8 Al te ras brak den hals. 15pons dat gevallen was, van eene hoogte van twaalf meters, ter wijl de werklieden, bezig waren hel omhoog in den toren te hij- schen. •■^èêsi Dit ongeval dat.de.ergste gevolgen had kunnen hebben,is toe te schrijven aan hel breken van ecnen haak en een der balken, welke boven in den toren lagen en waaraan de klok hing. In haren val heelt de klok twee zware dwarsbalken waarop zij voor de ophijsching had gerust, letterlijk doorgesneden. De klok is echter nauwelijks een weinig beschadigd en men denkt niet dat de klank er gevoelig zal doorgeleden nebben. Twee werklieden, welke op het oogenblik van den val beneden aan 't werk waren, bevonden zich juist op èenejplaals waar het zware voorwerp hun niet kon bereiken, anders, waren zij verpletterd. Ummddelijk werd de ophijsching hervat en ditmaal werd de klok zonder on geval op de voor haar bestemde plaats gehangen. Twee Aalstersche metsers liggen hier in 'tgastuuis, ten gevolge van wonden gekregen door T instorten van een bailment in cle Kapellesiraatze werden gered door M. Viuck. Van de roste vrouw te Vijnck, wordt gezegd dat zij 's zon dags werkt.... Dat is alles gezegd... Zondag was nier opdHooge- vesten 'nen armen duivel bezig met zijnen gevel te witten. Een Italische gazet had geschreven dat prinses Charlotte den dood nabij is. Te Brussel bevestigt men integendeel dat de ongelukkige zeer gezond van lichaam is. L M. de Koning heelt d'ander week nog te Tervuren een jachtpartij gehouden mj zou dal niet doen als zijn zuster op steiven ligt. Een werkman van (34 jaar iieeil zich 't Antwerpen door den kop geschoten, uit h'uishoudehjk verdriet. Ellendige ïmseriêu op de wereld, miserie 111 d'eeuwigheid. Jan l'ist van Bavegem doet dat anders als 't smoort in zijn huis, hij zwijgt, hij noest 'ne keer, bidt 'ne jvadrons en de vrede komt terug. Als twee don derwolken opeenkomeu, is 't storm.Twee personen zijn rond Antwerpen door vier soldaten aangerand; dal zijn lafaards 111 uujn land.Op St-Job, nabij Nieuwerkerken ol op die gemeente, 'k wil er afzijn, is er zondag 7UU Jr. gestolen, terwijl de rneu- schen naar de vroegmis waren en 'i huis alleen. Te Mecheleu is Maandag 't lijk van den brigadier De Vuyst uit de vcsiingsgracht gehaald, llij was eenige dagen m vertol geweest, keerde zondag nacht terug naar de kaserne en zal dooi de duisternis in 't water gesukkeld zijn. Waakt eu bidi,mensehen, en blijft met geen nesten op uw conscieuiie eu let wel op als wij iets schrijven er.ziju er die het luschrijvingsbnelje der Ueis- Lourdes in een envelop gesteken hebben onder nuud met een centiem is genoeg er zijn er die setïens hel boek willen hebben; de-die moeten weten dat wij maar de inschrijvingsbrieljes rond gestuurd hebben, om ii-peu-près te weten hoeveel wij er zuilen drukken; daurom, die de BEIS begeert, baaste zicli 0111 '1 papier- ke terug te. zenden ol zijnen naam ie geven aan een onzertgeachie Uitverkoopers. Maandag avond is eon brand ontwaard aan den iinker-oever der Schelde in de richting van St-.Nikolaas. Volgens inlichtingen, vernomen door personen, dijusdag morgend melden ijzeren weg van het Land van Waas hier aangekomen, zou er eene hoeve tus- sehen St-i\ikolaas en Duizend-Appels zijn afgebrand. Er is niets kunnen gered worden het vee is verbrand, zelfs zou eene vrouw in de vlammen het leven verloren hebben. De ongelukkige, de stalling in lichte laaie vlam ziende, dacht dat haar man, die korts te voren het vee was gaan voeden, daar binnen was, en wierp zich in 't vuur ten einde hem te redden. Een hevig gekraak Hei zich op dit oogenblik hooren hel dak ■van den stal stortte in eu de arme vrouw werd onder de brandende puinen begraven. Dc schade moet zeer aanzienlijk zijn. Wij wachten op nadere iulich tingen. t' Antwerpen is de Missie van 'l II. Jaar in al de Parochie kerken geopend, sedert zondag, en t' Aalst zijn er reeds twee Processièn geweest, bijgewoond door eene onielbare menigte volk uit alle standen. Zondag, 8 dezer, zal er geen Prosessie ziju, ter oorzaak der Gedurige Aanbidding, in de St-Marlinus-Kerk ge vierd. De Koning van België heeft aan den luchtreiziger Godard een som van 501) franks laten ter-hand-stellen als bewijs van zijn persoonlijke belangstelling. Godard heeft de helft dier som afge staan ten behoeve van de algemeene armen met de helft der op brengst van de voorstelling van Zondag 11., namelijk 4312 franks Een noorvveegsche matroos heeft d'ander week 1' Antwer pen, in een zotte kwint, eenen lieter peirool ingezvvolgen en daarna met een mes in zijn keel gesteken, llij ligt in 't gasthuis ge kunt denken hoe Te Baaien is een kleermaker, den avond der Kiezing, met eenen blauweu