De nacht is verdacht. piep ile zieke als verrukt uit, otiHeilige Vader, dit is juist het geen ik sedert langen tijd begeerde Uwen zegen is zoo inachiig Ja maar, ziet, hernam de II. Vader, ik en heb de gave van mirakelen niet, zulde Zekerlijk, de zegon van Christus Vikariskan nog al veel, als .men hem met levendig geloof en eerbiedt ontfangt. Zie, Heilige Vader, erbogon de zieko non met moed, zie, ik ben genoodzaakt mijnen klooslcrrinr, aan mijne linke hand te dragen, het doet mij zulk een spijt Doe lieiu nu eens aan uwe rechter hand. Kom 'k zal u hel pen.... en de II. Vader, lijk of het de eenvoudigste zaak van de wereld was, stak haar zonder aarzolen den ring op den vinger der recuto hand. O Heilige Vader, ik moet mijn kruis altijd met mijne linker hand maken want ik kan mijn ander niet verroeren. Maak eens uw kruis Met do linker haud Neen, neen, dat is leelijk... zoo moet ge dat doenen de Heilige Vader, hare hand neinendo maakte haar een kruis met have rechte hand. Do brave non kon hare oogen niet geloovcn zij hield niet op kruisen te maken.... Iedereen stond verbaasd, verrukt. De H. Vader alleen, scheen daar de minste ver wonderd van. Het duurde niet lang of men zag aan den zieken arm, hoegenaamd geen teeken van lamheid, verstroptheid, of droogheid niet meer; en thans is dio Religieuze volkomen genezen, -- Schoon hé! wonderbaar! Men zegge nu nog dat Pius' zegen geen wonderen doet En het deze is hetecrsto niet. Telkens dan, dat gij l'ius' zogen ontvangt, Vriend-lief, levendig uw geloof, en loofden Heere. Ik heb dit troos- telijk feit verhaald, gelijk ik het hier van een en geloofwaardigen per soon (Pater de Melis) hóoren vertellen h»b. (leen wonder indien na eo- nigc dn gen dees verhaal in de fransche gazetten voorkomt. In Amerika vechten de witte tegen do zwarte; De Keizer van Pruisen hoeft een valling er is to Vieze zondag 'ne zatterik van Gijsegëm vervrozen gevonden, niet ver van M. Staes in een Viaamsch dorp is een weef vervrozen do Prins van Vallis ziet veel al' op zijn reis in Indic hij is nabij den tijplms geweest en nu bijna op- geöeten door wilde olifanten achtor welke hij op jacht was. Als do Engelsche gazetten liegen,, dan lieg ik ook. Eon domme stomme Kinkel hoeft te Deventer gewed van 2 flesschon en half genever uit to drinken na do tweede ilosch viel 't schepsel in onmacht on werd naar 't gasthuis gedragen, 's Anderdaags stierf de prij.In Duitschland worden zooveel Kerstmisgeschenken verzonden dat er van nu af 000 soldaten besteld zijn om de postbeambten te helpen. Uit Utrecht is deze week weèr voor 1580 guldens groensel naar Duitschland gezonden. Men rekent dat er te Lovden door den vorst voor eene som van .2000 guldens groensel vervrozen is. 't Volk overdrijft goenie. Overal ging de roep Zondag -van een groot ongeluk op dou ijzeronweg to Laken, 21 doouen welnu, 't was eon marchandise-trein die ontriggeld is. Deze week is te Evèrgam eene steekkar aangeboden die tc Gent gesto len was op de Lievekaai. GódardTs met zijnen ballon F duivers, en al de personon die er op waren, verongeluktZijn been is quasi gebroken.... Hooge klemmcrs en diepe zwemmers sterven zelden op hun bed. l)o Deulsclilnnd, een zeeschip, is vergaanonder do slachtoffers •telt men al de Zusters van't Franciskanersorde die te Salz kotten uit hun klooster waren gejaagd on nu naar Amerika trokken. Er zijn to Parijs verschelde personen veroordeeld voorliet uithan- gen en vei-koopen van zedelqozo prenten