HiifiMiK! mmik Hoe edeler hals, h Dezer dagen heeft men te Rijsel eene groote hoeveelheid tabak aangeslagen, dat verzonden was in duivenmanden niét dub belen bodem. Simons, raadslid te Engwirden, Holland, is tot den jaar eenzame opsluiting veroordeeld om het been van den hoofdon- wijzer Raadersma in stukken geslagen te hebben. De Burgemeester van Sidi-bel-Abbès, in Algiers, is in zijne woning vermoord. De moordenaars hebben niets meegenomen, 't Zal dus wraak geweest zijn. De Turken zijn d'ander week in de dorpen rond Ragusa gevallen al de Roomsche Katholieken, die te jong waren om te vluchten, hebben zij vermoord en daarna vee en andere voorwer pen geroofd. Er komt droef nieuws uit China. Een jonge Missionnaris is er vermoord, door zeeroovers T was een Franschman. Gelijk ge ziet, is er overal voor 't Geloof te lijden in China vloeit meermaals het bloed; voor ons wordt zooveel niet gevraagd etn weinig moed om 't menschelijk opzicht te overwinnen, en met vroomheid onze christene plichten te doenIs dal te veel voor den hemel Gedurende den oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland werden niet minder dan '30,0.00 paarden uit Engeland naar Frankrijk uitgevoerd. In 1872 werden alleen uit Hull en Harwich 14,000 merricn voor de stoeterijen in Frankrijk verzonden. Vreeselijk Geheim. Verleden zaterdag, in den avond is te Southampton, in het gesticht van een begrafenis-aannemer, Blundell genaamd, eene ijzingwekkende ontdekking gedaan. Men heeft er namelijk dertien lijken van kinderen gevonden. Een persoon die zich in dit gesticht bevond,werd den reuk van verpestende uitwasemingen gewaar en maakte dit bekend aan de policie die terstond een barer agenten, vergezeld van een ge neesheer, ter plaatse zond. De opzoekingen, welke onmiddelijk gedaan werden, brachten de ontdekking teweeg van drie lijken, liggende in kisten, welke onder eenen schrijflessenaar waren geplaatst, en 10 andere werden gevonden onder den vloer van van eenen kelder, waarvan de deur in het magazijn uitkwam. Blundell, zijne vrouw en hunne bediende E. Pety werden aan gehouden en voorden rechter gebracht. Deze was M. Rodgevs die de beschuldigden na eene korte ondervraging naar de gevan genis deed overbrengen, om dingsdag aanstaande opnieuw onder vraagd te worden. Éene aanzienlijke volksmenigte was voor het huis vergaderd, ten prooi aan eene hevige veronlwecrdiging. Er gaan nu te Amsterdam 290 champetters meer komen. De Keizer van Pruisen is teruggekeerd van zijne reis naar Italië, zoo vermoeid als 'nen vaartwerker die een heel koolschip heelt gelost. Hij en Koning Viktor-Emmanuel hebben malkaar door den blauwsel gelrokken. Wij zijn alle twee door de Voorzienigheid bestemd, zegde Viktoor, tot vervulling céder grooter taak. 'k Lees in mijn oude boeken dat de eerste sporte der zotheid is te gclooven dat men wijs is, en de tweede, zich daarvan te roe men.... Ergo. Ze zeggen dal de krabbe haar hersens in den buik draagt. Een russische prinses, van haren man gescheiden, is te Dresden hertrouwd met prins Georges Biberco, zoon van den Ilospodar van Wallachië. Voor 4) jaren werden inde Vereenigde Stalen van N. A. jaarlijks 58,000,000 sigaren''gefhbrikeerd, terwijl thans aldaar jaarlijks 742,000,000 sigaren worden verbruikt. In de laatste twintig jaren zijn er volgens de statistische opgaven 31,468 schepen vergaan op de kusten van Engeland. Daarbij gingen 14,457 menschenlevens verloren, en het geldelijk verlies wordt op minstens 40 millioen geschat. Loxdf.n. Onophoudelijke regens en stormen hebben zware ovérstroomingen veroorzaakt in het midden en westen des lands. Verscheidene rivieren zijn buiten hare oevers getreden. De schade is groot, ook zijn er mcnschen omgekomen. Aan de Noord-en Oostkusten van Engeland en Schotland hebben veel schipbreuken plaat9*gehnd. Uil Mels bericht men, dat in de nabijheid van de Fransche grenzen brand is uitgeborsten in een schuur, staande nabij het spoorwegstation te Basilly. Er bevonden zich in die schuur en in de daaraan grenzende gebouwen 6CC0 stuks schapen, die allen in de vlammen zijn omgekomen. Twaalf Wurtembergsche veewa gens zijn insgelijks verbrand. De schade, aan Fransche veehan delaren daardoor toegebracht,wordt op ruim 90,000 frs-.begroot. Berichten uit Berlijn stellen Bismarck voor als voortdurend lijdend 't is de oude kwaal, slapeloosheid, en daarmee verbon denzwakheid van het zenuwgestel. De prins gaat echter steeds na 12 uur naar het bed en beeft van 8 tol 11 uur des avonds '6 buigzamer knie. audiëntie; verder slaapt hij tot 's