JAAJt AT 214 24 WO¥- o s a Prijs in bureel or winkels 5 centiemen Met de post of te huis gebracht 2,50 's jaars Vooraf Betaalbaar ■MSI (U C« ffl <1) I Rij'ke Armen. I Een pot met brij, een volle pot, J Een bed gevuld met varen, En morgen and're kost misschien, Ik zou liet wel eens willen zien Wie waarlijk rijker waren. Mijn halve bunder was bezaaid, Bezaaid met vele zorgen Maar 'k heb er schooven afgehaald De grootste schuld is reeds betaald 'k Behoef niet meer te borgen. Maar, lieve vrouw, vergeet hot niet, Wat wij te voren waren Een stroobed was ons toen genoeg, i En. wat onze armnè nimmer vroeg, Wij slapen nu op varen, j Schuift aan schuift aan de kost is klaar, I Daar wordt hij opgedragen. Komt, jongens 'lepelt aan den brij Maar stuurt geen arme bloed voorbij, Wanneer hij iets komt vragen. De zeeldraaier van Stekene. De tevredene is rijk de ontevredene is arm, al bad hij de schatten van 20 ko ningen. Al wat voor DE WERKMAN bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opstelier, Leopoldstraat 77. Rusland heeft eene vergadering gehouden van al zijne Ministers en van de voornaamste generaals- Milloutine, de minister van oorlog, heeft daar verklaard dat binnen 14 dagen het Russisch leger een total strijdveerd-ige manuen zal hebben van 1 millioen 2 honderd duizend soldaten. Er is besloten dat, bij d'eerste schending van wapenstilstand door den Turk, het Russisch leger over de grenzen zou trekken. Tur kije zendt oorlogschepen naar de Zwarte Zee en de keurbende zijner troepen, de Girkassiers, naar den Kaukasus. Ondertusschen ziju de diplomaten, in conferentie, aan 't heffen en 't leggen. De Turk heeft stellig verklaard nooit of nooit eene bezetting van zijn grondgebied te zullen gedoogen, zelfs van Engeland niet; nu wordt er gewerkt opdat Turkije Bosnië en Herzegowina op hun eigen zou placeren, om aldus aan Rusland het minste voorwendsel tot oorlog te benemen. Een geachte lieer «lie te Piijsscl op 'l Werkmans-Congres is geweest, schrijft ons dat er to Uijssel lei. minste 40,00'J Vlamin gen zijn. Sedert eenigen tijd zijn daar, door de zorgen der Paters RecoUectcn, goede inrichtingen gekomen dagscholen, palrona- gicn en eenen Kring, welken 500 leden telt en voor cere-President heeft den graaf de Canlaincourt. Er is in dien Kring eene leesbil- biotheek, er zijn daar smaakvolle feestjes; de Vlamingen komen daar van hun Vaderland spreken, de jonkheid is er van wijze raadgevingen en goede voorbeelden omringd; immers, 't is daar een Vlaamsche Parochie! 500 man werken reeds te Parijs aan de gebouwen voor de wereldtentoonstelling van 1878. Er zullen zalen gemaakt worden, zoo groot als een Vlaamsche prochie. Stellig is nog niet geweten of Duitschland zal komen. Arme landverhuizers! Zondag stonden er een honderdtal te Antwerpen om over zee naar Amerika te trekken. Ze meenden 5t schip gereed te vinden, en er eten en logist te krijgen. Onge lukkiglijk, ze moesten nog wachten en om van honger niet te sterven, d'openbare liefdadigheid gaan afsmeeken.... Het arme volk wordt dikwijlu misleid. 't Gaat in Duitschland verder om verder. Te Marpingen is eene verschijning geweestzoo verklaren drie kinderen van 8 jaar; hun woord wordt bevestigd door wonderbare genezingen de menschen gaan op die plaats troost zoeken en biddenwat kwaad is daai in gelegen Nogtansis T Goevernement gekomen en 't heeft de plaats der verschijning doen afsluiten, er.'t heeft den Pastoor erg doen kwellen, en 't heeft bij al de burgers sol daten gelegd, en nu is er een bevel gekomen om de drij kinderen jn een Terbeteringshuis te doen sluilen.... Een woord: komen die zaken van God, Pruisen metal z-jn soldaten zal er zich builen te gen loopen. Victoor-den-Manuël is ongerust wegens de revolutionnairs die naar zijn hoofd klefferen. Er is geroepen Weg de Dwingelanden 'k En verschiete daar niet van Victoor heeft den Paus van zijne Staten beroofd oog voor cogland voor laiulhij zou nog wel zijne eigene kroon kunnen verliezen. Met de maat waarmee men meet, worden wij zeiven gemeten. Er was eens zoo een ontaard kind, thuis ingetrouwd, en die zijn vader te kort deed de man mocht aan tafel niet meer komen en moest uit een houten schotelken eten op zekeren dag ziet den zoon zijn eigen kind een oud schotel ken weg leggen Wat is dat, Jantje Wel, Vader, 't is voor u, tegen dat gij zult oud geworden zijn Een nieuw lied gaat verschijnen, van den heer Lowet, over de Moeder Gods, met eene smeekbede tot verlossing Zijner Heiligheid. M. Lowet, degezangen van Lourdes zijn hier uitverkocht. {Zendt er. De E. II. Onderpastoor Lancker, van Proven, zoo valschelijk beschuldigd voor twee Rechtbanken, is voor alle twee vrijgespro ken. De iwee kinderen, zijne belichters, hebben bun woord herroepen. Te Groeningen hebben op d'Akademie twee jonge jufferkes een eerste medailje behaald.... Proficiat, mammesellékes KONING ZIJN Is 't zoo gelukkig Koning te zijn Volgens d'historie zijn er 2540 Keizers en Koningen die over 64 volkeren geregeerd hebben. Ziehier wat het lot van velen is geweest. 11 zijn zot geworden. 25 id, ajn gemarteld. 64 hebben hunne kroon afgestaan. 100 zijn in den oorlog gesneuveld. 108 id. ter dood veroordeeld. •123 id. krijgsgevangen genomen. 101 id. wreed vermoord. 299 id. van hunnen troon geworpen. 892 id. vergiftigd 1773. Van d'andere zwijgt d'historie misschien waren hunne mise- riën onhoschrijfclijk. Te Sneek, in Holland, is't vleesch 10 c. den kilo afgeslagen, 't Staat in al de gazetten, waarschijnlijk, omdat afslag van t vleesch eene groote rareteil is. De veterinairs beweeren dat er veel koeien ziek worden door het eten van bedorvene aardappels.... Maag is maag. aardap pels, die ver geplaagd zijn, deugen voor mensch of dier.

De Werkman | 1876 | | pagina 1