Twee hanen geraakten eens in een hovigen strijd. Na lang vechten moest de een het.opgeven, die zich, om den openlijken spot te ontgaan, ineenen afgelegen hoek verstak. Do overwinnaar daarentegen vlóóg vol hoogmoed en trots op een dak, om, doör een verdoo- vend gekraai zijne zegepraal aan te kondigen. Juist was een adelaar hoog" in do lucht boven hem geste gen die, toen hij> dezen opgeblazen snoever ontdekte, als een pijl op hem toeschoot, en hem in zijne klaau- won medevoerde. Verhef u niet in het geluk. Spreuk van Peter Abraham van Sint Clara Wat is de mensch in de kindschheid? Het doek eens schilders, waarop ouders en onderwijzers schilderen kunnen, wat zij willeneen vel wit papier waarop men do geboden Gods of de lessen van Satan schrijven kanhij is buigzaam was, waarin men het lieeld eens Engels, maar ook dat eens duivels kan boetseren hij is een welige tak, dien men op oenen goeden perenboom kan*" enten, maar ook op wilde appelboomcn. Van maarschalk De Faber wordt het volgende staaltje van zelf heheersching verhaald Op zekeren dag, het was bij een beleg, wees hij met zijn vinger een punt aan en terwijl hij dat deed, nam een fgeweerkogel zijn wijsvinger weg. Onmiddelij'k stak lij echter een anderen uit in de aangegeven richting, met de woorden Gelijk ik zeide, mannen, daar is het zwakke punt, dat wij moeten aantasten.» Ik vermaak aan mijn vrouw Ka, zeide een oude pachter op zijn sterfbed, waarop een ondeugende vrouw hem voor zijn tijd geworpen had een som van honderd gulden per jaar. Is dat geschreven mijn- hoer de notaris Ja, hernam de notaris maar als zij her trouwt? Uw vrouw is toch nog jong. Wilt gij in dat goval niet een verandering maken? Dat doen de mee ste mensehen. Werkelijk vroeg de hoor. Schrijf dan, dat als, mijn vrouw hertrouwt, ik haar een som van drie honderd gulden per jaar vermaak. Maar dan zon zij driemaal meer hebben, dan indien zij ongetrouwd bleef, zeide de notaris en over 't algemeen gaat men juist op eene tegenoverge stelde wijze te werk. Men laat het legaat vervallen, als do weduwe hertrouwt. Ja zeide do boer hier is het anders. De man, die haar krijgt, mag wel een kleine geldelijke vergoeding hebben. Een geneesheer, die wel eens to diep in hot glaasje kook. en bij een patient werd geroepen, pakte in ver gissing zijn eigen pols, en zeide :«dienman scheelt niets Hij is beschonken. UITSLAG, van den Prijskamp gegeven door J B. Van uer IU-ge> te Nederhassoll. Raadselwoorden 1° KAevel-Nevol-J^oVen> 2d" Boterham- a r.i. Zooveel j001- aIIou ter uitzondering van uënige zoo meesterlijk opgelost 1 daaraan had ik mij niet verwacht Vooreerst eene goede nota aan de mede kampers van het land van Waas. De prijs is toege kend aan den lieer P J. Van Assche. te Opdo'p. Eervolle melding aan Louis Van der Vloet, te St- Gilles-Waas Alfons Van Slyvendaal, te Eecloo Louis Vlierbergh, kuiper te Laai,en Karei De Backer, te Pete- ghem-b\j Deinze Felix Walgraèfj te Opdorp Lodewvk Lowet, ta Aarschot Hendr. Avoux, Ie Ninovo Jan Bal, t- MMsele Theophiel Veranneman te Rousselaare Petrus Melkenbeeck, to Grembergen P. Van don Eeck- hnut. te Moiré'Leont. Van Cauter, to Ninove; Gam. Hillegeer. te