Tucht baart vrucht. de Duitselio handelshuizen hier ter plaatse vertegenwoordigd doen voortdurend inkoopen van uitgezochte waar tot den prijs van 169 fr. Overigens i3 do handel kalm! Op het land werden oenige omzottingen van fr. 130 a 150 afgedaan. I)e kooporders voor Engeland blijven ont breken. De oogst is bijna geheel gedaan ;do opbrengst zal slechts een derde van die van verleden jaar hereiken. Allerlei Nieuws. Denderleeuw haalt zondag zijnen nieuwon Herder in.deE. H. "W'alcaet't zal feest zijn en 's avonds verlichting. Donderdag van d'ander week zijn or te Philadelphia in d'eipositie, 200,000 persoonen geweest. T' Antwerpen hebben zo nu het Christus beeld uit den Berg van Berinhertigheid weggenoman. Er zijn er die Ons Heer ovoral willen buiten hebben en nogtans 't is Ons Heer die de wereld op zijn hand heeft en hoe men doet of niet, volkomen meester is en biijft van iedereen. Geleerde en wijzo menschen willen hebben dat die verloochening van Ons Heer vrecsolijko straffen over Europa, zal trekken. Laat ons de zaak verbidden Van zaturdag af is een nieuwe trein, uitsluitelijk voor dien dag, van Burst, naar Aalst., langs Erpe- Meire, ten 0,40. De nieuwe prachtige kring van Lodeborg gaat den 15 October ingehuldigd worJen. Meenen. Aan do IJperpoort viel d'ander week Isidor Bekaert van eenen vlaswagea, waardoor hij erge wonden aan 't hoofd ontving. Woensdag is 't kind van Henri De Witte in de Wervickstraat dood fresiagen. Aan do IJperpoort verkeeren slechte jongelingen zondag 1. kregen zij twist in do Bki.i.k vue en wierden buitengukegeld dan keerden de twee slechte kerels hunne woede tegen H. Tanghe, metsel en vader van 2 kinderen en zij sloegen hem zoo deerlijk dat de man er van in 't hospitaal ligt. Denzelfden nacht namen zij doctor Dolarojêre vast, maar hem kennende, zijn zij gevlucht. Lieve VrienJ, van d'eer- ste ramp, dat de Werkman zou pak en zak maken, is er niets. Antwerpen. Ongeluk op de Schelde, In den nacht van zater dag tot zondag was het weer zeer .slecht de wind blies hevig uitiiet noord-oosten en was vergezeld door sterko regenvlagen. De scheldo was zeer ontstuimig de golven sloagen op de kaai, en do mot donkere wol ken overdekten hemel maakte do duisternis zoo dik, dat men slechts met moeite do schepen kon onderscheiden die voor do stad op anker lageu. De op-en afvaart der schepen was bij zulk een weer gevaarlijk. Omstreeks 3 1/2 ure 's morgens, maakte de Engelsche stoomboot Al- ster zich tot het vertrek gereed ten I ure vaarde zij onder wal van den rechten oever, en stootte op het Hollandsch binnenschip De tweb gebroeders dat aan do Rhijnkaai, nevens de Dititschè stoomboot Ho- iiaNzoLLERN vast lag. De schok was allerhevigsthet voorste gedeelte van de schuit werd verbrijzeld, en do schipper met vrouw en kinderen hadden nauwelijks den tijd zich to redden, doch do knecht Leopold Se- phers genaamd rondden dood bij de ramp. Do knechtsliep aan het voor einde van het schip en de opening langs welke men do kabien bereikte, was door de verbrijzelde en uiteengeslagen planken versperd zoodat die ongelukkige zich niet meer kon redden. Men hoorde zijne kreten docli het spoedig zinken van het vaartuig liet niet toe hem ter hulp tö komen. Het lijk lig nog ia de schuit. l)e twee Gebroeders patroon Van Saelen, van Baasrode hoort toe aan do hoeren Heumann en C" het vaartuig was geladen mot rijst, bestemd voor Holland. Later in den morgen, omstreeks 10 ure voormiddag greep er eon ander ongeval, van denzelfden aarJ, op do rivior voor de stacf plaats. Do stoomboot Dolphin, die van Londen kwam, stootte tegen den baket Josephine, patroon Hapers, geladen met steenkolen voor rekening van den heer Steppe. De schuit is gezonken de schipper en zijne familie worden gelukkig in tijds gered. Brugge. Een elfjarig jongentje, woononda in do Casselstraat alhier en gebezigd in -Ie papierfabriek buiten do Ezelpoort is