MA RK TP RIJZEN.' t f Als van een peerd ill 't zand geslagen. Luister dus, ora 't kort te maken Al die liön zijn vieze snaken Bezems hebben ze eerst aan d'kand, Iliermeê vag-ên zij van kant Priesters, Nonnen en Beggijnen Bezem heeft zijn werk geilaan, Stoic dient nog om mee te slaan. Mot do spade gaan zij mijnen Eerst de kerken en de kloosters Ook wel kelders en do ton Zelden beziet men de roosters, Maar men droogt zieli in de zon. Bijlen, hamers zijn de sleutels Voor de kas en coiFre-fort Men wacht 't schaap niet voor de ks Bij zoo'n ras is niets te kort. 'k Eindig Jan, tot laten tijden Want mijn Trien, wacht mij reeds f huis; Laat ons 't volkje maar vermijden, Want gij ziet, het is niet pluis Zeg èens Pietor, eer- wij scheiden, Als de Priesters zijn van kant Met de Nonnen en "Beggijnen, Wie heeft men dan aan de hand Om nw kindren en de mijnen Hunne plicht te doen verstaan En onze oude en arme ziekon, Hoe zal 't met de die vergaan 't Is de plicht der katliolieken Aan die bui het hoofd te biën, Werklièn, burgers en de rijken, Hebben maar uit 't oog te zien. Dienen maar eens rond te kijken. Jan, volstrekt, nu moet ik lieên. 01', ik loop mê een blauwe scheen. Zondagnoen zal ik u wachten Trien zal naar mijn komsto trachten. Nog een woord Piet, en 'k loop ook Schat èn rijkdom helpen deelen. Kloosters plunderen en kasteelen Waai' nog wel geen vuilen rook Zegr, eens Jan, voor wie zal 't zijn Ha hier zal de katte dansen 't Volksken daar is veel te fijn, 5t Houdt voor hem alleen die kansen 1 Dus, Jan, wordt de zaak eens wijs. Men kent 't grauw van alle landen De Commune van Parijs Woelen, stelen, moorden, branden 't Is waar, als ik 't overleg Salut, Jan, nu ben ik, weg. (1) Zondag laatst op al de muren der Hoofdstad aangeplakt. Later Nieuws. Ze schrijven dat Louise Lateau overleden is. In Frankrijk zullen de Konservateurs boven liggen. Mac Mahon re fuseert aan de Madridsche van de Oar listen langs Frankrijk te komen aanvallen. Het lijk van Tisfcje Van Cauter is t'Aalst donderdag men - gend bovengekomen Nog twee gckwets.en door do ramp-Gent zijn in't Gasthuis overleden.Woensdag was Denderbelle in feest en in vreugd voor d'inhaling van haren nieuwen Herder, de E. H. Van Eyck. D'Hop staat 37. Waarheid, om deze week te mediteren Als iedereen voor zijn huis vaagt, zijn alle straten schoon; als iedereen zijn eigen gebreken aanziet, in plaats van een andermans, dan zullen d'huishoudens in vrede zijn. Bittere klacht. - Och God ik wou dat ik bot pak slagen reeds beet. had - riep een arme jongen die eene kan melk had omgestooten. Het openspringen der harden. Het is pijnlijk om zien hoe menige buitenlieden soms lijden aan kleven, die de koude dos winters in hunne vingeren enjinudon doet ontstaan. Een zeer goed middel, om die kleven to doen genezen, is van ze her haalde malen te bestrijken met 't zap van ajuin, terwijl men de handen aan het vuur warmt. Om die kleven te voorkomen, zou men wel doen van na zich de handen 's morgens gewasschen te hebben, zo mot een weinig honig te bestrij ken. Winter aan handen en voeten. Ziehier nog een geneesmiddel tegen deze kwaalSnijd rapen in stuk ken, zonder ze tc schellen en doe ze koken, totdat zo tamelijk malsch zijn, laat de door den winter aangerando lidmaten in dit kooksel