MA UK TP RIJZEN. Als van een peerd in 't zand geslagen. Te Melaele woonde in 1805 een pompmaker, op wiens uithangbord men las: Magasin lleijzer Pre feckx. In 1859 las men te Leuze, aan het laatste huis op den weg van Doornijk naar Ath Jaek rot hier. De uitgever van eene groote gazet in Amerika annonceert nu dat hij voor tien dollars zijn blad in rouwgewaad zal steken bij den dood van een of ander persoonZoo is de glorie dor wereld. - In de Yereenigde Staten, te Nevada, wordt nu eene gazet opgesteld en uitgegeven door dogevangoncn. In 1871 bracht Califorme voor eene waarde van 88 miliioen fï. aan goud op. Neen, do kinderen weten niet hoeveel zij aan hunne ouders kosten. Daai'gelaten de smarten en angsten, die vader en moeder voor hunne jonge kindoren uitstaan, hot nachtwaken, het hoofdbreken, enz. hoeveel geld geven zij voor hunne lievelingen niet uit, van hunne geboorte af, totdat zij in staat zijn hun brood te winnen zelfs bij de geringe werk lieden klimt die schuld der kinderen tot vele duizendo franken. Hoe boos, hoo plichtig zijn dus de kinderen niet dio ondankbaar zijn jegens hunne ouders, die vador en moeder niet blijven bijstaan, zoor.AXG Ai-s het noodig is, die vader en moeder in hunnen ouden dag bespotten, beschimpen, verlaten Zulke ontaarde kinderen zijn een voorwerp van verachting bij God en bij de menschen Een arme stand, geeft rijk verstand. Een man die oprecht is, moet een koning van zijn woord zijn, als dit volgens de waarheid is. Liever breken, dan zijn woord ontbreken. i Die in 't stil vergeten loeft, Yeel gomak en vreugde heeft. Raadsels. 1. Mijn eerste en tweede ia Ialijn, 't Zy het geschrift, of druk moog' zijn En 't laatste is een lekk'ren visch. En 't hcele vrienden, is gewis Meest al een allerslechtsten vent, Die altijd Paus en Kerke schendt. Roert men mij maar eens in mijn huis. Dan. rrienden. maak ik groot gedruis Maar hen ik 't hoofd kwijt door den duur l>an dien ik u op 't etens-nur Mijn hoofd terug, en komt mijn boenen af Ie snijden, Ziet gij mij. in fabriek, of op een stoomtuig rijden Voor 't laatste, scheid nu 't hoofd, en keert mij even fel. Dan vindt gij mij voorwaar vast aan een appelsch.-l En zoo gij nog van *1 laatst hel hoofd hebt at'.esmiten, Dan dien ik zekerlijk om lengte on breed te nieten. 3. liet vijf ben ik één lieve man, Schoon ik soms duizend lellen kan Als gij my keert of om wilt stellen, Dien ik voor jonge school-gezellen. 4. Zoo 'k in uw midden eens mijn bas stem kom verheffen, Kan ik door mijn geluid uwteór gehoor-vlies treffen Maar keert gij mij eens om, dan wordt gy vast mijn buit Want komt gy eens in mij, gij raakt er niet meer uit. J. F. D. Om versche worst te maken en te laten droogen zonder dat zij garstig wordt. Men zal met weinig vleesch seffens vullen, zoodat de lucht door het aanduwen gemakkelijk uit het vleesch in het nog ongevuld deel van den dasm tei'uggodrevon wordt, zoo behoeft men dozelvo niet te stippen en dan duwt men nog dagelijks gedurende 8 of 10 dagen met eene vochtige hand het vloosch in den darm vast te»en een. Veel vet bij het vleoseh en veel lucht er tusschen laten, alsook dezelve veel stippen doen dezelve garstig worden. Men zal ze in den donker hangen. Om de honden en katten te beletten van vleesch of melk te stelen. Meng oenige greinen braakwijnsteen met melk of vleesch on geef hun dit te eten, zoo krijgen zij er eenen walg van. Voor de hondziekte. f Geef hem oen of twee greinen braakwijnsteen