Misdaden, raiupen en ongelukken. - Voorzorg is beter dan berouw. Bank Union du Crédit. D'andei week is te Brussel weêr eene Bank bijna gesprongen de bank Union uü Crédit. De twee voornaamste Bedienden had den, sedert jaren en jaren, de boeken vervalscht, groote sommen weggefoclFeld, en nu was de l'jd daar dat hun bedrog moest uit komen. Een der kerels, De Vin, sneed zich den hals al, de andere, Emerique, vluchtte naar Parijs, de policie ging onderzoek doen en honderde menseden, die geld op die Bank hadden, stonden buiten te zuchten en te kermen. Ze willen de Religie uit de volkeren bannen,ziet eens waarop zij uitkomen: dieften! schrokkerie! moorderijen! De verliezen worden geschat op 4,200,000 Vier millioen, twee honderd duizend franken! Welke som de spaarpenningen van duizende personen! ineens verzwolgen door eenigc schurken! Het land van Aalst heeft gelijk van aan zijn le zers gedurig te herhalenWacht u van die banken, waar men 5 ii 6 percent geeft, en met uw kapitaal wegloopt. Emerique, een Fransche bejaarde rat, was een der schurken die in 1870 een groot plakkaat uithingen om de Processie van 't H. Sacrament tegen te houden! Emerique was een der lafaards die overjaar te Brussel op karnaval, Louise Lateau vertoonden hij, de schelm en dief; kwam op straat om een eerbare dochter, om onberispelijke Kloosterlingen te beleedigen.! Emerique was deken der liber-pensée, Brussel kent hem nu. Hij is te Parijs aangehouden bij zijne getrouwde dochter, en zit nu waarschijnlijk al te Brussel, in de kleine Karmelieten, bij 't Kindt. Van de Vin heeft nog eenige uren zijne wonden overleefd en het geluk gehad van zijne biecht te spreken. Ilij is maandag be graven. Versch-oide bedienden der Bank zijn als medeplichtigen aange houden. Nu zien wij welke mannen daar te Brussel aan 't hoofd zijn der bestrijders van onzen GodsdienstEn van zulke schavuiten zou een eerlijke Vlaamsche werkman moeten onderwezen worden! Al wie te Brussel in krot zit of niet betalen kan, zegt nu dat de Bank-Einerique hem geruïneerd heeft: Hé, Mijnheer! wan neer zult gij uwe kamerhuur betalen?Madam! madam! hoe kunt gij zulke vraag stellenwist gij hoeveel ik aan de Bank verlies? Er wordt iets of wat betaald; en de aktiehouders belegeren de bureelen der Bank. f Wacht o wf.l van stelen! Dit gebod van Ons Heer telt niet meer bij 't ongeloovig volk! Ga maar voort, Brussel! schrijf maar voort, slechte gazetten! trekt het volk maar uit de keilen en lokt het naar de theatersuw groot Paleis van Justicie zal nog te klein worden voor uwe dieven en onrechtveerdigaards Sedert tweo dagen zijn te Brussel de onrustbarendste geruchten in omloop over den aanstaanden en, zoo men beweert, zekeren val van verscheidene bankhuizen. Een groote schrik heerscht onder den koop handel in bet algemeen. ANTWERPEN. Geen dag of er gebeuren schandalen, in die stad, schandalen van geuzenmaandag avond liep eene bende van 20 a 30 man sterk door de 4e wijk; zij zongen slechte liêkes, een adjunkt van policie en 4 agenieu eskorleerden de mannen; jongens en meiskes volgden de geuzen gaven genever ten beste en d'agenten dronken mee.... Pronte policieIn diezeltde wijk heeft een herbergier wegens huiselijk verdriet, zijn eigen op gehangen. HOEI, 19 dec Zondag nacht hebben de echtgenoten Schraken, tc Engis bun vijfjarig kind door mishandelingen gedood. Do gencesheeren bestatigden dat het arme wicht verwurgd was en talrijke slagen had