die korels hebben gekregen van óen jaar tot zes maand gevang en boot op zijn navenant. Een droevig ongeval heeft te Roubai.v plaats gehad. Een lijkstoet begaf zich naar do kerk van St. Sepulero, toen oen rijtuig voorbij kwam en de dragers der lijkbaar dwong, zich haastig te mijden. Ongelukkig deed een hunner een verkeerden stap, zoodat de doodkist ten grondó vallende, opensprong en het lijk in den sneeuw rolde. Men oordeoio overdo ontroering der familie en van al de aanwezigen. Een timmerman uit de buurt, geholpen door zijne werklieden, heeft spoedig het lijk terug in de kist geplaatst en deze laatste gesloten. Spanje. De Carlisleii zijn nu 52,000 man sterk cn hebben 105 kanons. Te Parijs zijn er nu verwarmde omnibussen en le Glau- - clinn, Duitschland, is 'nen bakker verongelukt. Hij goot petrool in eene brandende lamp cn sliert', ten gevolge zijner wonden.... Een les voor al de bakkers. De FranschmanS'zitten op hunnen zak niet. Bewijs: De in schrijving voor de kerk van 't H. Hart, le Parijs, beloopt reeds tct 2.577,778 fianken. lx ce Steenkoolmijn. Nooit gaat in Engeland de maand December voorbij zonder dat eenige verschrikkelijke gazontplof- jfingen in steenkoolmijnen plaats hebben, welke aan honderden het leven kosten. Te Barnsley en Cardiff hebben maandag te ge lijkertijd twee uitberslingen, verschrikkelijke verwoestingen aangericht, waardoor te Barnsley 120 en tc Cardiff 12 mijnwer kers het leven verloren. Hel is altijd dezelfde geschiedenis. Bij een drukkende atmos feer, als in December nevel en mist dikwijls vergezelt, schijnt de gaz der mijnen door do ventilatiebuizen minder gemakkelijk te ontsnappen er heelt eene ophooping van gaz plaats in sommige gedeelten der mijn, en wanneer de mijnwerkers daar komen, blijft de losbersting zelden achter. Een der mijnwerkers heeft zijne veiligheidslamp vergeten, en werkt met een nachtlicht; of wel een mijnwerker waagt zijn le ven en dal van at zijne makkers, door eene. pijp aan te steken, of wel een schot wordt afgevuurd, of een kleine poeiermijn omsto ken, zonder dat men den toestand der atmosfeer heeft onderzocht. Boven den grond hoort men een dof rommelend geluid; vrou wen en kinderen loopen naar den mond der mijn, waaruit ze een weinig rook zien opstijgen* en dan verkeereft alle VIouwen en kinderen van het mijnwerkerskorps, vele uren lang, in de pijn lijkste onzekerheid of een enkele der drie of vierhonderd man t die des morgeuds neerdaalden, weèr levend omhoog gehescbeu zal worden. Met den groo.sten moed en doodsverachting bieden zich steeds ingenieurs, doktors en mijnwerkers aan om ter redding néér te dalen,'en deze heldendaad kost schier altijd aan enkelen het leven, liet eerste werk dezer helden, wier bewonderonsweerdigen moed iedereen moet treffen, is altijd om met extincteurs den brand le blusschen, die door de ontploffing veelal in enkele steenkoollagen is ontstaan. Dan begint het pijnlijk en gevaarlijk werk van het zooken der lijkenmen graaft en klieft met bijl en houweel om zoo mogelijk lien, die nog niet dood zijn, bijtijds te redden. In de lange mijngangen valt men nu en dan over eenig lichaams deel, een voel, ot arm of hoofd, dat van het verminkte lichaam is afgescheurd door de uitbersting; en dan vindt men de eerste lijken, die meestal, gelijk ook wéér in deze gevallen, geheel on herkenbaar zijn. De armj vrouwen en kinderen, die aan den mond der mijn wachten, moeten de hartverscheurende taak ver vullen, de