in wat melk en verder voor drank, wat solferbloom in zijn water, en laat hom vasten. Een zachte dood. k Heb ge 't gehoord van die arme vrouw, die op een stoep iu de Z-straat is doodgeviozen Vreeselijk. hé. «Ik hou het er voor, dat bevriezen een zeer zachte dood moet wezen. Men zet zich neer, slaapt in, en als men ontwaakt is men dood. DUBBELZINNIG. Koetsier. Mijnheer, ik kom n mijn dienst opzeggenik wil mol de maand vertrekken. Hef.r. «En waarom dal Koetsier. - Wol oh we uitrijden, hoor ik de menschen op straat telkens zeggendaar rijdt de smeerlap heen ik weet niet wio ze bedoelen, en dat hindert ma. Grooten Prijskamp voor Raadsels uit Temsche. 1° Prijs. Twee gelitog'aphieërde platen 70 centimeteis lang, 45 breed, voorstellende den ller'.og en de Hertogin van Brabant tegen woordig Koning en Koningin der Belgen 2° Prijs. Eene zaak alleen is noodzakelijk, schoon boekdeel, door P. Do Geramb, Trappist. 3° Prijs. Korte oefeningen van olken dag des jaars door P. Il.llegaer. Nog eentje voor Lisa-Toon. Hoeveel tonnen bloed zijn er vergoten, gedurende den laatsten Franscb- Duitschen oorlog? J. B. Voorwaarden. lr De oplossingen moeten franco gezonden worden aan B. R.poste reet, Ie Temsche, voor den I Februari 1876. 2' Do modftkampers behoeven hunnen echten naam te doen kennen anders zullen zij tot niet eenen prys recht hebben. 3r De oplossingen moeten in verzen zijn doch niet te lang kort en g<Jed. N B. Aan hel raadsel nr 5, is ook eenen prijs verbonden, namelijk eene aangename verrassingdoch dezen kan sleohts verdiend worden door den persoon aan wien het opgedragen is mits zich te schikken nair da hierbo- vengemeldo voorwaarwaarden. Oplossing van 't vorig RaadselKost Kot. Opgelost door Goralio Van Weymoirsch, Sinay Al). Koymeulen. Oultre; Ed. Dulaury, Beveren-Waas; A Kogels, St Nikolaas J.G. Temsche-Doern; V. L. Goeraardsbergen Th. Golie en Ivo Evaraert, Xaveriaan-Desteldonck Fr. Rooms, KemsekoJan VanMoen, St. Pauwels llolluyn, teAuwegem; Rosalia Rooms, St-Nikolaas. Steeds werken voor den Kost is pret Maar eten, drinken, slapen, 'k wed Dat znlk een man moet zijn gezet In T Kot van 't dier dat eikels vret. Ed. Dulanrv, Beveren-Waas Aan onze goede vriend, to Nazareth in diens! Wensch ik den goeden Kost, en ook oen goede winst Do neerstigheid zij hem, een gave van Gods hand Opdat hij niet en valt, door luiheid in de schand: Want een luiaard vervalt zeer lichtelijk tot stelen, Omdat hij leven moet, en 't werk hom kornt vervelen En dan moet hij met recht, tot loon van zijn werken Zijn dagen in het Kot, gaan slyten als een vei ken. Petrus Melkenbeeck, Grembergen. Raadsel uil Oultre, door Alois Keymeulm, koorknaap, ond 14 jaren. Al kom ik maar alleenlijk met den nacht, Ik wordt toch van iedereen veracht Omgekeerd ben ik eene slechte daad, En een allergrootste kwaad Nog eens van kop en steert beroofd, Vindt ge mij aan ieders hoofd. Al. Key me uien Tarwe. Masteluin. Rogge. Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Vlas. Viggens. AALST 23-73 24,00 19-00 23-75 09-50 01-72 03-45 05-06 55a65 DENDERMONDC 25.75 00,00 18,75 23,73 8.50 01,20 03,45 05,06 ZELE. 32,5i) 00,00 15.00 13,50 00 00 1,02 03.18 NINOVE 22,00 00,10 15,00 14.50 09.00 1,58 03,80 LOKEREN 22,00 00,00 14.75 17,25 00.00 00.00 00.00 St-NIGOI.AAS 22,50 00.00 14,2". 17.00 03.80 06.21 Rousselare 27.00 oooo 19.— 25.00 07.50 1.70 3 30 boter sta^Ji per halve kilo AALST, DRUKEERIJ VAM P. D.\EXS.

De Werkman | 1876 | | pagina 4