bekomen. Het parket is ter plaatse geweest. PORTUGAAL wordt nu bezocht en beproefd door groote overstroomingen. Gansche dorpen zijn door de waters wegge sleept.... Wij beklagen de menschen daar l Zaturdag heeft eene ontploffing plaats gehad te Newport, Amerika: reeds zijn 17 lijken en talrijke gekweisten bovenge haald. Brussel vermindert de hulp aan den arme met de helft, en verhoogt de subsidie van den fransehen theater met 50,000 »t ls menschklievend Er is te Bern een engelsche Goudsmid aangehouden die met éeii millioen vier honderd duizend fr. was schampavi gespeeld; marchessès uit Engeland hebben den dief ingepalmd. Te Verwurs zitten ze 'u_-n dief acüteraa, dio eenen korf van 70 kilo grammen boter gestolen bad... Laat ons hopen dat de kravrat/al worden gevat. Moedermoorder. Gansch Oostenrijk \orkeert onder den in druk eener gruwelijke misdaad, die te Weenon is gepleegd, door zoke- ren Raimond Ilaukler, oud 24 jaren, dewelke, na zijne moeder met eenen vuistslag op hot hcofd ton gronde geslagen, haar verder met eene koord heelt geworgd. 'Na de begano misdaad is de moedermoorder verschillende malen in het huis weergekeerd, en heeft er vijf opvolgende nachten geslapon, op hetzelfde bed waar het lijk zijner moeder lag. Zekeren nacht, ten 3 ure 's morgends, hoeft Haekler zichzdven in handen van het gerecht overgeleverd. Het monster heeft/zijne misdaad bekend, en verklaard, dat hij zijne moeder heeft omgebracht omdat zij het geld niet wilde teruggeven, dat zii hem verschuldigd is. Parijs. Eindelijk is de instukken gesneden vrouw gekend, als mede haar moordenaar. Het slachtoffer was Marie Le Manack, en de wreede schelm, die dees ijselijk schelmstuk gepleegd heeft, is zekeren Billoir. Men heeft in den beerput van zijn huis de ingewanden en het hair dier vrouw gronden. Men vreest voor opstand in de Noorder-Provinciën van Spanje. Het Goevernemcnt wil aan dio volkeren hnnne voorrechten on vrijheden ontnemen, en daartegen is oone sterke oppositie er zijn troepen ge zonden men vreest burgeroorlog. Brussel. D'heeren dieven loeren nu op de melkboeren d'ander week is 't meer dan eens gebeurd dat melkkannen van de kar geroofd Werden, terwijl de eigenaar binnen huize de volkeren bestelde. T'Ukkol heeft 'ne plafonneer, Verleyn, naar zijne vrouwen doch ter eenen revolver afgeschoten, zonder een van beiden to raken. Dan lostte hij den revolver naar zijn hoofd, kwetste zich en ligt nu in 't gasthuis de prij In do Walen hoort men niets dan dieften, schaudige aanvallen en moor derijen 't gaat zoover dat de Kaïner er is moeten tusschen komen... Ner gens worden meer slechte gazetten gelozon dan by de Walen, lün go. ziet hoe het gaatAlle vijf voet opstand onder de mijnwerkers, en dieften en moorden zonder getalAls men maait, water gezaaid is, valt er niet te klagen. Pruisen heeft nu beslist dat do goederen zulten aangeslagen worden derjonklieden die uit 't land jvluchten, om geen soldaat te moeten worden. Er is t'Anl werpen oen kind erg vei brand door 't omvallen eener petrool- lam. In november zijn 8,065 brieven, wegens slecht adres, moeten blijven liggen. Bijna op al de marktdagen van Antwerpen, wordt er gestolen vrijdag weör aan eene boerin cono som van 100 fr.'t Is op tc passen. PARIJS, 18 dec. Gisteren heeft eene botsing plants gehad tus- schon een exprestrein en een treinomnibus, tusschen ChatilloiLen Aix- les-Bains. Tot hiertoe heeft men vastgesteld dat 8personen