MARKTPRIJZEN. Geen heilzamer krui Telegrams uit Bayonne, dato 16 november verhalen over de krijgsbewegingen van generaal Quesada het volgende Generaal Quesada meldt dat zijne beweging van 12 dezer, met goed geluk bekroond is. Aan het hoofd van 3 1/2 bataillons maakte hij zich meester van Bernedo met verlies van G dooden en 36 gekwetsten, terwijl de Carlisten integendeel 40 dooden telden. De genei aal moet bovendien 46 krijgsgevangenen gemaakt en de Carlisten vele wapens ontnomen hebben. Luidens carlistische berichten integendeel, moest generaal Quesada in zijne onderneming mislukt zijn, wanneer hij poogde Poblacion af te snijden. Hij moest zelfs zijn achteruit geweken met een verlies van 700 dooden, terwijl de Carlisten slechts 9 dooden, 50 gekwetsten en 43 vermisten teiden. Een dezer laatste nachten waren boosdoeners gedrongen in heihuis van M. L. Callewaert, rentenier, oud 76 jaren en woon achtig te Gits. In de slaapkamer van Callewaert gekomen zijnde, brachten zij dezen laatste die te bed lag, drie steken aan het hoofd toe met eenen schrijnwerkersbeitel. Zij dreigden hein te vermoorden, indien hij het geld niet gaf dat hij in zijn bezit had, of om hulp durfde roepen. Callewaert gaf de booswichten eene beurs met 101 tr. 30 centiemen. liet grootste bankiershuis Joseph Halpheu en Cu te Parijs is Failliet. Meri begroot het passief op niet minder dan lGmilhoen frank. Oplossing van 't Raadsel uit Evergem Geldzucht. Geraden door MM. Timmermans, Lede, Dulaury, Beveren-Waa; M. C. Nazareth F. S. Brussel; B. Marlens, Rijsel, Nooit is de zucht naar 't geld Bij gierigaards voldaan Zij lioopen met goweld De schijven in hun laan. F. Istas. O ja Casteels, mijn readselheer, 't Gebeurt helaas z.oo menig keer, bat 'tgeld een zucht doet springen. Want sluipt de geldzucht in een hart, Zij brengt met haar slechts angst en smart Die 't onbarmhartig wriugen F. Walgraef, Opdorp. Raadsel, door J. F. Timmermans, Lede. liet eerste is een licht, onmisbaar op de aarde, En 't baart ook 't tweede deel, welk heeft met minder waarde, Omdat het is de tijd tot werken voorbeschikt: Terwijl, na vei moei'nis, het derde wéér verkwikt. Het heele is door God ten krachligste bevolen. Volgt nooit die 't schenden na, want deze waarlijk dolen. Opdat de melk niet zou kabbelen of keeren. Hoeft men slechts er eene kleine hoeveelheid bi-carbonate de Souda (bij den diogist verkrijgbaar) in te doen. Dit is geenszins ongezond, integendeel die slof helpt tot de haastige verteering der spijzen. Meester Anna Maria D In Godsnaam toch riep een boer uit, hij den Ontvanger komende; g'hebt mij daar 'nen brief geschreven ea er stond óp: Meester Jan Batist NSchrijft dat alzoo niet meer 'k heb een spektakel gehad met mijn vrouw. «Maar, meester, bemerkte de ontvanger, ik zie daar geen erg in.Als 't u blieft toch, ging de Boer voort, zijn hoofd schuddende, laat dit vervloekte woord meester weg. Mijne vrouw ziet daar eene inbreuk in op hare huishoudelijke rechten. Wat! riep zij; ge wilt gij hier meester genoemd worden. Schrijft liever in 't'vervolg:Meester Anna Maria D Een gemakkelijk en spoedig genezend middel tegen vervrozenlieid aan de vosten, is het vet van ossenpooten. als vrolijkheid. Wat nu het Benediktie-vragen aangaat, zulks deed men van Adams- tijd af. Het zullen die goddeloozo dompers niot zijn, dio zoo gauw aa:i 't menschdom zullen doen géloovon dat het Opperwezen -reen I-eluk aan den zégen en ongeluk aan den vadervloek heelt vastgeknoopt. Pastoor Davids. Jan, roep mij op ten 5 ure. ,Ja, Mijnheer,.... belt mij dan om half vijf. Bij een Duitsehe Priester, die een govangzetting had geloden voor godsdienstzaken, kwam onlangs een