ft- l-'SUJK: In M hurt-el of Slel de post of le IihIs %'ooraf I Al wat voor DE WEAKiflAN bestemd is, moet vrachtvrij Ifuilenlandsch NIEUWS. Te Rome is de Tiber overgestroomd: eenige bruggen staan onder water. Te Monaco heeft de zoon van een rijk fransch bankier zijn eigen kapot gemaakt,na 120,000 fr. op de speelbank verloren te hebben. De toekomende van Bismarck's dochter is overleden van den tijphus. In 't Noorden van Spanje is een generaal doodgevrozen; zoo afschuwelijk koud is 't er;en in Ame rika is op de Hudson-rivier een stoomboot tegen eene ijsmassa gestooten, waarbij elf personen omkwamen.Uit Spanje wordt geschreven dat men twee groote legerkorpsen vormt tegen de Carlisten, onder 't opperbevel van Alfonso. De Carlisten gaan voort met Sebastiani te beschieten. Kunnen ze dezen schok over leven, dan komen hun zaken briljanter dan ooit. Ge moogt voort vertellen dat ik dat gezegu heb. Een hunner vliegende kolounes heeft Castrobarto ingenomen en 1200 stuks vee meegevoerd, na de fortificaties van dit stadje vernield le hebben. Gedurende de maand november, zegt de Pull Mall Gazette, hebben er in Engeland negen-en-twintig spoorwegrampen plaats gehad. Dit verwondert ons niet, wanneer men in aanmerking neemt dal de kondukteurs en treinwachters dikwijls gedurende 17 uren achtereen werkzaam zijn. Vier personen hebben in die ïampen het leven verloren, 10 werden erg gewond, 114 werden lichtgekwetst en 146 bekwamen kneuzingen. Frankrijk is nabij gansch met sneeuw overdekt. Te Lyon, Marseille, Montpellier, Béziers, Narbonnc, Toulouse, Aigen, enz., vriest het alle nachten. De lucht is gestadig overtrokken de wind waait uit het noorden, en niets laat voorzien dat de koude spoedig zal verminderen. Dit weder is gunstig voor den grond maar voor de arme lieden is het al te guur. Stroussberg zal waarschijnlijk naar Siberië worden geban nen. Drie misdrijven worden hem ten laste gelegd cmkooping, kwaadwillige en valsche misleiding. In den kerker te Moskou wacht hij het vonnis van de jurij. Nair het zeggen van de Hour van Londen, heeft het Rus sisch Senaat aan de vrouwen het recht toegestaan, de bediening I van advokaat le mogen uitoefenen, na de voorgeschreven examens te hebben afgelegd. I De Pester-bladen deelen een vreeselijk ongeluk mede, dat Zondag vóór acht dagen te Ganth in Oostenrijk,"heeft plaats ge had. De tienjarige zoon vau een landbouwer aldaar, reed naar het 'l» InkeLs worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. veld en bond on voorzicht igerwijs zijn voet aan den halster vanhet paard vast. Onderweg werd het paard schuw, wierp den onge- ukkigen knaap at en sleepte hem over slooten en hekken. Het lichaam van den knaap werd aan stukken gescheurd en toen on den laten avond het paard op de hofstede teruggekeerde, bin» nog slechts een voet van den knaap aan den halster. De moeder van den knaap is door den schrik doodelijk ziek. De Vesuvus-berg schijnt te willen vuur spuwen. Vuur op sneeuw. Van den vermaarden brigand van Sicilië di Pasquali is 't lijk gevonden met 4 scheuten in den rug en 13 ponjaardste ken. Sedert 7 jaren was di Pasquali den schrik der omstreek. Alle Franschmans zijn slim geboren, excepté den dezen, zekere Vincent Pomprerie die, zijn vrouw gestorven zijnde, het overschot harer kostelijke medecijnen uitdronk, en eenige dagen nadien overleed. De dochter van Rotschild is getrouwd, met haren neefze brengen samen in de menage 125 millioentjes. In Engeland nabij Belfast, is eene woning afgebrand, in afwezigheid der moeder. Hare vier kinderen, die zij'te huis op gesloten had, zijn in de vlammen omgekomen. De Koningin van Holland gaat reeds uit. Proficiat 't menschmag er zijn! z'ls goed voor den armen en voor hare domestieken Te Frankfort werd dezer dagen zekere Peter Justes veroor deeld tot vier weken gevangenis, omdat hij zich op ongeoorloofde wijze had in hel bezit gesteld van een kanarievogeltje. Ach. zuchtte hij toen hij zijn vonnis vernam het is veel, maar de vogel slaat zoo schoon Nu moet hij zelf in de kooi. Uit Constantinopel meldt men een grooten zegepraal der Turken op de volkeren van Herzegowina; deze blijven vast beslo ten van het Turksche juk niet meer te verdragen, en de wreede bloedvergieting gaat dus voort; Oostenrijk zou er met zijne le gers willen lusschen komen, om Herzegowina in te palmen; maar Rusland koestert dezelfde gedachten. Twee honden aan éen been geraken landgemeen; als daar nu geen oorlog van komtin En geland peist men dat Frankrijk met Rusiarid'zou doen. ASSISENHOF VAN PUV-DE DOME. -Eene vrouw vermoord door haren man, haren schoonvader en hare schoonmoeder. Het ware moeilijk zich eene droeviger goschiedenis in te beel den dan die van Maria Grenet. Na, zonder klagen, duizend folte ringen verdragen te lubben, welke haar weiden aangedaan door een ontaarden echtgenoot, werd zij door hem vermoord bij mid-

De Werkman | 1875 | | pagina 1