dommelt snijder Ik wil geeu wijde broeken meer, De wind komt er te veel in spelen, Daarmet'; doen steeds inijn beenen zeer Dees krap is klein, doch maak me er meê Eenscliooue broek van smalle snee. Voorzichtig kwam de kale jonker Met zijne broek op straat gegaan, Eu wonder toch de mode zag hem En zijne spander stond beur aan En ieder die nu kwam ter steê Kocht zich een broek van smalle sneê. Gij. werklién, die geen spanbroek aan hebt Lacht met de heertjes hun verwijt. Dat gij niet wilt van den vooruitgang En 'og van do ander eeu we zijt Zij Krengt u geen profijtj.es meê Die mode van de smalle sneé. Gij du- ft u bukken, gij durft knielen lin stout gaan op een gla'dde baan Zij moeien 's winters achter blijven En steeds-op zijn soldaatjes staan. Want vallen zij een keer of twee Vaarwel hun broek van smalle sneê. De breede broek borg veel gebreken Bij onze heertjes uit de stad: Wij wisten niet kromme pikkels, En spruitjes eer dan beenen had. Maar sanu weten wij 't, o wee Met hunne broek van smalle sneê. Gij al, mijn vrienden, houdt de broeke Die gij voorheen hebt aangedaan l.aat pronkers dragen wat zij willen En trekt de mode U weinig aan De tijd breBgt ons nog dagen meê Voor 't maaksel van de breede sneê. Joos Michiels, van Hamme. Ziet den arend voor de stralen Der opgaande zon ontwaakt; Hoort der nachtegaaltjes talen Klinken, eer het licht genaakt. Eu zult gij den Heef niet loven In den eersten morgenstond? Sa, ras op, mijn kind van boven Roept Hij u, die 't licht o jont. Vele blijdschap wordt gegeven, Aan een ziel van zonden rein Rust in dit eu 'l ander leven Zal noj haar belooning zijn. Als Leopold I te Gent kwam las men aan eenen drankkelder, aan den Hooi aard, tijdens de algemeens verlichting, op eenen transparant Ik ben een goede Vaderlander, Maar gennen grooten keersenbrander, Ik brand er heden vijf: Twee voor den koning, Twee voor de koningin, En ceno voor mijn wijf. In 1856 las men te Antworpch op den hoek der Zak- en Zirkstraat; 't was dan Leopolds Jubelfeest: Sire, gij moet u niet gêneeren. Om hier uw botten ie kroveeren, 'k Zal z.e gratis repareren, Pin dan kunt gij mij er voor decoreren. Men verzekert dat Rothschild zijn groote fortuin met do Duiven heeft ver gaderd. Ieder maal dat Napoleon 1 eeue slag gewonnen of verloren had. zond Rothschild duiven naar de groote Beursstedcii om aktien te koopen of te ver koopea.... Ik kan dit nog al aannemen. De beste en kortste weg naar 't geluk is de Deugd. Tarwe. Masteluin Rogge. Haver. Aardappels. Poter. Eijers. Vlas. Viggens. 27-50 23.09 20-0) 22-00 06 30 09-30 02-12 06 29 0J 00,00 - 10,-0 21,50 03.00 02.99 02,11 22.50 00,00 15.00 15,25 00 oq 03,25 02.27 28.59 0D,n0 19.00 23,00 01.15 01.90 21,00 OO.CO 15,50 - 15.25 00,00 00.00 00,00 23.30 00.00 17,00 24,00 0:1,00 01.85 06.25 26.50 0000 19.00 24.00 05. 3.20 2 20 AALST DENDERMONDE. ZELF. NINOVE LOKKREN" St-NIGOLAAS Rousselare Men verkoopt per 105 liters, Ninove, per 109 kilos, Denderra. Aalst, id. AALST, DROKHERU VAS P. ÜAENS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4