Al wat voor DE WERKfMN bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Leopoldstraat 77. OVERZICHT. Iedereen, die zich een weinig op d'hoogte houdt, begint nu te gelooven dat wij ongelukkiglijk en bejammer- lijk, in 't Oosten den oorlog gaan hebben. Al het redeneeren en parlesanten der Conferentie is boter aan de galgde Turk ziet 'dat de Mogendheden niet rechtzinnig handelen immers, Rusland, dal het laatste hartebloed van Pruisen uitzuigt, Rusland, den eeuwigen vijand van alle christene vrijheid, Rusland stelt zich- keersrecht tegenover den Turk, als verdediger der christene be langen. De Turk is g'affronteerd over die valschheid en nu hebben zijne Gezanten in de Conferentie verklaard dat zij zelfs niet willen discuteeren over de conditiën die gesteld worden. Welke schande voorde christenelanden!.... De Conferentie zal waarschijnlijk deze week uiteengaan zonder iets verricht te hebben. Ondertusschen zet de Turk zijne wapeningen voortg'heel Rusland lijkt aan een arsenaaleen opperofïicier der kozakken verklaarde onlangs aan zijne troepen dat hij, g'heel in 't kort met hun hoopte de grenzen over te trekkenOostenrijk roept zijn re- servetroepen onder de wapens 't is, g'heel Europa door, 'nen alarm cn een wapengekletter om de dooden in hun graf te doen bevenGod beware ons duurbaar VaderlandDe commercie zal al genoeg lijden, als er op een ander gevochten wordt.... Als de Belgen maar 't verstand hadden van gerust en stil te blijven, en al die dwaze bevechtingen tegen 't Katholiek Geloof daar te laten De latere berichten zijn iets of wat beter; Turkije wilt de con ditiën hooren aflezen'tls iets... doch de wapeningen worden voortgezet. LOOPENDE NIEUWS. Er was op Dr,j-Koningen zooveel volk t'Aalst dat de Chef zijne Statie heeft moeten sluiten, als er nog wel 300. reizigers en reizigeressen buiten stonden. Een per soon heeft aldaar 150 fr. verloren ofwel, ze zijn hem ontstolen. Er is tegenwoordig een bende dieven, die overal waar veel volk thoop komt, werkende is. Men gaat de St. Josefskerk opbou wen, zonder aanbesteding. Petje Pruis gaat 80 jaar worden. Memento mori, mande jaren van 't msnschelijk leven gaan niet veel verder. Te Brussel zijn voor 100,000 fr. vuile boeken en prenten aangeslagen.... Is 't dan wonder dat er zooveel slecht volk te Brussel loopt? SCHRIKKELIJKE STRAF: te Saint- Gatien sloeg een ontaarde zoon naar zijn vader met den kolf van T geweerde scheut ging af en de rampzalige en vloekvveerdige jongeling kreeg den kogel in 'tbeen. Hij ligt nu in.'t gasthuis en t been rot. Din! Din! Din! hoort eens wel. Er wordt een prijskamp.geopend voor 't schoonste lofdicht ter ce"c van den PausPius IX, om Hem, namens de Wekkman,opgedragen te worden, als de H. Vader, in Mei aanstaande, zijnen Jubilé viert van 50 jaar Bisschop. Twee schoone prijzen, ter waarde van20fr. 'ne Prijs voor 't Dicht, en 'ne prijs voor 't gewoon Beschrijf. De stukken moeten voor 1" Mei ingezonden worden. Er vertrekt eene Deputatie naar Roome den 21 Mei 1877. Er hebben te Brussel, met éenen slag, 32 wisselagenten hun patent ingetrok- ken. De zegels zijn weêral op een bank gelegd, op de bank van Philippart. 't Schijnt dat 't Kint er nog genadig zal afko men. Kleine dieven ziet men knoopen, groote dieven Iaat men loopen. T'Antvverpen is d'opschudding groot onder 't volk wegens de bedreiging van de Gasthuisnonnen te verdrijven. Er zijn winkeliers die schijnen niet te weten dat de pet rooi "afge slagen is. Zaturdag nacht is te Arras een huis ingestort 4 personen onder de puinen begraven. D'Holianders vechten nog altijd in Atchin. Onder de gesneuvelden in dien veldtocht telt men twee BelgenP- J. Van Ranst, van Dendermonde, en J. A. Fiers, van Oostakker, beide kanonniers. 't Is nu echt bewezen dat de in stukken gesneden vrouw een slachtoffer was van slechte liefde, en dat het monster-moordenaar Billoir is. ROME, 5 Jan. De gezondheidstoestand des H. Vaders is gunstiger dan ooit, ofschoon ten gevolge van het vochtig weer, er ongewoon tal rijke zieken in de hoofdstad zijn, bovenal tusschen do oude en do zwakke menschen. Ontvangst bij Zijne Heiligheid. Op den 27 der verloopen maand, leestdag van den H. Johannos, ontving Zijne Heiligheid de pau selijke officieren en beantwoordde hun adres met eene schoone redevoe ring vol heilzame lessen, waarvan wij hier eenige voorname uittreksels meêdeelen. De H. Vader zegde Onder de deugden die eene rechtschapen en eerlijke ziel tot sieraad verstrekken, moet vooral gerekend worden de standvastigheid en de on wankelbaarheid in de goede princiepen... Daar gij "den goeden weg volgt, moet ik voor u geen anderen wenseh uiten dan dozendat gij moogt voortgang doen, en u alzoo der goddelijke bescherming weerdig maken. Sluit het oor voor listige woorden.... Gij zult rondom u bedrie- geiijke stemmen hooren, de stem van die welke ongetrouw aan de eer zijn geworden, en wat nog erger is, ongetrouw aan hun geweten, die stem zal u toefluisteren dat gij een ander vaandel moet verkiezen en het vaandel der revolutie vol "en. Wat, zal men u zeggen, wat doet gij daar bij die achteruitkruipers? Wie fortuin wil maken, moet met de omstan digheden kunnen méégaan! In het Evangelie van dezen morgeud, ziet men hoe de Zaligmaker den H. Petrus om eene ontijdige ondervraging berispte. Jesus was op weg. Petrus volgde Jesus van dichtbij, en de H. apostel Johannes kwam wat verder achteraan. Petrus wilde weten wat er van den H. Johannes zou geworden, en zich naar den Meester wendende, zegde hij hem: Wat zal van dezen geworden?» En de goddelijke Meester antwoordde: «Wat bekommert gij om een ander? Gij, volg mij naar!

De Werkman | 1877 | | pagina 1