Maat is in alle dingen goed. klan inslikte Rusland zou Constantinopelen willen maar nu steekt Engeland daar den neus tegen op, en ov begint in Europa een •wapenge rammel te ontstaan. Daarom, zooveel temeer, moeten wij ons over den uitslag der Kie- zing verheugen. Alles is wel geweest, zeer wel, ten uiterste wel, on verbeterlijk, en daarmee heb ikd'eor u to groeten, tot een andermaal, als't mij nog belleven zal. Ge zijt gesalueerd. Dubbele Moord te Grooten lieijgaarde. In den nacht van zaturdag to'. zondag, op dc wijk Britveld. Daar, in eene schoone vallei, 12 kilometers van Brussel, slaat een nel pachthof, van 3 paarden, bewoond door Elisabeth Etter beek, weduwe Condray, oud 60 jaren, Maria Hendrickx, hare nicht en Engelbert Hendrickx, dezes broeder. In dit huis is dien nacht een wreed schelmstuk gepleegd de twee vrouwen zijn er vermoord. Ten 4 ure kwam Engelbert naar Berchem St-Agatha geloopen, om de policie te verwittigen dat er een koffer opengebroken was in de kamer zijner tante. Burgemeester en veldwachter trokken aanstonds naar 't Brit veld, gingen langs de schuur in 'thuis der weduwecu zagen daarjuist rechtover de deur, twee lijken in eenen plas bloed. De tante lag een weinig verder als de nicht en hield de/.es been vast. Aanstonds werd 't parket verwittigd en rondden middag kwam de Prokureur met de Wcts-doelovs de lijkschouwing doen. Nooit, zeiden d'heeren doctors, hebben wij zulke wreedheden gezien '1 ls een wezenlijke doorkerving geweest. De dochter heeft tien diepe wonden, en evenals hare tante, een diepe snee in den hals bij alle twee is de strotslagader afgesneden, 's Achternocns liep liet bloed nog in de goot op den boomgaard. liet parket kreeg vermoeden op den neef, die moest komen hij beweerde afwezig te zijn geweest, wat aanstonds gelogen straft werd. Voor de kadavers gebracht, zegde hij 't Is vuil en scheen al de grillen van eenen zot te hebben of dit nu echt ol valsch is, zal weldra blijken. In d'handen der vrouw zijn haireii gevonden, die zeer wel aan deze van den neef gelijken. Iïij is aangehouden en opgesloten. Vijftig metes van 't huis heeft men, in éen graanveld het zon dagskleed der dochter gevonden. Men aanziet dit als eenen list van den moordenaar. Er is niets gestolen te Berchem wordt verteld dat de tante een testament gemaakt had ten vöordeele der nicht. De .zegels zijn op 'l huis gelegd waar twee genda-men dag en nacht blijven. Rond 10 ure 's avonds was '1 parket terug te Brussel. Den 29 Juni, op Sint-Pietersdag, Bedevaart uit Zele naar de kapel van de Donck dc omliggende plaatsen va'n de dekenij van Dcndermonde zullen eraan deel nemen. Ter eere Gods en Maria, schrijven z'ons uit Zele. Dc Koning zijn docl terken, pinses Stefanie, heeft maandag- haar Eerslc-Communie gedaan. Dechnmps ongesteld zijnde, heeft MBr Donnet, den Deken van Caudenberg, voor die plechtig heid afgezonden. De jonge Prinses was zeer eenvoudig aange daan 'éen wit neteldoeken kleed, een hoofdsluier en daarop een kroontje van witte roozen. De Koninklijke Familie met heel het Ilof, woonde die plechtigheid bij. - Deècuwcligc van Letlerliautem, vrouw Parewijk, heeft op den eersten Paaschdag nog 'nen boer veel geld afgespeeld met kaarten en ziet nog zoo wel dat zij liet garen in de naaide steekt voor hare dochter van 70 jaar. De heer Lindemans, gemeenteraadslid te Opwijk, wordt bijgevoegd rechter bij bel vredegerecht van het kantoor Assche in vervanging van den lieer Crick, ontslaggever. Oostemü:. Yisehvangslweek van 4 tol 13 Juni I87G. Zondag, 18 sloepen, 340 manden Maanda» S sloepen, 140 manden dijnsdazi, 9 sloepen, 240 manden woensdag. 