St. Pauwols Louis Costour, Meeuen L. J. Ots, te Ronsse Toon Verbeeck, te Clingo Rruyöeel. te Tennche .T. Braem, te Kieldrecht P. Vereecken, te St-Gillis-Waas A. De Racker. te St- Ndcolaas. A. Moens, St-Niko!nas J. V. Rourlon. te Wjeze P. Dueriuck, te St-Gillis bij Dende'rmonde Karei Van Gaver, te St-Pauwels Ad. Fr. Amand. te Gavro Constant D'Hoog--, te Belcele Liv. Van den Borghe, te Oombergon Eug. De Hondt. te Laaken Reg. Van de Mergel, te BrusselPr. Jos. Verhuist, te Nieuwerkefken Fr. Van Mulders, "te Merchtem Clem. Cooman, to St-Jan Kemelvnerdegsm Pet. De Moor. te Wctteren; A. Van le Ma-.-le, Appelterre; J. De Gauqnier, to OphasseltAug. Kegels, to Si Nikolaas J. B. Th*n- neu. te St-Anlelincks V. Lion Geeraardsberïen Jan Francois, te Evergem A. De Backers, te Iseghcm Jul Martelen, to Meenen Ed Van Acker, te Eecloo Ed. Dulaury, te Bevercn-Waas Jos. Rombaut, to Temsche K. D. M. Hofslade C. L Rasschaart Smetlede CL Charotte, Nedorbasselt Een rader van St-Lieveiis-Es- 1 Met vallen leert men zeker gaan. sche Aug. Smet, te St. Pauwels; X. ergens uit Holland; L. De Witte, St Pauwels Constant Beazar, Nedvrhaa- selt Ch. Mervaillie, te St-Nikolaas Ed. Vierlinck, te Meenen René Pauwels, scholier to Sl-Gillia-Waas M. J De Smet, lielcele-dorp (wees gerust beste, 't bloempje zal niet verwelken) Lóón Rosseels, ie Z<-le E. B Leu ven A Merkaert, te St-Nikolaas; Adolf Buys, St-Gil is- Waas Cyr. Van der Schueren, te Overboulaare Th. Ongena, te St-Pauwels Alf. Vercruysen, te St-Nikolaas; P. Donckerwolke, Geeraardsbergen -Jr. Van der Kelen, te Ninove P. D. Smodl, to St-Nikolaas Louisa De Rycko, te St-Nikolaas; A. Dlmens, te St-Nikolaas, Jan. Corens, St-Nikolaas Jan Gortebeok, te Dendermondo Cor. Vau Weymersch, te Sinity (bij St. Nikolaas); Em. Hofman-s, te Lebbeke Leander Van Vynckt. te Grem bergen P. Van den Bulcke te Eecloo. Aceessit. Leop. Limburg le Nederbrakel jC. De Breuker, te St-Peelers Jette Th. Rombaut, St-Niko laas Ch. Van Acker, te Bevoren. Mijnen inuigen dank aan al do mededingers. J. B. Van dor Haegen. AI vallende leert men rijden. 1. Als ik was een kind, ach ik weet het nog goed Viel ik menig buil op de ateenen, En Moeder hielp telkens met haaste en spoed Den schreienden knaap op de beenen, Maar Vader zei tegen Mameer, Hij staat er nauw of hij ligt er alweór, Maar hij zal hij dat later wel mijden, Want 'k bob 'tin miju leven al dikwijls ge/.ien, Al vallende leert men rijden. 2. De duivels die kennen dit spreekwoord zeer wel, Zij maakten 't zoo bont die schavuiten, Maar vielen op 'l eind van hun roekeloos spel, Eu braken hun eigene ruiten Zij ploften te gaar in het vuur. Dan kenden ze goed hel grof hunner kuur. Want /.ij riepen geen duivel kan 't lijd°n. Wijl Lucifer schreeuwde met ij slijk g brom - Al vallende leert inen rijden. 3. Vaar Adam, en Eva. in 't aardsch paradijs, Die hadden daar veel schoone dingen. Geen onheil dat maakte den schedel hun grijs, Maar 't wijf moes! haar weetzucht bedwingen; Zij plukte dan appel van weet liet koppel schranste een gulzige beet, Maar 't koste een duchtig kastijden, Zij moesten daar buiten, en Adam 'iep vrouw, Al vallende leert men rijden. Baas Kaasman zat hier toch zoo goed op 't gemak, Toen 't volkske geraakte aan 't pr uilen. Het vulde gibernen niet bi^issslscE gebak. En dan..., o 8',ng "het or vuilen Hvt.Ysijlje Viel kop over bol, Tn weerwil van dwang en hr.at'lijken tol Die niemand on3 wilde benijden. Hij stoof naar het hoorden, en zuchtê 't is waar, Al vallende leert men rijden. 