arme'duivel onderstand vragen, op stouten en vertrouwelijkon toon. Daar do Priester hem dit bemerken deed, antwoordde hij kortaf Maar, mijnheer, w'hebben samen nog in 't kot gezeten. Zoo komt door onvrijheid, gelijkheid en broederlijk heid. Voltaire riep aitijd de dooden tot getuigen, omdat hij wist dat ze niet meer konden spreken. Hadt gij geen ander bewijs van de goddelijkheid der biecht dan die ziolversmeltende vreugdezon, die onbewolkt en zoo vriendelijk in uwe ziel lacht, wanneer gij van eene berouwvolle biechtte huis komt, dan zou die zielyreugd u tegen wil en dank doen bekennen Gods vinger was da:\r zichtbaar Hot was zoo zeer de Priester niot, maar het was God die mij toesprak, dat voelde ik, toen hij zei Ga, mijn kind, uwe zonden zijn vergeven, zondig voortaan niet meer. O gi.sukkeles Een publieke goddelooze menseh was. God hetero het met een brave christone dochter getrouwd. Ze droeg haar kruis,'t mensch, maar zag hem toch geerne, den droeven man. Pas wel op, had hij menigen keer gezeid, al vloekonde en terrees- sende. pas wel op van met geenon Priester af to komen, als ik ziek word of gij en den paap vliegt buiten. En hij wiêrd ziek, don droeven dompelaar, gevaarlijk,doodelijk ziek. De arme vrouw zat aanzijn beden weende bitterlijk. Eons dat zij daar, als een droeve Madalena, zat, nam de zieke man haar tweo handen vast, zeggende Vrouw, 'k verschiet van u? En waarom liefste vriend Waarom gij die geloof hebt, gij die bidden kunt, gij die ziet mij lijden de Dood kan eiken oogenblik komen, en gij spreekt mij van dó Religie niet, van verzoening niet met God, welken'ik zoo dikwijls heb beleedigd Maar man lief, weet gij niet dat dit mij door u verbóden is O gii sukkeles riep hij nit. Ais men gezond is, wordt er veel ge- zeid dat men niet denkt, dat men niet zeggen moest de ziekte geeft andere gedachten. Ik wil 't'zekersto kiezen roep 'ne Priester, ik wil mij biechten. De Priester kwam, en de zieke sprak zijn biecht. Hij genas, maar bleef zijn geloof behouden alle zondagen krak is hij nu in de kerk. Een vuile Neus. Een algemeen geëerd en beminnelijk edelman deed aanzoek om de hand van een rijke bankiersdochter. Zeer wel, waarde graaf, zeido de burger, ik geef rnijno dochter een jaarlyksche toelage van twee duizend gulden en als ik sterf erft zij een half inillioen. Hoeveel inkomen hebt gij Vierduizend gulden, was het antwoord. - Waar denkt gij aan - mijnheer de graaf. Die heeft mijn dochter jaarlijks voor zakdoeken noodig. - - Neem me niet kwalijk, antwoordde de graaf droogweg, - ik wist niot, dat mejuffrouw, uwe dochter, zoo'n vuiie neus heelt.- Een dienstmeisje werd wegens onzindelijkheid de dienst opgezegd. Zij verzocht bij het getuigen-gevon de zaak zooveel mogelijk te verbloe men, en nu luidde de getuigenis als volgt- Antje heelx zich in mijn dienst goed gedragen, én tot"mijn leedwezen gaat zij alleen door water vrees bij mij van daan. - "Vreemdeling tot eau boer. - Zeg eens, vriend, hoe komt het dat ik hier zooveel kinderen bar revoets zie gaan P Ja, ziet ge mijnheer, zoo komen de kindenen hier ter wereld. Masieluin. Haver. (Aardappels. Boter. 26-30 44,00 20-75 26 CO DENDERMO.NDE. '27.73 00,09 19,00 26,23 ZELE 21,30 00.00 14.30 14.73 NINOVE 27.u0 1)0,00 20.25 22.50 LOKEREN 22.0) 00.00 14,50 St-NICOLAAS 26.50 00.00 15.23 23,00 Rousselare 26,75 oooo 19.-25 22.30 Men verkoopt per 105 liters, Nino ve, per 100 kilos Denderm. Aalst, id. 08 50 08.53 07 50 07 50 00,00 06.-25 07. 0 Eijers. 09-27 03-18 03,10 03,15 03.09 0-2.9-1 03.10 03,10 00.00 00.00 03.40 02.25 3.70 3 40 Viggcns. 05-30 SöaCo 00,00 AALST, DRUKKERIJ VAN P. DaENS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4