baden en wrijf er de stukken rapen tegen. Is een brul uiet voldoende, neemt er twee of drij, en uwe kwaal zal genezen. Een vrolijk hart, gezonde bloed Is beter dan veel geld en goed. Rijken. Rijken weest bewogen. Komtjter hulp gevlogen Van inenig armen menseh, Wiens nood hier kent geen grens. Verlaat nw groo'sche zalen. Gaat met liefdestralen I)e schaainle huisjes in,' Ontbloot van 't kleinst gewin. Gij hebt van God het goed, In grooien overvloed Ach reik uw hand terry, In 't barre jaargetij En kentgeen s'aal noch rang. Geen haat geen zelfsbnlang Konst d'artsenij uildeelen, Om 't vrangst verdriet te hgelen, Van honger, ziekte, smart Door uw beurs en hart Hier ligt een magre vrou Versteven van de kou Daar is een kindje naakt. Dat naar wat spijze haakt Ginds met bloote lijven Slapen z'hungevijven Overal droeve ellend, Waarin ik vind geen end Ja 'l is tijd om zaaien, Zoo gij eens wil maaien Weest nimmer toch zoo gek. Gelijk den rijken vrek, ')ie vo >r en stukje brood Verkoo-, J«u -euw'gen dood. De Schepper van 't heelal Zag 't licht in eenen stal. Hij lag vooru op strooi!.. En gij, in gouden looi, Van lekkre spijzen vol. Met 't donzig bed van wol, Helpt deze uit hun pijn. Die Godes vriendjes zijn Ed. Dnljury, Bcverei PRIJSKAMP. Gegeven door J. B, Vander Haegen gazetverkooper te Nederhasselt. Eenige prijs Een dozijn extra fijne Manilla cigaren. 1 RAADSEL. Ik word behouden Toor 't fatsoen Al bon ik er soms nie van doen Onhoofd ben ik voor alle mensch Een weder niet all ij 1 naar wensch Wie mijn gekeerde heeft bekomen, Wordt hel hem vroeg of laat ontnomen 2 RAADSEL. Myn eerste geeft de koei, Mijn Iwecde komt van 't verken. 'k beklaag toch zeer den raoneeh, Die 't heel niet heeft met wei ken. Oplossingen binnen de veeriien dagen zenden aan mijn vriend J. B Van dor Hagen, voornoemd. Oplossing van 't raadsel uit Onltre. Droom, moord, oor, gevonden door MM. P. Van den Bulcke, en Al, Van Stijvendaal. Keeloo. Th. Veranne.man, Rousselare. Em. Van Weijmersch en hare zuster Mnthilde, Sinaij II Due- nnck, St Gillis (bij !>end.) P. Ponkei wolke, Geeraard.-sbe'geu Leontine Nathu, OnltreLouis Cosleur. congregauist, Meencn Ro/. Rooms, St-Niko laas J. B. Theuneu. berger te £1 Antelinckx. die raadsels geelt ze zullen komen vriend A. Schoekacrt, Mijlbeke Ed Dnlaury, Hevercn Waas. G. II. St-Pauwels. Er is te veel wreed nieuws en te weinig plaals voor de schoone oplossingen. Geduld, lieeren ik schrijf zooveel voor den koning van Pruisen 't is toch altijd een goei oefening on een aangename tijdpassering. Per transit gloria muniti. Th. Cejie, Dcsteldouek V" Lion, Geeraardsbergeti H. De Ryck, Heme Jac. Van der Kinderen. St-Pnuwels. Aif. De Wilde, St-Gilles-Waas L Van der Vloot, id Th. Van Gaver, id. Tarwe. Masleluin. Rogge. AALST 25-23 22,50 18-50 DEXDERM0ND5 25 75 01.00 18.00 ZELE. 21,5) 00,00 14,50 NINOVE 25,50 23,00 19,00 LOKEREN 22,00 00,00 14,75 St-XICOLAAS 20.50 00.00 14,4." Rousselare 20,00 0000 19.- Haver. Aardappels. Boter. Eijers. Viggens. 23-25 09-00 01-GO 02-75 05-00 55a65 23,50 0.00 01,50 03,45 05,06 22,50 00 00 02.58 14.50 09,00 1,55 02,40 17,25 00.00 00.00 00,00 17,00 07.50 01,54 02,80 06,41 23.10 07.60 2.05 2 20 Dc boter staat por halve kilo AALST, DRUKKERIJ VAN P. DaENS.

De Werkman | 1876 | | pagina 4