liiiwi ■53 Hoe edeler hals, toe buigzamer knie. Prijsraadsels uit Machelen'. 1. Ik spreek wanneer men 't mij gebied, Doch uit mijn zeiven spreek ik niet, Maar doet men mij de stem verheffen, Dan kan ik wel een uur in 't rond l'oor 'l roeren van mijn open mond, Het tcêr gehoor-vlies treilen. 2. Van rijkdom word ik meest geboren, Door mij gaat menig menscli verloren. Rn valt soms van zeer hoog om leeg. Al is 't dal ik niet zwaar en weeg. De oplossingen niet naar Aalst te zenden, maar naar Machelen, op het adresMaine Van Dierdoncq. In verzen, kort en goed le zonden voor den zevensten van November. Vorig raadsel; Koor, rook, opgolost door J. Rooms, Kemsoke A. Van de 1 facie, Appelterre; Fr. Istas, St. Gillis Waas; Alf. Van de Stcene. Cluyst Zouaaf va» Hamine-Zog, uwe oplossing kwam te laat. De vijt', al over Schelde. Ken vi'onw en een gebroken been moeten 't huis bewaren. Schoonheid is verwaaide wijn. daar geen-deugden bij en zijn Lichte winst maakt zware benzen Ifuilenlandsch NIEUWS. Luitenant generaal Guillaume, oud-minister van oorlog, ligt gevaarlijk ziek er is weinig hoop. Nog iets uit degroote wereld: de verlooide van Bismarck zijn dochter ligt nu met den tijphus 't arm schaap heelt er veel verdriet in. Wanneer zal uw Papa op houden de Religie te vervolgen, dochter Hoe kont gijliêu toch geluk hebben in de wereld En prins Luitpold van Beieren moet den winter gaan dooi brengen in Afrika, op raad van de doctors. Dat prinsken is in eene serre opgekweekt. En in Brazilië heeft de dochter des keizers 'ne jongen zoon. Va» d'andere keizers en koningeu heb ik geen nieuws gehoord. De keizersklok te Keulen luidt nu eindelijk wel geregeld, maar de klepel slaat aan beiden zijden niet even krachtig en ook iets hooger dan bedoeld was, waardoor de klank niet zoo vol is als men gehoopt had. Keizer Willem is feestelijk te Milanen ontvangen er zijn wel 100,000 vreemdelingen in die stad gekomen. 't Is nu effen tusschen Engeland en China beter een mager akkoord dan een vet proces. Na ferm gevochten te hebben, zou men toch moeten akkoord maken. Keizer Wilhem is naar Italië.Er zijn weêr drij gazettiers veroordeeld, en twee Bisschoppen moeten op 't banksken komen, omdat zij tegen hun Geloof niet willen handelen.3 Dominika- ners, drij priesters en twee broeders die te Moabit een groot weczcnhuis bestieren, zijn door de politie vermaand dat zij den 1PU December hel gesticht moeten verlaten. Verleden vrijdag bevond de landbouwer M. Vergauwen, Ee kenmolenstraat, te St-Nikolaas, dal hij bestolen was hij had zijn geld verborgen boven op eene oude kleêrkas, zoo dicht bij het plafon, dat men met moeite er de hand kon tusschensteken. De diefstal beloopt tot 1700 frank, waarvan 600 van den landman en 1100 van de meid. Deze ongelukkigen kunnen niet juist aan duiden, op wat tijdstip die ontvreemding is- gepleegd volgens hunne eigene verklaring zou dit wel vijf of'zes weken kunnen verschillen. Ze schrijven ons van een broedermoord te Dampremy een mes in 't hert... 't Zal weêr die ongelukkige dronkenschap zijn. Het beroepshof van Gent heeft de invrijheidstelling bevolen van den genaaraden A. Benoit, de pachter van Reckem, die aan gehouden was, onder besehuldiging zijnen knecht te hebben ge dood. Evergem was den 12 October in volle Feest voor den def- j ligen Werkman Karei D'Hondt, die zijnen Jubilë vierde van 50 jaar getrouwen dienst bij denzelfden meester, en van Bruno Van de Velde, gedecoreerd yooi- zelfsopoffeiing. 't Feest in de Kerk begonnen, om d.m goeden God te bedanken, en in het Dorp voortgezet, was verheven, broederlijk en hartroerend. Remediën voor bevrozene hielen of voeten. Dr Bouehar- det doet de plaats smeeren met 1 deel kamfer in 8 deelen geest van terpentijn opgelost. In Rusland gebruikt men met het beste gevolg voor de bevro- zeze voeten, hetzij open of niet, pappen erwtenmeel. Voetbaden van ecu afkooksel van aardappel-schellen geneest de bevrozene voelen haastig. Gebraden rapen als eene pap er op gelegd, is een beproefd geneesmiddel. t De hielen met een deel genëver-olie en acht deelen olijfolie smeren, is zeer goed. Ter gelegenheid der wijdimg van St-Xaverius Standaard» had Zondag te Aalst eeric treffende Volksbetooging plaats. Zes Genootschappen vereenigden zich niet het Aalatersche en troki.cn langs de feestelijk bevlagde straten,- naar de