M- Beter dat het kind weent, dan de vader. Den 22 Februari zal 't Aalst een groot kerkelijk feestplaats hebben. De E. H. De Schuyter, geestelijken koster, gaat zijnen Jubilé doen van 50 jaar Priester. Die waardige onvermoeibare en volksminnende Priester, die kolom onzer groote Kerk, zal te dier gelegenheid de dankbare hulde ontvangen van geestelijk en wereldlijk. Ilij zingt al 40 jaren in onze stad met kloeke stem de lofzangen van Godden 22 Februari zal voor Hem het Te Deitm tegen onze kerkgewelven dreunen daarna zal de Konink lijke Harmonie Hem hulde komen bewijzen en zal ook eens zijnen lok bezongen worden. Het hart der Aalstenaars gaat open, als zij op dit heugelijk Feest denken. Dezer dagen hield de politie van Luik een persoon aan, wiens signalement juist overeenstemde met dal van den dader van eenen diefstalte Luik gepleegd. Wanneer men hem ondervroeg, antwoordde hij met teekens, en deed zich doorgaan als stom en doof zijnde. Toen, bij een nieuw verhoor, een politieagent ach ter den rug van den aangehoudene een papieren tabakzak opblies, en vervolgens met de hand te bersten sloeg, schrikte de stom- doove, en zag plotseling om, ten einde te zien water gebeurde. Men nam zijne ontsteltenis te baat om hem te zeggeu, dat hij vroe ger in Holland 10 jaren gevangenis had ondergaan. De man ver gat een oogcnhlik zijne kwaal, en zegde Ik niet Ik niet Daarna sprak hij niet meer, en elke poging om nog een woord uit hem te krijgen bleef vruchteloos. Volgens wij vernemen zullen de werken van den ijzeren weg tweede sectie, Ilamme-St. Nicolaas, met het begin der toe komende maand hernomen worden. .Men weet dat de lijn reeds voltrokken is tot Belcele van hier tot St. Nikolaas zal het laatste deel der baan geen moeilijkheid meer aanbieden daar de grond effen is. Het zetten eener provisoire statie te St. Nikotaas blijft dan het voornaamste te doene werk. tVij mogen dan hopen, de tweede sectie der lijn met Juni of Juli van het loopende jaar in exploitatie gebracht te zien. erschenen Het Menschdom verlost. Tafereclen tloor Lode wijk De Kom nek. Derde vermeerderde uitgave. Bundel gedichten van 184 bladz,. in groot 8". Brugge, Beyaert-Defoor. uitgever. Prijs 2 fr. 50. De middelprijzen van het vet vee op de voornaamste mark ten van België, gedurende de week van 24 tot 29 Januari 1870, waren ossen 80 centiemen tot 1 fr 05, slieren of» tot 95, koeien en vaarzen 55 tot 93 centiemen en kalvers 90 centiemen tot 1 fr. 30. Alslag twee tot drie centiemen op stieren, koeien en vaarzen. Alles per kilo levend gewicht. Geene prijsverandering op ossen en kalvers. Markten sterk bevoorraad. Volte zwijnen 1 fr. 17 tot I fr.25 of gemiddeld 1 fr. 21Opslag drie centiemen. Alles per kilo levend gewicht. Markten flauwer voorzien. In den Boscfi, te Wieze, is d'ander week een abaelboom verkocht voor 422 fr. aan 'ne vent van Boom. In zeker gemeente van Vlaanderen trouwde d'ander week een dóchter van zeventien en'ne jongen van 20, met geleende kleéren. Vele mensehen zien niet verder dan hunnen neus; de eerste conditie om te trouwen, is van te kunnen leven. Z. M. de koning heeft met zijn bedankingen 300 fr. gezonden aan de soldaten die zoo vlijtig den brand in zijn paleis gebluscht hebben en hij gaat naar Bergen voor de inhuldiging van zijns Vaders standbeeld, 't Is een goede zoon die zijn Vader eere bpwijst. In Holland is een man van 93 jaren, al'schaverdijnende drie uren ver zijn broeder gaan bezoeken, en te Roozendaul zijn twee scha- verdijneis verdronken. Er is dijnsdag avond te Gent brand onstaan in de spinnerij van M. Scribe, zoon. St AntoniuskaaiOp weinige oogenblikken, nam de brand vreesclijk toe, zoodal de geburen al aan 'tinpakken waren. Doch niet' geweld van volk en van iever, en dank aan de mekanieke brandspuit der stad, die stroomen water goot, kon men 't vuur meester worden. Er is geen ongehik te betreuren. Men denkt dat de vetklodden door de hitte der forneizen in brand geraakt waren. Den dag te