Geen heilzamer kruid als vrolijkheid. -58 Een boer die zijne kruidenierswaren altijd uit zekere stad •liet medebrengen, bevond op zekeren dag dat de winkelier de geraspte witte'suiker wal al le sterk met meel en krijt had ver- valscht.dan dat hij daarover het stilzwijgen zou kunnen bewaren. Diensvolgens liet hij in de gazel dier stad eene waarschuwing plaatsen van den volgenden inhoud Ik ondergeteekende kocht gisteren bij eenen winkelier dezer stad eene zekere hoeveelheid witte suiker en bevond die sterk vervalscht. Als de man die mij zoo bedroeg, aan mijn adres tien pond andere suiker zendt, zal ik zwijgen, zooniet, zal ik hem openlijk noemen.» Daags daarna minste acht raadsels opgelost. GroolePrijskamp uit Si. Gillis-li aas, gegeven door de Vereenigde Kaders. 1° PrijsA. De Wraakroepende Zonde, door li. Si:ieders. B. Narda, id. 2° In 't vervallen Huis, door Snieders. 3° De Voetbranders. 4e De Heks van de Amersfoortorheide, door H. A. Banning, - Pius IX, schetsen uit zijn leven. 0« Verzameling van solioonc liedjes. N. B. Do O" prijs is te winnen voor het schoonste geschrift, ten ontving hij negen pakken, elk 10 pond suiker inhoudende, door even zooveel winkeliers afgezonden, die zich door die waarschu wing bedoeld rekenden. Er is overal bedrog onder den blauwen hemel, ja, tot de bedriegers toe worden bedrogen. Te Dixmudeis de Jubilé gepreekt door de EE. Schoofs en Terbrugglien. Do eersten Zondag van December zal in de Jongelingen-Congregatie te Aalst de plechtige opdracht van 18 nieuwe leden geschieden, onder 't Lol van 5 ure. D'ander week heeft men t'Oppuurs, in een planken kot, maar 'ne meter groot, eene zinnelooze vrouw gevonden, aldaar sedert juni 1. 1. opgesloten, halfnaakt en op een weinig slinkend strooi. Welke schande voor de familie dier vrouw. De Gemeente- oyerheid heeft 't mensch in een gesticht geplaatst. De Bestuurders der koolmijn, waar die wreede ramp is ge beurd, hebben beslist dat de weduwen tot zoolanghaar pensioen geregeld is, het gemiddelde loon zullen trekken van wat hunne echtgenooten per 14 dagen, in de laatste zes maandeai verdienden. Onder de treffende bijzonderheden dier mijnontplofling mag gemeld worden dal de vrouw yan een der mijnwerkers er met ecueu slag haren man en hare beide kinderen verloor, en nog •yijf werklieden die bij haar den kost kochten. Een oud zeeman las op zekeren dag, bij een wandeling over het kerk^ Jiof, dit grafschrift op een der grafsteonen Ik leef nog. Dat was wat kras voor den zeerob en hij riep verontwaardigd uit Ik heb wol eens hooren zeggen, dat er gevallen zijn, waarineen mensch mag liegen maar me dunkt, als ik dood was, zóu ik er toch .consciëntie van maken. Een jong mensch kwam vermoeid en hongerig van een verre voetreis bij een bloodvorwant, waar hij aan hot middagmaal hoopte te kunnen deelnemen. Hij vraagde aan het zoontje Zog, Jan, hoe laat eet gij smiddags P Jan antwoordde gewoonlijk om ,tweo uur, inaar als ,er jemand is, wachten wij altijd .tot zij weg xyn Een Papegaai. Als een merkwaardig feil, dat toom hoe slim sommige getemde vogelen zijn, dient het volgende Een papegaai, die zoer goed klappen kan, werd te Beveren-Waas verkocht aan een grondeigenaar van Antwerpen deze hie'd bem drij jaren, gedurende dewelke hij niet een woord wilde uitbrengenhij yras stom geworden. Men zag zich alsdan verplicht hem terug le voeren; nau welijks de Sehelde overgevaren te St. Anne, of onze papegaai begon luidkeels te roepen'k Heb Beveren algezien! 