"ÉïiiMiim mimi. Veel roemen meldt een dommen geest. Dit stond den Hollander aan, die Loer Jan wel bedankte, hem d'liand g en den Amerikaan instapte. God weet, dacht boer Jan, zie ik dien mensch ran mijn leven nog. Do wereld is een vieze Prochie. 'k Ga nu mijn affairen doen en Gent eens rond. liuitenlandsch NIEUWS. Gravin van Hohcnembs de keizerin van Oostenrijkheeft 5000 fr. gegeven aan de armen van Parijs. De inschrijving voor de slachtoffers der overstrooming bedraagt thans 24,902,000 fr. Het grootste paard, dat ooit in Europa gezien werd, is thans te Parijs, het behoort aan den Russischen prins Maïclef. Het is 1,85 m. hoog, pik zwart met een witte vlek op den linkerbil, en legt gemakkelijk per minuut een kilometer af. Binnen twee jaren tijds heeft de telegraaf den dood gemeld van 200,325 Carlisten 67,823 gewonden heeft het vlugge in strument reeds op het slagveld zien uitstrekken, achttien maal heeft het de volkomen nederlaag van don Carlo? en zijn vlucht naar Frankrijk bericht. Z. M. is reeds driemaal vermoord en vijf maal gevangen genomen. Drie en veertig sleden en drie honderd zeven kanonnen zijn den Carlisten in dien tijd ontnomen; 57.300 deserteurs zijn door het telegraphisch agentschap gesignaleerd, terwijl 22 generaals van verraad en afval zijn beschuldigd. 1875 zal 't jaar der overstroomingen genoemd worden. Na de wreede waterrampen in Frankrijk en Amerika, zijn nu ver- scheide provinciën van Engeland overstroomd.... België is God lof bewaard. Er zijn toch menschen die duivelsche gedachten hebben. Zoo was er dander week een man te New-York, Harrison Andreus genoemd, die zijn zoon van 19 jaren met eene bijl op 't hoofd doodsloeg, naar zijn meisjes schoot, daarna zijn huis in brand stak en zijn eigen door den kop schoot.... Mijn gedacht is dat die mensch moest genever gedronken hebben. Het aantal bedelaars te Parijs bedraagt 65,250, waaronder 14,500 mannen, 25,480 vrouwen, 12,210 jongens en 13,060 meisjes. Zij zijn in verschillende catogoriëu verdeeld, als klein handelaars, straatmuziekanten, ware of geveinsde gebrekkigen enz., enz. ROME. Gezondheid van den II. Vader, allerbest; Kardinaal Mac Closkey is naar. Nesv-York teruggekeerd. Z. H. de Paus zal aan de wereldtentoonstelling te Philadelphia deel nemen, met twee allerprachtigste mozaïkwerken. Maandag had te Laken de jaarlijksche lijkdienst plaats ter gelegenheid van 't overlijden onzer eerste koningin. In de kerk van den Zavel te Brussel is bij vollen dag de zilveren kostelijke kroon gestolen der 11. Moeder Anna Men schrijft ons uit Tcmsche: Woensdag avond woonden wij alhier een schoon leest bij, ter gelegenheid der onderschei ding welke te beurt is gevallen aan onzen achtbaren Gemeente- Secretaris, den heer J. Everaert, door zijne benoeming tot de burgerlijke dekoratie van 2de klas. De harmonie-maatscluppij St. Cecilia, bare innigste deelneming willende toonen, bracht den verdienstelijken man eene luisterrijke serenade. Gansch het dorp was te been, ten einde den achtbaren gedekoreerden geluk te wens eken. Zondag is t' Antwerpen een schitterende betooging ge weest, ter nagedachtenis van den grooten Vlaming bodewijk Gei'rits, een burgersjongen die door talent en vlijt tot den rang van Volksvertegenwoordiger was geklommen, in welken hij uit stekende diensten aan 't Vlaainschc land bewees. Te Brugge, op de Markt, werden Maandag liedjes gezong™ op Dujardin, den bankroelist, de ?,'ónüHeiscTitff'Z, kwamen bij en zön:.-ï;ü 'V Aw&ji tëtflaas, 't is droef achter zijn geld te moeten zingen. Er is wéér in Luxemburg een kerkhofschennis geweest, met bezwarende omstandigheden. De Burgemeester bootste den Priester na. nam wijwater uit een bierglas, zegende, dit alles spottenderwijzeDiep versteend moet men zijn om te spotten nevens eene" doodkist, op het kerkhof, waar men misschien ook morgen zal komen 'ue Mensch is geen oogenblik zeker. De koninklijke Akadcmie van geneeskunde heeft nu ook verklaard dat de zaak van Louise Lateau haar verstand te boven gaat. De eigenaar van eenen boomgaard te Chimay ontdekt, dat men hem zijne pruimen ontsteelt, en verwittigt de policie. De policie stelt zich buiten weet van den eigenaar, in hinderlaag de eigenaar legt zich insgelijks op loer. Een licht geritsel laat zich in het geblaarte hooren, een hoofd verschijntde eigenaar j springt toe, grijpt den dief hij de keel en berkent hem.... de po- licie-kommissarisBeide vielen in de handen van den veld wachter. Tableau!.... Zondag speelden t'Aalst voor den eersten prijs met den bal de partijen van Brussel en Aalst. Na eene hevige kampiug 't ging negen tegen negen werd de viktorie door de Aalste- naars behaald, tot groote vreugd der ontelbare omstaanders, die de partij van Aalst namen, omdat de Brusselaars schenen te wil len