iiiiii y»§mimwi 55 ffü Zelden wordt rijk, die 't kleine niet acht. del van eenc bijl, en stierf zonder haren beul een enkel verwijt toe te storen. Al wat zij gedaan bad om zich zooveel haat op den hals te halen, was, dat zij mishaagde aan haren schoonvader en hare schoonmoeder. Drie beschuldigden verschenen verledcne week voor het assi senhof van Kiom, te weten Michel Piètre, Jan Piè-lre, vader van den eerstgenoemde en Marie Ramillin, zijne moeder. Michel Piètre heeft een zachtzinnig voorkomen en schijnt nauwelijks 16 jaren oud. Zijn vader integendeel heeft een aanstootelijk gezicht en de moeder gelijkt eene tiegerin. Voor de rechtbank doei zij niets dan iedereen beschuldigen en uitschelden. Weinig tijd na het huwelijk van Michel Piètre, dat in October 1872 plaats had, vatte Jean Piètre,zijn vader, om zekere redenen, welke wij niet kunnen melden, een onverzoenbaren haat op tegen Maria Grenet. Hij deed haar alle sooten van beroovingen en kwel lingen onderstaan, en de arme vrouw vergenoegde zich met te zeggen Wij zouden overeenkomen indien ik in zijne voorstel len vvilen toestemmen doch ik wil mijne ziel niet verderven. Dij hare schoonmoeder vond Marie Grenet in plaats van troost en bescherming niets anders dan afkeer en vijandschap. Deze afschuwelijke vrouw was het werktuig van haren man, om de arme Marie Grenet al de folteringen te doen oudergaan, welke eindelijk mei eeneu moord geëindigd zijn. Jean Piètre en zijne vrouw zochten eene verontschuldiging voor hun gedrag in de beschuldiging, welke zij hun slachtoffer ten laste legden, dal zij niet wilde werken. Getuigen verklaren integendeel dat zij alleen meer werkte dan de drie overige leden van het huisgezin te zamen. Na gepoogd te hebben Marie Grenet uil te hongeren, besloten vader en zoon eindelijk haar te dooden. Een der laatste dagen van Augustus, des avonds rond 4 1/2 ure, nam Michel Piètre de bijl van zijnen vader en zoo gauw het nacht werd, bediende hij zich van dat wapen om zijne vrouw te slaan. Een gebuur, die reeds te bed was, werd door de kreten van het slachtoffer ont- ontvvaakt. Een oogenblik nadien hoorde hij Michel Piètre heen en weer gaan en de angstkreten van Marie Grenet zich vernieuwen. Eindelijk op al dat gerucht volgde het dof geplons van een lichaam, dat in den waterput viel. 's Anderendaags vond men in den put het lijk van Marie Grenet. Michel Piètre is veroordeeld lot de doodstrafzijn vader en zijne moeder beide tot levensdurenden dwangarbeid. De onge lukkige Marie Grenet I Eat eene nog zeer jong kind na. Arm schep sel, wiens moeder is vermoord, wiens vader op het schavot zal sterven, en wiens grootouders hun leven in het tuchthuis zullen eindigen Levend Verbrand. In eenen brand die het huis Vimord, me de la Valelte te Annonay, heeft in asch gelegd, hebben twee per sonen het leven verloren Eene vrouw werd onder de puinen van het instortende dak begraven een kind dat door zijnen vader, in een deken gewonden, door het venster geworpen werd, gleed uit zijn omhulsel eu toen men het opnam was het slechts nog een lijk. De vader liet zich alsdan bij middel eener koord naar beneden glijden de koord vatte vuur en brak, zoodat de man van de derde verdieping naar beneden stortte en zich het been brak. Twee Duitsche kindermeiden, ik weet dit uit den mond van 'nen Duitschcr, ge ziet wel dat ik mijnen zegger durf noe men, 'k ben niet gelijk velen die altijd afkomen dat is daar en ginder vertelden die dikwijls de wreedste lasteringen legen hunne gebureu uilstrooien, die haat en nija verwekken en hun consciencie besmeuren 'k vraag aan mijn zeiven hoe dat die mensehen hun rekening maken eu hoe zij hun kwaad zullen her stellen, dal weet Ons Heer maar ik niet, want die kommeerderij gaat voort gelijk den telegraf, van dorp tot dorp, van stad tot stad let op uw tong, menschen en ge zult in peis en in liefde leven, twee Duitsche kindermeisseus dus,waren met hun kin deren in d'omstreken der stad een wandelingske gaan doen; de kleintjes in rijtuigjes, verstaat mij eens wel in plaats van die gastjes er uit te nemen om versche locht te scheppen, gingen de meissens aan 't plauteren, gelijk de Duitschers zeggen, of aan 't kommeeren en wandelen met andere gezellinnen, 't veld in. Donderwetter peisde'uen hovenier, die daar aan 't werken was: ich zal einen verlegen macheu/En wat doet hij Hij verwisselt de kinderen... De meissen nu hebben geplauterd, geklapt tot het laatste minuutje komen met zeven haasten geloopen om hunne kioderkes naar huis te voeren. Hoe is 't Melanie De kinderkes hebben goêi locht geschept. O zeker, madam, 't was een hemelsch weêr. En de mama gaat naar 't wagentje, neea.t haar Thereseken er uit... en valt bijna in onmacht O, mijn kind mijn kind dat is mijn