Verschijnt alle Vrijdagen. Al wat war DE WERKB1A8 bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Molenstraat 72. Pius IX, Paus-Koning. In 1790 wandelde de Gravin Mastal in haren hof le Siniyaglia met haar vierjarig zoontje. Terwijl zij tegen den hovenier sprak, die eene haag snoeide, had liet kind hare hand ver laten en was loepen spelen naast den visehput. Al met eens viel het erin. Maria, help mijn kind» riep de gravin die van verre het onge luk zag gebeuren, en aanstonds in onmacht viel. De hovenier liet zijne haagschaar vallen, liep naar het water «n na veel poogingen, haalde er het kind uit. Het was hoogst tijd, daar het bijna verongelukt was. Doeh met vele zorgen bracht mén het tot ademhaling weder het was gered. Dank zij Maria om hare tusschenkomst, haar beschermling heet Pius IX Op 13 Mei begint Pius zijn 85s1* jaar. Bidden wii bij voortduring de II. Maagd voor hare machtige Bescher ming over aen kloekmoedigen Gevangene van 't Vatikaan, den Pans der Onbevlekte Ontvangenis Dat God hem spare, en beware., en Hem den zegepraal schenke over zijne vijanden Lang leve onze Goode Vader, Leve Pius IX. Dijnsdag, 16 dezer, is 't dé plechtige inhaling van den Z. E. II. Van Necke, als Pastoor-Deken van St. Nikolaas. Loopexde nieuws. De Pruis van Hofstade is veroordeeld tot 9 maand gevang. Er is i'Antwcrpcn 'nen Noorweegschen dief gesnapt. Zaterdag heeft men te Brugge een man dood gevon den, ter plaats waar daags te voren boomen waren geveldhel lijk is herkend als dat van een der boomveldcrshij had te veel gedronken en zich daar te slapen gelegd. De zoon der edele markies de Courtebourne, te Oostakker, is in Italië overleden. In de golf van Firth, Engeland, zijn dezer dagen een groot aantal walvissehen gezien. Men heeft er 60 op het strand gejaagd. Twee vaartuigen werden door de walvissehen verbrijzeld, maar de manschappen konden zich redden. Er heeft te Geendsbergen eene vrouw vijf dagen op haar bed gelegen door eenen slechten farceur die den stoel wegtrok, als 't inensch ging zitten. De genaamde Calharina B.van Marchiennc-au-Pont, jonge trouw van 24 jaar, is over twee jaren gehuwd met een harievre- er van de slechtste soort. Dijnsdag avond kwam B..., die den ganschen dag met zijne vrienden had gefeest, bedronken als hon derd duizend man naar zijne woning. Hij klopte aan de deur. Wie is daar? vraagt de vrouw van binnen. Ik ben het, sehreeu.vt hij haar toe. De beminnelijkheid van haar beschonken echtgenoot jennende I en door ondervinding wetende, dat zijne hand zwaar weegt, wei gert de arme Calharina de deur te 'openen. Dan schiet B..., in eene razende gramschap raapt al de keien op, die in zijn bereik I zijn, en werpt er een regen van in de vensters. De ruiten vliegen aan stukken, en de gewekte buren willen den dronkaard stillen. Maar hij houdt ze door bedreigingen op afstand. Dan nam hij een hoop s'roo, en bereidde zich zijn huis in brand te steken, ten einde, zegt hij, zijne vrouw te roosten, toen hij eensklaps door den broeder zijner vrouw bij de keel gevat werd en eene geduch- tige les ontving. Ziende dat de dronkaard het met zijn meester te doen had, deed hij de schoonste beloften; maar zal hij ze houden? Altijd is het d:»t hij sindsdien dag met zijne vrouw goed overeenkomt. Twee of drie dergelijke lessen zouden hem wel zijne dronkenschap doen vergeten. Onze lezers weten reeds dat een Parijzenaav al spelende eene vork had ingeslikt. Eindelijk heeft de heer Professor Labbé, langs eer.e oj)ening in de maag, dien lastigen kerel er uitgehaald d operatie is ten beste gelukt't zilveren forschet was pekzwart geworden. Liefhebbers wilden haar gewicht in goud betalen, maar zij is niet te koop. Er zijn zatiirdag te Gent, in de statie Gent-Eekloo twee beurzesnijders^ aangehouden, Jan Milis,'nen Duitscher, en Ri chard Meerts, 'ne Ronssenanr die in de Benncstege een kostiljons- huizeken openhoudt. Een dezer gasten werd op heeler daad be trapt, een borzc stelende met 2lb fr.; 't is op te passen! D ander week is bij de Pruisische laudwehr te Wezel een man moeten weggezonden worden, 't Was een herbergier uit Boehum, oud 27 jaren, maarzoo zwaarlijvig dat hij den pas niet houden kon. Bovendien is zijn buik zoo dik dat bet hem onmoge lijk was met het geweer te exerceeren. De man wilde gaarne in 't soldatenspel meedoen, maar hij kon niet. Zijne zwaarte is in de waag geconstateerdhij woog 378 pond. Er is dezer dagen ia Turkije, te Serajewo, een hevigen brand geweest200 woonhuizen en 3 moskeen werden in asch gelegd. Een kanonschot was het alarmseindaardoor werd de geheele bevolking angstig, omdat men dit een teeken van over rompeling door de opstandelingen hield. Te Bagdad zijn van 16 tot 22 April 336 personen aan de pest gestorven. Be ziekte breidt zich nog uit. De grond waarop te Parijs het Ministerie van Financiën stond, door de Commune vernield, is verkocht voor 6,010,000fr., dus 540 fr. per vierkanten meter. Wij hebben met pijn vernomen dat er vele statiebedienden in d'omnogelijkheid zijn 's Zondags Mis lehoorenNiet abeen 's Zondags moeten werken, maar geen Mis kunnen hooren, 't is onmeuschelijk! 4de JAAE DP 18€. 12 MEI 1876. Prijs in bureel of winkels 5 centiemen. Met de post of te huis gebracht2,50 's jaars. Vooraf Betaalbaar.

De Werkman | 1876 | | pagina 1