vrijdag morgen door onvoorzichtigheid in liet jachtwiel geraakt en deerlijk gewond er uit gehaald. Naai- zijne woning overgebracht, heeft men kunnen hestatigen dat hij aan het hoofd erge wonden had bekomen, als ook op andere doelen van hot lichaam, zoodat hom do laatste Sacramen ten zijii toegediend geworden. De jonge Laperreis zaterdag aan zijne wonden overleden. Geheimzinnige vond. Men 'schrijft uit Lunèville, dat men op den ijzeren weg, nabij Blai. villc, oeno versch afgekapte vrouwenhand heeft gevonden, in papier gewonden. Die hand, welke aan een der vingeren hot spoor van een afgetrokken ring draagt, en die zonder twijfel door do portel van een waggon go- worpen werd, is naar het gasthuis gebracht. Men heeft dit geheim nog niet kunnen onderscheppen, en geene hoogonaamdc aanduiding heeft de opzoekingen tot hiertoe vergemakkelijkt. Men heeft naar de gasthuizen der streek getelegrafeerd. Nergens is geweld gepleegd. Het parket heeft aanstonds een onderzoek geopend om den misdadiger op te sporen, indien er, zooals men denkt, eene mis daad bestaat. Te Parijs is een zoer buitengewoon man aangekomen. Dit natuur wonder bezit vier volkomen onderscheiden stemmen, die hij gezament- lijk of afzonderlijk kan doen hooren. Hij kan een gesprek voeren, alsof het tusschen vier personen plaats had, en het zonderlingste is, dat hij eeno soort van buikspreker is, de tonen,die hij voortbrengt schijnen voort te komen uit verschillende punten der zaal, waar hij zich bevindt. Hij is een inwoner der Baskischo provinciën van Spanje en spreekt goed Fransch, Russisch, Duitsch en Engclsch. DE IJZEREN WEGEN IN AMERIKA. Er is reeds dikwijls ge sproken over de buitengewoone ijzeren wogen dio Amerika, het land der stoute uitvindingen, bezit. Onder die ijzeren wegen verdient do linie tusschen Mobile en Nieuw-Orlcans eene eorste plaats. Generaal de Molinari heeft er op gerezen, maar gezworen het waag- sttk geene tweede maal te beproeven. Zie hier onder andere hoe die ijzeren weg is aangelegd om eene baai van drij tot vier Engelsche mijlen breed over to reizen. In Europa zou dit eeno moeielijke questiezijn, want de baai met naam St-Louis, is goed bevaarbaar, zelfs op sommige plaatsen tot S0 voet diep. In Amerika echter schijnt dio zaak dood eenvoudig. Langsheen de moerassen, door welke de baai bezoomd is, zijn de gróótste en zwaarste hoomea geveld, van deze zijn balken gemaakt, de balkon in de baai ge- beseken op twee lijnen mei tusschènruimte van de gowoon» breedte die de rails van elkander liggon. Daarna zijn over deze balken dwaarsbalken golegd, daarover de rails bovdstigend en de moeilijkheid was uit den weg geruimd. Wanneer een dezer balken die boven eone watervlakte van 60 tot 80 voet diop uitsteken, breekt of slechts eenon duim breed van zijne plaats wijkt onder de zwaerte, of de bewoging van eenen trein, valt het lieele govaarto ia de diepte. De heer de Molinari werd verwittigd alvorens de reis aan te vangen, over het gevaar dat de reis opleverde over de baai St-Louis, met bijroe- ging dat ae ijzoronweg sedert eenige jaren niet meer betaalde, dat de maatschappij verwaarloosde hare baan te onderhouden, en dat den eenen of anderen dag eeno vreeselijko ramp op de linie kon plaats heb ben. Bovendien is iedereen overtuigd dat die gevreesde ramp in een min of meor verwijderd oogenblik onvermijdelijk moet plaats hebben, maar dat zij voor gunstig gevolg zal mede brengen, dat de maatschappij zal gedwongen worden hare plichten te vervullen en den ijzerenweg zal moeten in goeden toestand brongen. Middel om deurwaarders te plagen. Meester Sauret, deurwaarder, moest bij den heel- Du val, fabrikant in toestellen Tan physiek, de meubelen la besla/ nemen. Gister dan komt hij met zi.ina handlangers af, grijpt naar den ijzerdraad om aan te bellen, enbegint eensklaps Ie dansen en te springen, zoo kluchtig, dat iedereen verstomd kwam toogoloopen, terwijl