Sl-iMartiuus-Kerk waar de Standaard-wijding plaats had, gevolgd door een sermoen van onzen beminden Oppc -Bestuurder, Pater Van der Slappen, die ongeveer eene uur de talrijke Xaveriauen en de bevolking der stad aan zijne lippen geboeid hield, sprekende van strijd en plicht, van deugd en werkmansgeluk, van aardsch welzijn en middelen om eeuwige schallen te garen, de valsche gedachten der eeuw bestrijdende en eene ontroering te weeg brengende die zich in tranen openbaarde en vaste indrukken zal laten. Daarna was er lot, in groote plechtigheid aan het Oulaar, en welluidend door de Xaveriauen op het hoogzaal gezongen. Ieder een was verwonderd over de zangkunde dier brave werklieden. Ten slotte zongen de zangers van al de Genootschappen Xave- rius lied, alsvolgt 1. Lof aan Go.), lid Opperwezen, Die in zijn bcriiilierlighciil, Aan Frji.ciscu* lirofi bcwizcn Zoo veel punsl Ut zaliplu-id Die zijn heitgimscli lioèfl nntlioml Door ern wnmlre liefileLraclit Aan tbs werelds ijiile piomlen. Door de liufp van zijn Almuclit. L O FrancLcus hoog verliivtn. Minnaar van (>ods heiligdom, Die ten Om uw broeders die daar dwalen In den duist'reu nacht der dood, Met Gods licht le gaan Instralen, iiun te breken 't hcmclscli brood. Xavier, wil ons gedcukcn hij den troon van Gods almacht, Dat hij ons toch zou Ie schenken, Ook een hert vol moed en bracht Om ons broeders die nog dwalen, Vrij gekocht door Jcsus bloed, Tot hun' plichten 't overhalen, hun heil en eeuwig goed. lil de gemeente La Reid heeft een zinnelooze het driejarig', kind zijner zuster vermoord, terwijl hij alleen met de kléine thuis was. De moordenaar is in hechtenis genomen. Te Dixmude stonden, op een boom, 48,000 noten, zonder de kleintjes, wel geteld. Wie gelooft dat Zondag is er weêr te Brussel een Priester aangerand, in de Anderlechscbe straat, door 'ne schobejak die riep Nog eenen die men naar de galg moest brengen. Wat peizen die menschen Indien de Priesters weg waren, zou 't dan beter zijn? Een wildernis,, een rasphuis zou de wereld zijn. Als die Priesters aanrandingen blijven duren en niet uitgeboot worden, 'k vreeze voor straffen. Wee die mijn gezalfden aanrandtWaar staat dit fn 't H. Schrift. Te Berchem, bij Antwerpen, heeft maandag nacht éene vrouw haren man vermoord.'t Was een slecht huishóuden. Hebben wij 't niet gezegd Uit latere tijdingen over de broedermoord te Dampremy vernemen wij dat Josef Delcorte, zat thuis kwam en zijn vrouw mishandelde de moeder kwam er tusschen en werd ook mishandeld. Daarop kwam Emiel Delcorte van zijn werk. Gé zijt weêr zatverweet hij aan zijn broeder. 't Zijn uw affairens niet,» was d antwoord. 'tKen woord bracht *t ander bij. v Zonder iels te zeggen ging Emiel naar huis en toen hij vveêr- keerde, stond zijn broêr aan de deur. Weêr gekijf en gevecht, eensklaps zakt de zatte Jeften gronde; een messteek had zijn hert getroflen. De geburen snelden toe; 'twas te laat zij vonden een lijk. De moordenaar ging gerust in zijn huis, dat recht over dit zijns broeders staat. Dit is gebeurd zaturdag, ten 8 ure 'savonds. Ge ziet nu wat er uit de dronkenschap komt. 'k Zeg't-nog eens, dat f875 op zijn einde gaatnog twee maanden er is nog een sterke achterwacht, voor 't houden van den Jubilë. W'hebben nog eenige briefjes voor den Jubilë, aan 0,75 centiemen liet honderd er staat in den uitleg en de condi tiën van den Jubilë, krachtige opwekkingen en treffende voor beelden... Er zijn goci zielen die dat uitdeelen en zij doen wel. Te St. Gilles-Dendermonde is een monster pronkappel ge groeid: hoogte 0,40 c. omtrek: 2 meters; gewicht 59 kilos. Die rt niet gelooft, mag gaan zien. Wij lezen in eenen brief uit Antwerpen Het H. Sacrament is donderdag avond belecdigd geworden. Ik bad bet Allerheiligste aan eenen zieke gebracht. Ik heb die bcleedigingen, Ons Heer Jesus Christus toegebracht, gezien, gehoord en onderstaan De houding der beleedigers was niet alleen hatelijk, maar zij had een karakter dat ik niet aarzel duivelsch te noemen. P. J. SACRÉ. Pastoor-Deken van O.-L-V. Er is tegenwoordig slecht volk in de wereld. Wen'schrijft ons uit Machelen, bij Dcijnze: De aardappelen zijn hier zeer wel gelukt. Een landbouwer heelt dusdanige groote dat twee aardappelen van denzolfden struik, meer dan i 1/2 kilo wogen. Wen kan ze zien volgens beliefte.

De Werkman | 1875 | | pagina 2