gedood zijn en 15 gekwetst. De ontruiming van den spoorweg wordt voortgezet. Men vreest nog meer slachtoffers to zullen ontdekken. Onze geëerde I.ozo-s, ingeschreven in linn poslbureel, en die BE**11 hegeeren hun abonnement ie behouden, worden verzocht daar kennis van te geven aan den Postbode. Te dezer gelegenheid herinneren wij dat men zich't jaar door, aan'Do Werkman kan abor neren, doch niet min dan voor óen jaar. To Mariakorke heeft do achtbare scliepene Van der Ci'uysson, zijn gulden Jubelfeest gevierd van 50 jaren huwelijk. Over 2 jaar was or nog eene d u-gelijke Feest up die Parochie. 11 n 6 Jann.-iri moet Brussel kiezen voor eenen nieuwen Senator, in verram.'iiig van wijlen den graaf de Merode. Waartoo het geweer van lien garde-civiek zoo al diout. M. X.., sergeant hij do burgerwacht t'Antwerpen, is oen onvermooibaar duiven- licfnebher hij bezit minstens een vijftigtal van die vogels, welke hem des zondags een heelen dag vermaak aanbrengen wel verstaan als het geen garde civieken-dienst is. Doch sedert eenige dag'-n, werd het duivenkot van X..., bijna alle nachten door een behendigen dief bezocht, en in minder dan 8 dagen waren er een tiental duiven de beste verdwenen. M. X..., scheen door dit verlies diep getroffen hij besloot 's nachts de wacht te houden, en voorzien van een geladen geweer, ver borgde hij zich op den zolder. Weldra hoorde hij een licht geritsel op liet dak. Een minuut nadien, A'ertoonden zich twee vlammende- oogen in het zoldervenster. M. X...,die hevig verschrikt was, gaf ijlings vuur en nam de vlucht. I)e duivenmelker kon van den ganschen nacht geen o ig toe doen; gedurig meende hij de twee glinsterende oogen te zien, e i was zeer ongerust over den uitslag van zijn seliot. De aanbrokende morgond. kwam M. X..., uit zijne onzekerheid verlossen en hij ontdekte toen, dat hij den kater van zijnen gebuur had doodgeschoten!!! Deze laatste diende eene klacht in hij do policie en X.... de kattsndooder, werd voor dit feit tot 10 fr. en de kosten veroordeeld. Goede Vrienden. Goeda Vrienden zegde een millionnair, maar zoo gieiig a.U du stek dia haar huis op den ruggc draagt ze zij er zoo raar Ik heb or nogton-s eenen tegengekomen, in mijn leven Hij had geen geld om to el-a en vro 'g mij zelfs nog niet om hem ósn centiem te leenen. Dat noem ik ecu Vioud Een Duitsche Dichter, Karei de Hollcy, hooft zich bekeerd en is in't noviciaat der Broeders van St. Jan-do-Deo getreden te BreslauProficiat! 't Geloof is den koslelijkstcn schaten er zijn zoovele Christenen die dezen schat, door hunne schuld, verliezen. Niemand anders bedriegen zij daarmee dan hun eigen - zeiven.... Ons Heer kan onze gebeden, onze belde missen maar wij, wat zijn wij zonder d'huip, zonder de liefde van Ons Heer Arme, kadukke, nietige schepsels. Eene boekverkooping bij den boekhandelaar P. Kockx, heelt 40,000 opgebracht; er was een boek bij, f Antwerpen ge- diukt in 1488. Spreekkamerken. M. V. Brussel. UE. heeft nu betaald tot Nov. 1877. Id. 2,50 uit Ilansbeke, tot 15 Aug. 1877id, 2,50, uit Brussel Leo Bourlez, tot 15 Aug. 1877. De lieer onderpastoor van Proven, zoo valsehelijk beschul digd en vervolgd, schrijft eenen langen brief aan 't Publiek, waarin hij verklaart dat men nog twee andere kinderen ontdekt hcel't. aan wie men geld beloofd liad om hem te beschuldigen. Er is tegenwoordig con helsolie samenzwering tegen 'tgccstelijk.

De Werkman | 1876 | | pagina 2