Wel doen berouwt nooit. Frankrijk had sedert vele jaren groote moeiten gedaan om een Ka naal te doen maken naar Egijpte. Dit groot werk is voltrokken, en nu komt Engeland met'ne lijnen trok, en tkoopt voor den neus van al de Mogendheden 177,(XX) aktiën van dien rechten weg naar Egijpte. Men vreest nu moeielijkheden wegens die zaak. DE KLEINE BEDELAAR. 1. Acli, Mijnheer en Mevrouw, hebt erbarmen, erbarmen, En geeft toch iet Gij zijt rijk en gezond en het lijden der armen, Dat kent gij niet 'k Heb zoo'o honger, zoo'n kou, on wij hebben geen eten, Geen deksel meer, geen deksel meer.... 'k Heb van naïht niet geslapen, maar altijd gekreten, Ik lijd zoo zeer, ik lijd zoo zeer. 'k Heb van nacht niet geslapen, maar altijd gekreten, Ik lijd zoo zeer,ik lijd zoo zeer. 2. Ach, Mijnheer en Mevrouw, ziet ik smeek u zoo zoetjes, O, ziet eens wel. 'k Heb geen schoenen of kousekens aan mijne voetjes, En 't vriest zoo fel Ach, zij doen mij zoo zeerze zijn stijf van de koude, Ach, geoft toch iets Ik kwam hier, daar ik mij op uw goedheid betrouwde, En krijg ik niets Ach, het vriest toch zoo hard en ons hutje staat open Voor 't weêr zoo zuur. Mijne broertjes zijn dicht bij elkander gekropon Daar is geen vuur En de wind stuift in huis met den sneeuw door de spleten Van deur en wand Ach, Mijnheer en Mevrouw, geeft een weinig voor oten Een kleed en brand 4. Ach, en vader is ziek en hij spreekt van te sterven.... O Goede God 't Kan niet zijn, is 't niet waar zoo wij hem moesten derven, Wat ware ons lot Ach, en moeder, zij slijt hare slaaplooze nachten Aan vaders zij En zij slaaft in den dag uit hare uitorste krachten, Maar kwijnt er bij. 5. Ach, ik ben nog zoo klein, on mijn broertjes daar binnen 2Jijn kleiner nog Maar hoo zwak ik ook zij, zoo men iets mij liet winnen, Ik werkte toch. Want het is toch zoo droef, als men moeder gij vader Zoo lijden ziet, En zijn broertjes van kou zoo ziet kruipen to gader.... Gij kent dat niet. (i. Ach, Mijnheer en Mevrouw, wij zijn toch zoo ellendig, En gij zoo rijk Geeft toch iets, gooft toch iets'! God vergeldt, eens onendig, Dien liefdeblijk. En ik zal, eiken dag, op mijn kniekons zoo vragen I)at God u loon, En u eens, bij het eind der gelukkigste dagen Voor eeuwig kroon. Grooten prijskamp voor liedjes! uit St. Nikolaas. VOORWAARDEN 1° De liedjes moeten viachtvrij gezonden worden: Poste restante, St. Niko laas met de letters D. W. M. H. 2° Om tot eenen prijs recht te hebben, moet de medekamper zijnen echten naam doen kennen. 3° 't Is niot genoeg van liedjes op te zenden, maar bij elk 'i--.i moet het muziek bij zijn, en dan nog mu/.iek dat er op gaat. Zonder muziek lelt la-t niet. 4° Iedereen kan aan dezen prijskamp deel nemen men behoeft geenen toondichter te zijn. PRIJZEN Iste prijs Belgische Illustratie, gebonden, 1872-73voor 't komikste lied. 2de prijs Boek der Zeven II. Sakramenten voor "t 2de kommikste lied. Iste prijs Leven en mirakelen van den H. Aloysius voor 't sei ieuste lied; 2de prijs: Heerlijke en vrolijke daden van keizer Kar el, voor het tweede serieuste lied Opgepast oude liedekens tellen niet; 't moeten ongekende en versche zijn. - De prijskamp zal gesloten zijnjuistop Nieuwjaaravond, 't is te zeggen den 31 december 1875. Oplossing van 't Raadsel van over 14 dagen Zondagrust. Gevonden door d'heeren Verkest, Oostende, Th. Corryen en hare zuster Francisca, St-Antelinckx, Fr. Eeckhaut, koster te Maria-Leerne, F. Rooms, Kemseke, Reyscliot, voerder, Moorsledo, A, Keghels, St