klampsteen dood geslagen. De correclióueele rechtbank, te Brussel heeft den 21-jarigen J. A. tl. schuldig verklaard aan vervalschiug van Brusselsche lo ten 1874. Up o03 stukken, deels recepissen, deels aaudeelen, van de in genoemd jaar door de stad Brussel gesloten leening, had hij nl. deels de verklaring dat zij volgclourueerd zijn, deels valsche handteekeuingen geplaatst, llij is veroordeeld \n\ vierhon derd Vijl-cn-luclitiy gevangenisstraffen, elk van driejarenen even zoo vele geldboeten, elk van zes-eu-lwintig fr.,en wegens valsch- heid tot Mtf</e/i-e»-w<w/fy*gevaugenissiratfèu, elk van drie maanden, benevens negeu-eu-zesiig geldboeten, elk van zes-en-lwmtig Ir. wegens poging lot valscuneid, te samen dus: 1475 jaren opslui ting en 14,004 tr. boet, welke strallijd en boete krachtens de wet gereduceerd worden tol tien jaren gevangenisstraf, zijnde het dubbel van het maximum yan correclioueele straf, en tot 4U0U fr. boel. Naar men meldt zijn te Charleroi 20,01)0 geweren te koop, aan 4 fr. per geweer. Deze wapens komen voort van eeuejveran dering in de uitrusting van het leger en der gendarmerie. Al de werklieden van den omtrek nemen deze gelegenheid te baat, om zich een dier gevaarlijke voorwerpen aan te schallen. Deze ver koop heeft voor den Maat eene waarlijk belachelijke som opge bracht; doch men heeft een anuer doel bereikt, waaraan men waarschijnlijk met had gedacht. Indien er voortaan een oproer ontstaat zal dc weêrstaud hevig zijn. Die weg leidt dus onvermij delijk lot den burgeroorlog eu het was eene onvoorzichtigheid van dezen aard, die aanleiding heeft gegeven tot de Commune van Parijs. De groote Vlaming Pieter De Baets is maandag te Gent over leden. 't Was üij die, de eerste, voor T Hof van Assisen de volks taal dierl gebruiken. Zijne dood is bijna schielijk geweest. 't Sonaap zal weerden wolf hebüen aangerand. Vele kerels zitten ie Luik op 't banksken om de processie gestoord te hebben. Al hunne^getuigen verklaren dat de stokslagcrs vreedsaam waren eu de Proeessiegangers uitdagend.... Wal zal ik zeggen? Geen zond' of oorzaak, of z'heelt baar voorspraak.... Ter kennis der belanghebbenden worden de volgende schikkingen van 't koninklijk besluit van 18 Uctober 1874 ge bracht Art. *8. De in 4verlot gezonden lotelingen zijn gehouden zich biunen.de lien doyen aan te bieden bij jden burgemeester der ge meente waar zij verklaard hebben zioü.te begeven, ea dit te reke nen van .den dag huns vertreks van nel korps. Art. 11. De 111 verlof zijnde lotelingen, welke van woning veranderen, zijn ge houden dit te kennen te geven aan den Burgemeester, en zich aan te bieden binnen de vij/iien dagen welke op hun vertrek volgen, bij den burgemeester hunner nieuwe woning. Art. 15. De in verlof zijnde lotelingen kunnen noch een pasport voor den vreem de bekomen noch hunne woonst Buiten het rijk vestigen dan met eene bijzondere toestemming van den minister van oorlog. Art. 17. Eens 111 'tjaar, 111 de maand november, zullen de Bevel- hebbers4der gendarmerie de 111 verlof zijnde lotelingen van hun distnkt _in wapenschouw nemen, die manschappen zullen zich moeten aanbieden voorzien van hunne militaire kieedmgstukken. Art, 22. Diegenen welke de Bovengemelde ar. 8, 11lo en 17 zuilen overtreden hebben, zullen kunnen onder de wapens ge roepen worden voor een termijn van 1 tot maanden. Veel vuil lijnwaad hebben. _Mr D. is iemand diermat door ue tijniieid en witheid van zijn lijnwaad niet.schittert. Een spotvogel zag hem gisteren voorbijgaan en sprak^met bewonde ring - Moet hij veel vuil lijnwaad hebben, dien mijnheer S, om er zoo allo dagen te kunnen aandoen. Madame Mac-Mahon. Schoone daad. In den winter van löób ontstond er brand in een pensionnaat van juf- Iers te Eimoges, en zoo erg nat men al de pensionnaireumoest weg halen. Eensklaps roept men dat er nog een meisken op hare kamer gelaten was. Algemeen beklag en gekerm. Eensklaps schiet eene jonge dochter voor uit, baant zich eenen weg naar den brand roependeik wil haar redden __jju menigte kijkt op, beeft van angst, cut meisje naar de vlammen /lénde loopen; eenige muiuten van pijnlijke afwachting,.... 't meisje keert terug de vergetene pensionnaire in Ue armen houdende. Die heldhaltige dochter trouwde eenige jaren later met kapitein Mac- Mahon, nu President der ltepubliek. "t Is al goed.wat hij doet, die men bemint, 't Is al kwaad, die men haat, wat hij verzint. Er zijn er velen, zegt Theocritus, die een rivier zyn van woorden en nog geenen druppet van verstand. Een man werd beklaagd, dat zijn vrouw was weggeloopen. Beklaag mij niet, zeide de verlatene zoolang zij niet ^rug is gekeerd.

De Werkman | 1875 | | pagina 2