PRIJS: la M bureel of winkels 5 CEHT1E1HEX. 33el de post of te liuis gebracht'-Ï.50 's jaar*. Vooraf betaalbaar. Al wit nor DE WERKMAN bostomd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. Holland. De Konfngin is in beterschap zoo zeer toegenomen dat H. M. bij tusschenpozen het ziekbed verlaten mag.Uit Sluis wor den nu schapen naar de Londonsehe markt gezonden. Frankrijk. D'andor week, tusschen Woensdag en Donderdag heelt er te Parijs een orkaan gewoed het regende schoorsteenon en dakpannen muren stortte omver, boomen werden ontworteld. Vele menschen werden gekneusd en gekwetst door de vallende voorwerpen. Twoe personen zijn doodelijk getroffen. Duitschland. De Regeering is voornemens al de Duitsche spoor wegen van Rijksrekening aan te koopen. Ja 't is waar wat, in 1872, een groot man in eene politieke Bijeen komst zegde Ge zult u builen loopen met de Religie-vervolging niet alleen zal 't Christeiic volk zijne Bisschoppen volgen, maar 't zal zo vooruitstooten. Op eene Volksvergadering te Munster werd do Religievervolging besproken en o. a. te midden der algémèene toejuichingen gezegd «Het hoofd omhoog 011 zonder omzien den goeden kamp gestreden getrouw heid aan onzen God getrouwheid aan zijne heilige Kerk getrouw heid totterdood. Spanje. Generaal Quosada heeft met 12,000 voetgangers de Car- listen aangerand in't zuiden van Alava,hot gevocht was lievig geduren de verscheidè uren, doch eindelijk moest Quesada den aftocht laten bla zen. Engeland. Geen roosjes zonder doornen; prins Wallis is een speelreisje in Indië gaan doen, vergezeld van honderde domesticken maar t eerste, dat hij er tegenkomt, is een landstreek, waar de cholera heerscht. De Prins zal een straatje alom gaan. Een Amerikaansche luchtreiziger is uit de lucht komen ge vallen, verschelde voelen hoog, zijn ballon in brand geraakt zijnde. Nu zal hij waarschijnlijk, al dood zijn. Van 1 Januari tot 30 September zijn er in Amerika 3334 faillieten geweest mei een gesamenlijk passief van 26.234,300 ponden sterlings. Een pond sterling is zeven gulden en een pond groot is zes gulden. Bij Jan De Weerd, te Del wijnen, Holland staat een appel boom voor de tweede maal dit jaar te bloeien, na reeds vrucht tc hebben gegeven.... Iedereen mag gaan zien; Jan Dc Weerd geeft kost en slaping. Ze gaan in Holland eene brug werpen over de Waal, bij Nymegem. die 1,440,000 gulden zal kosten. Dj dagbladen ontvangen berichten uit al de steden van bel zuiden van Frankrijk over de stormen welke aldaar in de laatste 1 dagen gewoed hebben en min of meer erge ongevallen welke daarbij hebben plaats gehad. De wind heeft op verschillende pun ten groote schade veroorzaakt en de aanhoudende regen doet de rivieren zwellen, zoodanig dat men voor nieuwe overstroomingen .beducht is. Te Maastricht heeft eene vergiftiging plaats gehad door het gebruik van pannekoeken. Een der personen, die er van geëten hadden, is reeds aan de gevolgen overleden de anderen zijn onder geneeskundige behandeling. Hoewel aan geen boos opzet valt te denden, is toch een onderzoek ingesteld. Aan de kusten van China hadden de rcatroozen hunnen ka pitein in de zee gesmeten, omdat zij te weinig en te slecht eten kregen. Voor dit schelmstuk staan 7 matroozen te Brest voor de Justitie Ze zijn vrij gesproken. Virginia-Citij in Nevada, Vereenigde Staten van Noord Ame rika, dat door de vlammen vernield is, was dc hoofdplaats dei- mijnwerkers ;oOOO personen zijn nu zonder arbeid, daar dc fa brieken in asch zijn gelegd. Het verlies schat men op fr. 18,100,000. De mijnen hebben niet geleden, maar toch zal het eenige maanden duren, voor dat op den ouden voet gewerkt zal kunnen worden. Virginia-Citij, oorspronkelijk een mijnwerkers- kamp, telde voor den brand 10,000 zielen, bad kerken, scholen, hotels en een schouwburg. De Comstock-mijn, oen der vijftig mijnen, die in exploitatie zijn, heeft in vijftien jaar lijJs Ir. 380,000,000 aan goud opgeleverd. Men verwacht, dat de Conso lidated Virginia en California mijnen gedurende de eerstkomende vijfjaren 36 a 48 miliioen aan goud zullen opleveren. Aan de aandeelhouders in eerstgenoemde mijn, is gedurende dc laatste vier maanden fr. 2,400,000 dividend per maand uitgekeerd. Men vreest eene werkstaking voor de groote ijzcrfabrieken in Engeland. AALST. Zondag, in den namiddag,zijn twee zinken platen van 't Stadhuis gevlogen. Bij de Jubiléproccssie ging meer volk dan ooit, ofschoon het een helsch weer was. De politie is op't spoor van verscheide hoppezakdievenOneerlijkheid blijft nooit verborgen. Een kostelijke grafzerk is opgerecht door ue Parochianen van Zele, ter nagedachtenis van den Eerwaarden Heer Egidius Judo- cus Van Oosthuize, in leven Pastoor dezer Genicome. Door de schoone spreuk onder 't grafschrift is genoeg te bespeuren hoe hij een Vriend der Zeienaren was Door plicht en eergevoel was hij Gdds waarde tolk, En steeds met hart en mond den Vriend van *t Zoclsehe volk. Een vrouw die vrijdag 't Anderlechl aan de Charleroischc vaart, haar lijnwaad ging spoelen, is in 't water gévallen en ver- dronden. Dander week, juist binst den diner door Z. M. de Koning

De Werkman | 1875 | | pagina 1