kind nietwee wee wat hebt gij ge daan? Maar, madam, 'k en ben er niet afgeweest. Och, mijn kind 1 mijn kind waar is 't toe loopt Casimir, toe aanstonds zien waar ons kind gebleven is. Maar, madam Ge ziel wel dat het een ander Kind is, riep de mama schreiende als een Malle- i lena... Hetzelfde tooueel had in 'tander huis plaats mi als dit lang genoeg geduurd had, kwam de Hovenier en deed de zaak uiteen en de twee meissens kregen een felle botering en bijna hun veertien dagen.... Wat zegde'daarvan Er is te bergé 'nen brouwer failliet, die meer dan 2,000,060 l'r: schuld laat. Godlof! de kanten en bloemekes beginnen beter tc trekke». Als rusie in 't binnenland nu alles niet komt verbrodden Aalst zal nog vermaard worden voor zijne koi.ijncnrokkers; dander week werd hier een schoon wild konijntje gedood, en op den zolder gelegd, oin wat uit te vriezen;toen de meid het ecni°o uren nadien ging halen, sprong het dood beestje uit 't hooi en liep de trappen af, recht naar de Veemarkt De II Vader heeft toegestaan aan verscheidene bisschoppen van verafgclegenc landen, dat hel Jubilé van 'tH. Jaar zou mogen gewonnen worden tol op Palmzondag van hot toekomende jaar. Hij heeft verklaard dezelve vergunning te willen toestaan aan alle andere bisschoppen, op voorwaarde dat zij er de vraag van zullen doen aan de Heilige Congregatie der Penitencerie. Dit zal in België hel geval zijn voof de bisdommen van Genten Doornijk. Builen de Brugsche poort tc Gent, bij den zadelmaker M. Louel-de-Mtiynck, kreeg de leerjongen J. D, rusie met den leer jongen H. T., naar 't schijnt, over eenen appel. Woedend greep de leerjongen D. een zadelmakcrsmes en wierp het zijnen makker in den huik. De ongelukkige is aan de gevolgen zijner wreede wonde overleden. Te Ledeberg liepen maandag twee jongens op 't ijs; ze vielen er door; een is verdronken. Op het grond gebied van Destelbergcn is maandag nacht een wreede moord gepleegdrond 7 ure 's morgends vond men in eenen gracht het lijk van den genaamden Pieter De Vr. Zaïurdag nacht werd te Antwerpen een werkman in 't gast huis gebracht, het aangezicht doorwond en vol bloed. Wat was er gebeurd Hij was zeer laat thuis gekomen in dc Rochusstraat, waar hij woont zijn vrouw speelde op, omdat hij dronken was, hij risposteerde, de tong sloeg niet fel genoeg naar elks zin de man greep den koterhaak, de vrouw wapende zich met een bier glas en sloeg dit in 't hoofd van haren echtgenoot, wien zij eeu wige trouw en liefde had beloofd. In November zijn er tc Biussel 552 geboorten geweest. 414 overlijdens, 40 huwelijken en 2 echtscheidingen dal is't droef ste Wij vernemen, dal de genaamde A. Toch, 22 jaren, ge boortig van Lauwe, soldaat hij het 2' gidsenregiment in bezetting te Geut, woensdag avond in den peerdenstal der kazerne, door een peerdis doodgeslagen. Zijn lijk is naar het burgerlijk gast huis gedragen en dezen morgend ter aarde besteld. Er gaan in Ardenen groote klopjachten ingericht worden tegen de wolven die met honderden rond de woningen komen en door hun vrecselijk gehuil de menschen den dood aandoen. Rond Charleroi is zooveel sneeuw gevallen dat de convois van 5 ure 's morgens maar ten 11 ure toekwamen. Zondag waren wij in een herberg en er hing daar een groot plakschrif uit Brussel, waarop o. a. stond 9U klas ame lioration de- la classe ouvrière verbetering der werkende klas. Zie, zeide ons een verstandige Vriend, om dit doel te hereiken is éen voornaam middel: de goede onderhouding van 't vierde gebod Eert Vader eu Moeder de heer Pastoor van Kerkxken, een man van rijke ondervinding en groot verstand, zegt dat ge durig. Als de kinders hunne ouders eerbiedigen en bijstaan, zal d'armoede haren grooten krak krijgen. Verleden zondag namiddag is er te St-Truiden in zonder linge omstandigheden eene misdaad ontdekt, die anders misschien nooit aau het licht zou gekomen zijn. Drie of vier vrienden dezer stad waren op de konijnenjacht op openbare wegen. Zij bevonden zich iu de Holst.iaat, leidende van de Hasselschepoort naar den Tongerschensteenweg, en vonden er eene konijnenpijp, waarin zij, vol hoop op goeden uitslag, hun fret lieten snuffelen. Er kwa men geene konijnen, zoo min als het fret meer te voorschijn en- de jagers besloten te zien wat er in de pijp gebeurde; zij maakten de opening grooter en bemerkten weldra dat hun snuffelaarken aan het lijkje van een pasgeboren kind van het vrouwelijk ge slacht knaagde, dat, in eenen doek gewikkeld, aldaar was bedol ven. De verbaasde vrienden haastten zich er dadelijk het gerecht van te verwittigen, dat 's anderendaags een onderzoek op de plaats van het misdrijf heeft begonnen. Naar het schijnt zou het wichtje er reeds ecnige weken begraven liggen.

De Werkman | 1875 | | pagina 2