5. I.owieken S--dan kwam ook eens uit Parijs, F.ii ging Helmus Pruis overkloppen. Maar hij viel, en zong op een aardige wij? - Mijn stieltje is gansch naar da knoppen - Hij wierd dan op 't laatst nog een djek En Pierke de Dood groep hem bij den nek. Ja, de man streedt dan laatsten der strijden En stervende sprak hij tot kleinen Lowie Al vallende leert men rijden. 6. De menschen zijn allen. op weinigen na, Thans rijders, zij streven met hoopen. Naar rijkdom, en grootheid, en eer. maar o ja. Zij moeten 't met vallen bekoopen Want zelden bereikt een zijn doel, Eer hij draagt blutsen op 't aanzicht, of smoel, Want voorwaar in deez' ruiterscho tijden. Krijschl menigen ruiter al spartl-n-l in 't zand Al vallende leert men rijden. Ik schenk u mijn liedje, en vindt gij het fijn Dan is mij een spoorslag voor later. Maar vindt gij het mis, gelijk 'l soms wel kan zyn Ik val van het brugsko in 'l water En 'k heb dan de moeit' aan mijn broek. Maar 'k ga dan toch nog eens later op zoek, Naar wat stof om oen lied uit te snijden Eu 'k zal me dan troosten met 't sluiten van dit Al vallende leert men rijden. Felix Walgraaf. Opdorp FONDS E N. Bei.g. Leening 4 th 1871 98,81 3 th. 4873 73,7} Gem. krediet. 4 1/2 th. 1 2.00 Brussel, leening 1867 3 th. 83,25 1873 3 th. 91,73 1874 3 th. 91.00 Gent, leening 1868 3 th. 91,00 Markten. Dendermonde, 's maandags. Lijnolie 100 kilos. 50.-25 Kempölie, 00,- Raapzaad, 41,— Lijnkoeken, 27,00 Kempkoeken, 19,— Tarwe. 26.— Rogge, 17,25 Haver, 23.- Leuven, 's maandags. Tarwe, 20,50 Rog. e, 18.25 Brouwershaver, 23,— Voederhaver, 22,50 Boter 1/2 kilo, 1,68 Bloem (fijne). 30,— Kortrijk, 's maandags, Witte Tarwe, 20,- Rogge, 14,60 Boter 1/2 kilo, 1 90 Eieren, 25 2,20 Aalst, 6 zaturdags. Tarwe per 1 heet. 321. 50 c. Masteluin, Ha vei-, Rogge, Aardappels, Hop, Eieren, Vlas, 25,50 23,00 23,50 17,50 8,50 57,00 2.30 5,25 Ninove, Tarwe, 100 kilos, Rogge, Haver, Boonen, Boter per kilo, Eieren per 26, Koolzaad, Lijnzaad, 25,50 18,50 23, - 24,— 3.10 02,50 43,50 31,50 St. Nikolaas, 's Per 106 lieters. Witte Tarwe, Roode, Rogge, Boekweit, PaarUebooiwn, Vlas'l kilo, Boter kilo. Eieren de 25, Haver, 100 kilos, donderdags. 21.40 14.40 17,70 20,50 2.29 3,14 2,70 9.30 Mecbelen. Tarwe, Rogge, Boter Strooi per 100 kilos. Vlas 3 kilos, Veemarkt, Inlanrl?ch ras 75 ft As van 160 tot 550 fr. Vreemd ras545s'.uks van 230 tot 820 fr. 3,18 8,50 5.50 Geeraardsbergen, Tarwe 100 kilos, Masteluin, Rogg-s Ruw vlas per kilo, Boter per 3 kilo. Tabak grooten. id. kleinen, 24.50 22,50 8,00 1 .60 10,20 50,- 25- Hamme, 's zaturdags. Kemp per 11 kilos, Boter, per kilo, Aardappelen, per 100 kilos. 10,35 3.25 10,50 Lokeren, 's dijnsdag. Per 106 liters. Witte Tarwe, Roode, Rogge, Boter 1/2 kilo. 22,50 2-2,50 15.50 AALST, DRCKKER1J VAN P. Daens.

De Werkman | 1876 | | pagina 4