12 sloe pen, 300 manden donderdag, 14 sloepen, 1280 manden vrij dag, 12 sloepen, 270 manden zaterdag. Osloepen, 0 manden. Totaal per week, 73 sloepen, 1GG0 manden. Dijnsdag laatst is in de renbaan Truzzi, te Par the.ia ij, een gijnrmasiark van de barre fixe gevallen, met hel hoofd voorover, llij verkeeri in bcdenkelijkcn tonstand, maar men wanhoopt niet, liern te redden. T'llillegem is d'ander week een buit<mgéwoon verken geslacht van ->10 kilos d'achterhespen wogen elk 30 kilos t Elene is op 2l, n Sinxendag een teerRngspel goweest. voor een brood van "iU kilos Dit is ten deo'e gevallen aan den zoon van P. De Moor, van Oomborgen, die liet eenigc dogen nadien ten hesto heeft tregeven in het bijzijn v an vele achtbare personen, onzen vriend Gis eronder begrepen, die zich niet liet presseer en in 't zelfde Elene zijn sedert eenigen tijd veel malheuren goweest onder de vaarzen; d'ander week nog ging een schoone vaars van (lees jaar naar de weide en viel plotselings dood, door een weinig gras, in zijne adempijp te schieten. Booswichten hebben te Moiré, tusselien zondag en maandag nacht' eene in opbouw zijnde kapel merkelijk beschadigd, eenen langen pekap' ten steen in twee stukken geslagen en andere merkelijke scliade 1.00ge bracht Zoo't schijnt isde politie op't speur der schobjakken. Er zijn maandag in tegenwoordigheid der hoeren Brandspuitmees ters; proetneniirigen gedaan niet eene nieuwe spuit die, op weinige oogenblikkon, het hevigste vuur kan uitdooven, gelijk boprnekl werd np de Za;it, waar groote hoopen hout werden in brand geslekon. wa.tr door men in d'omliggende dorpen dacht dat 't. Aalst versebeide ge bou wen in brand stonden. Spijtig dat die spuit, telkens dat zij werkt, zoo veel kosten veroorzaakt. Gent. Aan de Geuzenkavalcado van September a. wordt des zondags vlijtig gewerkt. Een slecht begin Er zullen niet veel ehristene inenschcn naar dat gedocn omzien. Charel Dc Wilde, te Gent, in 't Berouwstraatje wonende, had nu berouw van getrouwd te zijn en ging maandag aan zijne vrouw, van wie hij al <i maand af was, ragen 0111 naai1 den l'rokureur te gaan. lie vrouw refeseerdo en dan trok do schelm een schoenmakersmes uit on stak haar in hoofd, hals, zij en huik; deze laatste wonde is doodelijk. lie schelm zit vast. llij is maar 28 jaar oud. Brussel. Een onderluitenant van het 10" linie, is gedegradeerd, omdat hij. zonder 's Konings toelating, buiten 't land was gaan trouwen. Verders is hij cn zijne weduwe van alle rechten op pensioen vervallen verklaard. Èene strenge besn aliing. E11 dan nog zijn er die roepen Vrijheid in alles cn voor alles Er worden vele mensciien met dit woord vrijheid bedrogen. Ze zeggen in Engeland dot Keizer Napoleon zijn- woef gaat^lrou- wen met Lord Dutlan, een dor rijkste heeren van Engeland... Ik kan dit nog al gelooven. Wij lezen in de Gazelle de Liegc Verleden donderdag werd de statie van Hormalle onder Hoci verpest door een stank welke daar ver spreid werd. Dc oorzaak hiervan werd opgezocht en weldra word er bevonden dat. dc vuile geur opsteeg uit eene groote kist welke tusschen andere bagagien en koopwaren geplaatst was. Die kist droeg niet anders voor opschrift dan het adres der statie zoodat er besloten werd dezelve on- rniddelijk te openen. Dat men oordecle over don afschuw der aanwezigen ,toen bij het openslaan van het deksel, de bloedige brokken van eene vrouw welke was in stukken gesneden, bun oog trof be plaats van waarde kist verzonden werd is nog niet gekend. Hot, parket'vertrok naar Ilerrndlle om