'k lleb Beveren algezien!! Hij was sprekend geworden en deed weer, als voren, zijn roepen en schreeuwen en schuifelen in de lucht weergalmen. Opi een ïjieuw meubel van kersenhout eene sehoone kleur te doen krijgen. Na hetzelve wel glad gemaakt te hebben bestrijk het met lijnolie en als deze 4ro.og js, verpist het dan. Om pene goedkoope water-verf op eenen npiur te zetten, die zoo goed is als eene lijmverf. Oudermcng uwe verfstoffen, hetzij oker, fransch krijt of iels anders met een doorgezegen, vettig afkooksel van zemelen, en verf óf schilder er mede den muur, zoo zal er niets, zelfs met daar tegen te schuren, van afgaan. Uit Ivemseke zendt men ons eene remedie voor 't klieven der handen Wortels van fransclie voirinck, (die men in de bosschen vindt); men sehreept die wortels en zet ze te trekken in eene flesch, op regenwater, eenige dagen; dan strijkt men de wonden met dit nat e:i na oenige dagen zijn d'handen genezenM ie probeert dat eens, en iaat ons weten of t goed is VOORWAARDEN 1° De oplossingen moeton vrachtvrij gezonden worden aan August Steels, te St. Gillis-Waas, voor 2d December 1X75. 2° Om tot eenen prijs recht te hebben, moet do modekamper zijnen echten naam doen kennen. 3° 't Is genoog de raadsels op te lossen, ledereen kan er deel aan ne men men hooft geen dichter te zijn. RAADSELS. 1. Aan menig dier vindt men 't geheel, Hoewel het hier en daar verschilt Beroofd van ziel en achterdeel Of steei t, vermits gij 't aldus wilt, Dan is 't iets «lal uien schitt'reu ziet. Zeer hoog. daar in 't verschiet. F. IsUis. 2. Ik ben een harde steen, In Holland zeer gemeen. Voor staart gebruikt de kop Dan doet een boom zich op. tien staart nu weggesmeten, Zoo word ik lekker eten. F. I. 3. Wat is zoo wit als sneeusv, groen als eene weide, bitter als gal, zoet als melk, hard als hout, en zacl.il als een appel A S. 4. Zonder oogen zag een man Eenen tak met appelen geloan Hij plukte er geen appelen van Noch hij liet er geene opstaan Polleken, barbier, 5. Mijn eerst is vast toch wel een muur Weihoe, mijn vriend, gij kijkt zoo zuur! Mijn tweede en laatste deel zijn mateu, Mijn heel wil nimmer 't waud'len laten. K. H. Eentje voor Siska Van Dyck 6. Siska, boe ver is het van de oppervlakte der zee lot op den grond Door dinges 7. Het heele wordt gedragen Door Jan en alleman, Het hoofd nu afgeslagen. Men er meö p akken kan. E. V. D. V. 8 Wat is door mensch gemaakt op aard, Dat in den Huniel blijft bewaard? G. S. 0. Het is weg, het blijft weg en 'l ligt or toch? L. V. D, V, 10. Mijn heel krijgt ieder christen kind Van als het plaats op aarde vind-, Verlies 'k mijn ziel, g'hobt coue vrucht. Die hier vast groeit bij zomerlucht, Die gij vooreerst in stukken snydt, Daarna go oen drank u van bereidt. Gekeerd, zoo word ik een machien, voorwaar Bij den boer gebruikt maar eens >n 'l jaar. A. S. 11. A. Wat ziet God nooit, de koning zelden en de boer dikwijls? van Tantje Marjanne, B. In weikeu heiligen der keek is het meeste leven Toria «1e Vreugd, 12 In de fucht /.iet ge wij dagelijks zweven, Half onthoofd kan ik nog op aarde leven. A. S, 13. Het eerste is rond, Het tweedo is rond, En 't heele is rond, ls dat niet pront K. H 14. In mij vindt ge alleman, Zoowel burger als heer; Maar krabt ge op mijnen rug, Dan vindt ge in mij wel niemand meer. A. S. 15. 't Eerste is een man uit koude streken. Het tweede een boom van groot gebruik Van 't derde hoort men dikwijls spreken, Dewijl het roert cn boom en struik. En 't heele brengt ons in den winter, Die overgroote koü van ginter. F. I. MARKTPRIJZEN. AALST 26-40 DENDERMONDE. 27,75 ZELE21,50 NINOVE 27,tj0 LOKEREN 22,0) St-NICOLAAS 25.50 Rousselaro 28,75 23,30 00,00 00,00 00,00 00,00 00;00 0000 Rogge. 10-50 19,00 14,50 20,00 14,50 15,25 19.25 23-CO 26,25: 15,30 22.50 16,00 23.no 22.50 H.over. A«irdappels. 08-00 08.50 07 50 07 00 00.00 06,25 07.. 0 Boter. Eijers. 03-00 03-20 03,10 03,13 03,09 02,95 03,00 03.20 00.00 00.09 03.40 02,25 3.80 3 30 05-50 55a65 00,00 06,22 AALST, DRl'BKERU VAX P. DaEN'S.

De Werkman | 1875 | | pagina 4