MARK TP RIJZEN. t Zien gaat voor 't zeggen. In antwoord op de aanspraak van den meyer van Rouaan heeft Mac-Mahon gezegd dat hij zich sterk maakt om voortdurend de orde te handhaven. In 't Oosten gaat de oorlog voort; de Turk roept al zijn volk bijeen, zelfs de bedienden moeten zich gereed houden Dat land is zeker nog niet arm genoeg. ZTÏebben te Aalst maandag avond 'ne kleinen schroebber gepakt, terwijl hij wilde gaan d'offercenten knippen in de Kapel van Lourdes. 't Zal 'ne gast voor 't Verbeternishuis zijn, naar al apprentie. Als 't kwaad ereens in is, krijgt het eruit, 't Zijn nog- tans goei die zich beleren. Er is in Amerika een bittere armoede onder 't volk dui zenden werklieden zitten zonder werk en zonder brood, ten ge volge van eene krisis in de nijverheid New-Orleans alleen telt meer dan 40,000 schamele armen ledige haven, holle magazijnen, verlatene kaaien, en volk met den honger op de kaken, dat ziet men overal; vroeger was New-Orleans eene der rijkste steden. De renbaan van Berlijn is gansch vernield dooreenen-braud. Men gaat in Engeland feest vieren van 50 jaar besiaans des ijzeren wegs. Geen nieuws uit Spanje, 't Gerucht dat de bisschop van Urgell uit zijn gevang is ontsnapt, is valsch. Beminde Lezers, laat ons't Heilig Jaar niet vergeten; 'tkort. Hoest genezen. Lijnzaad kleiu gestooten, met honing vermengden geslikt, geneest den hoest. Salie of Betome, of ijsope in water gezoden melkalissihout, is allerbest. Oplossing van 't vorig raadsel Lang voor meu room. Tot boter kon bereiden, Moest zonder oom, Abel van 't teven scheiden. Caïn dien moor Had sluw hem doodgeslagen Zijn god loos oor Tuil nóg van Abel's klagen. Marie Heyman, Opdorp Nog opgelost door MM. Ed. Van Acker, Eecloo: Fr. Eeckbout, koster te Maria-LeerneFr. Islas, St. Gilles; C. Van de Sype, Brussel; F. C Ant- Raadsel, door M. Langerock, student te Paricke: Ik beu een plaats waarin men kermt en zucht: Verblijf door elke booswicht zeer geducht. Nu, geeft men in m\jn staart een dubbol snede, De christen vindt in mij geluk en vrede. Nergens wonen. Een dame, die eer. harer oude vrienden ontmoette, vroeg Hé, Mietje, waar woont ge tegenwoordig Ik woon tegenwoordig nergens, mevrouw, want ik ben ge trouwd. Ik mag slechte gazetten lezen, ik moet immers weten wat goed en- wat KWAAD IS. Zoo, zoo, kozijn, ge zijt'ne leeuw van spreken gemoogt-gij dan ook vergift eten en drinken, om te weten wat voor uw lichaam gezond is en wat, nadeelig. Iemand zei bij het huren eener kamer tot de vrouw van den huize Jufvrouw, ik kan u verzekeren, men hield overal zoo veel van mij, dat ik nergens van daar ging, of mijn huisbaas schreide. Vertrekt gij misschien zonder te betalen was de ant woord. Men verhaalt van den procureur Bourdin dat hij eens in de pu blieke audiëntie zat te slapen, waarop een der raadsheeren zeide: Ziedaar onze procureur-generaal zit en slaapt als een varken waarop hij zijne oogen wrijvende zeideal wat aan een varken is, is goed, maar aan een ezel deugt niets. Te Blankenberge kocht het bestuur een brandkast, om de slads- schatten te bewaren. Men liet twee sleutels maken. Verloor men den eenen, men had eenen tweeden om den koffer te openen. Maar waar den tweeden