MA SIK TP RIJZEN. Wie 't kostelijk maakt, op strooi geraakt Yincentius ;i Paula,te Marseillen 't gevang bezoekende, zag daar een veroordeelde in de grootste wanhoop. Hij trachtte hem te troosten, maar. vruchteloos dan verhief Vincentius zich tot den hcogsten trap der zelfsopoffering, en stelde zich gevangen in de plaats van dien ongelukkige. Is 't wonder dat zulke Man ter vcroering der Christenen wordt gesteld Dooreene ontplofling der Engelsche koolmijn Swaithe, heb ben 120 personen het leven verloren Men doet een onderzoek, doch 't schijnt bijna zeker dat de ramp veroorzaakt is door een onvoorzichtige werkman, die in den put een geweer ging at'schie- rcn. Een schip vergaan 50 personen dood De volgende bijzonderheden worden door de Engelsche bladen nog medegedeeld omtrent het verongelukken van het stoomschip Deulschland De Deutschland verliet Zaterdags Bremen, met bestemming naar New-York. Het schijnt dat zij Zondag-avond, bij een gewel digen sneeuwstorm, stootte tegen een zandbank in de Noordzee nabij de Engelsche kust, de zoogenaamde Kentish Knock. Men trachtte vergeefs haar at te krijgen en de zeëen sloegen over haar heen, zoodat zij veel van haar tuig verloor. In den ochtend, toen hel schip op het punt stond in stukken te breken, wilde de kapi tein Brinckenstein de booten neêrlaten. De eerste boot, waarin zich de bootsman Beek en twee zeelieden bevonden dezelfde uie later in zoo jammerlijken toestand opgcvischt zijn )werd los gelaten en dreef weg de andere booten werden van het dek geslagen en verbrijzeld, zoodat de schipbreukelingen verder weerloos hun lot moesten afwachten. Nadat Beek Dinsdag-och tend gevonden was en het gebeurde had bekend gemaakt, spoed de zich de sleepboot Liverpool naar de plaats des onheils. Zij vond de Deutschland onderwater; mannen, vrouwen en kinderen klemden zich nog aan het want vast vele anderen waren reeds van koude gestorven of in de hutten verdronken. Een aantal werden door den dood in hunnen slaap verrast. De Liverpool nam dadelijk de nog levende passagiers en bemanning aan boord, in het geheel een 150 zielen. Deze schipbreukelingen werden te Harwich aangebracht. Men rekent dat er een 50 personen van de 210 die aan boord waren bij deze ramp het leven hebben verloren. Van de 210 behoorden er circa 100 lot de bemanningjde overige waren grootendeels voor schip-passagiers. Boven het bed van elkën persoon hing eene reddingsboei. En van die soort van toestellen waren er meer dan 1000 aan boord. Het getal booten, waarovi ie stoomboot beschikte was 8, dus meer dan genoeg om al de reizigers en de beele bemanning te herbergen,, Ongelukkig liet tijd noch omstandigheden het toe, daarvan met vrucht gebruik te maken. De Deutschland behoorde aan de Nordduitsche Lloijd. Zij ligt thans gezonken in 4t/2 vadem water. Onder de slachtoffers dezer zeeramp behooren al de zusters van de Franciskanerorde die to Salzkotten uit haar klooster verjaagd waren. De geestelijke zusters waren met de stoomboot vertrokken, om een nieuw vaderland te zoeken in Amerika. De algemeene Postmeester van Duitschland heeft aan al de ambtenaren der posterijetfceene circulair gezonden, om hen tot eene beleefde behandeling van 't publiek te vermanenzij mogen 't volk niet laten wachten en beleefd alle uitleggingen geven. Er is een Belgisch matroos op zee, die onverwachts eene groote fortuin komt te A'ven. Men heeft langs alle kanten berichten gezonden die matroos weet nog niet dat hij schatrijk is. Kbrkelijk nieuws. T'Akkergem is Pastor benoemd do E. H. Naudts, onderpastor van St. Jan Baptiste. In den nacht tussclien zondag en maandag heeft er tot Yolzeko een gevecht plaats gehad, waarbij twee der vechters sterk gewond zijn door mossteken. Het parket van Oudenaarde is ter plaats geweest en heeft oen proces opgemaakt. Er is t'Antwerpen een reizende muzikant tot 8 dagen kot veroordeeld om 1800 fr. gestolen te hebben, van iemand waar hij, uit compassie, logist had gekregen. Woensdag avond, rond 7 ure, is t'Aalst, aan de Zeeborghrinr, oen man die op eene kar, van Assche kwam, in den Dender gerold. Door de duisternis stootte de kar nevens do brug togen d'ijzers en de man schokte van zijne kar 't water in. Donderdag morgend zocht men naar zijn lijk Donderdag noen. Die vent heette Tistje Van Cauter, hij zat op de k r niet; maar ging cr neven; de personen op de kar hoorden iets vallen en moenden dat het zakken waren, 't Lijk is nog niet gevonden. HOP. Overal is de handel flauw en blijven de prijzen aan 50 tot 53. In Duitschland scheen, in begin der week, wat meer leven in den handel te komen. Spanje. Te San Sebastiani ziin 3000 soldaten ontscheept. Van zijnen kant heeft don Carlos verschelde nieuwe generaals bij zijn leger benoemd. 