morgens 11,een tijdsver- deeling, die niet erg gezond lijkt. Een verschrikkelijk ongeluk heeft dezer dagen plaats gehad in de gemeente Beausainne, departement Ilfe-et-Villaine. Louis Préehoux, oud 15 jaren, die in het liuis van zijn oom bezig was met het laden van een geweer, heeft onvrijwillig zijne zuster Marie, oud 17 jaren, gedood. Het arme meisje door het onvoor ziens afeegane schot, van dichtbij in het hart getroffen, viel leven loos neder. Volgens den Levant Herald bedraagt het aantal troepen, bij Nisch, Novi, Bazar, Mostar en in de Herzegowina geconcenteerd, 100,000 man. De nieuwe nuntius van Z. II. de Paus M'r Vanutelli, is te Brussel aangekomen. —Zondag is de trein rond half tien uit Dendermonde komende, nabij Gijsegem ontriggeld gelukkig heeft dit niets dan eene uur vertraging veroorzaakt. Ze schrijven ons uit W. van een roste vrouw, die door haar slecht gedrag heel en gansch't dorp in rep en roer steil; maar, zegt de schrijver, zet er mijnen naam niet bij, want moest dit wijf weten dat ik haar in de gazet heb doen stellen, zij zou mijn aan gezicht openleggen.. Als 't zoo is, dat de reprimande meer kwaad dan goed zou doen, achten wij het beter van te zwijgen, geduld te hebben en 'ne Vadrons voor de bckeering van dat boos wijf te lezen. Z'en is toch zoo slecht niet als Madelena geweest is, hare boos heden zijn zoo groot niet als die van Maria van Egijpte, die in de wildernis is gaan leven,van de Engelen d'hcüige Communie heelt ontvangen en na hare dood mirakuleus is begraven.... Bij e'en Heer is berm her trgheid, menscheu.; ons Heer beslaat niet gelijk wij, seffens gereed om wraak te nemen, haat in 't hert dragende; als wij van goeden wil zijn, is Hij seffens gereed om te vergeven Hij is als de Vader van den Verloren ZoonHij loopt den zondaar tegen. O groote goedheid Voltaire weende van aandoening, als hij d'histone van dien verloren Zoon las en nogtans, Voltaire heeft zich niel bekeerd. Waarom omdat hij slechte gazetten en slechte hoeken las vriend te W. geeft dat wijf eens De Werkman te lezen, en 'k wed voor een hesp, ze zal haar beteren, Tot ziens! en de complementen aan Nolle eu aan Trese, en aan Wanne en aan Sis van Pieter Adrianens. Verleden zaterdag morgend is te Brussel andermaal een diefstal van juweclen gepleegd, ten nadecle van M. Dieutegard, in de Treurenbergstraat. Een vreemdeling, die goed gekleed was, bood zich tussehen 11 en 12 ure aan bij Mev. Dieutegard, die alsdan alleen in het magazijn was. Na verscheidene ringen van zeken; weerde bezichtigd te hebben, vestigde hij zijne keus op eenen ring van 45 frank. Op bet oogenblik van te betalen, be merkte de kooper tot zijn groot spijt, 3at hij die som niet in den zak bad. Hij zou nogtans gcerne den ring onmiddellijk meé geno men hebben bij kreeg een gedacht! Hij had eene horlogieketing aan, die veel meer weerd was dan de ring en hij verzocht Mev. Dieutegard die ketting te willen nemen en hem den ring te geven, zeggende dat hij die 's anderdaags zou komen lossen, en dan den prijs va e den ring betalen. Hij liet zijnen naam en zijn adres doch deze waren vaiscli, evenals de ketting. Er is eene klacht bij de politie ingediend. Ken paarije dat vrijdag ten stadhuize trouwde, was reeds des nacht in ergen twist met elkaar. De bruid stond zaterdag morgend op met een zwart-blauw geslagen oog. Wat zal dat later zijn Een droevig ongeluk is zaterdag gebeurd in de suikerfa briek te Snaaskerke, bij Oostende. Rond 5 1/2 ure 's morgends was de genaamde F. Beyt, oud 18 jaren, machinist in genoemde fabriek, bezig met de as en de wielen der maehienen te smceren, tien hij bereikt werd door eenen overlegriem en opgenomen tot tegen bet plafond, met zulk gewreld, dat de dood oogenblikkclijk moet geweest zijn, ten gevolge der drukking van den riem op den bals van het slachtoffer. Het was slechts toen de machien niet meer werkte, dat de werklieden der fabriek, verwonderd over dit stilstaan, gingen zien wat er gebeurd was, en hunnen onge- lukkigen gezel aan het plafond vonden hangen met verscheurde kleêren zij haastten zich Beyl uit dezen toestand te redden, doch de ongeiukkigen was reeds een lijk. Bij de verkiezing van den President der Republiek Peru is er zoo erg gevochten dat er dooden en gekwetsten zijn. In ons land is men op vele plaatsen tijdens de kiezing handgemeen ge worden. Dwaas bij dwaas. Als er armen en beenen gebroken zijn, zal dan beter gaan.... Wij raden de werklieden aan daar nooit (tisscken te komen want zij beialen er gemeenelijk de baten van.

De Werkman | 1875 | | pagina 2