sleutel gelegd? Na de zaak wel overwo gen te hebben, zeide een der verstandigste ledenEr valt mij daar een goed gedacht inlaat ons den tweeden sleutel in de brandkast sluiten Waarom steekt Artevelde te Gent zijn rechte hand uit? In Holland is 't de gewoonte dat de Familie een kort bericht harer sterfgevallen in de gazet doet plaatsen. Zoolas men overtijd in een Hollandsch blad Heden overleed tot onze innige droefheid onze jongste zoon Johannes, die,als hij tot Paschen leeft, driejaar zal zijn. Hoe gelukkig! al mijn oude vrienden leven nog! riep ie mand die van een lange reis in zijn vaderstad terug gekeerd was, ik heb er nog geen een ontmoet die gestorven is. Wat'jes. Wat is schoon niet dengene die zijn aanzicht ver siert, maar die goede zeden heeft. Wat is lastig? Een geheim zwijgen. Wat hebben de mensehen dat te samen goed en kwaad is? Do tong. Wat is het alleroudste? God. Wat is het allerschoonste? De wereld, want 't is Gods werk. Wat is het allergrootste? De plaats, die omvat en begrijpt alle dingen. Wat is het allersnelste? 't Verstand. Wat is het allersterkste? De nood. ALS T REGENT. Wie kwaad is als 'l regent dal is er 'ne man, Die niets ran het weder verdragen en kan. Al schuimen de stralen, al wordt gij bespal, Al plakt u de broek aan de beeneu van 't nat, Wees daarom niet lastig, 't verandert 'ne keer Als 't regent, wij leven in hoop van schoon weêr. Wees daarom niet lastig. tverandert 'ne keer. Als 't regent, wij leven in hoop van schoon weêr Wel, zeg eena, waartoe is het goed dat ge treurt, Zoo gauw er iets tegen uw goesting gebeuit Al zit ge eens in nesten schop moed en met vlijt Geraakt gij er door en 'l wordt beteren tijd Een arreme duivel wordt somtijds een heer. Als 't regent wij leven in hoop van schoon weêr. Zie, man. dat gij altijd uw vrouwke vereert, Al staat zij eens op met de mutse verkeerd Al pronkt zij soms dagen, en maakt u niet boos, Maar wacht met gedu:d tot een' blijdere poos. Dan lacht ze u weêr legen bevallig en ttêr: Als 't regent, wij leven in hoop van schoon weêr. Gij vrouwen, wilt denken, de man is soms zwak, Zet u niet te schreien al krijgt gij 'ne snak. Want valt gij aan 't preullen, 't is onweér vandaag, Uw man heeft een gaaiken te veel in de kraag. Maar morgen is hij weêr zoo zoet als weleer. Als 't regent, wij leven in hoop van schoon weêr. Ik wacht niet van zingen op vroolijken toon Tot dat men mij toeroeptuw hed'ren zijn schoon Soms wordt ik geprezen, maar ook wel bespot. De liedjes zijn slecht, en de zanger is zot. Maar'k lach met die wij/.enen'k zing langsom meer:), Als 't regent, wij leven in hoop van schoon weór Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Viggens. AALST. DENDERMONDE. ZELE. NINOVE LOKEREN St-NICOLAAS RoUsselare 27-50 26 60 22,50 28.00 22,50 25.53 25,30 24,50 00,00 O'J.OO 00,00 00,00 00,00 0000 20-50 19,00 14,25 20,00 14,50 15,23 18.20 24 00 20,50 15,00 23,00 14,50 17,00 20.20 07-C9 08.00 00 00 07.50 00,00 06,25 05.50 09-50 03,10 03,18 01,50 00.00 03.40 3.30 Men verkoopt per 105 liters, Niuove. per 100 kilos, Denderm. Aalst, id. 02-59 02,50 0-2,75 02,40 00,00 02,25 2.30 05-50 55a65 01,80 0,22 AALST, DRUKKERIJ VAN P. DaENS. g

De Werkman | 1875 | | pagina 4