ceu onderzoek te openen betrekkelijk deze brutale misdaad. Asia- Lit vele steden, 0. a. uit Constantinopel, vluchten talrijke scharen, 'alles in brand latende. Onverwachte bezoekers. De heer Wattrelot, kruidenier, woon achtig ruc de t'Arc, te Rijsel, was verleden vrijdag niet weinig verwon derd, reeds ten 5 ure 's morgens, de schouwvagere, beerruimers, met selaars, bruiloftsrijtnjgen, vier badrijtuigen, een groote verhuiswagen van den lieer Montaigne uit de ruc St-Nicolasde kolenkoopman van V at- tignios, enz. aan zijne deur te zien komen. De grap duurde den gansehen morgen. Dit was echter nog niet alles's namiddags duurde de klucht nog al tijd voort. Er kwam' een varkensslachter met een honderdtal sneden fijne sneden hesp, volgens bevel eeuer postkaarttonnen bier, vaten wijn enz baden, een eksteroogsnijder, een geneesheer, een Tandmees ter cn eindelijk een hotelhouder," aan wien men eenen maaltijd voor 40 personen had besteld. Deze kwam voorliet opstellen der spijskaart. Dit alles was liet werk vau eenen geestigaard, die op het gedacht was gekomen aan al die lieden briefkaarten te zenden get eekénd met den naam van Wattrelot, en daarop dc- bestellingen gedaan welke wij 1 opgesomd hebben. De grappenmaker zal duchtig gelachen hebben, toen hij zijne list zoo goed zag gelukken; doch zijn vermaak zou wel kunnen ophouden, wan neer hij v ei-neemt dat er over liet gebeurde eene klacht bij liet gerecht is neergelegd. Uit Lijon wordt van den 8 Juni, om II uur 's avonds, gemeld dat de bliksem gevallen is op de kantonnementen van bet 13-i'linie in *t kamp Valponne. Drie soldaten werden gedood e;m is blind geworden, ell'zijn verlamd of gewond. Een verbazend feit is, dat geone sabel of geweer beschadigd werd. Petroolbrand. Om dit uit te dooven geeft een inwoner van Namen als zeker middel, potaarde of klei in koud water op te lossen cn dit vocht op brandende petrool te doen. Charleroi. I11 de statie is zondag eene vrouw die op cénen ma- nomvrerenden wagon zat door den schok eraf gevallen onder de wielen. Ilaar lichaam was in tweeen gesneden. Duitschland. Over eenige weken stond voor het tribunal te Ber lijn eene vrouw die, om eene veroordeeling tc ontgaan, Lot do Reel iters zegde Verlies ik mijn proces dan zal ik mij tot" Bismarck wenden, die u allen 'nen dans zal loerenwantik ben bij hem keukenmeid geweest.» Eene rijke maar gierige vrouw bekloegzich bij haren Burgemees ter van ccn schreeuwende onrecht men had bij haarden kloc-ksten gre nadier gebilleteerd cn bij hare rijke gebuurvrouw, maar een kleine zwakke tamboer Dat si' zeer wijs onredelijk, sprak de Burgemeester, hij 11 moest men een kloek mensen in den kost leggen, een zwakkere ware van honger gestorven. Langs alle kanton zijn de Feesten en Verlichtingen verboden, welke de Katholieken schikten to doen voor 'tPius-feest van heden. lie Bisschop van Trier is overleden in do begrafenis van dien Belij der. hij had éen jaar voor T Geloof in 't gevang gezeten. waren 3;,l geestelijken Met dit afsterven zijn nu in de "geestelijke Provincie Keulen -1 Bisdommen, zonder hoofd. Duitschland zal in de Itussisch-Turksche kwestie zich niét tegen den Rus stellen, omdat liet. weet dat Frankrijk dan aanstonds den Rus voor b- 'iidgenoot zou nemen en zijne wederwraak. Te Kevelaar, een vermaarde Bedevaartplaats, hebben de Geestelijken linn huis nevens de kerk moeten ontruimenals de Priesters hunne wo ning verlieten, was 't lieele stadje in rep en roer men strooide bloemen voor hunne voeten, én de lucht weergalmde van de eeregezangen.

De Werkman | 1876 | | pagina 2