zeuren 't volk kan geen onrecht zien later in den avond, heeft er een allebadeken plaats gehad tusschcn de Brusselaars die ajuinen op hunnen 2dc" prijs gesteken hadden en't volk dat die spotternij niet verdragen kon. De policie moest er met den blanken sabel tusschen komen, en de Brusselaars, die altijd van liberie zongen, zouden de liberté der zelfs-verdediging ondervon den hebben, indien er geen wijze personen waren tusschen ge komen. Ecu redelijk welgekleed jongmenseh is maandag morgend rond 6 ure, te Aalst, beneden 't Sas opgeviseht. Men vermoedt dat hij reeds verscheidedagen in 't water den dood had gevonden De verdronkene beet J. B. Eylcbosch, schipper, van Idegem, woonachtig te Antwerpen, een man met 42 kinderen, die op eigen schip vaardt. -Te Oudenaarde is een groot ongeluk gebeurd. Een vrouw stapte in de statie over den ijzerenweg, juist als een trein toe kwam, en ging overreden worden, toen de onder-overste. Oscar Segaert, bijsprong, de vrouw redde, doch ten koste van zijn eigen levende zeltsopofterende bediende werd door den trein gevat, onder de wielen geworpen en geheel vermorzeld. De gansche stad is in verslagenheid over dit treurig einde. Die moedige Staatsbediende was een-Gentenaar; hij is met veel eer op St- Amandsberg begraven. DesideerS. daglooner, woonachtig te Luik, zijne zuster te Gent komende bezoeken en wat bedronken zijnde, is er zondag nacht aan de Schoolkaai in 't water gevallen en verdronken. Kanunik Sauvé. die te Leuven den graad van leeraar in d'Universiteit had bekomen, is als Rektor aangesteld der katho lieke Universiteit die te Angers (in Frankrijk) gaat geopend wor den.... Een groote eer voor Leuven. Op 'l ongewijd kerkhof te Gent zijn, in do drie laatste maan den, maar 22 menschen begraven, o. w. drie gevangenen uit 't Rasphuis. Pakje varia. Ze schrijven ons uit Vynckt dat er daar een vrouw de heele gebuurte in rep en roer brengt: door haar kijven, vechten, schuppen, slaan, processen maken, manschandalisecren, moederverwijten. Gc kunt denken, schrijven z'ons, wat voor een vrouw dat is. Ons Heer beware er iedereen van, mij den eersten. In 't zelfde Vynckt Ioopen konijnendievenniet verre van daar hebben z'er 40 aan een weduwe ontstolen't mensch meende daarmeê haar schulden te betalen. Laat ons bidden, schrijft men, dat de dieven in 't kot geraken. Er is te Nevele 'ncn dief ge pakt, te Poesele zijn 20 konijnen gestolen. Te St. Margareta heeft de koe van den landbouwer Sabo eenen haas gevangenzij wierp den haas met haar hoornen in d'hoogte totdat hij dood was. En t' Eecloo is een kind gestorven van den schrik, door een geweerschot, en spijtig genoeg! de muil plaag neemt er toe; dander week is de veeplaag weer in 4 stallen rond Eecloo uit geborsten. T' Ooslwinkel zijn er 7 hofsteden meê besmet. En als de wijven nog eens aan den Radijzengang t' Aalst kijven gelijk zondag avond,èn malkaar schandalizéercn, èn huishoudens in ru- sie brengen, èn 't jong geslacht ontstichten, èn de gebuurte 'ne slechten naam geven, èn op 't werkvolk doen spreken, èn g'heel de wijk overeenzetten, dan zullen die wijven affVomelijk met naam en numéro van T huis, in de gazet komen. Moet het daar voor Zondag zijn t Sisken, ge moet uw berichten wal vroeger zenden, Vriend: ik moet de drukpers doen stilleggen en uwe tijdingen verkorten. Er waren zondag te Grooter.bcrge wel 10,000 personen, om de nieuwe Grol te helpen inhuldigen. Esscbene. Sollegeiaen Scheldewindeke muntten uit door hun groot getal. D'herbcrgiers hebben 'no goeicn dag gehad. De Vlaming bestaat alzoo: nis hij iovers wel ontvangen wordt, dan stoekl het op geenen stuiver. Bij do tentoonstelling van fruit te Soilogem. heeft icdeiem d'oog gehad op cune belteraaf, toegezonden door den heer Van do Velde, te Elcne, en wegende 13,4 kilog. Mad. de Wed. J. B. De Beer, van Leeuwergein, exposeerde er 100 varieieilen van allerfijnste peeren en bo- kwain den eersten prijs. Dit alles, volgens Sisken. Als achlerwachtnieuws ontvangen wij uil S. Gilles-Waas. dal zonJag roLd 10 ure 's avonds, do schuur van Francics Van Luyse is afgebrand, mei al de veldvruchten cn 3 koeien. Den vrijdag te voren was tHulst be graven F. Vanden Brocck, bijgenaamd den Bancek) gestorven aau do gevol gen eencr wonde, veroorzaakt door eenen kogel welken de gendarmen van Axel hem door'l voo -hoofd hadden gescholen, zoodanig dal do bal langs liet linkeroor uitkwam. Baneek en nog zeven andere personen, (allen pensjagers, waron op jacht, in de omstreken van Axel en St. Jan-Steentoen Izj in den polder dezer laatste gemeente de Politie bemoiluen, keerden zij zich tot deze met de woordenStaal, of wij schieten waarop natuurlijk de Marechaussees losten. Baneck werd getroffen en de anderen namen de vlucht.

De Werkman | 1875 | | pagina 2