hij een schrikkelijk misbaar maakte. Dat duurde een minuut lang. Dan keerde de man lot zijue gewone kalme waaidigheid weêr. Toen men het huis kon binnentreden, ontdekte men het geheim van de/en fantastische» dans. De heer Duval had, door middel van het toestel Rumkorf, een eleclrischen stroom daargestold langsheen den ijzerdraad der bel Alwie het ijzer raakte, moest natuurlijk dun electrischen schok krijgen, en van daar die gekke dans. Die deurwaarder zal laugeu tijd de inbeslagneming bij den heer Duval ge denken. O die wraakzucht In plaats van te peizen om hun land te genezen, zijn de Franschmans nu al zeggende Nog een jaarken on wo zullen sterk genoeg zijn om niemand op onzen teen te laten terten of ons vies bezienWat is de wereld oen vieze prochio Bewondert hier de groeikracht dier planten: In Duitschland, onder de grondvosten van een oud kasteel, is een koorngewas gevonden, dat 125 hairon had geschoten Bijna levend begraven. In do gemeente Neuville was een Uit vaart met lijk presenttoen de Dienst bijna ten einde was, hoorde men eensklaps onverstaanbare klanken uit de doodkist komen de doode was lovend geworden en protesteerde krachtiglijk tegen don dwang hem aangedaan. Men haaste zich den lichter te openen; ae man kroop eruit; hij was genezen en kon nog de spijzen proeven die voor zijne uitvaart waren goreed gemaakt. Is 't Protestantendom no» een Religie Oordeeltop 40,000 kinde ren, te Boriijn zijn er 15,000 dio niet gedoopt worden. Hoeveel zijn er die voor do'Kerk niet trouwen Tc Danzig 47 per honderd, te Konings berg 36, te Breslau 53, te Oerlijn, 65, en te Stittin 08. Do tempels staan leeg 't Is treurig maar 't moest ervan komen Do slechte vrucht die van den boom valt geraakt dieper om dieper in schande. Ze spreken van 'no tramweg to leggen van Sichem naar Scherpen- oeuvel.... Geen slecht gedacht. Do Pest is nu in 't loger van den Turk gekomen eiken morgend zijn or een aantal dooden en moeten do tenten verbrand worden.... IVeea kwaal volgt altijd d'ander op. Een schurk van'nen Aap. De heer C.... een der voor naamste handeiaren in de oude straat du Temple, te Parijs, had onlangs een ongemeen grooten en doorslimmen aap gekocht. Dezer dagen kwam hij, bet dier in zijn kantoor achtergelaten heb bende, het afhalen, toen zijn kassier hem verzocht, twintig minu ten zijne plaats in te nemen, daar hij eene dringende boodschap te verrichten had. Zeer gaarne antwoordde de patroon, zette zich neer en betaalde de wissels, welke inkwamen. Zich een oogenblik moetende verwijderen, schoof hij de lader toe, zonder die te sluiten en ging. Hij was nauwelijks weg ot een jongen trad binnen om eene zekere som te ontvangen. Hij komt voor het loket de aap steekt den poot uitde jongen, zonder bijzonder op te letten, geelt zijn papier al. De aap getrouw zijn meester nabootsende trekt de lade open en reikt den jongen een geheel pak bankbiljetten toe. De knaap zette groote oogen op, doch draalde niet, zich met den onverhoopten schat uit de voeten te maken. Toen de heer C... te rugkwam kroop de aap vol schuldgevoel weg, en zijn meester had met een oogwenk alles begrepen. Doch de roover zijner bank biljetten is nog niet opgespoord. De «Phare du Littoral, van Nizzn, meldt een ongeluk, dat vrijdag rond den middag in de wijk van Mez d'Eze. op eenige meters der brug van den spoorweg, gebeurd is. Een werkman was in eenen put gedaald, om er te werken; zijnen arbeid verricht zijnde, wilde hij 'boven komen hij kreeg draaiingen, stortte ne der, en vond de dood op den bodem van den put. Achter va clit. Iu den i acht van woensdag en dond-.rdag is op Meire do sohunr afgc-broml van P. Van Boven, eigendom dar Weduwe Lievens. Ingeblsven 2 guiten en de provisie. Te Zële is zondag nacht in een herberg 'ne mensch dood guvouden. 't Is aan de boomen niet dat 't heilig Schrift xegt Houdt u altijd bereidt

De Werkman | 1876 | | pagina 2