Nikolaas, Th. Gelie, Desteldonck, A. Geer's, Nederliasselt. een lezer van Sint-Pauwels, E Lisa- toon, Temsche, Ed. Van Acker, Eecloo, H. Bultynck, Adegem, A. Declercq, St-Pauwels, E. De Rondt, Laken, Isabella Van Loock, id. Fr. De K. Aalst. Die des Zondags rust, Hem eerlijk verlust. Hoort Mis, Vespers, Lof, krijgt geluk in huis, op stal en hof. Zorg dat uw hart zij rein en vroom Opdat Gods zonnk zonder schroom, Er in opgaan kan iederen dag, En er uust en vreé in strooien mag Dan zult gij niet. als soms te voren, d'Ueil'ge zondagsrust nog slooreu. Ei. D.Beveren. Ja ja, van die Zondagschenders, Men mag het melden, want "t is niet zelden. Die t Zondags werken, loopen 's maaudags verken. L. J. Ots. Ronsse. fe Islington werd onder presidentschap van den heer Lusk, parle mentslid, een spelwedstrijd genoudon, waarbij een zeer talrijk publiek tegenwoordig was. 32 hoeren en 18 dames dongen naar de prijzen. Tot graot vermaak der aanwezigen werden vele dagelijkschc gebezigde woorden niet goed gespeld. In twee uren tijds waren er zooveel fouten gemaakt, dat slechts zes personen, 3 heeren en 3 dames, voor den ver deren strijd overblevon. I)o heer Jenson behaalde den eersten, miss Locke den tweeden prijs. Het blijkt dus, dat men iemand, niet al te hard mag vallen, als hij een Eimelsch woord eens verkeerd spelt. Do meeste Britten weten er geen raaa op, in deze hun verplichting nu te komen. Hebt rospect voor uw kapitein riep deze tot zijne manschappen- Zells als ge van mij droomt, moet g'uw slaapmuts afnemen Eea onmeêdQogende schuldeisscher, vernemepdo dat zijn schuldenaar op sterven lag, hop er naartoe om betaald te worden De arme man smeekte met zwakke stem Laat mij ten minste in vrede sterven Parbleuriep de andere, gij zult niet sterven, of eerst moet ik betaald zijn. Er worden nu le Londen papieren sarges gemaakt en Professor Tyndall hoeft een signaal-trompet uitgevonden, waarvan de luchtdruk zoo sterk moet zijn, dat hij hut hoofd van no mensch van den romp zou scheiden, wanneer men zich te dicht voorde opening hield. De klank van dit instrument /.al, bij mist en storm, zes mijlen ver te hooreu zijn: Zalig zijn zij, die geloovea zonder gezien te hebben. De President eener Rechtbank zeide tot een getuige dat hij bij eed moest zweren voor hij eene verklaring kon alleggen, tuaar de man antwoordde: Dat doe ik metik zal liegen voor tien, maar ik zwoer er niet op. Iemand die de koude, magere band van een beurzensnijder in den warmen zak van zijne dikke winleijas verrastte, zeide- Wat hebt gij in mijn zak te zoeken, kerel?Pardon, Mijnheer, antwoordde do man, 't is vaudaa" zoo koud, dat ik eerst mijn hand eens wi.de warmen, eer ik aau 't werk ga. In Amerika gaat 't woord des Bijbels: Gij zult niot scheiden, wat God ver- eemgd heefi, letterlijk worden toegepast: Arthur Davis en zijne vrouw zullen den 8 December le New-York te gelijk worden opgehangen. AALST DENDERMONDE. ZELE NINOVE LOKEREN St-NfCOLAAS Rousselare MA SIK TP11IJZEN. 27-50 •27.50 22,50 23,00 23,50 20.50 25,50 Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eiji 24.75 00,00 00,00 00,1)0 00,00 00.00 0000 20-00 19,00 15,25 20.00 15,50 15.25 19.00 25-00 24— 10,50 24.00 10,00 23.00 23.50 08-50 09.59 00 50 03.50 00,00 00,25 07.50 37-10 03,15 03,18 01,60 00,00 03,40 3.85 18-30 03.27 03.0o 03.50 00,00 02,25 3 70 05-06 55a65 00,00 AALST, DiiuKBF.au van P. Daens.

De Werkman | 1875 | | pagina 4