voren was er 'ne verfwinkel, in 'tAnt- werpscli faubourg, afgebrand. G'hebt toch scliroebers van deuge- nieten. Terwijl iedereen zich weerde om den brand te blusschen, was er 'ne krawat die een vuil liedje zong rond d'óoren van 'ne priester, die hielp blusschen!!! Wal pcist dat volk? D'anne menschan zijn reëel ongelukkig: te Lokcren is nu ook eene hunner gioot'e weldoensters gestorven Mme Meyvis, vrouw van den lieer Vrederechter. Een baliment dat men aan 't bouwen was. is zondag te Laken ingestort, gelukkig zonder malheuren aan 't volk. De werkstaking is geëindigd. Zondag was 1 Leopoldsfcwartier te Brussel, in rep en roer. De hond van eenen heer was op eenen voorbijganger gesprongen en had hem een stuk uit zijn been gebeten. Terwijl' de gekwetste in een huis gedragen werd,, was zijne duurbare wederhelft aan 't opspelen tegen den meester des honds, en al volk gat haar gelijk. 3 Het parket is t' Ottergem geweest, om onderzoek te doen nopens een persoon, onlangs aangehouden, en t' Aalst door vier gewapende boeren ingeleverd. Men spreekt van een vrouws persoon, vermoord omtrent Mechelen. Gent! Geut! wat maat er vail u geworden Er zijn-daar in een volksconferentie "/"p" .p„ei(?f w.aar de d"ivel zelf zou van geschaamd staan De H. Maagd is er op eerlooze wijze beleedied en de vol- gende woorden werden letterlijk uitgesproken: «Vloek over de kerk \loek ovei de Paus! Vloek over de Bisschoppen, over de Papen. \oor ons is er geen rust voor dat wij den laatste» paap en den kaatsten papist zullen verplet hebben.»... Nog eens, wat gaat er van Gent geworden? Er zijn nog Postboden die slecht handelen met hunnen kon- ,,™;P Uerkma1- 'l, Was zaturdagjin ons Bareel.- wanneer ontvangt u be Werkman, vriend? - Ik vroeg dat. - Wel, somwijlen PV ?S en meest altijd 's zondags; onzen bod is zoo negligent. fonn, f."ri '",aai; 6011 TV?" Aalst, en de Werkman is in «feu post somtijds s donderdags, altijd s vrijdags voor 5 ure 's avonds, 'k Ben gcnuuig, k-wit genadig zijn, maar aan alles moet een einde komen.. Lr waren nog menschen m ons Bureel; en ik, zei een Pachtes, ik ont" y?,"?, TJ1 f/'"a V"'\- 'la/s', dikwijls maar 's zondags in den namiddag.De n0dl"ï 0 w® dlonst (lo.jii, mogen't niet kwalijk nomen, ïaar x\ y zullen de nalatige ot dweeze met naam en stuk in ons gazet moeten noemen. b N1JVEL. In eene pachthoeven te litre is dijnsdag brand ont- staapw aardoor 14 peerden en al het vee zou omgekomen zijn, zon dei- dat het mogelijk was iets van deze diereu te redden. Men denkt dat er eene misdadige hand de ramp heeft veroorzaakt. De Geuzen in onsLand. Zangwijze De Viaamsche Leeuw. (Uit den Prijskamp St-Nicolaas.) 1. De geuzen, die verkrenken, Dit Pruisisch Broedertal. Onz' rechten, en verslechten Die nu geheel en al. Met Pruisisch bloed in de aders,. Doorzoeken zij ons land En trachten te verbreken Onz'trouwe broederband. Refrein. De geuzen, landverraders. Doorwroeten heel ons Land Van 't onged'ert der Geuzen Verlost ons A aderland. BIS" 2. Wie is 't die in de Walen Verstoorde Belgie's vreê, Terwijl men de Procession Deed voor het Jubilé Ja, 't zijn die wijze mannen", Met al hun dol verstand Die door het beestig drinken Dan waren overmand. (Refr. 3. Wat zag men niet in Brussel, Eu in do Geritsche stad De geuskens met hun Vriendjes, Van woede dronken zat, Waren er aan het tuilen Tegen den burgerstand, Omdat ze er in de kiezinc- Hadden de bovenhand. (Refr. 4'. Den Gentsehen Burgervader Ja, ja, dat «Gulden kalf», Bestreken zij te samen Mot hunne geuzenzalf. To Oostacker gaan zij spuwen Op bedevaarders, want Op veel andere plaatsen Beien zij in het zand. (Refr.) Zoodus, het land vérpruisen; Verpruisen is hun leus Patci's en nonnen kruisen Daarom heeten zij... geus Zullen wij 't nog godoogen Zelfs in ons eigen landr Datzulke domme knechten Nog hebben de ove.hand Refrain. Laat ons 't besluit dan maken, Geef mij daarop de hand, Het Geusdom te verdrijven, Uit ons lief Vaderland13

De Werkman | 1876 | | pagina 2