overblijfselen, die omhoog worden gebracht, na le gaan, om le zien of ze aan kledingstukken of kleur van haar kunnen bespeuren, van wién het treurig overschot is dat daar voor hen ligt. De steenkool, die in déze koude dagen ons verwarmt, die ons de gaz levert, dut ons licht geeft, die de stoom daarstclt, welke onze werktuigen, 'spoortreinen en sloombooten voortdrijft, wordt verkregen door liet gevaarlijk werk der mannen, wier plotselinge dood ons nu weêr komt ontzetten. De Times heeft opnieuw een hoofdartikel, om erop aan te dringen, dat men betere maatrege len ueme tot bescherming.der mijnwerkers; doch wij vreezen dat al deze artikels niets helpen zullen. Niet de regeering, maar de mijnwerkers zeiven moeten de zaak ter harte nemen. Zij houden soms maanden lang eene werksta king vol om eenig meerder loon te bekomen, doch nooit begon nen zij eene werkstaking, ten einde, wanneer eene mijn verkeerd is ingericht, de eigenaars te dwingen de noodige maatregels te nemen. Vertrouwdheid met het gevaar maakt hen onvoorzichtig en hieraan kan de regeeriug niets doen. Ook nu weêr werden in dé zakken van vele der gedoóde mijnwerkers lucilers gevonden en tabakspijpen, en wanneer men er aan denkt, dat het poeier veel minder gevaarlijk is om op een vat zittende te rooken, aan in een steenkoolmijn, moet men erkennen, dat lieden, roekeloos geuoeg dit tocii ieder keer te doen, door geen regeerjng te beschermep zijn. Een koopman in lompen te Marseille heeft, zonder het te willen, aan erfgenamen, welke er niet op rekenden, een aan zienlijk vermogen nagelaten. De man voelde zijn einde naderen en ontbood een notaris. Deze was uit een ander wordt In zijn plaats gehaald en komt, zoo spoedig mogelijk, met de getuigen. De stervende begint zijn uitersten wil le dicteeren, maar voor hij zijn erfgenaam nog genoemd heeft, overvalt htm een hoestbui en hij heeft geen kracht meer iets te zeggen. Hij stierf. De erfgenamen, arme ïnenscheiruit deu omtrek, verschijnen nu eu vinden een for Ui in van 300,000 francs aan papier. Ma; r terwijl men het huisraad naziet, wordt in een kastje nog een does gevonden met 15.000 francs, en bij liet lellen der beddelakens, wordt uil een er van nog negentig duizend trabes aan papier ge schud. Men weet niet, of er nog. niet meerzal worden gevonden. T.e Bensberg zette eenigen tijd geleden zich een kleer.i.a- ker als ails, oogendoctor, heelmeester en verloskundige neer onder den naam van med. dr. Kulmann. Ilij was zeer gelukkig in zijn praktijk en werd zelf te Keulen geroepen om zieken te ge nezen. Hij dokterde er op los, onverschillig of de patiënten aan inwendige of uitwendige ziekten leden, en schreef zijn recepten, waarin rhubarber de hoofdrol vervulde. Deze recepten zijn dé oorzaak van zijn ongeluk geweest. De beroemde medicus was slecht in de spelling thuis en de apotheker die dit bemerkte, bevond na eenig onderzoek, dat dr. Kulmann een echte snijder was en eigenlijk Johann Heinrich Schneider heette. Om verschei den misdrijven werd hij tot 4 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Volgens een hier ontvangen telegram van Raouaf-bassa hebben de Turken, in de omstreken van Piva, vrij belangrijke voordeelen behaald op de 5000 man sterke insurgenten die in wanorde vluchtten met achterlating van vele gesneuvelden. In Duitschland is ook eene wreede ramp geweest op den stoomboot Simon. De stoomketel is er gesprongen, er zijn 74 dooden en 35 gekwetsten.

De Werkman | 1875 | | pagina 2