Ï5 DEC- mis 5 FT 217 Prijs in bureel of winkels 5 centiemen. Met de post of te huis gebracht 2,50 's jaars. Vooraf Betaalbaar Al wat voor DE WERKfêAH bastemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Leopoldstraat 77. Overzicht. Turkije maakt zich gereed orn moederziel alleen, den Rus te "en te houden al wie een wapen kan dragen, wordt binnenge- roepeiqen op al de mannelijke onderdanen van 15 tot 00 jaar oud, is eeno belasting gelegd van 15 piasters. liet leer van Rusland is strijdveerdig en gereed om, op t eerste tee- ken van den Czaar, over de grenzen te trekken.... God bew..re er ons van maar de oorlog tussclien den Turk enden Rus zou eene vreesohjke moorderü zijn een gevecht van volk tegen volk. Hier, den machtigen Rus met zijn millioen-en-halt' mannen, daar den Turk, al zijne krachten inspannende voor zijn grondgebied.... En 't is grootelijks te vreezen dat nog andere mogendheden in den oorlog zouden gewikkeld zijn. Van de Conferentie hooren wij weinig, bijna niets.... Spreekt met goede reden aan Kerels die don poeierreuk in den neus hebben en van kop tot teen gewapend staan. Indien Engeland strabant door sprak, t zou gaan, maar er komt te Londen een sterke partij voor Rusland, en Koningin Victoria is een voor zichtig menseb.... Zoolang er leven rs, is er hoop.... We zullen 't maar afwachten en er ons slapen niet voorlaten.... Voor eiken dag is zijno kwaal genoeg, schrijft Thomas a Kempis. ROOME. Kardinaal Simeoni volgt Kardinaal Antonelli als Staals- Sekretaris op en heeft reeds den eed afgelegd. De H Vader heeft den 5 december in gehoor ontvangen Z. Ex. M. deu baron d'Aiiethan, die namens Z. M. den koning der Belgen eenen eigenhandigou brief aan Z. 11. Pins IX heeft overgebi acht. Die brief handelde, zoo het scheen, over dejbescliaving in Centraal-Atrika en de afschaffing van den slavenhandel. Z. H. de Paus is met dit plan zeer in genomen. Sis Noekaerts, van Leuven, die zijne vrouw met eenen kandelaar had doodgeslagen, is tot eeuwigdurend gevang voroerdceld. De lade kerel, die den politieagent Gorard te Luik gesteken had bij de terugkomst der Pelgrims uit Scherpenheuvel, die laffe krawat is eindelijk aangehouden; er was nog oenen ponjaard in zijnen zak. De vrouw die men dacht het instukken gesneden lijk van Parijs te zijn, is teruggevonden; wie 't slachtoffer was, blijft dus een mijsterie. Burgeroorlog en Avreede gevechten in Mexiko. De President, een vervolger der Katholieken, is moeten vluchten of was zijn leven kwijt. Ons Heer borgt wel, maar scheldt niet kwijt. De Senators van Brussel, graaf Lodewijk de Mcrode, is d'ander week te Cannes, ovorleden. Zijn schoonste titel in onze oogon was dien van Voorzitter van 't komiteit der Christelijke scholen. De Barneelwachter van Marquette, tegen Rijssel, is tot 2 jaar ge vang veroordeeld, om door nalatigheid schuld geweest te zijn eerier spoorwegramp. Een der braafste inwoners van Aalst, M' Fr. Beeokman, Bestuurlid der Xaverianen, is zondag nacht schielijk overleden. Zondag zag men hem in 't Genootschap op zijne plaats nadien ging hij de rijke kapel bezoeken welke hij op Mijlbekc heeft doen bouwen, ten vier ure was hij in 't Plechtig Lot der Onbevlekte Ontvangenis; die brave Man ging gerust slapen en 's morgends vond men hem dood.... De Heer had zonder strijd, zijnen getrouwe Dienaar, den vurige» en edelmoedigen katholij- keu, binnengeroepen. Te Brussel heeft de Policie bij den boekhandelaar Sacré-Duquesne. zuiderstraat, ecne aanzienlijke hoeveelheid smeerigc boekwerken, steen drukplaten enz. aangeslagen.... 't Moot ver gaan, als do Policie van Brussel er zich meè moeit. Ze maken nu te Londen boter uit het -vet der waters van do rivier Teems. Dit vet is afkomstig van buizen der fabrieken en van het goot- water uit de keukens.... Goed voor de liefhebbers. Is 't de vinger Gods niet hetgeen de lieer Van der Schueren, onder pastoor te Deynzo, in den Volkskring van Gent, verhaalde, over 't lot der kerkvervolgersNauwelijks had Napoleon I do hand op den Paus gelegd of hij kreeg 't rampzalig gedacht van den oorlog naar Rusland 't is zijn dood geweest va» de OÖÜ.UUO soldaten kwamen er nauwelijks 2 ),00u weer en de Napoleouisten mochten zoo dapper strijden als zij wilden, geen overwinningen meer Voltaire, den gemeonen vuilen kerel, in 1708 zegde hij Binnen 20 jaar ligt er de Roomscho Kerk en 20 jaar nadien lag hij er, opzijn sterfbed in de vreeselijkstewanhoop, een Priester vragende, maar er geenen bekomende... welke lessen welke voorbeelden Watleeit de Godsdienst ons over de verschillende standen der samen- le\ing Dal die verscheidenheid noodzakelijk is. docli dat voer al d standen weder/.ijdschen eerbied en weder/ijdsche liefde vcreischt worden Hen rijke inensch moet eei bied. genegenheid hebben voor zijn mindere med-broeder, omdat deze den lastigste» post bekleedt en bij den grooten Mét-ster dikv-ijls meer in achting i» dan Koningen rn Keizers. Draait de wereld rond en om, recht en links, ik laat u meester om alles te verandoren, loch eindelijk zult gij daar op uitkomen arbeiders im-t den geest, arbeiders met de handen gefortuneerde menie hen, menschi-n die al wiocgende en krochcude hun brood moe Ion winnen De wereld is een speelloonoel, en als de gordijn valt, dan js er geen Terschil Tan standen meer, niets dan verdiensten of misdaden. Goede verdediging. Eene vrouw staat voor d'Assisen, be schuldigd van haren man willen vergiftigd te hebben de man, gansch hersteld, bevindt zich in 't verhoor Vrouw wat hebt gij voor uw verdediging te zeggen vraagt de Presidont. Ik ben onschuldig 1 ik verzoek dat men de lijkschouwing doe. Er wordt veel gesproken van ouderlingen, maar ziehier 't petjen en den dekenTe Smyrna komt te sterrenGoris Stravaridés, bakker van stiel en 132 jaar oud. Beschuldigde, sprak de Rechter, hebt gij nog iets te zeggen tot uwe Acrdediging Ja, Mijnheer do Juge, een Avoord. Mijnheer de Jngc, ik hoop dat LTieden een bc-tje consideratie voor mij zal gebruiken want 't is reeds de zevende maal dat ik deer heb door u'geoordeeld te worden. j Rubens Ribbesriep een eenvoudige menscli vol verwondering uit t'Antwerpen, voor 't standbeeld van dien grooten Man; Ribbes! ze spreken daar zoo ijselijk veel af-, en indien hij niet geschilderd had, God Aveet zou er 'nen haan over gekraaid hebben

De Werkman | 1876 | | pagina 1