1 Turkije. Voor April is eene lichting van 100,000 man bevolen om den ooroer te dempen. Als die zaak maar geene nesten in Europa brengt. Er loeren er te veel op die Provinciën. Frankrijk. De Nationale Vergadering heeft do 33 Senateurs gekozen en zal nu uiteengaan, om dc Kiezers over 't lot van Frankrijk te laten beslissen. Mac-Mahon is tot nu too van zin zijn zeven jaren uit te doen. Kerstmis. 'No schrik van een volk is gepasseerd jaar het sialleken van Bethlehem, b^j de Damon van Maria, gaan bewonderen. En 't was waarlijk de moeite weerd ge zaagt daar voor u, in de kapel der kleine Congregatie door dan naam, maar dor grooto door den iever en 't getal, ge zaagt daar do gansche historie van Kersmis, 't kindeken Jesus op hooi en strooi, Maria en Josef, de zingende Engelen, do Herders, d'Herderinnekes en hunne kinderen, de kudden, het dorpken Bethlehemkortom 'non boek van 200 bladzijden kon bet u niet be ter uiteendoen, als g'het daar voor nw oogen zaagt. Dees jaar zal dit gods dienstig panorama nog vermeerderd zijn en voor iedereen, gratis, te zien, den 25 en 26 December, g'heel den dag. den 30 Dec. 's namiddags, den 1, 2, 3, 6, 9 Januari g'heel den dag en den 8 Januari's morgends alleen. AL TF. VROEG. Mevrouw.Wat wilt ge Marie? Marie (dk meid). Ik kom mevrouw een gelukkig nieuwjaar wnnschen. Mevrouw. Maar, mijn Hemel, we hebben in lang nog geen nieuwjaar. Marie (wkf.nkndk). 't Is ook nooit goedmevrouw bromt altijd op me omdat ik alles zoo op hel laatst laat aankomen, en nu is 't at weer niet goed. Ik 8ta hiar op den grond der vrijheid, riep een redenaar in een ra- dikale klnb onlangs in verrukking uit. Dat is gelogenklonk het uit zijn gehoor gij staat op een paar schoenen, dio gij nog betalen moet. Kerel, waarom slaat gij toch dien jongen zoo? Wel. om h°m een plezier to doen. Met dat pak slagen kunt gij hem toch geen plezier doen? Neen, maar wel als ik ophoud met ranseleu. Leermeester Waarom wordt het d-s winters zoo vroeg donker? Leerling Om de liehten aan te steken. Raadsel. Weest nooit mijn eerste beste vrienden. Noch als meestors noch als bedienden, 't Is een gebrek dat zeer misstaat Gelooft mij, 'k geef u goeden raad. Bij mijn tweede kunt g'het niet verdragen Ofg'overlaadt het druk met «lagen, IMijn heel nu, is eene wilde beest. Dia men zoo wel ala 'ijgars vreest. Pieter Simoen, van Zele. By den heer G. werd op zekeren nacht ingebroken. Een der dieven ging naar het bed van den knecht en zeide tot hem Ala gij u beweegt, zijt gij een lijk Dat liegt ge kerel, riep de knecht als ik me beweeg ben ik zeker dat ik' leef. Men raadde eenen Koning aan een man uit het land te bannen dia niet op- I hield hem te beschimpen en te lasteren. «Ik zal er mij wel voorwachten. sprak de vorst, want hij zou alsdan in den vreemde gaan vertellen, hoe het i hier toegaat, en dat behoeft men daar niet te weten. I Het beste middel om b\j gladheid niet op straat te tallen ia.stilletjes thuis te blijven. Een Engelschraan, slaperig na een stevig diner in een spoorweg-eonpé ge doken, gaf den tolbeambte die naar zijn paspoort vroeg, hij verg[Ssjng een menu over. Deze las: kalfskop, beerenpoolen, en zei accoord.B Masteluin. Haver. Aardappels Tarwe. AALST 27-50 23,00 20-00 DENDERMONDE. 27.00 00,00 - 19,00 ZELE 22,00 00,00 15.00 NLNOVE 26,00 00,00 19,50 LOKKREN 22, 00,00 15,09 St-NICOLAAS 26.50 00,00 15,25 Rousselare 27.25 0000 20.— Ho boter staat por halve kilo 23-CO 24,— 15,30 23.50 16.50 23.00 25. 08-25 09. 00 00 08.50 00,00 06,25 08.00 03-55 03,00 03,05 03,2» 00,00 02.25 3.50 AALST, DRUKKERIJ VAX P. D.VEXS.

De Werkman | 1875 | | pagina 4